*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών  (Αναγνώστηκε 143066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #476 στις: Ιούλιος 27, 2021, 07:35:29 μμ »
Εγώ πάλι την αίτηση την κάνω με μισή καρδιά. Αλλιώς την περίμενα αυτή τη στιγμή. Στα μισά του πίνακα και από τη Β. Ελλάδα οι επιλογές όλες μακριά και η ταλαιπωρία δεδομένη. Συγνώμη για το μουντ. Εύχομαι καλή τοποθέτηση στους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:18:52 »

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #477 στις: Ιούλιος 27, 2021, 07:45:30 μμ »
ναι ειναι πολυ βοηθητικο για ολους!!


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N-gDOVwCtHr7F-y-fbCq_eyn9EcKtJAEzQtZtqiV8uE/edit?usp=sharing

Καποια ονοματα εχουν σβηστει απο την λιστα. Σημαινει κατι αυτο?? Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #478 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:03:46 μμ »
Καποια ονοματα εχουν σβηστει απο την λιστα. Σημαινει κατι αυτο?? Ευχαριστω

Τα διόρθωσα εγώ. Τα ονόματα δεν σημαίνει κάτι επειδή είχανε σβηστεί συναδέλφισσα. Απλώς μπαίνουν πάρα πολλοί και εχουν πρόσβαση οπότε πρέπει να είναι προσεκτικοί και να γράφουν μόνο στη σειρά που είναι το όνομα τους για να μην χαλάει το αρχείο. Εξάλλου για δικιά σας διευκόλυνση το έφτιαξα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 08:46:41 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #479 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:13:02 μμ »
Εγώ πάλι την αίτηση την κάνω με μισή καρδιά. Αλλιώς την περίμενα αυτή τη στιγμή. Στα μισά του πίνακα και από τη Β. Ελλάδα οι επιλογές όλες μακριά και η ταλαιπωρία δεδομένη. Συγνώμη για το μουντ. Εύχομαι καλή τοποθέτηση στους υπόλοιπους.

Δεν εισαι η μονη.... Οι περιοχές ειναι λίγο αστα να πάνε.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:18:52 »

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #480 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:36:22 μμ »
Τα διόρθωσα εγώ. Τα ονόματα δεν σημαίνει κάτι είχανε σβηστεί συναδέλφισσα. Απλώς μπαίνουν πάρα πολλοί και εχουν πρόσβαση οπότε πρέπει να είναι προσεκτικοί και να γράφουν μόνο στη σειρά που είναι το όνομα τους για να μην χαλάει το αρχείο. Εξάλλου για δικιά σας διευκόλυνση το έφτιαξα.

Ευχαριστω πολυ συναδερφε. Μας διευκολυνεις πολυ κ οχι μονο τωρα!!!! Να εισαι καλα

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #481 στις: Ιούλιος 27, 2021, 11:13:20 μμ »
Εγώ πάλι την αίτηση την κάνω με μισή καρδιά. Αλλιώς την περίμενα αυτή τη στιγμή. Στα μισά του πίνακα και από τη Β. Ελλάδα οι επιλογές όλες μακριά και η ταλαιπωρία δεδομένη. Συγνώμη για το μουντ. Εύχομαι καλή τοποθέτηση στους υπόλοιπους.

συναδελφε , κακως αυτο το μουντ... δηλωσε Β Κερκυρας και θα με θυμηθεις..

Αποσυνδεδεμένος Vicky82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #482 στις: Ιούλιος 27, 2021, 11:15:51 μμ »
Συνάδερφοι καλησπέρα και καλό διορισμό σε όλους!
Έχω 100+ μήνες προϋπηρεσίας ως ΠΕ02 και 7+ μήνες ως ΠΕ70. Θα αναγνωριστεί το σύνολο της προϋπηρεσίας μου αν διοριστώ ως δασκάλα (και μισθολογικά και ως μόρια για τις υπηρεσιακές μεταβολές) ή θα είμαι ο μόνιμος εκπαιδευτικός των 7+ μηνών;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Καλησπέρα. Μίλησα σήμερα με Β/θμια Πειραια, διότι με καίει και εμένα το θέμα, και με διαβεβαίωσαν ότι η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται στο σύνολό της, ανεξαρτήτως της βαθμίδας στην οποία αποκτήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #483 στις: Ιούλιος 27, 2021, 11:33:09 μμ »
συναδελφε , κακως αυτο το μουντ... δηλωσε Β Κερκυρας και θα με θυμηθεις..
Έχει νοσοκομείο, γιατρούς; Σπίτια για νοίκι;

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #484 στις: Ιούλιος 27, 2021, 11:37:41 μμ »
Καλησπέρα. Μίλησα σήμερα με Β/θμια Πειραια, διότι με καίει και εμένα το θέμα, και με διαβεβαίωσαν ότι η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται στο σύνολό της, ανεξαρτήτως της βαθμίδας στην οποία αποκτήθηκε.
Ευχαριστώ Vicky82! Και γω μίλησα με το υπουργείο (τμήμα διορισμών) και μου είπαν το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #485 στις: Ιούλιος 27, 2021, 11:37:56 μμ »
Έχει νοσοκομείο, γιατρούς; Σπίτια για νοίκι;

απολα εχει...κεντρο υγειας,ιδιωτες γιατρους, φαρμακεια...δεν αποκλειεται πια ποτε.
Σπιτια για καθε βαλαντιο, απο 200 - 300 ή και πιο ακριβα αν θελει κανεις.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #486 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:43:20 πμ »
Ξερει κανεις στις περιοχες Κιλκις,  χαλκιδικη κ Πελλα ποια σχολεια ειναι αυτα που εχουν τα κενα;
Αν ναι κ θελει να το μοιραστει, θα βοηθησει πολυ!!!!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #487 στις: Ιούλιος 28, 2021, 02:01:19 πμ »
Τα διόρθωσα εγώ. Τα ονόματα δεν σημαίνει κάτι επειδή είχανε σβηστεί συναδέλφισσα. Απλώς μπαίνουν πάρα πολλοί και εχουν πρόσβαση οπότε πρέπει να είναι προσεκτικοί και να γράφουν μόνο στη σειρά που είναι το όνομα τους για να μην χαλάει το αρχείο. Εξάλλου για δικιά σας διευκόλυνση το έφτιαξα.
σ' ευχαριστουμε πολυ για το αρχειο αυτο victor123. αν αποφασισουμε να το συμπληρωσουμε ακομα περισσοτεροι, πραγματικα, θα ειναι πολυ βοηθητικο!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #488 στις: Ιούλιος 28, 2021, 08:22:46 πμ »
Εγώ πάλι την αίτηση την κάνω με μισή καρδιά. Αλλιώς την περίμενα αυτή τη στιγμή. Στα μισά του πίνακα και από τη Β. Ελλάδα οι επιλογές όλες μακριά και η ταλαιπωρία δεδομένη. Συγνώμη για το μουντ. Εύχομαι καλή τοποθέτηση στους υπόλοιπους.
Στα μισά του πίνακα & από Βόρεια Ελλάδα, έχεις επιλογή πέρα από τους νομούς της Βόρειας Ελλάδας που είδα πως δόθηκαν (Καστοριά, Χαλκιδική, Κιλκίς, Ροδόπη) να βάλεις και Θεσπρωτία, Φθιώτιδα, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία, ακόμη και Πελ/νησο (αν δε θέλεις Αττική) και προς θεού, μην μπλέξεις με νησιά! Άφησε τους τελευταίους του πίνακα να τα σκέφτονται αυτά.
Το νησί είναι νησί (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, με τις δυσκολίες του χειμώνα στη μετακίνηση, στους γιατρούς & τα Νοσοκομεία, την ακρίβεια κλπ.) και υπάρχει περίπτωση να ΚΑΘΗΛΩΘΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. Πολλοί το προσπερνούν αυτό και νομίζουν ότι θα γυρίσουν πίσω στα μέρη τους μετά τη 2ετία, κάτι που είναι αβέβαιο. Ρωτήστε και κανέναν παλιότερο. Συνάδελφος που ήξερα από Θεσ/νίκη, καθηλωμένος για χρόνια στις Κυκλάδες, έκανε πάρτυ όταν πήρε μετάθεση για νομό της Πελ/νήσου (εσύ έχεις και πιο κοντινές σου επιλογές).
Κατά τη γνώμη μου είναι ανεξήγητο όσοι έχετε σειρά κάτω από το 800, να σκέφτεστε τα νησιά στις προτιμήσεις σας (εκτός κι αν κατάγεστε από αυτά).


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2021, 08:27:12 πμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #489 στις: Ιούλιος 28, 2021, 08:33:07 πμ »
Στα μισά του πίνακα & από Βόρεια Ελλάδα, έχεις επιλογή πέρα από τους νομούς της Βόρειας Ελλάδας που είδα πως δόθηκαν (Καστοριά, Χαλκιδική, Κιλκίς, Ροδόπη) να βάλεις και Θεσπρωτία, Φθιώτιδα, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία, ακόμη και Πελ/νησο (αν δε θέλεις Αττική) και προς θεού, μην μπλέξεις με νησιά! Άφησε τους τελευταίους του πίνακα να τα σκέφτονται αυτά.
Το νησί είναι νησί (με ό,τι αυτό συνεπάγεται, με τις δυσκολίες του χειμώνα στη μετακίνηση, στους γιατρούς & τα Νοσοκομεία, την ακρίβεια κλπ.) και υπάρχει περίπτωση να ΚΑΘΗΛΩΘΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ. Πολλοί το προσπερνούν αυτό και νομίζουν ότι θα γυρίσουν πίσω στα μέρη τους μετά τη 2ετία, κάτι που είναι αβέβαιο. Ρωτήστε και κανέναν παλιότερο. Συνάδελφος που ήξερα από Θεσ/νίκη, καθηλωμένος για χρόνια στις Κυκλάδες, έκανε πάρτυ όταν πήρε μετάθεση για νομό της Πελ/νήσου (εσύ έχεις και πιο κοντινές σου επιλογές).
Κατά τη γνώμη μου είναι ανεξήγητο όσοι έχετε σειρά κάτω από το 800, να σκέφτεστε τα νησιά στις προτιμήσεις σας (εκτός κι αν κατάγεστε από αυτά).

ας κανω παλι το συνηγορο του διαβολου! μου φαινεται εντελως παραλογο να προτιμησει καποιος απο  Βεροια πχ να δηλωσει Γρανιτσα Ευρυτανιας ! Πιο σιγουρο ειναι οτι θ αποκλειστει εκει παρα σε καποιο νησι του Ιονιου και στην Εγνατια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 304
Σύνολο: 304

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.