*

Ψηφοφορία

σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο
ψηφίσαμε 50-50

Αποστολέας Θέμα: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση  (Αναγνώστηκε 183657 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geoarna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #266 στις: Μάρτιος 03, 2021, 06:47:45 μμ »
Για μία ακόμη φορά, με αφορμή νόμο για κάποιου είδους αξιολόγηση, ακούω τα επιχειρήματα που άκουγα πριν 20 χρόνια.

Για μία ακόμη φορά πλήρης απογοήτευση για την στάση της ΟΛΜΕ που κρύβεται πίσω από το μικρό δάκτυλό της.

Και, ο νόμος για τον οποίο γίνεται αυτή η φασαρία δεν είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικών.
Είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολείου, από τους εκπαιδευτικούς του πρώτα.
Κάντε την και πείτε όσα έχετε να πείτε για την ποιότητα του σχολείου και των υποδομών και της περιοχής και του διευθυντή και όλα.

Τώρα που θα φέρει το νόμο για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών, τι θα κάνει η ΟΛΜΕ;

Και για να κλεισω. Ας κάνει η ΟΛΜΕ μία αξιόπιστη ηλεκτρονική ψηφοφορία με ένα ερώτημα.
Θέλετε την αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου σας;
Τολμάει;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2021, 06:50:51 μμ από geoarna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #267 στις: Μάρτιος 03, 2021, 07:37:00 μμ »
https://www.protothema.gr/politics/article/1100956/mitsotakis-se-dieuthudi-sholeiou-ston-turnavo-pou-esose-mathites-kata-ton-seismo-mas-kanate-uperifanous/... Ειδικά όταν ένας εκπαιδευτικός καλείται να διδάξει παιδιά, κάτω από την στέγη ενός κτηρίου του 38' η εσωτερική αξιολόγηση κρίνεται πλέον επιτακτική ανάγκη... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ... γιατί μόνον έτσι η πολιτεία θα γνωρίζει ποια σχολεία είναι ετοιμόρροπα και θα προβεί σε λύσεις... Είναι δυνατόν; Αυτοί οι εκπαιδευτικοί δεν έβλεπαν χρόνια τώρα ότι το κτήριο είναι ακατάλληλο;;; Τον Δήμαρχο περίμεναν ή τον περιφερειάρχη και την Υπουργό να διαπιστώσουν ότι στον πρώτο σεισμό θα καταρρεύσει; Επιτρέπεται οι εκπαιδευτικοί να μην έχουν πλέον και γνώσεις πολιτικού μηχανικού και να μην μπορούν να συντάξουν μία έκθεση στατικής μελέτης του σχολικού κτηρίου; Αν η εσωτερική αξιολόγηση είχε εφαρμοστεί εδώ και χρόνια όλα τα κτήρια στην επαρχία και τα νησιά (που είναι του μεσοπολέμου) θα είχαν αναβαθμιστεί... θα έπεφτε ένα σοβάτισμα και όλα θα ήταν μια χαρά!!!

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #268 στις: Μάρτιος 03, 2021, 07:37:43 μμ »
Προσωπικα πολυ θα ηθελα να ερθει στην ταξη οποιος θελει να με αξιολογησει. Απο οποιο χωρο και ν απροερχεται. Ακομη και να καταγραφει η διδασκαλια, δεν εχω κανενα προβλημα. Ισα ισα.
Έρχομαι και αύριο. Πες που διδάσκεις. Προέρχομαι από όλους τους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #269 στις: Μάρτιος 03, 2021, 07:53:12 μμ »
Αυτό που με απασχολεί εμένα είναι το ποιος θα με αξιολογήσει. Κάποιο κομματικό στέλεχος ίσως; Πώς θα εξασφαλιστεί η αντικειμενικότητα; Και αυτή η καραμέλα περί σύνδεσης της αξιολόγησης με το μισθό;
Η αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου είναι η μεγάλη παγίδα. Όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω, πώς θα αξιολογηθεί ο φυσικός  που δεν έχει εργαστήριο; Πώς θα αξιολογηθεί  το υποβαθμισμένο σχολείο του κέντρου της Αθήνας με τις ακατάλληλες υποδομές; Ποιος φταίει για την χαμηλή ποιότητα των υπηρεσιών; Μήπως ο Δήμος; Δεν βλέπω κανέναν να αξιολογεί αυτόν όμως...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #270 στις: Μάρτιος 03, 2021, 08:03:22 μμ »
https://www.tovima.gr/2019/03/19/finance/eurostat-ogdoi-i-ellada-se-dapanes-gia-syntakseis-kai-amyna/... Νομίζω με την ρομφαία των ΦΕΚ αναβαθμίζεις τα πάντα... όταν δεν σου περισσεύει ούτε cent για τα σχολεία μιας και τα περισσότερα πάνε σε συντάξεις, rafale και φρεγάτες το μόνον που σου απομένει είναι να βάζεις τους εκπαιδευτικούς να επισημαίνουν τα προβλήματα, τα οποία μιας και δεν υπάρχουν πόροι, θα βελτιωθούν από τις ευγενικές χορηγίες της coca cola... τουλάχιστον η όλη ιστορία κρύβει προσδοκίες... είναι ωραία να κάθεσαι με τις ώρες να συντάσσεις εκθέσεις, για να πάρεις μία κατάταξη στην λίστα με τα περισσότερα ή τα λιγότερα προβλήματα και μετά να διαπιστώνεις πως η μοίρα σου το είχε να διδάσκεις σε σχολική μονάδα με προβλήματα τα οποία θα συνεχίσουν να υπάρχουν... και στο βάθος... πολύ βάθος για όλα φταίει ο τρόπος που διδάσκεις ρε καημένε... με μεθόδους της δεκαετίας του 60 σε σχολικές αίθουσες του 40'... αυτό φταίει τελικά... ότι δεν χρησιμοποιείς και άλλα μέσα στην διδασκαλία σου... γι' αυτό τόσο χαμηλές επιδόσεις των παιδιών στις εξετάσεις... αποφεύγεις την αξιολόγηση; Είσαι τεμπέλης, άχρηστος και ακατάλληλος για αυτό που κάνεις... αρκεί να συντάσσεις εκθέσεις με δείκτες στο ΙΕΠ και να έχεις τουλάχιστον πέντε έξι μεταπτυχιακά και ένα διδακτορικό, να κάνεις μάθημα με λαπτοπ και τότε... ναι μόνον τότε θα δείτε τις επιδόσεις όλων των μαθητών ανά την επικράτεια να εκτοξεύονται... είναι δυνατόν να έχεις επαγγελματική εκπαίδευση ως εκπαιδευτικός και οι μαθητές σου να μην πετάνε; Και ας είναι το σχολικό εγχειρίδιο του 80'... και ας είναι το σχολείο σου του 40' και είναι τίγκα στην μούχλα... εσύ είσαι καλά καταρτισμένος, ο μαθητής γράφει καλά στις εξετάσεις και ας μην έχει τους καλύτερους ιδιαιτεράδες και στα μάτια της πολιτείας είσαι γιάπης πετυχημένος εκπαιδευτικός σε ένα αποδοτικό σχολείο με καλούς δείκτες... απλά πράγματα... αυτή η ΟΛΜΕ και οι ερασιτέχνες εκπαιδευτικοί έχουν ρημάξει την παιδεία... επιτέλους γίνεται ένα βήμα προς το "μέλλον"... και κάποιοι γκρινιάζουν που θα αφιερώσουν λίγο χρόνο για να αυτοβαθμολογηθούν... "c'est tragique"

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #271 στις: Μάρτιος 03, 2021, 08:06:55 μμ »
Για μία ακόμη φορά, με αφορμή νόμο για κάποιου είδους αξιολόγηση, ακούω τα επιχειρήματα που άκουγα πριν 20 χρόνια.

Για μία ακόμη φορά πλήρης απογοήτευση για την στάση της ΟΛΜΕ που κρύβεται πίσω από το μικρό δάκτυλό της.

Και, ο νόμος για τον οποίο γίνεται αυτή η φασαρία δεν είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικών.
Είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολείου, από τους εκπαιδευτικούς του πρώτα.
Κάντε την και πείτε όσα έχετε να πείτε για την ποιότητα του σχολείου και των υποδομών και της περιοχής και του διευθυντή και όλα.

Τώρα που θα φέρει το νόμο για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών, τι θα κάνει η ΟΛΜΕ;

Και για να κλεισω. Ας κάνει η ΟΛΜΕ μία αξιόπιστη ηλεκτρονική ψηφοφορία με ένα ερώτημα.
Θέλετε την αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου σας;
Τολμάει;
Πού ήσουν τόσο καιρό!!!! Σωστάα...

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #272 στις: Μάρτιος 03, 2021, 08:11:20 μμ »
Αυτό που με απασχολεί εμένα είναι το ποιος θα με αξιολογήσει. Κάποιο κομματικό στέλεχος ίσως; Πώς θα εξασφαλιστεί η αντικειμενικότητα; Και αυτή η καραμέλα περί σύνδεσης της αξιολόγησης με το μισθό;
Η αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου είναι η μεγάλη παγίδα. Όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω, πώς θα αξιολογηθεί ο φυσικός  που δεν έχει εργαστήριο; Πώς θα αξιολογηθεί  το υποβαθμισμένο σχολείο του κέντρου της Αθήνας με τις ακατάλληλες υποδομές; Ποιος φταίει για την χαμηλή ποιότητα των υπηρεσιών; Μήπως ο Δήμος; Δεν βλέπω κανέναν να αξιολογεί αυτόν όμως...
Το ζητούμενο είναι να έρθει κάποιος κερατάς να σε στηρίξει... να σε στηρίξει σε αυτό το δύσκολο έργο που λέγεται "διδάσκω σε τάξη και είμαι εκπαιδευτικός σε σχολική μονάδα"... δυστυχώς όμως εδώ φτάσαμε... αντί να λέμε "θέλω τους κατάλληλους ανθρώπους να με βοηθήσουν να βελτιωθώ και να αντιμετωπίσω καλύτερα τα προβλήματα τα οποία καθημερινά αντιμετωπίζω" δημιουργήθηκε ο φόβος ότι θα έρθει κάποιος και θα μου πει "πως κάνεις έτσι μάθημα... γιατί ο Γιαννάκης είναι αδιάφορος στο τελευταίο θρανίο;" και πολλούς τους έχει λούσει κρύος ιδρώτας... με εξαίρεση κάποιες "λαμπρές" εξαιρέσεις οι οποίες δεν έχουν πρόβλημα στα μπει στο μάθημα τους ακόμη και τηλεοπτικό συνεργείο...

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #273 στις: Μάρτιος 03, 2021, 08:15:48 μμ »
Αυτό που με απασχολεί εμένα είναι το ποιος θα με αξιολογήσει. Κάποιο κομματικό στέλεχος ίσως; Πώς θα εξασφαλιστεί η αντικειμενικότητα; Και αυτή η καραμέλα περί σύνδεσης της αξιολόγησης με το μισθό;
Η αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου είναι η μεγάλη παγίδα. Όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω, πώς θα αξιολογηθεί ο φυσικός  που δεν έχει εργαστήριο; Πώς θα αξιολογηθεί  το υποβαθμισμένο σχολείο του κέντρου της Αθήνας με τις ακατάλληλες υποδομές; Ποιος φταίει για την χαμηλή ποιότητα των υπηρεσιών; Μήπως ο Δήμος; Δεν βλέπω κανέναν να αξιολογεί αυτόν όμως...

Και, ο νόμος για τον οποίο γίνεται αυτή η φασαρία δεν είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικών.
Είναι αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου σχολείου, από τους εκπαιδευτικούς του πρώτα.
Κάντε την και πείτε όσα έχετε να πείτε για την ποιότητα του σχολείου και των υποδομών και της περιοχής και του διευθυντή και όλα.

erietta o διευθυντής θα σε αξιολογήσει. Ο διευθυντής και ο συντονιστής. Γι'αυτό κάνε αξιολόγηση φέτος όπως λέει ο "συνάδελφος" και πες ελεύθερα ότι ο συντονιστής είναι άφαντος. Γράψε ελεύθερα ότι ο διευθυντής είναι ανεπαρκής. Δε νομίζω να το λάβουν αρνητικά υπόψη όταν σε αξιολογήσουν του χρόνου. Εκφράσου ελεύθερα και αντικειμενικά. Έτσι θα γίνει η αναβάθμιση του σχολείου.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #274 στις: Μάρτιος 03, 2021, 09:07:58 μμ »
erietta o διευθυντής θα σε αξιολογήσει. Ο διευθυντής και ο συντονιστής. Γι'αυτό κάνε αξιολόγηση φέτος όπως λέει ο "συνάδελφος" και πες ελεύθερα ότι ο συντονιστής είναι άφαντος. Γράψε ελεύθερα ότι ο διευθυντής είναι ανεπαρκής. Δε νομίζω να το λάβουν αρνητικά υπόψη όταν σε αξιολογήσουν του χρόνου. Εκφράσου ελεύθερα και αντικειμενικά. Έτσι θα γίνει η αναβάθμιση του σχολείου.

@Marilita87 Τα είπες όλα!!! :)

Αποσυνδεδεμένος geoarna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #275 στις: Μάρτιος 03, 2021, 09:20:29 μμ »
Τελικά το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.

Θέλετε ή δεν θέλετε αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου του σχολείου;

Είναι σαφές και καθαρό.
Και ο καθένας και η καθεμία να καθίσει και σκεφτεί την απάντηση που δίνει.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #276 στις: Μάρτιος 03, 2021, 09:26:00 μμ »
Τελικά το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.

Θέλετε ή δεν θέλετε αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου του σχολείου;

Είναι σαφές και καθαρό.
Και ο καθένας και η καθεμία να καθίσει και σκεφτεί την απάντηση που δίνει.
Έχουν γραφτεί δεκάδες σελίδες με σαφείς σαφέστατες ακόμη κι εκτενείς και σε βάθος απαντήσεις στο ερώτημα αυτό από πάμπολλα μέλη. Μην ανακυκλώνετε τα ίδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2021, 09:30:19 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #277 στις: Μάρτιος 03, 2021, 09:54:53 μμ »
Τελικά το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.

Θέλετε ή δεν θέλετε αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου του σχολείου;

Είναι σαφές και καθαρό.
Και ο καθένας και η καθεμία να καθίσει και σκεφτεί την απάντηση που δίνει.
Την θέλω... την θέλω... την θέλω πολύ...
Πέρα από την πλάκα... Όταν είσαι επικοινωνιακός Υπουργός βγαίνεις και περιγράφεις με σαφήνεια πως και με ποιους τρόπους θα στηρίξεις προβλήματα σχολικών μονάδων και με ποιους τρόπους θα στηρίξεις το έργο του εκπαιδευτικού... με σαφήνεια και αναλυτικά... και ζητάς και δημόσια διαβούλευση από όλη την εκπαιδευτική κοινότητα... Όταν μία δικηγόρος, σε συνεργασία χαρτογιακάδων του ΙΕΠ που έχουν να διδάξουν από την τελευταία φορά που γίνανε λιάρδα τι περιμένεις; Ασφαλώς και όλοι θέλουμε στήριξη, βοήθεια, βελτίωση και επικοινωνία κάθε φορά που αντιμετωπίζουμε προβλήματα στο σχολείο ή στο μάθημα μας... και ας το βαφτίσουμε αξιολόγηση... είναι επί της ουσίας; Με έχει πείσει κάποιος ότι έρχεται να με στηρίξει, βοηθήσει - κάνει υποδείξεις η έχει τελικά βγει προς τα έξω (μέσω της αδιάλλακτης και ψυχρής θέσης της Υπουργού) πως κάτι στραβά πάει με εμένα εκεί έξω και πως για το ότι ο Γιαννάκης στο τελευταίο θρανίο κοιμάται στο μάθημα μου ή ενοχλεί τον διπλανό του είμαι ακατάλληλος εγώ; Δεν ξέρω αν το πιάνεις το υπονοούμενο αλλά θεωρώ πως ελάχιστοι το πιάνουν... και ασφαλώς όποιος είναι εκπαιδευτικός που έχει περάσει από πολλά δημόσια σχολεία και έχει αρκετή εκπαιδευτική εμπειρία μπορεί να καταλάβει... και το επαναλαμβάνω... από αρκετά δημόσια σχολεία... όχι με το που τελείωσα το μεταπτυχιακό μου είμαι στο ίδιο σχολείο (δημόσιο-ιδιωτικό) χρόνια τώρα και δεν έχω δει ποτέ μου ΓΕΛ, Γυμνάσιο, Εσπερινό ή ΕΠΑΛ;;; Εκεί να δείτε ορισμένοι "χαρισματικοί" τι εστί ουσία... περάστε έναν χρόνο από ένα μεγάλο ΕΠΑΛ και μετά...εδώ είμαστε και το συζητάμε!!!

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #278 στις: Μάρτιος 03, 2021, 10:03:32 μμ »
Αν έχεις μικρό εκπαιδευτικό ορίζοντα γεγονότων και μικρή ποικιλία σχολικών μονάδων στο βιογραφικό σου, μην βιάζεσαι ποτέ να εκφέρεις απόλυτη άποψη επί ενός σημαντικού ζητήματος... άκου, ρώτα και συζήτα...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4008
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #279 στις: Μάρτιος 03, 2021, 10:14:13 μμ »
Τελικά το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.

Θέλετε ή δεν θέλετε αξιολόγηση εκπαιδευτικού έργου του σχολείου;

Είναι σαφές και καθαρό.
Και ο καθένας και η καθεμία να καθίσει και σκεφτεί την απάντηση που δίνει.

Μην το θέτεις έτσι στεγνά. Το πιο σωστό ερώτημα είναι αν θέλουμε πραγματικά την πρόοδο των παιδιών. Έτσι δε λέει η υπουργός μας; Για το ηθικό μας χρέος; Αυτή το έκανε το χρέος της. Αύξησε τον αριθμό των μαθητών, αλλά ψήφισε αξιολόγηση των εκπαιδευτικών. Σειρά μας να βάλουμε πλάτη κι εμείς για μια φορά. Συνέχεια το υπουργείο σηκώνει το βάρος. Ας βοηθήσουμε κι εμείς λίγο. Κι ας αυξηθεί επιτέλους κι αυτό το ωράριο λίγο. 24 ώρες; Όταν στον ιδιωτικό τομέα δουλεύουν 50ωρα; Ε όχι. Κι αυτή η παράταση του έτους καλό είναι να γίνει μόνιμη. Κι εμείς να μη τελειώνουμε τέλος Ιουνίου. Πού ακούστηκε 2 μήνες διακοπές;;; Ας καθόμαστε τον Ιούλιο να κάνουμε εκθέσεις και προγραμματισμό. Μας πληρώνουν, δε μας πληρώνουν; Τώρα που το σκέφτομαι, είναι καλή περίοδος ο Ιούλιος να αναζητούμε και χορηγίες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.