*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 107055 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με εργαστηριακά τεστ στις τάξεις οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί

"Οι εκπαιδευτικοί εκείνοι οι οποίοι θα επιλέξουν τελικά να μην εμβολιαστουν, είναι βέβαιο ότι θα υποστούν πρόσθετη ταλαιπωρία. Θα ζητήσουμε συχνά εργαστηριακά τεστ προκειμένου να μπορούν να προσέλθουν στην τάξη."

Τουλάχιστον θα φανεί ότι δεν είμαστε εμείς αιτία μιας πιθανής διασποράς....


Είναι μια νίκη αυτή η εξέλιξη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μητσοτάκης: «Αυτοί που δεν θα εμβολιαστούν θα υποστούν μια πρόσθετη σημαντική ταλαιπωρία διότι θα ζητήσουμε από την επιτροπή, προφανώς συχνά εργαστηριακά τεστ (όχι σελφ τεστ) προκειμένου οι εκπαιδευτικοί να μπορούν να προσέλθουν στην τάξη»

Κατα τ' αλλα αποφασίζει η επιτροπή
....

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Jarvis δεν πιστευω να στεναχωρηθηκες περιμενες διαθεσιμοτητες και αργίες. Μπουχου μπουχου
Καλησπέρα denio! Σε προκαλώ να βρεις ένα ποστ μου, που να λέει οτι θέλω υποχρεωτικό εμβολιασμό στους εκπαιδευτικούς.Ή ένα ποστ μου, που να λέει οτι είμαι υπέρ των απολύσεων.
ΥΓ: Αναφορά στην αφίσσα/myschool/άδειες, δε βλέπω κι ανησυχώ. Καλή καρδιά!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τουλάχιστον θα φανεί ότι δεν είμαστε εμείς αιτία μιας πιθανής διασποράς....


Είναι μια νίκη αυτή η εξέλιξη...

Μα τι λες; Αν κανεις τεστ μεσοβδόμαδα κ βγεις θετικός, όποιος θέλει σε κατηγορεί ότι τις προηγούμενες μέρες κολλούσες τους μαθητες. που φυσικά μπορεί εκείνοι να κόλλησαν εσένα, αλλά αυτό δεν αποδεικνύεται!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βλέπουμε όλοι πού οδηγεί αυτό...σεν σε υποχρεώνουμε αλλά ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΜΕ...γιατί πόσο κοστίζουν τα εργαστηριακά τεστ???? Πόσα θα κάνουμε κάθε εβδομάδα???

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα denio! Σε προκαλώ να βρεις ένα ποστ μου, που να λέει οτι θέλω υποχρεωτικό εμβολιασμό στους εκπαιδευτικούς.Ή ένα ποστ μου, που να λέει οτι είμαι υπέρ των απολύσεων.
ΥΓ: Αναφορά στην αφίσσα/myschool/άδειες, δε βλέπω κι ανησυχώ. Καλή καρδιά!
με τον τροπο σου αυτο ελεγες.υποστηριζες την υποχρεωτικοτητα

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
 Αφήστε κατά μέρος την δήθεν αντίσταση και εμβολιαστείτε για το καλο ολων. Όλα σας φταίνε, μασιές, εμβόλια, rapid test, self test, PCR, αποφασίσετε επιτέλους τι σας ταιριάζει!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα τι λες; Αν κανεις τεστ μεσοβδόμαδα κ βγεις θετικός, όποιος θέλει σε κατηγορεί ότι τις προηγούμενες μέρες κολλούσες τους μαθητες. που φυσικά μπορεί εκείνοι να κόλλησαν εσένα, αλλά αυτό δεν αποδεικνύεται!
Γιατί να τον κόλλησα εγώ και όχι κάποιος εμβολιασμένους. Εκτός αν ανήκεις σε αυτή τη δύστυχη ομάδα που εθελοτυφλούν νομίζοντας ότι οι εμβολιασμένοι δεν μεταδίδουν τον ιο. Επίσης κάποιος μπορεί να κολλήσει και από ένα παιδάκι μέσα στη τάξη.

Το εμβόλιο το επιλέγει κάποιος για ατομική προστασία. Κάποιοι άλλοι προτιμούμε να αποκτήσουμε ανοσία με φυσική νόσηση. Κάποιοι μπορεί ήδη να έχουμε ανοσία και να μη το ξέρουμε, δηλαδη να κολλήσαμε και να μην είχαμε συμπτώματα. Το ίδιο ισχύει και με πάρα πολλά παιδάκια. Κόλλησαν οι δικοί τους, κόλλησαν και τα ίδια αλλά χωρίς συμπτώματα. Γνωρίζω πάρα πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βλέπουμε όλοι πού οδηγεί αυτό...σεν σε υποχρεώνουμε αλλά ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΜΕ...γιατί πόσο κοστίζουν τα εργαστηριακά τεστ???? Πόσα θα κάνουμε κάθε εβδομάδα???

Τα ραπιντ του εοδυ δεν θα γινονται δεκτα;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Τα ραπιντ του εοδυ δεν θα γινονται δεκτα;
Όλα τα ράπιντ θα γίνονται δεκτά (αν τα επιλέξουν τελικά) αλλά δε γίνονται δωρεάν ράπιντ σε όλη την Ελλάδα.. δεν υπάρχει τέτοια υποδομή..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί να τον κόλλησα εγώ και όχι κάποιος εμβολιασμένους. Εκτός αν ανήκεις σε αυτή τη δύστυχη ομάδα που εθελοτυφλούν νομίζοντας ότι οι εμβολιασμένοι δεν μεταδίδουν τον ιο. Επίσης κάποιος μπορεί να κολλήσει και από ένα παιδάκι μέσα στη τάξη.

Το εμβόλιο το επιλέγει κάποιος για ατομική προστασία. Κάποιοι άλλοι προτιμούμε να αποκτήσουμε ανοσία με φυσική νόσηση. Κάποιοι μπορεί ήδη να έχουμε ανοσία και να μη το ξέρουμε, δηλαδη να κολλήσαμε και να μην είχαμε συμπτώματα. Το ίδιο ισχύει και με πάρα πολλά παιδάκια. Κόλλησαν οι δικοί τους, κόλλησαν και τα ίδια αλλά χωρίς συμπτώματα. Γνωρίζω πάρα πολλές τέτοιες περιπτώσεις.

Οι συζητήσεις ποιος κόλλησε ποιον είναι άνευ νοήματος σε χώρο με τόσα άτομα κ κυρίως μαθητες που δεν τηρούν μέτρα. Α να μην πω κιόλας ότι εσείς οι αντιεμβολιαστες λετε συνεχώς ότι τα παιδιά στην κατασκήνωση τα κόλλησε η εμβολιασμένη δασκάλα. Ο,τι μας συμφέρει. Κι επειδή εγω μιλώντας σαν γονιός έχω πει ότι θα με ενοχλεί να έχει το παιδί μου ανεμβολιαστους δασκάλους, δεν εννοώ φυσικά ότι μόνο απ αυτούς θα μπορούσε να κολλήσει κάτι, οι μαθητες από μόνοι τους αρκούν. Αν όμως βρισκόταν θετικός ανεμβολιαστος δάσκαλος (που είναι πασαααρα πολύ πιο πιθανό από το να συμβεί αυτό σε εμβολιασμενο, σας αρέσει-δεν σας αρέσει), θα με ενοχλούσε η αναστάτωση, το ότι θα έπρεπε να κλείσω το παιδί μου σπίτι, να λείψω από το σχολείο, να χάσουν μάθημα κ οι δικοί μου μαθητες κλπ. Δεν θα με ενοχλούσε επειδή φταίει που κόλλησε, θα με ενοχλούσε γιατί θα μπορούσε να έχει αποφευχθει. Τώρα τις μηνύσεις κ τα άλλα που φαντασιώνεστε, δεν νομίζω ότι τα συζητάει κανένας σοβαρός άνθρωπος. Οι μαθητες όμως, ειδικά οι έφηβοι, έχουν καταλάβει ποιος καθηγητής τηρεί μέτρα, δίνει σωστές οδηγίες, είναι ορθά ενημερωμένος, ποιος φοβάται στ αλήθεια και ποιος όχι. Οπότε κανεις δεν μπορεί να κάνει την αθώα περιστερά. Αν είναι να γίνει θέμα, θα γίνει από καλή χρήση μάσκας, αμέλεια στην τήρηση κ επίβλεψη, ειδικά αν συνδυάζεται με προπαγάνδα.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε αυτό το σκεπτικό ποντάρει  ο Μητσοτάκης που αντικατοπτρίζει και το σκεπτικό του μέσου Ελληνα για να δημιουργήσει τετελεσμένα : Να δημιουργηθεί αναστάτωση από νόσηση ανεμβολίαστου εκπαιδευτικού ,να νοσήσουν μαθητές και έτσι να πάμε στον υποχρεωτικό εμβολιασμό. Σε περίπτωση νόσησης εμβολιασμένου εκπαιδευτικού δεν θα ανοίξει μύτη:  Τεστ δεν θα κάνει ,σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, άρα μπορεί να νοσεί και να διασπείρει τον ιό . Και να γίνει κάτι τέτοιο δεν μπορεί κανείς να του προσάψει κάτι μιας και το χρέος του απέναντι στην κοινωνία το έχει κάνει , θα πούμε και ένα στατιστικό περί μετάδοσης του ιού και τέλος.
Δεν ανοίγει μέτωπο τώρα ο Μητσοτάκης ,θέλει η ίδια κοινωνία να στραφεί εναντίον των ανεμβολίαστων εκπαιδευτικών ,άσχετα αν δεν είναι αυτοί οι μόνοι που διασπείρουν τον ιό . Τα κανάλια θα φροντίσουν εδώ για να περάσει το μήνυμα με τον τρόπο που θέλουν...Η ενδεδειγμένη λύση για μένα για να αποφύγουμε τα παραπάνω είναι ραπίντ τεστ σε όλους τους εκπαιδευτικούς ,εμβολιασμένους και μη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2021, 08:52:06 πμ από DONCORLEONE1 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
με τον τροπο σου αυτο ελεγες.υποστηριζες την υποχρεωτικοτητα
Χμμ.. Μεταφραζεις την υποστήριξη του εμβολίου ως υποστήριξη της υποχρεωτικοτητας. Δεν έχει καμία σχέση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 392
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.