*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)  (Αναγνώστηκε 54747 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 13, 2021, 12:59:56 μμ »
Ναι έχετε ελπίδες. Τα κενά στους δασκάλους είναι τεράστια όσο και να προσπαθούν να τα κρύψουν .  Οπότε βάλτε τα όλα και κάντε και ένα σεμινάριο ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:01 »

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 15, 2021, 10:43:11 πμ »
Καλημέρα σας, καλό διορισμό σε όλους! Εγώ είμαι "νέα" ακόμα... έχουμε ακόμα μέλλον😅

Αρχικά, με τους μόνιμους αυτούς διορισμούς θα ανέβουμε και εμείς πιο πάνω στον πίνακα;;

Επίσης με θέση 15300 τώρα κ 15000 ο φίλος μου έχουμε πιθανότητες να μας πάρουν κάπου μαζί; Ίσως προς το Δεκέμβρη;;;

Σας ευχαριστώ πολύ! Χαρείτε το διορισμό σας!!!

Καλημέρα! Οι πίνακες δεν αλλάζουν, αλλά βγαίνουν εκκαθαρισμένοι ανά φάση διορισμού και προσλήψεων για να βλέπετε τη νέα σας θέση. Δεν παρακολούθησα ιδιαίτερα τις περσινές προσλήψεις, αλλά θα μπορούσατε να τις δείτε και από αυτό το σάιτ για να έχετε μία εικόνα αν και πότε να περιμένετε να σας φτάσει ο πίνακας. Η γνώμη μου είναι ότι παρόλα τα πολλά κενά, πολύ δύσκολα θα φτάσει ο πίνακας σε τέτοια νούμερα πριν τη μέση της χρονιάς, εκτός και αν η υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού αναγκάσει μεγάλο μέρος των μόνιμων να βγουν σε αναστολή ή αν το πιστοποιητικό αποτελεί προϋπόθεση για την πρόσληψη. Το μέρος που θα σα καλέσουν είναι θέμα τύχης, ακόμα και με την ίδια σειρά να δηλώσετε τις περιοχές σας, δεν σας εγγυάται κανείς ότι θα σας τραβήξει η ίδια επιλογή. Οι τελευταίοι συνήθως πηγαίνουν σε νομούς, όπως Λασίθι, Ρέθυμνο, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, άντε και καμιά Λακωνία ή Αιτωλοακαρνανία. Μελετήστε τους πίνακες με τις προσλήψεις και καλή επιτυχία...

Αποσυνδεδεμένος christos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: ’ντρας
  • Οι αγώνες για δωρεάν δημόσια παιδεία συνεχίζονται!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 15, 2021, 11:09:48 πμ »
Καλημέρα! Οι πίνακες δεν αλλάζουν, αλλά βγαίνουν εκκαθαρισμένοι ανά φάση διορισμού και προσλήψεων για να βλέπετε τη νέα σας θέση. Δεν παρακολούθησα ιδιαίτερα τις περσινές προσλήψεις, αλλά θα μπορούσατε να τις δείτε και από αυτό το σάιτ για να έχετε μία εικόνα αν και πότε να περιμένετε να σας φτάσει ο πίνακας. Η γνώμη μου είναι ότι παρόλα τα πολλά κενά, πολύ δύσκολα θα φτάσει ο πίνακας σε τέτοια νούμερα πριν τη μέση της χρονιάς, εκτός και αν η υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού αναγκάσει μεγάλο μέρος των μόνιμων να βγουν σε αναστολή ή αν το πιστοποιητικό αποτελεί προϋπόθεση για την πρόσληψη. Το μέρος που θα σα καλέσουν είναι θέμα τύχης, ακόμα και με την ίδια σειρά να δηλώσετε τις περιοχές σας, δεν σας εγγυάται κανείς ότι θα σας τραβήξει η ίδια επιλογή. Οι τελευταίοι συνήθως πηγαίνουν σε νομούς, όπως Λασίθι, Ρέθυμνο, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, άντε και καμιά Λακωνία ή Αιτωλοακαρνανία. Μελετήστε τους πίνακες με τις προσλήψεις και καλή επιτυχία...
Πέρσι έπαιξε και πολύ Ανατολικό Αιγαίο για τους τελευταίους. Λέσβος, Λήμνος, ’η Στράτης, Χίος, Ψαρά, Οινούσες, Σάμος, Ικαρία, Φούρνοι, Θύμαινα. Πάρα πολλά κενά οι ΠΕ70...

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2021, 12:17:30 μμ από Daskalos! »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:01 »

Αποσυνδεδεμένος Sagittarius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:41:34 μμ »
Δυστυχώς δεν ανοίγει

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:44:47 μμ »
Ούτε και σε μένα ανοίγει, αλλά μου κάνει εντύπωση η αργοπορία να πάρει ΦΕΚ από τη στιγμή που οι πίνακες ήταν εδώ και μέρες έτοιμοι. Ελπίζω αυτά τα γραφειοκρατικά να αρχίσουν να τα κινούν λίγο πιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 15, 2021, 12:58:46 μμ »
Αν το δοκιμάσετε τώρα ανοίγει κανονικά ;-) .
Ίσως καθυστέρησαν το ΦΕΚ με τους πίνακες, ώστε να τρέξει η 1ΓΕ παράλληλα με τη 2ΓΕ

Αποσυνδεδεμένος Daskalos12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 15, 2021, 01:05:22 μμ »
Αν το δοκιμάσετε τώρα ανοίγει κανονικά ;-) .
Ίσως καθυστέρησαν το ΦΕΚ με τους πίνακες, ώστε να τρέξει η 1ΓΕ παράλληλα με τη 2ΓΕ
Λογικά μετά τις 25 δήλωση περιοχων

Αποσυνδεδεμένος christos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: ’ντρας
  • Οι αγώνες για δωρεάν δημόσια παιδεία συνεχίζονται!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 15, 2021, 01:14:48 μμ »
Λογικά μετά τις 25 δήλωση περιοχων
Το μόνο που μας καίει είναι να ολοκληρωθούν οι δηλώσεις μέχρι 19/8.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 15, 2021, 01:26:01 μμ »
Το μόνο που μας καίει είναι να ολοκληρωθούν οι δηλώσεις μέχρι 19/8.
Πριν το 15 Αυγουστο ό,τι και να γίνει θα έχουν τελειώσει. Εκεί γύρω θα ξεκινήσουν αιτήσεις αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 15, 2021, 01:32:07 μμ »
Το μόνο που μας καίει είναι να ολοκληρωθούν οι δηλώσεις μέχρι 19/8.

Νομίζω ότι το ζήτημα της ειδικής αγωγής έχει πλέον τελείωσει 8)

Αποσυνδεδεμένος Daskalos12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 19, 2021, 09:56:31 μμ »
Χρήσιμο στατιστικό : Στους πρώτους 1500 στον πίνακα των δασκάλων υπάρχουν 200 άτομα με δεύτερο πτυχίο. Και λέω μέχρι το 1500 γιατί είναι αυτοί που έχουν πολλά μόρια για να διοριστούν αν θελήσουν με το δεύτερο πτυχίο τους. Κάποιοι θα το προτιμήσουν κάποιοι όχι πάντως το ποσοστό είναι τεράστιο. Μαζί με τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς που δεν συμπληρώνουν 20μηνο, αυτούς που έχουν εγκαταλείψει και όσους δηλώσουν περιορισμένες επιλογές θα αποτελέσουν μια μεγάλη δεξαμενή προσπερασμένων. Εκτίμηση μου ότι ο πίνακας θα φτάσει στο 4000 του εκκαθαρισμενου.

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 19, 2021, 10:06:18 μμ »
Χρήσιμο στατιστικό : Στους πρώτους 1500 στον πίνακα των δασκάλων υπάρχουν 200 άτομα με δεύτερο πτυχίο. Και λέω μέχρι το 1500 γιατί είναι αυτοί που έχουν πολλά μόρια για να διοριστούν αν θελήσουν με το δεύτερο πτυχίο τους. Κάποιοι θα το προτιμήσουν κάποιοι όχι πάντως το ποσοστό είναι τεράστιο. Μαζί με τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς που δεν συμπληρώνουν 20μηνο, αυτούς που έχουν εγκαταλείψει και όσους δηλώσουν περιορισμένες επιλογές θα αποτελέσουν μια μεγάλη δεξαμενή προσπερασμένων. Εκτίμηση μου ότι ο πίνακας θα φτάσει στο 4000 του εκκαθαρισμενου.

Μη λες ανέκδοτα Δάσκαλε. Ποιος τρελός θα πάει να διοριστεί σε άλλο πτυχίο όταν μπορεί να διοριστεί με πτυχίο ΠΕ70. Ελάχιστοι θα είναι αυτοί. Όσοι μπήκαν στην διαδικασία να πάρουν πτυχίο δασκάλου το κάνανε για να σωθούν, για να διοριστούν κοντά στον τόπο κατοικίας τους, για να μπορούν να πάρουν εύκολα μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ70 Δασκάλων (1ΓΕ/2019)
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 19, 2021, 10:14:58 μμ »
Μη λες ανέκδοτα Δάσκαλε. Ποιος τρελός θα πάει να διοριστεί σε άλλο πτυχίο όταν μπορεί να διοριστεί με πτυχίο ΠΕ70. Ελάχιστοι θα είναι αυτοί. Όσοι μπήκαν στην διαδικασία να πάρουν πτυχίο δασκάλου το κάνανε για να σωθούν, για να διοριστούν κοντά στον τόπο κατοικίας τους, για να μπορούν να πάρουν εύκολα μετάθεση.
Όλη η Βόρεια Ελλάδα θα είναι κλειστή για δασκάλους. Παρατηρησε τα κενά. Θα βγάλει κάποια λίγα σε Χαλκιδική και Καβάλα. Αντίθετα οι νηπιαγωγοί έχουν παντού, ακόμη και οι φιλόλογοι έχουν καλύτερα κενά. Εμείς έχουμε πολλά άλλα από Αιτωλοακαρνανία και κάτω. Μην έχετε αυταπάτες ότι όσοι έχουν πτυχίο δασκάλου θα φύγουν από τους πίνακες της δευτεροβάθμιας όλοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 420
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.