*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 36522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:53:10 μμ »
μονο φυσική και γεωγραφί α έχουν οι ερμοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:34:14 »

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:53:29 μμ »
Μαγειρικη.
Κλεβω θεσεις απο ΠΕmasterChef.
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:55:00 μμ »
Βρε μαζί σου. Αλλά μεταξύ μας, οι τελευταίοι (κυριολεκτικά) που έχουν λόμπι στο υπουργείο, είμαστε εμείς οι Πληροφορικοί. Λες να μην είμαι υπέρ της διαφάνειας; Θα έπρεπε να υπάρχει real-time σύστημα που να φαίνονται όλα. Και πλέον με το myschool δεν πρέπει να είναι και πολύ δύσκολο να γίνει.
και για αυτό αισθάνομαι πιο ασφαλής ότι δεν θα το κάνουν και σε εμάς με τους φυσικούς

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:56:28 μμ »
Γιατί να το διδάσκουμε εμείς; Αφού μπορούν κι άλλοι. Υποθέτω ότι είσαι της άποψης καμία μα καμία ειδικότητα στο δημοτικό πλην των δασκάλων; Ίσως πιστεύω να δέχεσαι την ύπαρξη των ΠΕ06. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Γιατι να διδάσκουν οι μαθηματικοί μαθηματικά, αφού έχουμε τους πληροφορικούς. Επίσης, γιατί να διδάσκουν οι δάσκαλοι μαθηματικά δημοτικού, πάλι έχουμε τους πληροφορικούς που τα ξέρουν. Έκαναν δύο χρόνια στο πανεπιστήμιο.

Εσείς κλέβετε ώρες άλλων ειδικοτήτων, τις δικές σας δεν τις δίνετε σε άλλους. Συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που διακωμοδεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:34:14 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:58:32 μμ »
Μας δουλεύετε ρε; 2+ χρόνια στο Πολυτεχνείο είχα ίδιο σχεδόν πρόγραμμα σπουδών με έναν μαθηματικό. Έχω πολύ μεγαλύτερη τριβή και γνώσεις με τα μαθηματικά από ότι ένας μαθηματικός ή Δάσκαλος με ΤΠΕ. Το μισό και παραπάνω επιστημονικά είναι ίδιο με ενός μαθηματικού. Σας τσούζει κάτι που είναι αντικειμενικά δίκαιο να γίνει; Έλεος πια. Φτάνει.

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 29, 2021, 06:59:47 μμ »
Επιτελους!
Παιδευτηκαμε λιγο αλλά το ειπατε!
Σ’ευχαριστω, victor!

Αν δεν υπηρχε η φραση «αντικειμενικα δικαιο», θα εβαζα την απαντηση στην προμετωπιδα του Τμηματος Μαθηματικων!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2021, 07:01:21 μμ από ni9os »
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:02:09 μμ »
Επιτελους!
Παιδευτηκαμε λιγο αλλά το ειπατε!
Σ’ευχαριστω, victor!


Δεν είπα ότι θέλω να κάνω μαθηματικά. Δεν έχω κάνει ποτέ. Ο καθένας τα μαθήματα του. Κοίτα αν θέλεις καυγά έλα να τα πούμε από κοντά. Σου λέω και που μένω αν θέλεις. Έχετε εσύ και καναδυο ακόμα γεμίσει δύο νήματα με τη μίρλα και τα σκουπίδια σας. Φτάνει πια. Κόφτο.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #105 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:03:22 μμ »
μονο φυσική και γεωγραφί α έχουν οι ερμοι

Φυσική;;;;  ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Άρα καλά είπα. Μπορώ να τη διδάξω κι εγώ...

Γυμνάσιο: ΠΕ03: 12 ώρες. ΠΕ86, 4 ώρες (από πέρσι. Πριν ήταν 3)
Λύκειο: ΠΕ03: 21 ώρες. ΠΕ86: 10 ώρες.

Πω πω τι δράμα ζείτε οι ΠΕ03. Ας σας δώσουμε και την Πληροφορική Β ανάθεση, να σας απαλύνουμε τον πόνο λίγο. Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάλλον είναι καιρός, όλοι αυτοί που βαφτίστηκαν Πληροφορικοί (ανάμεσα τους και ΠΕ03) με τα σεμινάρια των 400 ωρών, να επιστρέψουν στις ειδικότητες τους. Και τα πλεονάσματα των ΠΕ86 θα μειωθούν και τα ελλείμματα αυτών των ειδικοτήτων θα μειωθούν. Win-win κατάσταση. Τι λέτε;;;;

Γιατι να διδάσκουν οι μαθηματικοί μαθηματικά, αφού έχουμε τους πληροφορικούς. Επίσης, γιατί να διδάσκουν οι δάσκαλοι μαθηματικά δημοτικού, πάλι έχουμε τους πληροφορικούς που τα ξέρουν. Έκαναν δύο χρόνια στο πανεπιστήμιο.

Εσείς κλέβετε ώρες άλλων ειδικοτήτων, τις δικές σας δεν τις δίνετε σε άλλους. Συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που διακωμοδεις.

Αποφάσισε τελικά. Να κοπούν οι Β αναθέσεις, άρα να πάρει Βιολόγους εκεί που πλεονάζουν Φυσικοί, ή να μην κοπούν και να μην πάρει Βιολόγους; Με έχεις μπερδέψει. Με άλλα λόγια, πες μας ρε παιδάκι μου με ποιο σενάριο διορίζεσαι, να τελειώνουμε. Γιατί είναι φως φανάρι ότι με γνώμονα το συγκεκριμένο τοποθετείσαι και μόνο . Κι όχι μόνο εσύ. Μόνο ο gvasilis μιλάει λίγο για δικαιοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #106 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:04:14 μμ »
Ωπα!
Τσαμπουκαδες οι ΠΕ86.
Θα μας δειρουν κιολας.

Δεν μαλωνω σημερα.
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #107 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:06:40 μμ »
Το εκμαιευσε όμως.
Εγώ δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι ο ni9os , είναι ΠΕ03 πάντως.
Trust στο τελευταίο λέω ναι. Όχι εκ του ασφαλούς ότι αφού δεν θα γίνει λέω Ναι. Λέω ναι έλα να το κάνουμε

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #108 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:07:57 μμ »
Ωπα!
Τσαμπουκαδες οι ΠΕ86.
Θα μας δειρουν κιολας.

Δεν μαλωνω σημερα.

Δεν είσαι ρε καλά. Μας δουλεύεις. Εσύ ψάχνεις καυγά βγάζεις τους ΠΕ86 άχρηστους στην α/θμια και το παίζεις τρελιτσα ότι δεν μαλλωνεις. Έχε το μυαλό να καταλάβεις. Φτάνει με τα σκουπίδια και τις βλακείες αναρτήσεις. Δεν φταίνε οι άλλοι να πληρώνουν τη βλακεία σου. Δεν ξανααπανταω. Σε κάθε σου ποστ που είναι άσχετο θα πέφτει αναφορά και βγάλε άκρη με τους διαχειριστές. Άιντε στο καλό.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #109 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:08:38 μμ »
Το εκμαιευσε όμως.
Εγώ δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι ο ni9os , είναι ΠΕ03 πάντως.
Trust στο τελευταίο λέω ναι. Όχι εκ του ασφαλούς ότι αφού δεν θα γίνει λέω Ναι. Λέω ναι έλα να το κάνουμε

Δυστυχώς όλοι κάνουν ότι το έχουν ξεχάσει... Κι είναι πολλές οι οργανικές αυτές (Άρη)... Τότε να δεις πόσα πλεονάσματα ΔΕΝ έχουν οι Πληροφορικοί...

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #110 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:08:43 μμ »
Μας δουλεύετε ρε; 2+ χρόνια στο Πολυτεχνείο είχα ίδιο σχεδόν πρόγραμμα σπουδών με έναν μαθηματικό. Έχω πολύ μεγαλύτερη τριβή και γνώσεις με τα μαθηματικά από ότι ένας μαθηματικός ή Δάσκαλος με ΤΠΕ. Το μισό και παραπάνω επιστημονικά είναι ίδιο με ενός μαθηματικού. Σας τσούζει κάτι που είναι αντικειμενικά δίκαιο να γίνει; Έλεος πια. Φτάνει.
Word, excel, powerpoint χρησιμοποιούμε όλοι. Μπορούμε να το αναλάβουμε το μάθημα σας. Επειδή όμως είστε από τις αγαπημένες ειδικότητες του υπουργείου, δεν το δίνουν β ανάθεση σε μαθηματικούς.
Επίσης στο Πολυτεχνείο κάνετε ακριβώς 0 μαθήματα παιδαγωγικής. Δεν είστε εκπαιδευμένοι για δημοτικό. Το μάθημα εκεί πρέπει να το πάρουν οι δάσκαλοι.

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοι ΠΕ04 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #111 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:12:29 μμ »
Φυσική;;;;  ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Άρα καλά είπα. Μπορώ να τη διδάξω κι εγώ...

Γυμνάσιο: ΠΕ03: 12 ώρες. ΠΕ86, 4 ώρες (από πέρσι. Πριν ήταν 3)
Λύκειο: ΠΕ03: 21 ώρες. ΠΕ86: 10 ώρες.

Πω πω τι δράμα ζείτε οι ΠΕ03. Ας σας δώσουμε και την Πληροφορική Β ανάθεση, να σας απαλύνουμε τον πόνο λίγο. Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάλλον είναι καιρός, όλοι αυτοί που βαφτίστηκαν Πληροφορικοί (ανάμεσα τους και ΠΕ03) με τα σεμινάρια των 400 ωρών, να επιστρέψουν στις ειδικότητες τους. Και τα πλεονάσματα των ΠΕ86 θα μειωθούν και τα ελλείμματα αυτών των ειδικοτήτων θα μειωθούν. Win-win κατάσταση. Τι λέτε;;;;

Αποφάσισε τελικά. Να κοπούν οι Β αναθέσεις, άρα να πάρει Βιολόγους εκεί που πλεονάζουν Φυσικοί, ή να μην κοπούν και να μην πάρει Βιολόγους; Με έχεις μπερδέψει. Με άλλα λόγια, πες μας ρε παιδάκι μου με ποιο σενάριο διορίζεσαι, να τελειώνουμε. Γιατί είναι φως φανάρι ότι με γνώμονα το συγκεκριμένο τοποθετείσαι και μόνο . Κι όχι μόνο εσύ. Μόνο ο gvasilis μιλάει λίγο για δικαιοσύνη.
Δεν διορίζομαι με κανένα σενάριο. Οι β αναθέσεις να υπάρχουν μόνο αν είναι αμφίδρομες. Στον gvasslελεγα τι μπορεί να σκεφτεί το υπουργείο, ώστε να να διορίσει λιγότερους ΠΕ04. Και φαίνεται ότι θα το κάνει, για να διορίσει τα αγαπημένα του παιδιά, πληροφορικούς, ξενόγλωσσους, θεατρολόγους κλπ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 265
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.