*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 108000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Αναφέρθηκα στη συγκεκριμένη ανάρτηση, η οποία έδινε πληροφορίες που δεν ισχύουν (υποχρεωτικότητα/στε)παραθέτοντας σχετικά link.. κατά τα λοιπά τα είπαμε εκτενώς με αρκετά πμ.. θεωρώ ότι το θέμα εξαντλήθηκε..

Παρέθεσα αυτούσιο το δημοσίευμα όχι δική μου άποψη για να παραπληροφορώ και αδυνατώ να πιστέψω ότι μεγάλα και έγκυρα δημοσιογραφικά μέσα  διαστρεβλώνουν κατάφορα μια δικαστική απόφαση. Επίσης  δεν κατέφυγα για πληροφόρηση σε ιστοσελίδες που οι σχολιαστές κάτω από τις δημοσιεύσεις χρησιμοποιούν υβριστικές εκφράσεις κατά των διαφωνούντων. Ως εκπαιδευτικοί οφείλουμε να επιλέγουμε ορθά της πήγες πληροφόρησης μας.

Η απόφαση αναφέρει ότι δεν δίνεται η αιτουμένη αναστολή και παραθέτει  τους λόγους. Έτσι έγινε και η μετακίνηση των 54 υπηρετούντων στην ΕΜΑΚ. Αν θα υπάρξει συνέχεια και ποια θα είναι αυτή θα το δούμε στο μέλλον. Ως τότε ισχύουν αυτά που παρέθεσα.


https://www.ethnos.gr/ellada/166831_ypohreotikos-emboliasmos-ektos-emak-54-atoma-poy-den-ekanan-embolio

«Η λειτουργία μάλιστα αυτή δεν αρκεί να είναι μόνο συνεχής, αλλά πρέπει, ενόψει του ειδικού και κρίσιμου χαρακτήρα των εν λόγω υπηρεσιών για την αντιμετώπιση καταστροφών, να στηρίζεται στην πλήρη διαθεσιμότητα του υπηρετούντος προσωπικού τους, η οποία είναι δυνατόν να διαταραχθεί σοβαρά σε περίπτωση που τα μέλη του προσβληθούν και νοσήσουν από τον κορονοϊό COVID-19. Οι επιτακτικοί αυτοί λόγοι δημοσίου συμφέροντος, σταθμιζόμενοι με τους λόγους που προβάλλουν οι αιτούντες κωλύουν, κατά την κρίση της Επιτροπής Αναστολών, τη χορήγηση της αναστολής», ανέφερε χαρακτηριστικά το σκεπτικό της απόφασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 10:14:48 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν είχες περάσει όσα λέει μπορεί κι εσύ να μην ήσουν τόσο χαλαρός. Θα σέβεσαι.
Σέβεται. Άλλο να είναι ταραγμένος ο άλλος και γίνει κάποια στιγμή επιθετικός, κ άλλο να είναι συνέχεια επιθετικός και να προσβαλει συναδέλφους. Και ποιος ξέρει τι περναει ο καθένας μας εδώ μέσα. Ξέρεις για τον jak_13 πχ? Οχι, όποτε ας είμαστε ευγενικοί.

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σέβεται. Άλλο να είναι ταραγμένος ο άλλος και γίνει κάποια στιγμή επιθετικός, κ άλλο να είναι συνέχεια επιθετικός και να προσβαλει συναδέλφους. Και ποιος ξέρει τι περναει ο καθένας μας εδώ μέσα. Ξέρεις για τον jak_13 πχ? Οχι, όποτε ας είμαστε ευγενικοί.

Αυτό ακριβώς είπα σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό ακριβώς είπα σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες.
Εξέλαβα οτι το είπες μονόδρομα. Έκανα λάθος τότε, συγγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιος που τον αναγκάζουν να κάνει κάτι που δεν θέλει επειδή φοβάται είναι λογικό να είναι πιο ταραγμένος. Οι υπόλοιποι το κάναμε ήδη και είμαστε πιο χαλαροί. Σε αυτό το σημείο να πω ότι ενώ εμβολιάστηκα είμαι κάθετα κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού σε οποιαδήποτε επαγγελματική ομάδα ή άνθρωπο.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το έγραψα και στο άλλο νήμα. Άκουσα μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη του κυρίου Κούβελα στον flash. Πριν 1-2 μέρες μίλησε. ΔΕΝ δίνουμε φάρμακα πόσο μάλλον ΤΟΣΟ ΝΕΑ (αυτός τα είπε, όχι εγώ) ΣΕ ΕΓΚΥΟΥΣ Ή ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ. Και δεν εμβολιάζουμε ΜΑΖΙΚΑ παρά μόνο τους ευάλωτους (ηλικιωμένους ή/και με υποκείμενα) . Είστε ειδικοί όπως αυτός και άλλοι πολλοί??? Παραθέτετε παριστάνοντας τους ειδικούς 2-3 άρθρα ενώ υπάρχουν και άλλα τόσα με τον αντίλογο. Όπως και βιντεάκια και συνεντεύξεις επιστημόνων κτλ, κτλ, κτλ. Γιατί τόση πόρωση με τον μαζικό εμβολιασμό? Μου θυμίζει λίγο την αλεπού του Αισώπου με την κομμένη ουρά. Συγγνώμη για το ύφος αλλά αυτοί οι 2-3 του pde να χαλαρώσουν λίγο περί υποχρεωτικών μαζικών εμβολιασμών. Και συγγνώμη για το ύφος αλλά αρκετά. Εμβολιαστήκατε, μπράβο σας, νιώθετε προστατευμένοι, μπράβο σας , αφήστε όμως και τους άλλους να έχουν την γνώμη τους που βασίζεται στους αντίστοιχους FAUCI που μας τρελάνατε με αυτόν και μην προσπαθείτε σώνει και ντε να πείσετε. Ο ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ εμβολιασμός ΔΕΝ ΣΥΝΑΔΕΙ με δημοκρατία. ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ. Τι δεν καταλαβαίνετε? Και συγγνώμη για το ύφος μου αλλά είμαι εξαιρετικά ταραγμένη ειδικά όσον αφορά κάποιες από εμάς που έχουμε βασανίσει τα σώματά μας απίστευτα πολύ για να γίνουμε μητέρες. Αυτός λοιπόν που θα μας υπογράψει πως μετά από τόσες προσπάθειες, τόσες αποτυχίες, τόσες ορμόνες, ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ κάτι από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό, ΜΟΝΟ αυτόν θα εμπιστευτώ. Τους λοιπούς "ναι μεν αλλά, δεν ξέρουμε" προσωπικά τους ακούω βερεσέ.
Επειδή πάλι σε εμένα απευθύνεσαι, καθώς εγώ ποστάρω Fauci, να θυμίσω πως εγω και πολλοί άλλοι εδώ μέσα δλδ,δεν είμαστε υπέρ του υποχρεωτικού εμβολιασμού (εγώ προσωπικά εξαιρώ τους υγειονομικούς, θεωρω σε αυτη την ομάδα οτι πρέπει να είναι υποχρεωτικός). Καλά για μαζικό, δεν έχει ειπωθεί καν.
Ο μόνος λόγος που μπαίνει εδώ ο Fauci και ο κάθε Fauci,είναι ως απάντηση είτε σε ψευδοεπιστημονικά ποστ, είτε σε ποστ που επιμελώς παρουσιάζουν στρεβλη εικόνα της κατάστασης.
Επειδή μας προσάπτεις πως κάνουμε εκστρατεία μαζικων, υποχρεωτικών εμβολιασμών, για αυτό το ξαναλέω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 10:16:52 πμ από Jarvis »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Παρέθεσα αυτούσιο το δημοσίευμα όχι δική μου άποψη για να παραπληροφορώ και αδυνατώ να πιστέψω ότι μεγάλα και έγκυρα δημοσιογραφικά μέσα  διαστρεβλώνουν κατάφορα μια δικαστική απόφαση. Επίσης  δεν κατέφυγα για πληροφόρηση σε ιστοσελίδες που οι σχολιαστές κάτω από τις δημοσιεύσεις χρησιμοποιούν υβριστικές εκφράσεις κατά των διαφωνούντων. Ως εκπαιδευτικοί οφείλουμε να επιλέγουμε ορθά της πήγες πληροφόρησης μας.

Η απόφαση αναφέρει ότι δεν δίνεται η αιτουμένη αναστολή και παραθέτει  τους λόγους. Έτσι έγινε και η μετακίνηση των 54 υπηρετούντων στην ΕΜΑΚ. Αν θα υπάρξει συνέχεια και ποια θα είναι αυτή θα το δούμε στο μέλλον. Ως τότε ισχύουν αυτά που παρέθεσα.


https://www.ethnos.gr/ellada/166831_ypohreotikos-emboliasmos-ektos-emak-54-atoma-poy-den-ekanan-embolio

«Η λειτουργία μάλιστα αυτή δεν αρκεί να είναι μόνο συνεχής, αλλά πρέπει, ενόψει του ειδικού και κρίσιμου χαρακτήρα των εν λόγω υπηρεσιών για την αντιμετώπιση καταστροφών, να στηρίζεται στην πλήρη διαθεσιμότητα του υπηρετούντος προσωπικού τους, η οποία είναι δυνατόν να διαταραχθεί σοβαρά σε περίπτωση που τα μέλη του προσβληθούν και νοσήσουν από τον κορονοϊό COVID-19. Οι επιτακτικοί αυτοί λόγοι δημοσίου συμφέροντος, σταθμιζόμενοι με τους λόγους που προβάλλουν οι αιτούντες κωλύουν, κατά την κρίση της Επιτροπής Αναστολών, τη χορήγηση της αναστολής», ανέφερε χαρακτηριστικά το σκεπτικό της απόφασης.
«Μεγάλα και έγκυρα δημοσιογραφικά μέσα το ethnos.gr??»Οκ...
Γι αυτό προφανώς αδυνατείς να πιστέψεις ότι «μπορεί να διαστρεβλώνουν κατάφωρα μια δικαστική απόφαση»... οκ
Εγώ δεν έχω στεγανά, διαβάζω τα πάντα γιατί εμπιστεύομαι απολύτως την κρίση μου..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
«Μεγάλα και έγκυρα δημοσιογραφικά μέσα το ethnos.gr??»Οκ...
Γι αυτό προφανώς αδυνατείς να πιστέψεις ότι «μπορεί να διαστρεβλώνουν κατάφωρα μια δικαστική απόφαση»... οκ
Εγώ δεν έχω στεγανά, διαβάζω τα πάντα γιατί εμπιστεύομαι απολύτως την κρίση μου..

Επειδή εμπιστεύεσαι την κρίση σου ,την οποία δεν αμφισβήτησα, ανάρτησε σε παρακαλώ τα χθεσινά και σημερνά άρθρα από τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα που εμπιστεύεσαι για να διαμορφώσουμε επιστημονική και παιδαγωγική άποψη και εμείς οι αδαείς.

Διακρίνω κάποιο εκνευρισμό. αλλά δεν πειράζει.
Η πολιτεία διάθεσε τα εμβόλια δωρεάν και εθελοντικά, αλλά όταν ο ΑΜΚΑ παρουσιάζεται ως 666, και εδώ υπήρξαν ανακοινώσεις για κινητοποιήσεις με τίτλο όπως κάτω η χούντα, να γνωρίζεις ότι στο τέλος το εθελοντικά θα γίνει υποχρεωτικά για την προστασία όλων. Προσέχουμε για να έχουμε λέμε στο χωριό μου.
Είναι δικαίωμα ασς να προσφύγετε στην Δικαιοσύνη, αλλά αυτή ξέρει να διακρίνει τους ψευδοεπιστήμονες και ψευδοδικαιωματιστές από τους πραγματικούς επιστήμονες και υπερασπιστείς των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 11:13:47 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Jarvis δεν αναφερόμουν σε εσένα προσωπικά. Μην ξεχνάς πως μπερδεύω jarvis με έσπερος και με λοιπούς.Και δεν νομίζω πως είσαι ο μόνος που έγραφες για Fauci. Να συμφωνήσουμε λοιπόν πως ΜΑΖΙΚΟΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ εμβολιασμός έστω σε συγκεκριμένες επαγγελματικές ομάδες είναι ΛΑΘΟΣ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ αν δεν έχει μελετηθεί ο ατομικός φάκελος του κάθε υποψηφίου προς εμβολιασμό.

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με εργαστηριακά τεστ στις τάξεις οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί

"Οι εκπαιδευτικοί εκείνοι οι οποίοι θα επιλέξουν τελικά να μην εμβολιαστουν, είναι βέβαιο ότι θα υποστούν πρόσθετη ταλαιπωρία. Θα ζητήσουμε συχνά εργαστηριακά τεστ προκειμένου να μπορούν να προσέλθουν στην τάξη."

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όπως έγραψε και ο Καβάφης:

"Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς βαρβάρους;
Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις."

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Επειδή εμπιστεύεσαι την κρίση σου ,την οποία δεν αμφισβήτησα, ανάρτησε σε παρακαλώ τα χθεσινά και σημερνά άρθρα από τη συγκεκριμένη ιστοσελίδα που εμπιστεύεσαι για να διαμορφώσουμε επιστημονική και παιδαγωγική άποψη και εμείς οι αδαείς.

Διακρίνω κάποιο εκνευρισμό. αλλά δεν πειράζει.
Η πολιτεία διάθεσε τα εμβόλια δωρεάν και εθελοντικά, αλλά όταν ο ΑΜΚΑ παρουσιάζεται ως 666, και εδώ υπήρξαν ανακοινώσεις για κινητοποιήσεις με τίτλο όπως κάτω η χούντα, να γνωρίζεις ότι στο τέλος το εθελοντικά θα γίνει υποχρεωτικά για την προστασία όλων. Προσέχουμε για να έχουμε λέμε στο χωριό μου.
Είναι δικαίωμα ασς να προσφύγετε στην Δικαιοσύνη, αλλά αυτή ξέρει να διακρίνει τους ψευδοεπιστήμονες και ψευδοδικαιωματιστές από τους πραγματικούς επιστήμονες και υπερασπιστείς των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.. αναφέρομαι στον εκνευρισμό.. που ήταν εμφανέστατος και στα χτεσινά σου πμ..
Και συνεχίζεις εμμονικά μια «κουβέντα» που δεν οδηγεί πουθενό.. και σίγουρα δεν ενδιαφέρει και τους άλλους που διαβάζουν εδώ μέσα.. ούτε καν εμένα..γι αυτό είναι και η τελευταία φορά που σου απαντώ εδώ ή σε πμ..
ΥΓ Θ αναρτώ ότι εγώ κρίνω ότι χρήζει ανάρτησης και όταν το κρίνω..
Αν είμαστε ψευδοεπιστήμονες, ψευδοδικαιωματιστές και ψεύτικοι γενικώς θα το κρίνουν όντως τα δικαστήρια..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Συνάδελφοι ας μην παριστάνουμε του γιατρούς. Οι ειδικοί και η επιστήμη προκρίνουν τον εμβολιασμό. Όλα τα υπόλοιπα είναι κουβέντες για να περνά η ώρα, κουβέντες που προσβάλουν βάναυσα την επιστήμη, το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, την κοινωνία που δικαίως αγωνιά. Όσοι εμβολιάστηκαν δεν είναι τα πειραματόζωα και οι υπόλοιποι οι έξυπνοι της άποψης  δεν μας κάνουν τίποτα, είμαι ελεύθερος, διαθέτω το σώμα μου όπως θέλω, ΑΜΚΑ =666 και άλλα φαιδρά.
Εμβολιάζομαι σημαίνει προστατεύω τον εαυτό μου και τους γύρω μου, σημαίνει υπευθυνότητα απέναντι στην κοινωνία και την πολιτεία. Ψευδοπροπροφήτες, ψευδοεπιστήμονες και ψευτοδικαιωματιστές δεν έχουν θέση στον 21ο αιώνα. Αυτά ήταν πληγές του Μεσαίωνα. Όπως η παιδαγωγική επιστήμη έχει αλλάξει απόψεις και θέσεις έτσι και η ιατρική επιστήμη όταν χρειάστηκε να αλλάξει γνώμη για τον covid 19 το έκανε. Θα ήταν παράλογο να μην το κάνει και να μην εφαρμόσει τις νέες ανακαλύψεις για την θεραπεία κλπ.
Τα ιδια λέγατε πέρυσι τέτοιο καιρό για την μάσκα. Τα ιδια λήγατε για το εμβόλιο της ιλαράς, μέχρι που μας επισκέφθηκε πάλι. Τα ιδια λέγατε και για το εμβόλιο κατά του καρκίνου του τράχηλου κλπ.

Και κατι τελευταίο.

Φάουτσι: «Η εξάλειψη της ευλογιάς θα ήταν αδύνατη με την υπάρχουσα παραπληροφόρηση»
Ο δρ Φάουτσι, ένας από τους πλέον αξιοσέβαστους επιστήμονες, προχώρησε σε αυτές τις δηλώσεις μια μέρα μετά την ανταλλαγή πυρών μεταξύ του Τζο Μπάιντεν και της εταιρείας Facebook, με τον Αμερικανό πρόεδρο να δηλώνει την Παρασκευή ότι μεγάλες πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης, όπου κυκλοφορούν ψευδείς πληροφορίες για τα εμβόλια, «σκοτώνουν τους ανθρώπους».

Πηγή: https://www.skai.gr/news/world/faoutsi-i-eksaleipsi-tis-eylogias-tha-itan-adynati-me-parapliroforisi
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 02:05:57 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Αν είχες περάσει όσα λέει μπορεί κι εσύ να μην ήσουν τόσο χαλαρός. Θα σέβεσαι.

Το να φαίνεται κάποιος χαλαρός (ό,τι και να έχει περάσει) επειδή δεν επιτίθεται σε όσους συναδέλφους εκφράζουν άλλη άποψη, δεν προσβάλλει και εσχάτως δε νουθετεί και δεν προστάζει, μπορεί και να είναι θέμα παιδείας και αγωγής!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159457
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 305
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.