*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 36528 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« στις: Ιανουάριος 31, 2021, 01:25:59 μμ »
Εδω μπορουμε να συζητησουμε το θεμα των κατανομων στον κλαδο ΠΕ04 χωρις να ενοχλουμε τους αλλους.
Mivalo οι Γεωλογοι που λες εχουν πανω από 100 οργανικά κενά. όμως κινδυνευουν να μην γινουν διορισμοί σε αυτά ή να διορίσουν φυσικούς στην θέση τους.
Οι ώρες τους στο Γυμνάσιο μειώθηκαν σε 3 όπως και της Βιολογίας μειώθηκαν σε 3. Αυτό που λές ότι μηδενίστηκαν εννοείς στο Λύκειο, όπου υπήρχε ένα μάθημα επιλογής στην Α που καταργήθηκε.
Το άλλο που λες με τις χωρες που κάνουν επιστημες της Γης και της Ζωής, κάνουν επίσης Φυσικοχημεία σαν ενα μάθημα. Εμένα με συμφέρει. Όμως οι Χημικοί θα φορτωθούν τα πλεονάσματα των Φυσικών. Θα τους εξαφανίσει. Δεν έχει ακουστεί ότι υπάρχει τέτοια προοπτική. Αλλωστε οι Χημικοί θέλουν ένα ενιαίο μάθημα Φυσικών Επιστημών για να μπορέσουν να πάρουν τα κενά Βιολογίας και Γεωλογίας.
Η Ελλάδα δεν εχει το σύστημα της Γαλλίας.
Η Βιολογία στην Ελλάδα διδασκεται λιγότερο από το μέσο όρο παγκοσμίως. Αυτό σύμφωνα με εσενα συμβαίνει επειδή ο Κουράκης το καταφερε σε  200 χώρες. Η μπορει να σημαίνει ότι οι επιστημονες όπως λες που φτιαξαν τα σταθερα προγράμματα τους εκριναν ότι είναι μια ισότιμη επιστήμη προς τις υπόλοιπες, κάτι που είναι πρωτοφανές και σκανδαλώδες για τα ελληνικά δεδομένα.
Α ξέχασα, ο Κουράκης δεν είναι Βιολόγος, είναι γιατρός.
Ο μπαλτάς και ο Γαβρόγλου είναι Φυσικοί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2021, 03:17:44 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:45 »

Αποσυνδεδεμένος cgs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 01, 2021, 12:19:50 πμ »
Μια μικρή ιστορική αναδρομή..

Μπαλτάς ==>https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82_%CE%9C%CF%80%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AC%CF%82


Τσε Κουράκης==> https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82_%CE%9C%CF%80%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AC%CF%82

"Όσον αφορά στο θέμα του ωραρίου εμείς λέμε πάρα πολύ καθαρά ότι ως ΣΥΡΙΖΑ θα επαναφέρουμε το ωράριο".
Αυτό είχε ξεκαθαρίσει στη Βουλή ο Αναπληρωτής υπουργός Παιδείας Τάσος Κουράκης, ως  τομεάρχης παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ Βουλευτής κατά τη διάρκεια συζήτησης πρότασης νόμου του ΣΥΡΙΖΑ για τη λειτουργία των ΑΕΙ,και υπογράμμισε τα εξής:

Α. Εκτιμούμε ότι ο λόγος που έγινε η αύξηση του ωραρίου των εκπαιδευτικών δεν είναι για λόγους καλύτερης εκπαιδευτικής λειτουργίας, αλλά για να υλοποιηθεί η μνημονιακή δέσμευση για την απόλυση 12 χιλιάδων εκπαιδευτικών.

Β. Δηλώνουμε ως ΣΥΡΙΖΑ ότι θα επαναφέρουμε όσους εκπαιδευτικούς θα έχουν απολυθεί στο διάστημα αυτό και εξαιτίας αυτού του μέτρου και όσοι έχουν αναγκαστικά παραιτηθεί ή μετατεθεί. Θεωρούμε ότι είναι το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε καθώς η αύξηση του ωραρίου και μάλιστα η αύξηση σε 25 μαθητές ανά τάξη θα επιδεινώσει ακόμη περισσότερο το πρόβλημα.
https://www.esos.gr/arthra/36778/desmeysi-gia-epanafora-toy-orarioy-ton-kathigiton


Φίλης ==> https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%A6%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82
Άρνηση Γενοκτονίας των Ποντίων
Στις 2 Νοεμβρίου 2015 μιλώντας στην εκπομπή Στον Ενικό του STAR με τον Νίκο Χατζηνικολάου υποστήριξε ότι «δεν υπήρξε γενοκτονία των Ποντίων, σύμφωνα με την αυστηρά επιστημονική έννοια του όρου, αλλά αιματηρή εθνοκάθαρση».[6] Αυτή η άποψη του προκάλεσε την οργισμένη αντίδραση των ποντιακών οργανώσεων, των κομμάτων της αντιπολίτευσης και του ετέρου κυβερνητικού κόμματος των Ανεξάρτητων Ελλήνων, οι οποίοι ζήτησαν την αποπομπή του Νίκου Φίλη από την κυβέρνηση. Αντιδράσεις υπήρξαν και από τους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη[7] και Γιάννη Μιχελογιαννάκη.[8] Παράλληλα, πλήθος πολιτικών, Ποντίων καλλιτεχνών και πολιτών χαρακτήρισαν τον υπουργό ανιστόρητο.[9][10][11][12][13][14] Αντιθέτως, οι δηλώσεις του αντιμετωπίστηκαν θετικά από τα τουρκικά ΜΜΕ.[15]


Γαβρόγλου ==> https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%82_%CE%93%CE%B1%CE%B2%CF%81%CF%8C%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:30:16 μμ »
Λοιπόν εδώ μπορούμε να γράψουμε τις απορίες μας χωρίς να "παρενοχλούμε" το  νήμα για τις κατανομές.
Εγώ είμαι φυσικός και βρέθηκα στην δημόσια εκπαίδευση μετά απ' τον διαγωνισμό του 2008, προηγούμενα δίδασκα στην ιδιωτική εκπαίδευση, από ΙΕΚ, φροντιστήρια, ιδιωτικό λύκειο, ιδιαίτερα. Ξεκίνησα να διδάσκω στις δέσμες τότε, στην γ λυκείου το 1996. Έτσι πιθανόν  να συναντώ εδώ πρώην μαθητές μου, θα μπορούσε να είναι σήμερα  πάνω από 40 χρονών, που να τους έκανα μαθήματα την δεκαετία του 90...
Είμαι στον κλάδο ΠΕ04 που είναι μαζί φυσικοί, χημικοί, βιολόγοι, γεωλόγοι.
Μιλάμε για έναν κλάδο αλλά στην ουσία ορισμένοι θεωρούν ότι είναι τουλάχιστον 4 διαφορετικοί κλάδοι.
Δεν καταλαβαίνω πρακτικά το νόημα όταν αναρτά ο συνάδελφος gvasilis σχολιασμούς για τις εσωτερικές αλχημείες στα ΠΥΣΔΕ και άλλα. Εγώ απ' το 2008 είμαι σχεδόν στην πρώτη φάση των αναπληρωτών ως φυσικός, και έχω κάνει όλα τα μαθήματα του κλάδου, και στο γυμνάσιο και στο Λύκειο. Και τις κατευθύνσεις. 
Έδωσα στον ΑΣΕΠ και ξεχώρισα με μεγάλη σχετικά βαθμολογία, και μάλιστα δεν διορίστηκα εξαιτίας των παραπλανητικών όπως αποδείχτηκε δηλώσεων του κ.Φίλη, στον διαγωνισμό εξεταστήκαμε στο γνωστικό αντικείμενο της φυσική, χημείας, και γεωλογίας σε επίπεδο γνώσεων πρώτου ή δεύτερου έτους του πανεπιστημίου.
Θεώρησα ότι είχα τυπικά και νόμιμα το δικαίωμα να διδάσκω τα μαθήματα του κλάδου με επάρκεια στην βάση του σχολικού προγράμματος. Φυσικά ως φυσικός πάντα νόμιζα ότι το πνεύμα ενός καλού δασκάλου είναι να μπορεί να εμπνέει τους μαθητές, ωστόσο επειδή πάντα μου άρεσε το διάβασμα και η καλλιέργεια νομίζω δεν απογοήτευσα ή τουλάχιστον δεν θα απογοήτευα τους μαθητές μου σε κανένα μάθημα, εκτός που η δωδεκαετής οδύσσειά με μετέτρεψε πνευματικά σε ράκος που απλά πια προσπαθώ να επιβιώσω επαγγελματικά στα 52 μου χρόνια.
Με έκπληξη είδα τα κενά που διέρρευσε ο κ.Κορδής και βλέπω με δέος μόλις 91 κενά που λέει ο συνάδελφος μετά από 2600 αποχωρήσεις, που συνιστούν το 45% του αριθμού φυσικών που υπήρχαν στα σχολεία το 2010.
Είναι τρομακτική η έκπληξη και συνοδεύτηκε από μια έγγραφη απάντηση της υφυπουργού πριν λίγες μέρες πως θα ακολουθηθεί η διαδικασία με την κενά που εμφανίστηκαν στις μεταθέσεις...
Αναρωτιέμαι λοιπόν την γελοιότητα της θέσης στην οποία βρέθηκα.
Δηλαδή τόσα χρόνια υπήρξα στην δημόσια εκπαίδευση ένας ανεπιθύμητος παρίας που με απρόθυμη ελεημοσύνη με άφηναν να καταλαμβάνω κενές εστίες ; Και τώρα πλέον θα μπουν οι νοικοκύρηδες στο σπίτι τους και εγώ άστεγος επαίτης με το νόμο;...

Αποσυνδεδεμένος leslim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:37:29 μμ »
Νιωθω σαν να την εγραψα εγω την αναρτηση σου συναδελφε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:30:45 »

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:38:20 μμ »
Ποιο ήταν το νόημα να υπάρχει ένας κλάδος ΠΕ 04, ποιο το νόημα να διαχωρίζεται ακόμα περισσότερο όταν συμμάζεψαν το πλήθος των περίπου 200 ειδικοτήτων σε μόλις 40;
Παίζουμε ακόμα κρυφτούλι με την τρόικα;
Ας διαιρούσαν τον κλάδο σε τέσσερα μέρη χωρίς να δημιουργηθεί αυτή η κατάσταση.
Χωρίς κανείς απ' τους συναδέλφους να αισθάνεται σαν το "γατόσκυλο" να συνοικεί με ξένους και άσχετους.
Τι σόι κλάδος είναι αυτός όταν είναι εν μέρη ενωμένος αλλά και διαχωρισμένος; Όταν ο ένας κατακρίνει τον άλλο ότι του τρώει την θέση και μπαίνει στα χωράφια που δεν του ανήκουν;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:39:03 μμ »

Έδωσα στον ΑΣΕΠ και ξεχώρισα με μεγάλη σχετικά βαθμολογία, και μάλιστα δεν διορίστηκα εξαιτίας των παραπλανητικών όπως αποδείχτηκε δηλώσεων του κ.Φίλη

Ποιες ηταν αυτες οι δηλώσεις;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:43:09 μμ »
Νιωθω σαν να την εγραψα εγω την αναρτηση σου συναδελφε....
Ευχαριστώ, το έγραψα γιατί ανταποκρίθηκα στην πρόταση του συναδέλφου gvasili να μιλήσουμε εκτός του νήματος που αφορά την κατανομή.
Εκεί έγινε σχετική συζήτηση και απ' το pde μου έστειλαν αναφορά παραβίαση του κανόνα 4 του φόρουμ.
Οπότε σωστά ας μείνουμε επί συγκεκριμένου θέματος χωρίς να στεναχωρούμε κάποιον που δεν ενδιαφέρεται.
Και επί την ευκαιρία ας μιλήσουμε πάνω στην κατανομή σε σχέση με τον "κλάδο" και βάζω πια εισαγωγικά

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:48:29 μμ »
Ποιες ηταν αυτες οι δηλώσεις;
Είχα προσφύγει μαζί με άλλους συναδέλφους μετά την νομολογία του ΣΤΕ το 2015, και ενώ ήμουν μέσα σε αυτούς που δικαίωσε το 2018 το διοικητικό εφετείο, και παρά τις συνεχείς εκκλήσεις του δικηγόρου μου για να του αποστείλω πληρεξούσιο, απέσυρα την προσφυγή μου. Ο λόγος ήταν οι δηλώσεις του Φίλη ότι "δεν έχει νόημα να δίνετε χρήματα στους δικηγόρους, οι διορισμοί θα γίνουν"  και μας είχε προϊδεάσει, ότι οι αναπληρωτές όλοι θα διορίζονταν πόσο μάλλον όσοι ήταν μπροστά στους πίνακες...

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 28, 2021, 09:53:50 μμ »
Υπήρξαν φορές που έκανες περισσότερο άλλα μαθήματα παρά Φυσική?

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 28, 2021, 10:04:38 μμ »
Υπήρξαν φορές που έκανες περισσότερο άλλα μαθήματα παρά Φυσική?
Βασικά σε όλα τα σχολεία που με βάζανε, έβαζα το κουτάκι, σε όλα μοιράζανε τις ώρες οι καθηγητές του κάθε σχολείου και μου έδιναν ό,τι περίσσευε αλλά σχεδόν πάντα οι ώρες της φυσικής ήταν πάνω από 15

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 28, 2021, 10:18:09 μμ »
Οτι και να πω τώρα είναι αργά.
Από το 13 που ξεκινήσαμε να ¨ενοχλούμε¨ παρουσιάζαμε αναλυτικά την κατάσταση.
ΔΕν υπήρχαν οργανικά κενά Φυσικών. Μόνο λειτουργικά και αυτά δημιουργούνταν για να εξυπηρετούνται οι μόνιμοι (όχι μόνο Φυσικοί) πολλές φορές παρανόμως. Επαναλαμβάνω ότι έχουμε καταγράψει αυτές τις περιπτώσεις και αντιδρούσαμε σε όλες όσες εντοπίζαμε. Επίσης αυτές οι εξυπηρετήσεις αφορούσαν και αναπληρωτές, κυρίως Φυσικούς και όχι μόνο που προσλαμβάνοταν σε κενά άλλης ειδικότητας ξεκάθαρα, πάλι καταγεγραμμένα. Το ίδιο θα κάνουμε και φέτος. Με μικρό αποτέλεσμα όμως. Διότι χάρη σε αυτές τρώνε ψωμί αρκετοί άνθρωποι.
 Από τότε προειδοποιούσαμε με τις προσλήψεις φυσικών και ότι με το χτίσιμο προυπηρεσίας αυξάνοταν οι προσδοκίες διορισμού ενώ αυτό ήταν πλάνη καθώς δεν υπήρχαν οργανικά κενά. Μπορεί αυτοί οι φυσικοί να έβρισκαν δουλειά για κάποιους μήνες αλλά όχι με τις καλύτερες συνθήκες και σίγουρα χωρίς να υπάρχει κοντινή προοπτική διορισμού. Εγώ προσωπικά το θεωρώ εκμετάλλευση όπως και ότι κόβονταν οι θέσεις από άλλες ειδικότητες. Ομως αυτα που λέγαμε ήταν ενοχλητικά.
Όμως πλέον υπάρχουν οργανικά κενά. Και κάθε χρόνο θα είναι περισσότερα. Ισως με μεγάλη υπομονή όλα να έρθουν στην θέση τους.

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 28, 2021, 10:26:06 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/287543_mia-analysi-kai-mia-protasi-gia-tis-yperarithmies-toy-kladoy-pe04
Εδώ υπάρχει διατυπωμένο το αίτημα ενός συναδέλφου ΠΕ04 βιολόγου να γίνει ουσιαστικά διαχωρισμός του κλάδου.
Αναφέρει ότι ο κλάδος είναι ενωμένος αναφορικά με την διευθέτηση των υπεραριθμιών , κατά τα άλλα είναι διαχωρισμένος.
Αυτά τα ξέρουν εκεί στο υπουργείο οι πολύξεροι ειδικοί;
Ή το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να λένε μπαρούφες στους εκπαιδευτικούς παίζοντας με τις ζωές τους;
Ο κλάδος ΠΕ04 ήταν ενωμένος πριν το  2007 και τον διαχώρισαν, και αναλόγως θα έπρεπε να διαχωρίσουν και τις αναθέσεις. Αλλά ενέσκηψε η κρίση και το μπάχαλο που επικράτησε με τους μόνιμους να προσπαθούν να σώσουν την καρέκλα τους δεν άφησε περιθώριο για μια σοβαρή πολιτική. Έλα που τώρα η υπουργός απ' το Χάρβαρντ παρακαλώ ξέρει από νόμους. Ναι; θα έλεγα εγώ αλλά από αμερικάνικους και όχι την ελληνική κοπτοραπτική νομοθεσία
Και η νεοαφιχθείσα  υφυπουργός μας παρέθεσε μια αράδα νόμους και όλα καλά και εις άλλα με υγεία....
Η δουλειά του να είσαι Έλληνας υπουργός: να λύνεις γόρδιους δεσμούς με το σπαθί...

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 28, 2021, 10:30:44 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/287543_mia-analysi-kai-mia-protasi-gia-tis-yperarithmies-toy-kladoy-pe04
Εδώ υπάρχει διατυπωμένο το αίτημα ενός συναδέλφου ΠΕ04 βιολόγου να γίνει ουσιαστικά διαχωρισμός του κλάδου.
Αναφέρει ότι ο κλάδος είναι ενωμένος αναφορικά με την διευθέτηση των υπεραριθμιών , κατά τα άλλα είναι διαχωρισμένος.
Αυτά τα ξέρουν εκεί στο υπουργείο οι πολύξεροι ειδικοί;
Ή το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να λένε μπαρούφες στους εκπαιδευτικούς παίζοντας με τις ζωές τους;
Ο κλάδος ΠΕ04 ήταν ενωμένος πριν το  2007 και τον διαχώρισαν, και αναλόγως θα έπρεπε να διαχωρίσουν και τις αναθέσεις. Αλλά ενέσκηψε η κρίση και το μπάχαλο που επικράτησε με τους μόνιμους να προσπαθούν να σώσουν την καρέκλα τους δεν άφησε περιθώριο για μια σοβαρή πολιτική. Έλα που τώρα η υπουργός απ' το Χάρβαρντ παρακαλώ ξέρει από νόμους. Ναι; θα έλεγα εγώ αλλά από αμερικάνικους και όχι την ελληνική κοπτοραπτική νομοθεσία
Και η νεοαφιχθείσα  υφυπουργός μας παρέθεσε μια αράδα νόμους και όλα καλά και εις άλλα με υγεία....
Η δουλειά του να είσαι Έλληνας υπουργός: να λύνεις γόρδιους δεσμούς με το σπαθί...

Οπως καταλαβαινεις το Υπουργειο υπέβαλε αιτημα στο ΝΣΚ και πηρε την απαντηση αυτη που δημοσιευσε δεν ειναι δλδ προσωπικη τους αποψη..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 28, 2021, 10:35:26 μμ »
και πάλι όμως το μεγαλύτερο πρόβλημα έχει δημιουργηθεί με την τοποθετηση των μη υπεράριθμων και των αναπληρωτων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159541
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 262
Σύνολο: 267

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.