*

Ψηφοφορία

σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο
ψηφίσαμε 50-50

Αποστολέας Θέμα: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση  (Αναγνώστηκε 183103 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #350 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:01:17 μμ »
Καλούμαστε να αξιολογήσουμε για να αναλάβουμε δράσεις από Σεπτέμβρη να διορθώσουμε αυτά που δεν είναι στο χέρι μας να διορθώσουμε. Καλούμαστε δηλαδή να αναλάβουμε ευθύνες άλλων.

ΥΓ. Το επιχείρημα ότι όποιος διαφωνεί με την αξιολόγηση δεν έχει διαβάσει το φεκ με ηρεμία, δεν θα μπω στον κόπο να το σχολιάσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2021, 08:03:18 μμ από Marilita87 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:19:53 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #351 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:04:04 μμ »
Καλούμαστε να αξιολογήσουμε για να αναλάβουμε δράσεις από Σεπτέμβρη να διορθώσουμε αυτά που δεν είναι στο χέρι μας να διορθώσουμε. Καλούμαστε δηλαδή να αναλάβουμε ευθύνες άλλων.

Και να τα κρεμάσουμε όλα αυτά στα μανταλάκια. Θα το φέρουμε στα μέτρα μας και μετά οι συντονιστές που θα μας αξιολογήσουν εξωτερικά θα βγάλουν εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα (ενδεχομένως και κατευθυνόμενα) και μετά θα είμαστε οι συντεχνίες που αποκρύπτουμε την αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #352 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:24:47 μμ »
Καλούμαστε να αξιολογήσουμε για να αναλάβουμε δράσεις από Σεπτέμβρη να διορθώσουμε αυτά που δεν είναι στο χέρι μας να διορθώσουμε.

Πού αναφέρεται στο να διορθώσουμε και μου διέφυγε; Ερμηνεία και αυτό;

Καλούμαστε δηλαδή να αναλάβουμε ευθύνες άλλων.

Ενδιαφέρον. Τελικά, η αξιολόγηση είναι ευθύνη (καθήκον -και άρα, ανάγκη- εννοείς;) κάποιων; Ποιων;

ΥΓ. Το επιχείρημα ότι όποιος διαφωνεί με την αξιολόγηση δεν έχει διαβάσει το φεκ με ηρεμία, δεν θα μπω στον κόπο να το σχολιάσω.

Και πολύ καλά θα κάνεις. Κάποιος το έχει αναφέρει κάποιες αναρτήσεις νωρίτερα (εγώ πάντως, ο οποίος -για να σε γλυτώσω από τον άλλον κόπο να διαβάζεις τις προηγούμενες αναρτήσεις- διαφωνώ με αυτό το πλαίσιο αξιολόγησης, όχι).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2021, 11:38:29 μμ από Debaser »
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος dors

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Καταδικάζω τον πανικό από όπου και αν προέρχεται
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #353 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:32:43 μμ »
Που αναφέρεται στο να διορθώσουμε και μου διέφυγε; Ερμηνεία και αυτό;

Ενδιαφέρον. Τελικά, η αξιολόγηση είναι ευθύνη (καθήκον -και άρα, ανάγκη- εννοείς;) κάποιων; Ποιων;

Και πολύ καλά θα κάνεις. Κάποιος το έχει αναφέρει κάποιες αναρτήσεις νωρίτερα (εγώ πάντως, ο οποίος -για να σε γλυτώσω από τον κόπο να διαβάζεις τις προηγούμενες αναρτήσεις- διαφωνώ με αυτό το πλαίσιο αξιολόγησης, όχι).

Στις διαδικασίες, άρθρο 5 πρόταση 10

10.προτάσεις περαιτέρω βελτίωσης ή ανάληψης πρωτοβουλιών για το επόμενο σχολικό έτος.
Α ρε Αγκάμπεν δίκαιο είχες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:19:53 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #354 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:34:17 μμ »
Γνωρίζω πολύ καλά! Πήρε όμως και ο αδελφός μου ο οποίος είναι σε ιδιωτικό και δημόσιο φορέα, συγκρεντρώνει περί τα 10.000 το μήνα και δεν έχει καμία σχέση με τον κόβιντ στα νοσοκομεία που εργάζεται. Λαικισμοί. Φθηνοί και κοστοβόροι. Πέσατε θύματα εύκολα εύκολα.
TimPap, εάν πήραν άλλοι 100 που εργάζονται και προσφέρουν και τρώνε το φιλότιμό τους λίγο-λίγο, χαλάλι του αδερφού σου. Να τα πιει μπύρες στην υγειά μας.
Η τακτική του "αναφέρω την εξαίρεση, που κανονικά θα έπρεπε να επιβεβαιώνει τον κανόνα, αλλά την κάνω να φαίνεται σαν κανόνα για να κατηγορήσω/τσουβαλιάσω ολόκληρους κλάδους ή κοινωνικές ομάδες" είναι παλιά και γνωστή και έχει χρησιμοποιηθεί πολλάκις για την ενεργοποιήση του κοινωνικού αυτοματισμού.
Χαλάλι του, λοιπόν, του αδερφού σου και να του πεις ότι ευχόμαστε κάποια στιγμή όλοι να αμοίβονται το ίδιο καλά για τις ανεκτίμητες υπηρεσίες που προσφέρουν στην κοινωνία ως γιατροί.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #355 στις: Μάρτιος 06, 2021, 08:35:01 μμ »
Στις διαδικασίες, άρθρο 5 πρόταση 10

10.προτάσεις περαιτέρω βελτίωσης ή ανάληψης πρωτοβουλιών για το επόμενο σχολικό έτος.

Ναι, το αναφέρει αυτό αλλά, το "προτείνω" νομίζω απέχει κατά πολύ από το "διορθώνω", όχι;
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU


Αποσυνδεδεμένος dors

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Καταδικάζω τον πανικό από όπου και αν προέρχεται
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #357 στις: Μάρτιος 06, 2021, 09:12:32 μμ »
Ναι, το αναφέρει αυτό αλλά, το "προτείνω" νομίζω απέχει κατά πολύ από το "διορθώνω", όχι;

Το αναλαμβάνω πρωτοβουλίες όμως, που σημαίνει όχι απλώς ακολουθώ οδηγίες για να το διορθώσω αλλά ανακαλύπτω την λύση; Ας μην παίζουμε με τις λέξεις. Την άποψη μου την έχω ήδη εκφέρει, το φεκ είναι μια γενικόλογη μπούρδα που μπροστά του η "δημιουργική ασάφεια" πρώην υπουργού οικονομικών, νυν γραμματέα κοινοβουλευτικού κόμματος είναι μαθηματικός ορισμός.
Τα προβλήματα των σχολικών μονάδων είναι γνωστά και οφείλονται κατά 99% στο υπουργείο. Τα τελευταία δύο χρόνια έχω δουλέψει σε 7 διαφορετικά σχολεία της  δευτεροβάθμιας Α αθήνας. Τα προβλήματα κοινά σε όλα. Ολοκληρωμένο πρόγραμμα βγήκε τον Ιανουάριο γιατί τότε ήρθαν οι τελευταίοι αναπληρωτές, κτίρια χάλι μαύρο, αίθουσες υπολογιστών της προηγούμενης εικοσαετίας. Δύο από τους περσινούς διευθυντές  έκαναν αίτημα να δοθεί εξοπλισμός στους μαθητές και το σχολείο μόλις ανακοινώθηκε η τηλεκπαίδευση, στο ένα σχολείο ήρθαν 4 μπακατέλες από δωρεές,  στο άλλο τίποτα. Όμως, μέσα σε αυτές τις συνθήκες, παλέψαμε και παλεύουμε όλοι (πλην εξαιρέσεων, που με τα 14 χρόνια μου στα φροντιστήρια, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι υπάρχουν παντού ) να συνεργαστούμε με τα παιδιά ώστε να μάθουν και αυτό δεν αποτιμάτε με κανένα δείκτη του φεκ
Α ρε Αγκάμπεν δίκαιο είχες

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #358 στις: Μάρτιος 06, 2021, 09:57:38 μμ »
dors,

Θα σου έλεγα πως το "ή" παίζει μεγάλο ρόλο στην πρόταση "ή ανάληψης πρωτοβουλιών" αλλά θα μου έλεγες πως παίζω με τις λέξεις. Καταλαβαίνω γιατί το λες αλλά θέλω να σε διαβεβαιώσω πως δεν έχω καμία πρόθεση για σοφιστείες. Πιστεύω πολύ στο λόγο και νοιώθω πως ο όποιος αντίλογος απέναντι στην έωλα διατυπωμένη εγκύκλιο της αξιολόγησης πρέπει να μη μας παρασύρει σε "τυράκια" που αφήνουν οι συντάξαντές την για να αναλάβουμε περισσότερα καθήκοντα απ' όσα θα έπρεπε στο πλαίσιο μίας ορθά σχεδιασμένης διαδικασίας αξιολόγησης. Ούτως ή άλλως, αυτό το κομμάτι ξεκίνησε για να υποδείξω πως, η όποια ερμηνεία πως καλούμαστε να διορθώσουμε δεν είναι ρητά διατυπωμένη αλλά προκύπτει ως ερμηνεία και πιστεύω πως, μετά από αυτή μου την αποσαφήνιση, να συμφωνείς.

Τώρα, αν δεν αναιρεθεί η εγκύκλιος και εμείς δαγκώσουμε τα τυράκια / δολώματα που υπάρχουν, θα φταίμε εμείς και η ερμηνευτική μας ματιά.

Φιλικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2021, 10:32:07 μμ από Debaser »
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #359 στις: Μάρτιος 06, 2021, 10:13:26 μμ »
dors,

Θα σου έλεγα πως το "ή" παίζει μεγάλο ρόλο στην πρόταση "ή ανάληψης πρωτοβουλιών" αλλά θα μου έλεγες πως παίζω με τις λέξεις. Καταλαβαίνω γιατί το λες αλλά θέλω να σε διαβεβαιώσω πως δεν έχω καμία πρόθεση για σοφιστείες. Πιστεύω πολύ στο λόγο και νοιώθω πως ο όποιος αντίλογος απέναντι στην έωλα διατυπωμένη εγκύκλιο της αξιολόγησης πρέπει να μη μας παρασύρει σε "τυράκια" που αφήνουν οι συντάξαντές την για να αναλάβουμε περισσότερα καθήκοντα απ' όσα θα έπρεπε στο πλαίσιο μίας ορθά σχεδιασμένης διαδικασίας αξιολόγησης. Ούτως ή άλλως, αυτό το κομμάτι ξεκίνησε για να υποδείξω πως, η όποια ερμηνεία πως καλούμαστε να διορθώσουμε δεν είναι ρητά διατυπωμένη αλλά προκύπτει ως ερμηνεία και πιστεύω πως, μετά από αυτή μυ την αποσαφήνιση, να συμφωνείς.

Τώρα, αν δεν αναιρεθεί η εγκύκλιος και εμείς δαγκώσουμε τα τυράκια / δολώματα που υπάρχουν, θα φταίμε εμείς και η ερμηνευτική μας ματιά.

Φιλικά.

Γιατι γραφεις σαν να στελνεις επιστολη; Οτι δινει περισσοτερο κυρος στη μπαρουφολογια;

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #360 στις: Μάρτιος 06, 2021, 10:14:13 μμ »
Ναι, το αναφέρει αυτό αλλά, το "προτείνω" νομίζω απέχει κατά πολύ από το "διορθώνω", όχι;

Δεν έχετε ενημερωθεί συνάδελφοι για το τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η αυτοαξιολόγηση πριν αποφασίσετε αν επιθυμείτε να συμμετέχετε ή όχι;

Υπάρχουν συγκεκριμένοι οδηγοί καθώς και υποστηρικτικό υλικό από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, οι οποίοι έχουν σταλθεί σε όλα τα σχολεία.

Να ένα link με τον κυρίως οδηγό
http://iep.edu.gr/el/odigoi-kai-ergaleia-m

Εδώ από την πρώτη σελίδα κιόλας αναφέρει ότι πρώτα αξιολογούμε, κατόπιν χρησιμοποιούμε τα αποτελέσματα για να στοχοθετήσουμε και κατόπιν για να υλοποιήσουμε. Δείτε όλο το pdf γιατί σε επόμενες σελίδες γίνεται ακόμα πιο σαφές.

Γενικότερα καλό είναι να ενημερώνεστε για κάτι πριν το απορρίψετε ή πριν το ασπαστείτε.

Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #361 στις: Μάρτιος 06, 2021, 10:58:40 μμ »
Δεν έχετε ενημερωθεί συνάδελφοι για το τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η αυτοαξιολόγηση πριν αποφασίσετε αν επιθυμείτε να συμμετέχετε ή όχι;

Υπάρχουν συγκεκριμένοι οδηγοί καθώς και υποστηρικτικό υλικό από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής, οι οποίοι έχουν σταλθεί σε όλα τα σχολεία.

Να ένα link με τον κυρίως οδηγό
http://iep.edu.gr/el/odigoi-kai-ergaleia-m

Εδώ από την πρώτη σελίδα κιόλας αναφέρει ότι πρώτα αξιολογούμε, κατόπιν χρησιμοποιούμε τα αποτελέσματα για να στοχοθετήσουμε και κατόπιν για να υλοποιήσουμε. Δείτε όλο το pdf γιατί σε επόμενες σελίδες γίνεται ακόμα πιο σαφές.

Γενικότερα καλό είναι να ενημερώνεστε για κάτι πριν το απορρίψετε ή πριν το ασπαστείτε.

Είναι πολύ χρήσιμος ο σύνδεσμος που παραθέτεις αλλά η υλοποίηση αφορά στο διάστημα Οκτώβριος 2021 - Μάιος 2022 και, συνεπώς, στη Β' φάση της αξιολόγησης που -υποθέτω- θα συνδεθεί και με τη δική μας. Είχα την εντύπωση πως, αυτό το θέμα αφορά στην παρούσα φάση και στην υπάρχουσα εγκύκλιο (γιατί δεν έχω διαβάσει και δεν ξέρω να υπάρχει κάποια για τη Β' φάση). Αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με.

Σε σχέση με την παρούσα φάση, νομίζω πως έχει να κάνει -κυρίως- ο δεύτερος οδηγός που βρίσκεται στο σύνδεσμο που παραθέτεις (Ενδεικτικά ερωτήματα διερεύνησης).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2021, 11:00:39 μμ από Debaser »
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #362 στις: Μάρτιος 07, 2021, 12:18:08 πμ »
Είναι πολύ χρήσιμος ο σύνδεσμος που παραθέτεις αλλά η υλοποίηση αφορά στο διάστημα Οκτώβριος 2021 - Μάιος 2022 και, συνεπώς, στη Β' φάση της αξιολόγησης που -υποθέτω- θα συνδεθεί και με τη δική μας. Είχα την εντύπωση πως, αυτό το θέμα αφορά στην παρούσα φάση και στην υπάρχουσα εγκύκλιο (γιατί δεν έχω διαβάσει και δεν ξέρω να υπάρχει κάποια για τη Β' φάση). Αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με.

Σε σχέση με την παρούσα φάση, νομίζω πως έχει να κάνει -κυρίως- ο δεύτερος οδηγός που βρίσκεται στο σύνδεσμο που παραθέτεις (Ενδεικτικά ερωτήματα διερεύνησης).


Προφανώς η υλοποίηση αφορά τον Οκτώβριο. Είναι ένα ενιαίο σχέδιο - όπως ελπίζω τώρα να διάβασες - που αφορά μια κυκλική όπως λένε διαδικασία. Αξιολογώ, στοχοθετώ, υλοποιώ και φτου κι απ’ την αρχή.
Η αντίδραση η δική μου και από ό,τι έχω καταλαβει των περισσοτέρων που αντιδρούν έχει να κάνει με τη συνολική διαδικασία της οποίας η Α φάση είναι αναπόσπαστο κομμάτι αλλά δεν σημαίνει από μόνη της τίποτα, γιατί αποτελεί απλά τον προθάλαμο για τις άλλες 2 φάσεις. Γι’ αυτό λέμε ότι η συγκεκριμένη διαδικασία πάει να μας αποδώσει ευθύνες για πράγματα που δεν έχουμε καμιά δικαιοδοσία να διορθώσουμε...

Ελπίζω τώρα που ενημερώθηκες να κατανοήσεις πόσο άκαιρα ήταν τα μηνύματά σου, όταν προσπαθούσες να εξηγήσεις στους συναδέλφους τι δεν είχαν καταλάβει ή τι ερμήνευαν λάθος, όταν εσύ ο ίδιος δεν είχες μπει στον κόπο να μάθεις για ποιο πράγμα μιλάς.


Αποσυνδεδεμένος Debaser

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία...
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #363 στις: Μάρτιος 07, 2021, 02:08:00 πμ »

Προφανώς η υλοποίηση αφορά τον Οκτώβριο. Είναι ένα ενιαίο σχέδιο - όπως ελπίζω τώρα να διάβασες - που αφορά μια κυκλική όπως λένε διαδικασία. Αξιολογώ, στοχοθετώ, υλοποιώ και φτου κι απ’ την αρχή.
Η αντίδραση η δική μου και από ό,τι έχω καταλαβει των περισσοτέρων που αντιδρούν έχει να κάνει με τη συνολική διαδικασία της οποίας η Α φάση είναι αναπόσπαστο κομμάτι αλλά δεν σημαίνει από μόνη της τίποτα, γιατί αποτελεί απλά τον προθάλαμο για τις άλλες 2 φάσεις. Γι’ αυτό λέμε ότι η συγκεκριμένη διαδικασία πάει να μας αποδώσει ευθύνες για πράγματα που δεν έχουμε καμιά δικαιοδοσία να διορθώσουμε...

Ελπίζω τώρα που ενημερώθηκες να κατανοήσεις πόσο άκαιρα ήταν τα μηνύματά σου, όταν προσπαθούσες να εξηγήσεις στους συναδέλφους τι δεν είχαν καταλάβει ή τι ερμήνευαν λάθος, όταν εσύ ο ίδιος δεν είχες μπει στον κόπο να μάθεις για ποιο πράγμα μιλάς.

Βγάζεις λάθος συμπεράσματα και βιάζεσαι να προβείς σε χαρακτηρισμούς (το για ποιο λόγο έχεις αυτό το άχτι, το αφήνω σε σένα να το ερμηνεύσεις). Θεώρησα κόσμιο να αναδείξω μία καλή ανάρτηση που περιείχε υλικό προς μελέτη και να τη χαρακτηρίσω χρήσιμη αλλά μάλλον, η αβρότητα είναι αρετή εκμεταλλεύσιμη. Ας είναι. Εν τέλει, είναι θέμα αντίληψης και ψυχοσύνθεσης. Αφού αυτό που καταλαβαίνεις σε κάνει να νοιώθεις καλά, σε αφήνω να κοιμηθείς στις πλασματικές σου δάφνες.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2021, 02:13:15 πμ από Debaser »
Τα άτομα που δεν κοιμούνται καλά είναι, λιγότερο ή περισσότερο, ένοχα. Το φταίξιμό τους είναι πως αναγκάζουνε τη νύχτα να είναι παρούσα... (Maurice Blanchot)

https://www.youtube.com/watch?v=VDsPU-EEFrU

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.