*

Ψηφοφορία

σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο
ψηφίσαμε 50-50

Αποστολέας Θέμα: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση  (Αναγνώστηκε 182883 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #686 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 05:11:14 μμ »
Το δημόσιο σχολείο έχει διαλυθεί...είναι ένα απέραντο θέατρο εντυπώσεων και δημοσίων σχέσεων που μόνο μόρφωση δεν προσφέρει....Χωρίς κατάργηση της μονιμότητας παντού στο δημόσιο και αυστηρή αξιολόγηση το δημόσιο θα χαντακώσει την χώρα...εάν το δεν το έχει κάνει ήδη...
Κύριε, ξέρετε τι ζητάτε; Η μονιμότητα κατοχυρώθηκε το 1911 ώστε να μην μπαινοβγαίνουν οι υπάλληλοι σαν τους μετακλητούς μαζί με τα κόμματα στην εξουσία. Η αξιολόγηση σαφώς να υπάρχει. Μπορεί φυσικά να έχει σημαντικότατο ρόλο στην επιλογή του προσωπικού σε κάθε δημόσιο τομέα. Διορισμός κατόπιν γραπτού διαγωνισμού ασεπ για κάθε θέση στο δημόσιο. Να σταματήσει μια και έξω το «μέσον» και τα ρουσφέτια. Υπήρξαν πολιτικοί που το οραματίστηκαν! Δεν διαλύει το δημόσιο η μονιμότητα. Αυτή υπάρχει για να μπορεί και λειτουργεί. Η έλλειψη ελέγχου όμως το διαλύει. Το δημόσιο είναι όρθιο χάρη στη δουλειά μερικών άξιων λειτουργών του, με φιλότιμο, ήθος, μεράκι. Υπάρχουν όμως και κάποιοι που βολεύονται, όπως σε όλους τους χώρους. Με λίγο έλεγχο θα κινητοποιούνταν. Έχει ευθύνη η ολμε για τα χάλια του κλάδου. Πρώτη έπρεπε να ζητά αξιολόγηση, πρώτη έπρεπε να ζητά έλεγχο των επίορκων καθηγητών της και τόσα άλλα. Στο όνομα της αλληλεγγύης επιμένει σε ομερτά. Αυτά διαλύουν την δημόσια εκπαίδευση.

Κλείνω λέγοντας πως όπως και εγώ μορφώθηκα με τη δύναμη του ελληνικού δημόσιοι σχολείου, χάρη στους δασκάλους μου, που δεν ήταν άριστοι, αλλά υπήρξαν δίπλα μου, έτσι κάθε παιδί που φοιτά στο ελληνικό σχολείο με τη στήριξη των δασκάλων του μπορεί, εφόσον το θέλει και το προσπαθήσει, να προοδεύσει! Χωρίς να πληρώσει δίδακτρα ούτε ευρώ. Γιατί είναι ελάχιστοι οι άσχετοι, άχρηστοι, πονηροί εκπαιδευτικοί στους κόλπους του δημόσιου σχολείου, το 1/10 θεωρώ μόνο. Βρίσκεστε εκτός σχολείου προφανέστατα για αυτό μιλάτε για εντυπώσεις και τα τοιαύτα. Το μορφωτικό αγαθό που παράγεται στα σχολεία είναι αναντικατάστατο. Μόνο σε αυτά δεν είναι πελάτες οι μαθητές μας, τα παιδιά μας.

Για το ζήτημα της αξιολόγησης παραπλανήθηκαν. Η πανδημία και ο εγκλεισμός έπαιξαν τον ρόλο τους, θεωρώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:29 »

Αποσυνδεδεμένος iolk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #687 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:12:21 μμ »
Επειδή μίλησες για μορφωτικό αγαθό και μάλιστα αναντικατάστατο ορίστε οι πανελλαδικές του 2021...
Λοιπόν εγώ επειδή κουράστηκα να πληρώνω φόρους είτε για την παιδεία ειτε για φροντιστήρια απαιτώ αλλαγές στην εκπαίδευση και αλλαγές δεν γίνονται με την μονιμότητα παρα-ποδα...Αρκετά με τους Άχρηστους/Ανίκανους/Αδιάφορους στην Εκπαίδευση... >:(







Κύριε, ξέρετε τι ζητάτε; Η μονιμότητα κατοχυρώθηκε το 1911 ώστε να μην μπαινοβγαίνουν οι υπάλληλοι σαν τους μετακλητούς μαζί με τα κόμματα στην εξουσία. Η αξιολόγηση σαφώς να υπάρχει. Μπορεί φυσικά να έχει σημαντικότατο ρόλο στην επιλογή του προσωπικού σε κάθε δημόσιο τομέα. Διορισμός κατόπιν γραπτού διαγωνισμού ασεπ για κάθε θέση στο δημόσιο. Να σταματήσει μια και έξω το «μέσον» και τα ρουσφέτια. Υπήρξαν πολιτικοί που το οραματίστηκαν! Δεν διαλύει το δημόσιο η μονιμότητα. Αυτή υπάρχει για να μπορεί και λειτουργεί. Η έλλειψη ελέγχου όμως το διαλύει. Το δημόσιο είναι όρθιο χάρη στη δουλειά μερικών άξιων λειτουργών του, με φιλότιμο, ήθος, μεράκι. Υπάρχουν όμως και κάποιοι που βολεύονται, όπως σε όλους τους χώρους. Με λίγο έλεγχο θα κινητοποιούνταν. Έχει ευθύνη η ολμε για τα χάλια του κλάδου. Πρώτη έπρεπε να ζητά αξιολόγηση, πρώτη έπρεπε να ζητά έλεγχο των επίορκων καθηγητών της και τόσα άλλα. Στο όνομα της αλληλεγγύης επιμένει σε ομερτά. Αυτά διαλύουν την δημόσια εκπαίδευση.

Κλείνω λέγοντας πως όπως και εγώ μορφώθηκα με τη δύναμη του ελληνικού δημόσιοι σχολείου, χάρη στους δασκάλους μου, που δεν ήταν άριστοι, αλλά υπήρξαν δίπλα μου, έτσι κάθε παιδί που φοιτά στο ελληνικό σχολείο με τη στήριξη των δασκάλων του μπορεί, εφόσον το θέλει και το προσπαθήσει, να προοδεύσει! Χωρίς να πληρώσει δίδακτρα ούτε ευρώ. Γιατί είναι ελάχιστοι οι άσχετοι, άχρηστοι, πονηροί εκπαιδευτικοί στους κόλπους του δημόσιου σχολείου, το 1/10 θεωρώ μόνο. Βρίσκεστε εκτός σχολείου προφανέστατα για αυτό μιλάτε για εντυπώσεις και τα τοιαύτα. Το μορφωτικό αγαθό που παράγεται στα σχολεία είναι αναντικατάστατο. Μόνο σε αυτά δεν είναι πελάτες οι μαθητές μας, τα παιδιά μας.

Για το ζήτημα της αξιολόγησης παραπλανήθηκαν. Η πανδημία και ο εγκλεισμός έπαιξαν τον ρόλο τους, θεωρώ.

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #688 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:35:43 μμ »
Αρκετά με τους εξυπνάκηδες/παρτάκηδες/βολεψάκηδες/βυσματίες που είναι οι μόνοι άριστοι και όλοι οι άλλοι άχρηστοι.
Κουράστηκα να τους ακούω να μεταθέτουν όλες τις στρεβλώσεις του εκπαιδευτικού συστήματος στον εκπαιδευτικό και μόνο.
Αφού όλοι πληρώνουν και για φροντιστήρια και ιδιαίτερα, γιατί είναι τόσο χάλια τα αποτελέσματα των πανελλαδικών κύριε;

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #689 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:41:45 μμ »
 τα αποτελεσματα των πανελλαδικων του 2021 που τα παιδια εχασαν 1,5 χρονο στην τηλεκπαιδευση...  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2021, 06:48:39 μμ από sliver »
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:29 »

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #690 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:44:30 μμ »
Επειδή μίλησες για μορφωτικό αγαθό και μάλιστα αναντικατάστατο ορίστε οι πανελλαδικές του 2021...
Λοιπόν εγώ επειδή κουράστηκα να πληρώνω φόρους είτε για την παιδεία ειτε για φροντιστήρια απαιτώ αλλαγές στην εκπαίδευση και αλλαγές δεν γίνονται με την μονιμότητα παρα-ποδα...Αρκετά με τους Άχρηστους/Ανίκανους/Αδιάφορους στην Εκπαίδευση... >:(


Ίσως γιατί πηγαίνουν φροντιστήριο;
Εγώ πέρασα χωρίς κανένα μάθημα, όπως και ο αδελφός μου. Και επειδή εγώ έβγαλα μια ταπεινή καθηγητική σχολή, ο αδελφός μου με τη 2η βέβαια, αλλά μπήκε Ιατρική Θεσς. ΣΣΑΣ. Δοκίμασε λοιπόν να αφήσεις τα παιδιά σου να διαβάζουν μόνα τους, παρακολουθώντας ξύπνια το σχολείο τους.

Η μόνη λύση για καλύτερο σχολείο είναι να είμαστε όλοι η ασπίδα του. Ξέρω ότι δίνεται λάθος εικόνα με τα φαιδρά της απεργίας-αποχής και άλλα τέτοια, για αυτό θυμώνω και πικραίνομαι. Να είσαι σίγουρος ότι και σε αυτό θα κάνουμε την καλύτερη δουλειά που μπορούμε. Οι ευθύνες των συνδικαλιστών για αυτή την κατάσταση είναι άπειρες!

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #691 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:53:05 μμ »
μας εγραψε το troll για τα αποτελεσματα των πανελλαδικων του 2021 που τα παιδια εχασαν 1,5 χρονο στην τηλεκπαιδευση...  ::)
Σαϊνι μου.....!
Και αυτό, αλλά και γενικά να το πάρεις, οι πανελλαδικές είναι διαγωνισμός επιλογής που πρέπει να ξεχωρίσει ανάμεσα σε άλλα και ποιος θα περάσει σε σχολές υψηλής ζήτησης. Οι μαθητές που δεν έχουν αντίστοιχους στόχους δεν έχουν κανένα κίνητρο να καταβάλλουν την απαιτούμενη προσπάθεια να ανταπεξέλθουν σε θέματα δυσκολίας που δεν συγκρίνεται με το επίπεδο των ασκήσεων των σχολικών βιβλίων.
Δείτε θέματα φυσικής ή μαθηματικών προσανατολισμού και δείτε τις ασκήσεις των σχολικών βιβλίων.
Και μπείτε να κάνετε μάθημα σε τάξη προσανατολισμού με 25 παιδιά που τα 5 έχουν κάποιους στόχους και τα υπόλοιπα περιμένουν να πάρουν το απολυτήριο και να φύγουν για σαιζόν.
Μετά να μιλήσουμε για μονιμότητες.
Όχι ότι δεν υπάρχουν ανεπαρκείς, αλλά δεν είναι ούτε καν ανάμεσα στις 4-5 κύριες αιτίες του προβλήματος.

Συνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #692 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 07:41:10 μμ »
@gf , to the point...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #693 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 08:43:05 μμ »
timpap.....χαίρομαι που συμφωνείς ότι η μεγαλύτερη ικανοποίηση για ένα εκπαιδευτικό είναι η αγάπη από το παιδί και ένα μεγάλο ευχαριστώ από τους γονείς και έτσι είναι.Επισης θέλω να σου πω ότι κι εγώ έχω κάποια παράπονα από την ΟΛΜΕ αλλά όχι για την αξιολόγηση νομίζω ότι χθες έγραψα ένα από τα προβλήματα που έχω σαν αναπληρωτής.Παμε τώρα στην απαξίωση του κλάδου από την υπόλοιπη κοινωνία.Αν ρωτήσεις πχ 100 άτομα τι είναι η ΟΛΜΕ δεν θα γνωρίζει κανένας.Αρα τι είναι αυτό που κάνει την κοινωνία να απαξιώνει τον κλάδο;;;;;Αλήθεια δεν θα μπορεί να είναι ένας παράγοντας οι δηλώσεις ορισμένων πολιτικών στην τηλεόραση ότι οι εκπαιδευτικοί είναι τεμπέληδες και αφερεγγυοι;;;νομίζω ότι γνωρίζεις ποιοι είναι.Να σου θυμίσω επίσης το 2020 υπουργός της κυβέρνησης το 2020 στην απεργία της ΑΔΕΔΥ τον πρόεδρο της εργατοπατερα του ΣΥΡΙΖΑ έναν άνθρωπο καθαρά ΝΔ και υποψήφιο ευρωβουλευτη
Μπορεί να αγνοούν κάθε άλλο συνδικαλιστικό όργανο, αλλά την ολμε δυστυχώς την ξέρουν. Έχει φροντίσει να μείνει στη μνήμη των ανθρώπων με τις ανακοινώσεις της κάθε λίγο και λιγάκι, ανακοινώσεις που μας εκθέτουν ανεπανόρθωτα.
Καθηγητές τεμπέληδες έχω ακούσει μόνο από κάποιους δημοσιογράφους. Ποτέ από κάποιον επίσημο φορέα. Αν υπάρχει αντίλογος προς αυτό, θα πειστώ αν δω κάποιο βίντεο πχ με δηλώσεις συγκεκριμένων προσώπων. Σίγουρα αν υπάρχουν είναι κατάπτυστες. Όχι επειδή δεν υπάρχουν και τεμπέληδες ανάμεσά μας, αλλά επειδή ως κρατικός φορέας φέρεις ευθύνη για το προσωπικό που διαθέτεις και οφείλεις να βρεις τρόπους να το κινητοποιήσεις.

Πολύς ντόρος για το τίποτα. Τόση χαμένη ενέργεια για το τίποτα. Για τα πολιτικά παιχνίδια μερικών. Στην ίδια παγίδα με τους μαθητές πέφτουμε. Κρίμα! Πικρία μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #694 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 09:00:40 μμ »
@gf , to the point...
Ακριβώς!!Συμφωνώ απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος miss piggy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #695 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 09:41:57 μμ »
Σήμερα, κάποια σχολεία στο νομό μου, που πέρυσι απεργούσαν-απείχαν από την αξιολόγηση, συμπλήρωσαν στην πλατφόρμα του ΙΕΠ την αποτίμηση της περσινής χρονιάς σε όλους τους δείκτες που δεν πήραν και βαθμολόγησαν περιγραφικά τη σχολική τους μονάδα, με βάση τους στόχους που δεν έθεσαν.
Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο ή αρχίζω να τρελαίνομαι;

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #696 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 09:47:30 μμ »
Μπορεί να αγνοούν κάθε άλλο συνδικαλιστικό όργανο, αλλά την ολμε δυστυχώς την ξέρουν. Έχει φροντίσει να μείνει στη μνήμη των ανθρώπων με τις ανακοινώσεις της κάθε λίγο και λιγάκι, ανακοινώσεις που μας εκθέτουν ανεπανόρθωτα.
Καθηγητές τεμπέληδες έχω ακούσει μόνο από κάποιους δημοσιογράφους. Ποτέ από κάποιον επίσημο φορέα. Αν υπάρχει αντίλογος προς αυτό, θα πειστώ αν δω κάποιο βίντεο πχ με δηλώσεις συγκεκριμένων προσώπων. Σίγουρα αν υπάρχουν είναι κατάπτυστες. Όχι επειδή δεν υπάρχουν και τεμπέληδες ανάμεσά μας, αλλά επειδή ως κρατικός φορέας φέρεις ευθύνη για το προσωπικό που διαθέτεις και οφείλεις να βρεις τρόπους να το κινητοποιήσεις.

Πολύς ντόρος για το τίποτα. Τόση χαμένη ενέργεια για το τίποτα. Για τα πολιτικά παιχνίδια μερικών. Στην ίδια παγίδα με τους μαθητές πέφτουμε. Κρίμα! Πικρία μόνο.

Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #697 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 09:58:29 μμ »
Σήμερα, κάποια σχολεία στο νομό μου, που πέρυσι απεργούσαν-απείχαν από την αξιολόγηση, συμπλήρωσαν στην πλατφόρμα του ΙΕΠ την αποτίμηση της περσινής χρονιάς σε όλους τους δείκτες που δεν πήραν και βαθμολόγησαν περιγραφικά τη σχολική τους μονάδα, με βάση τους στόχους που δεν έθεσαν.
Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο ή αρχίζω να τρελαίνομαι;

Σε κάποια σχολεία έκαναν αυτό. Σε κάποια άλλα έκαναν το άλλο.
Αυτή η συζήτηση δεν έχει νόημα. Να μιλάμε με αριθμούς, αυτό έχει νόημα.

Παράθεση
σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία    34 (45.3%)
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση    9 (12%)
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά    6 (8%)
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο    26 (34.7%)
ψηφίσαμε 50-50    0 (0%)

Πως αλλάζω την ψήφο μου;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2021, 10:00:05 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #698 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 09:59:30 μμ »
Σήμερα, κάποια σχολεία στο νομό μου, που πέρυσι απεργούσαν-απείχαν από την αξιολόγηση, συμπλήρωσαν στην πλατφόρμα του ΙΕΠ την αποτίμηση της περσινής χρονιάς σε όλους τους δείκτες που δεν πήραν και βαθμολόγησαν περιγραφικά τη σχολική τους μονάδα, με βάση τους στόχους που δεν έθεσαν.
Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο ή αρχίζω να τρελαίνομαι;
Ναι ισχύει, οι διευθυντές το εκαναν

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: αποχή απεργία ή όχι ,για την αξιολόγηση
« Απάντηση #699 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 10:07:46 μμ »
Σήμερα, κάποια σχολεία στο νομό μου, που πέρυσι απεργούσαν-απείχαν από την αξιολόγηση, συμπλήρωσαν στην πλατφόρμα του ΙΕΠ την αποτίμηση της περσινής χρονιάς σε όλους τους δείκτες που δεν πήραν και βαθμολόγησαν περιγραφικά τη σχολική τους μονάδα, με βάση τους στόχους που δεν έθεσαν.
Μόνο σε μένα φαίνεται παράλογο ή αρχίζω να τρελαίνομαι;
εννοείς ότι δεν είναι ήδη εμφανής η βελτίωση από την προηγούμενη κατάσταση που «καταδίκαζε το παραγόμενο εκπαιδευτικό έργο σε ανεπίτρεπτη στασιμότητα και έπληττε, κυρίως, τους μαθητές, όταν έλλειπε η αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου»;
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159791
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.