*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 294380 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1274 στις: Μάιος 07, 2021, 04:05:49 μμ »
@ Σπουργίτι

 Μην συνεχίζεις την μαύρη προπαγάνδα. Δυο αδελφικοί φιλοι έλεγαν τα ίδια με σένα... κοντεύαν να μας κόψουν και την καλημέρα, αλλά όταν τους κτύπησε η πανδημία την πόρτα παρακαλούσαν θεούς και γιατρούς για σωτηρία. Ο ένας νοσηλεύθηκε 40 μέρες σε ΜΕΘ και τώρα τρέχει για περεταίρω θεραπείες.  Αν είσαι εκπαιδευτικός,  ξεκαθάρισε την θέση σου από την Δευτέρα και στο λέξης.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:24:52 »

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1275 στις: Μάιος 07, 2021, 04:10:24 μμ »
Σπουργίτι ρωτα κάποιον δικό σου γιατρό να σου εξηγήσει. Θα μπορουσα κ εγω, αλλά δεν είναι η δουλειά μου. Σου λείπουν πολυ, μα πολυ βασικές γνώσεις σχετικές κ δεν μπορείς να καταλάβεις τι ειπε ο Βασιλακόπουλος πχ. Είσαι μπερδεμένος/η. Δεν πειραζει. Απλώς ρωτα κάποιον βιολόγο η γιατρό που γνωρίζεις.

« Οι χώρες που παγκοσμίως έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένων ατόμων (Μαλβίδες και  Σευχέλλες) είναι οι δυο χώρες με τον πιο μεγάλο αριθμό νέων κρουσμάτων Covid ανά κάτοικο »..

https://dimpenews.com/2021/05/07/%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%AF%CF%89%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB/

Oι στατιστικές αποκαλύπτουν μια πραγματικότητα. Ο Βασιλακόπουλος προφανώς το γνωριζει

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1276 στις: Μάιος 07, 2021, 04:11:02 μμ »
Επαναλαμβάνω αυτό που είπα μερικές σελίδες πριν:

Τελικά είναι δεν είναι επικίνδυνη η ασθένεια δεν το ξέρω. Έχοντας πρόσφατα αναρρώσει μπορώ απο προσωπική εμπειρία να πώ τo εξής: Το πιο επικίνδυνο χαρακτηριστικό είναι οτι υπάρχει αυτός ο απροσδιόριστος λόγος που κάποιοι την περνάνε στο πόδι και κάποιοι πεθαίνουν. Χωρις κανένα προφανή λόγο ή πρόβλεψη γιατί συμβαίνει το κακό και σε ποιόν. Εγώ και άλλοι 6 συνάδελφοι κόλλησα στο ΕΠΑΛ που δουλεύω (κάνοντας στο μεταξύ και τα self test της συζύγου που είχε άδεια, αρα μερα παρα μέρα test). Εγώ είχα για 4  μέρες φοβερό πονοκέφαλο και ίλιγγο. Τίποτα άλλο. Ούτε πυρετό ούτε τίποτα άλλο. Μετά τις 4 ημέρες ήμουν τελείως καλά. Ο γυμναστής στο σχολείο μου που είμαστε ίδια ηλικία (45+), με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση, γυμνασμένος, χωρίς προβλήματα υγείας κτλ είναι εδω και 2 εβδομάδες διασωληνωμένος. Η λογική λέει οτι αν κάποιος έπρεπε να αρρωστήσει βαρύτερα θα ήμουν εγώ. Εγινε όμως το αντίθετο. Γαι αυτό θα έλεγα σε όλους τους φίλους εδω μέσα. Αφήστε τις βλακείες του τύπου: είμαι υγιής, φοράω μάσκα, είμαι νέος, έχω φυσική κατάσταση κτλ. Ξαναλέω αν κολλήσετε κατα πάσα πιθανότητα το περνάς ελαφριά. Μπορεί όμως και να βρεθείς να παλεύεις για τη ζωή σου ενώ είσαι νεότατος και υγιέστατος κατα τα άλλα. Αν γίνει το πρώτο καλώς. Αν όμως γίνει το δεύτερο θα σας κλαίνε οι οικογένειες σας. Προσοχή λοιπόν.

Όπως δεν θέλουμε να φέρνουν γονείς ανεμβολίαστα από ηπατίτιδες κτλ στο σχολείο του δικού μας παιδιού, έτσι και εγώ δεν θέλω αν ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός κάποιος να μην εμβολιαστεί. Όσο για τη βλακεία που έχω ακούσει να ζητάνε βεβαίωση κάποιοι ότι αν κάνουν το εμβόλιο δεν θα πάθουν τίποτα, το σωστό είναι να γίνει το αντίθετο. Δέχομαι να μην κάνει κάποιος το εμβόλιο αφού υπογράψει ότι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και θα του απαγορευτεί η περίθαλψη σε νοσοκομείο. Υπόγραψε το λοιπόν και μην κάνεις το εμβόλιο.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1277 στις: Μάιος 07, 2021, 04:14:19 μμ »
Έχει εμβολιαστεί κάποιος/α από εσάς με το moderna; Αν ναι θα ήθελα να μιλήσουμε σε μήνυμα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:24:52 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1278 στις: Μάιος 07, 2021, 04:21:12 μμ »
« Οι χώρες που παγκοσμίως έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένων ατόμων (Μαλβίδες και  Σευχέλλες) είναι οι δυο χώρες με τον πιο μεγάλο αριθμό νέων κρουσμάτων Covid ανά κάτοικο »..

https://dimpenews.com/2021/05/07/%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%83%CE%BC%CE%AF%CF%89%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB/

Oι στατιστικές αποκαλύπτουν μια πραγματικότητα. Ο Βασιλακόπουλος προφανώς το γνωριζει

Δεν διαφωνούμε. Κανένας ιός δεν εξαλείφεται από ένα εμβόλιο. Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε γρίπη. Όλοι οι ιοί μεταλλάσσονται. Κάνουμε για τη γρίπη κάθε χρόνο εμβόλιο ακριβώς λόγω των μεταλλάξεων. Επίσης όπως το εμβόλιο της τριπλής έτσι και του κορωνοιού δεν αποκλείουν τη μετάδοση από ένα εμβολιασμένο. Σου μηδενίζουν την πιθανότητα σοβαρής νόσησης. Αν έχω κάνει της γρίπης δεν σημαίνει ότι δεν αρρωσταίνω. Σημαίνει ότι ενώ χωρίς το εμβόλιο θα ήμουν κρεβατωμμενος 2 βδομάδες με 40 πυρετό αν έχω κάνει το εμβόλιο θα το περασω πολύ πιο ελαφριά και στο πόδι. Το ίδιο για τον κορωνοιό. Έχοντας κάνει το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι δεν αρρωσταίνεις ή δεν μεταδίδεις. Σημαίνει ότι ενώ χωρίς το εμβόλιο θα πήγαινες στα θυμαράκια με το εμβόλιο θα το περάσεις στο πόδι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2021, 04:23:28 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1279 στις: Μάιος 07, 2021, 04:26:21 μμ »
Επαναλαμβάνω αυτό που είπα μερικές σελίδες πριν:

Τελικά είναι δεν είναι επικίνδυνη η ασθένεια δεν το ξέρω. Έχοντας πρόσφατα αναρρώσει μπορώ απο προσωπική εμπειρία να πώ τo εξής: Το πιο επικίνδυνο χαρακτηριστικό είναι οτι υπάρχει αυτός ο απροσδιόριστος λόγος που κάποιοι την περνάνε στο πόδι και κάποιοι πεθαίνουν. Χωρις κανένα προφανή λόγο ή πρόβλεψη γιατί συμβαίνει το κακό και σε ποιόν. Εγώ και άλλοι 6 συνάδελφοι κόλλησα στο ΕΠΑΛ που δουλεύω (κάνοντας στο μεταξύ και τα self test της συζύγου που είχε άδεια, αρα μερα παρα μέρα test). Εγώ είχα για 4  μέρες φοβερό πονοκέφαλο και ίλιγγο. Τίποτα άλλο. Ούτε πυρετό ούτε τίποτα άλλο. Μετά τις 4 ημέρες ήμουν τελείως καλά. Ο γυμναστής στο σχολείο μου που είμαστε ίδια ηλικία (45+), με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση, γυμνασμένος, χωρίς προβλήματα υγείας κτλ είναι εδω και 2 εβδομάδες διασωληνωμένος. Η λογική λέει οτι αν κάποιος έπρεπε να αρρωστήσει βαρύτερα θα ήμουν εγώ. Εγινε όμως το αντίθετο. Γαι αυτό θα έλεγα σε όλους τους φίλους εδω μέσα. Αφήστε τις βλακείες του τύπου: είμαι υγιής, φοράω μάσκα, είμαι νέος, έχω φυσική κατάσταση κτλ. Ξαναλέω αν κολλήσετε κατα πάσα πιθανότητα το περνάς ελαφριά. Μπορεί όμως και να βρεθείς να παλεύεις για τη ζωή σου ενώ είσαι νεότατος και υγιέστατος κατα τα άλλα. Αν γίνει το πρώτο καλώς. Αν όμως γίνει το δεύτερο θα σας κλαίνε οι οικογένειες σας. Προσοχή λοιπόν.

Όπως δεν θέλουμε να φέρνουν γονείς ανεμβολίαστα από ηπατίτιδες κτλ στο σχολείο του δικού μας παιδιού, έτσι και εγώ δεν θέλω αν ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός κάποιος να μην εμβολιαστεί. Όσο για τη βλακεία που έχω ακούσει να ζητάνε βεβαίωση κάποιοι ότι αν κάνουν το εμβόλιο δεν θα πάθουν τίποτα, το σωστό είναι να γίνει το αντίθετο. Δέχομαι να μην κάνει κάποιος το εμβόλιο αφού υπογράψει ότι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και θα του απαγορευτεί η περίθαλψη σε νοσοκομείο. Υπόγραψε το λοιπόν και μην κάνεις το εμβόλιο.

Κι εγω ξέρω νέο άτομο υγιέστατο που διασωληνώθηκε κ ακόμα έχει θέματα στους πνεύμονες. ούτε καν 40. κόλλησε κ η γυναίκα κ το παιδί του, ήπια σχετικά. ήταν ο άνθρωπος στο νοσοκομείο κ η νέα κοπέλα κλεισμένη σπίτι αδύναμη κ δν τολμούσαν να πλησιάσουν οι γονείς της για μια βοήθεια, κ πάλευε μόνη της αρρώστια, άρρωστο νηπιο, καραντίνα, διασωληνωμένο συζυγο μακριά. Αυτό έτσι γθα κάτι άλλο που δθαβασα, ότι έχουμε μικρό παιδί κ φοβόμαστε μην πάθουμε κάτι από το εμβόλιο....

Εμείς μόνο κ μόνο λόγω παιδιού, κ να μην ήταν ο σύζυγος ευπαθής, θα τρέμανε μην τυχόν αρρωστήσουμε κάπως επώδυνα κ οι δυο κ δν μπορεί κανεις να φροντίσει το παιδί. Ακόμα κ την καραντίνα τρέμουμε, πώς θα κρατήσουμε το παιδί ε15 μέρες κλεισμένο σπίτι....

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1280 στις: Μάιος 07, 2021, 04:32:42 μμ »
Κι εγω ξέρω νέο άτομο υγιέστατο που διασωληνώθηκε κ ακόμα έχει θέματα στους πνεύμονες. ούτε καν 40. κόλλησε κ η γυναίκα κ το παιδί του, ήπια σχετικά. ήταν ο άνθρωπος στο νοσοκομείο κ η νέα κοπέλα κλεισμένη σπίτι αδύναμη κ δν τολμούσαν να πλησιάσουν οι γονείς της για μια βοήθεια, κ πάλευε μόνη της αρρώστια, άρρωστο νηπιο, καραντίνα, διασωληνωμένο συζυγο μακριά. Αυτό έτσι γθα κάτι άλλο που δθαβασα, ότι έχουμε μικρό παιδί κ φοβόμαστε μην πάθουμε κάτι από το εμβόλιο....

Εμείς μόνο κ μόνο λόγω παιδιού, κ να μην ήταν ο σύζυγος ευπαθής, θα τρέμανε μην τυχόν αρρωστήσουμε κάπως επώδυνα κ οι δυο κ δν μπορεί κανεις να φροντίσει το παιδί. Ακόμα κ την καραντίνα τρέμουμε, πώς θα κρατήσουμε το παιδί ε15 μέρες κλεισμένο σπίτι....

Συμφωνώ απόλυτα. Ξαναλέω είναι παρόμοια λογική με του βλάκα που λέει: εγώ δεν φοράω ζώνη, δικιά μου είναι η ζωή και ότι θέλω την κάνω. Ε όχι ρε μάστορα δεν είναι δικιά σου. Αν τρακάρεις και σκοτωθείς λόγω της βλακείας σου έχει καλώς. Αν μείνεις ανάπηρος θα πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι μια ζωή τη δικιά σου περίθαλψη. Τον βλάκα λοιπόν πρέπει να τον προστατεύουμε είτε με τη θέληση του είτε με το ζόρι. Εκτός αν όπως είπα υπογράψει κάποιος ότι δεν θα έχει δικαίωμα σε κανενός είδους περίθαλψη ακόμα και αν πεθαίνει. Τότε ναι ας μην κάνει το εμβόλιο. Και κάτι τελευταίο συνάδελφοι που το λέω από προσωπική εμπειρία επειδή την πέρασα την αρρώστια. Δεν μπορείτε να διαννοηθείτε όταν κολλάς την αγωνία που έχεις. Σκέφτεσαι συνέχεια αν θα ξυπνήσεις με πνευμονία, αν θα ξυπνήσεις καν, τι θα γίνουν τα παιδιά σου αν συμβεί το κακό κτλ. Σας λέω ειλικρινά δεν παλεύεται η αγωνία. Είναι πολύ χειρότερη και από την αρρώστια πολλές φορές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2021, 04:41:35 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1281 στις: Μάιος 07, 2021, 04:41:41 μμ »
Κι εγω ξέρω νέο άτομο υγιέστατο που διασωληνώθηκε κ ακόμα έχει θέματα στους πνεύμονες. ούτε καν 40. κόλλησε κ η γυναίκα κ το παιδί του, ήπια σχετικά. ήταν ο άνθρωπος στο νοσοκομείο κ η νέα κοπέλα κλεισμένη σπίτι αδύναμη κ δν τολμούσαν να πλησιάσουν οι γονείς της για μια βοήθεια, κ πάλευε μόνη της αρρώστια, άρρωστο νηπιο, καραντίνα, διασωληνωμένο συζυγο μακριά. Αυτό έτσι γθα κάτι άλλο που δθαβασα, ότι έχουμε μικρό παιδί κ φοβόμαστε μην πάθουμε κάτι από το εμβόλιο....

Εμείς μόνο κ μόνο λόγω παιδιού, κ να μην ήταν ο σύζυγος ευπαθής, θα τρέμανε μην τυχόν αρρωστήσουμε κάπως επώδυνα κ οι δυο κ δν μπορεί κανεις να φροντίσει το παιδί. Ακόμα κ την καραντίνα τρέμουμε, πώς θα κρατήσουμε το παιδί ε15 μέρες κλεισμένο σπίτι....
Εμείς φοβόμασταν κι αν χρειαστούμε νοσηλεία τι θα γίνει το παιδί, που δεν έχουμε κανέναν εδώ στο νησί...

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1282 στις: Μάιος 07, 2021, 04:55:15 μμ »
Κι εγω ξέρω νέο άτομο υγιέστατο που διασωληνώθηκε κ ακόμα έχει θέματα στους πνεύμονες. ούτε καν 40. κόλλησε κ η γυναίκα κ το παιδί του, ήπια σχετικά. ήταν ο άνθρωπος στο νοσοκομείο κ η νέα κοπέλα κλεισμένη σπίτι αδύναμη κ δν τολμούσαν να πλησιάσουν οι γονείς της για μια βοήθεια, κ πάλευε μόνη της αρρώστια, άρρωστο νηπιο, καραντίνα, διασωληνωμένο συζυγο μακριά. Αυτό έτσι γθα κάτι άλλο που δθαβασα, ότι έχουμε μικρό παιδί κ φοβόμαστε μην πάθουμε κάτι από το εμβόλιο....

Εμείς μόνο κ μόνο λόγω παιδιού, κ να μην ήταν ο σύζυγος ευπαθής, θα τρέμανε μην τυχόν αρρωστήσουμε κάπως επώδυνα κ οι δυο κ δν μπορεί κανεις να φροντίσει το παιδί. Ακόμα κ την καραντίνα τρέμουμε, πώς θα κρατήσουμε το παιδί ε15 μέρες κλεισμένο σπίτι....
Κ εγώ ξέρω 2 τετοιες περιπτωσεις, με νέους κ υγιείς. Anyways, εγώ έχω την μαυρη τυχη να έχω ψεκασμένη πεθερα, η οποία εκτίθεται κ μέσω της δουλειάς της. Αφου λοιπόν το επιχειρημα να εμβολιαστει για να προστατευτεί αρχικώς η ίδια, πουδε τη λες κ χαμηλου ρίσκου, απετυχε,της είπαμε: χωρίς εμβόλιο, δε βλέπεις παιδι (2ετων). Αρνήθηκε. Όποτε.. Ο καθεις τις επιλογές του γενικώς.

Αποσυνδεδεμένος Alarm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1283 στις: Μάιος 07, 2021, 05:09:44 μμ »
Δεν αμφισβητείται η επικινδυνότητα του ιού (παρ' ότι όπως έχει αναφερθεί πολλάκις σε αυτό το νήμα πλήττει περισσότερο συγκεκριμένες ηλικιακές ομάδες ή ευάλωτους οργανισμούς με χαμηλό ανοσοποιητικό). Δεν αμφισβητείται αυτό από κανένα νοήμονα. Αμφισβητείται η αποτελεσματικότητα και η ασφάλεια των συγκεκριμένων πειραματικών ενέσεων.

Τίτλος της ιστοσελίδας που παραθέτω (δυστυχώς και πάλι στα Γαλλικά):
Αυστρία: Μέχρι στιγμής 20 περιπτώσεις COVID-19 και έξι θανάτων παρά τον πλήρη εμβολιασμό
Απόσπασμα από αυτήν: Αν και ήταν «εντελώς ανοσοποιημένα» κατόπιν εμβολιασμού κατά του κορονοϊού, 20 άτομα στην Αυστρία εμφάνισαν τη νόσο COVID-19 με συμπτώματα. Έξι από τους πληγέντες πέθαναν και δύο άλλοι χρειάστηκε να νοσηλευτούν.
https://mirastnews.net/2021/05/07/autriche-jusqua-present-20-cas-de-covid-19-et-six-deces-malgre-une-vaccination-complete/


Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1284 στις: Μάιος 07, 2021, 05:15:11 μμ »
Δεν αμφισβητείται η επικινδυνότητα του ιού (παρ' ότι όπως έχει αναφερθεί πολλάκις σε αυτό το νήμα πλήττει περισσότερο συγκεκριμένες ηλικιακές ομάδες ή ευάλωτους οργανισμούς με χαμηλό ανοσοποιητικό). Δεν αμφισβητείται αυτό από κανένα νοήμονα. Αμφισβητείται η αποτελεσματικότητα και η ασφάλεια των συγκεκριμένων πειραματικών ενέσεων.

Τίτλος της ιστοσελίδας που παραθέτω (δυστυχώς και πάλι στα Γαλλικά):
Αυστρία: Μέχρι στιγμής 20 περιπτώσεις COVID-19 και έξι θανάτων παρά τον πλήρη εμβολιασμό
Απόσπασμα από αυτήν: Αν και ήταν «εντελώς ανοσοποιημένα» κατόπιν εμβολιασμού κατά του κορονοϊού, 20 άτομα στην Αυστρία εμφάνισαν τη νόσο COVID-19 με συμπτώματα. Έξι από τους πληγέντες πέθαναν και δύο άλλοι χρειάστηκε να νοσηλευτούν.
https://mirastnews.net/2021/05/07/autriche-jusqua-present-20-cas-de-covid-19-et-six-deces-malgre-une-vaccination-complete/
Εξού και το 97%. 3% θα νοσήσουν με όλα τα παρεπόμενα. Το Ισραήλ, η ΜΒρετανία ακόμη και οι ΗΠΑ εμφανίζουν καλά στοιχεία. Εδώ ακόμη 100 σχεδόν νεκροί τη μέρα την ώρα που στη Βρετανία μετρούν έναν. Και δεν αποτελούν ορθό παράδειγμα διαχείρισης. Ίσως επένδυαν σε πιο σύντομο χρόνο δημιουργίας εμβολίων.

Αποσυνδεδεμένος Alarm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1285 στις: Μάιος 07, 2021, 05:20:31 μμ »
ΤimPap, όπως έχουμε ξαναπεί, αυτά είναι τα βραχυπρόθεσμα αποτελέσματα των ενέσεων και τα ποσοστά μπορεί να αλλάξουν.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1286 στις: Μάιος 07, 2021, 05:24:02 μμ »
Δεν αμφισβητείται η επικινδυνότητα του ιού (παρ' ότι όπως έχει αναφερθεί πολλάκις σε αυτό το νήμα πλήττει περισσότερο συγκεκριμένες ηλικιακές ομάδες ή ευάλωτους οργανισμούς με χαμηλό ανοσοποιητικό). Δεν αμφισβητείται αυτό από κανένα νοήμονα. Αμφισβητείται η αποτελεσματικότητα και η ασφάλεια των συγκεκριμένων πειραματικών ενέσεων.

Τίτλος της ιστοσελίδας που παραθέτω (δυστυχώς και πάλι στα Γαλλικά):
Αυστρία: Μέχρι στιγμής 20 περιπτώσεις COVID-19 και έξι θανάτων παρά τον πλήρη εμβολιασμό
Απόσπασμα από αυτήν: Αν και ήταν «εντελώς ανοσοποιημένα» κατόπιν εμβολιασμού κατά του κορονοϊού, 20 άτομα στην Αυστρία εμφάνισαν τη νόσο COVID-19 με συμπτώματα. Έξι από τους πληγέντες πέθαναν και δύο άλλοι χρειάστηκε να νοσηλευτούν.
https://mirastnews.net/2021/05/07/autriche-jusqua-present-20-cas-de-covid-19-et-six-deces-malgre-une-vaccination-complete/

Συνάδελφε μην παρεξηγηθείς. Δεν λέω τα επόμενα για εσένα αλλά γενικότερα. Το τι αμφισβητεί ο καθένας με συγχωρείς αλλά χέστη.... Υπάρχει το ρητό η βλακεία είναι ανίκητη. Όταν το 60%+ του πληθυσμού έχουν IQ<100 σημαίνει ότι με συγχωρείτε πάνω απο τους μισούς είναι βλάκες. Όπως είπα τον βλάκα τον προστατεύεις εστω και χωρίς τη θέληση του ακριβώς για το λόγο αυτό. Επειδή είναι βλάκας. Για αυτό λοιπόν και ζώνη θα τον αναγκάσεις να βάλει και εμβόλιο να κάνει. Αν δεν θέλει ας μείνει σπίτι ή ας υπογραψει τη δήλωση οτι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και ας μην κάνει το εμβόλιο.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1287 στις: Μάιος 07, 2021, 07:12:56 μμ »
Αυτοί που εμβολιάζονται και νοσούν ,να δικαιούνται ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης; Το εμβόλιο έχει κόστος,εργατοώρες στα εμβολιαστικά κέντρα , καμπάνιες στα Μ.Μ.Ε. για να πειστούν "οι ανεγκέφαλοι"...Και αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι χειρότερο,θα μπορούν να κινηθούν δικαστικά εναντίον κάποιου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.