*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 164900 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #154 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:08:22 πμ »
Jarvis
Κι εγώ των θετικών είμαι... και σκέφτομαι σα θετικός... αλλά με άλλη οπτική γωνία..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:37 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #155 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:11:48 πμ »
Ε τότε τι θελουμε; εμβόλιο δν θελουμε, καραντίνα δεν θελουμε, webex δν θελουμε, περιορισμούς δεν θελουμε, τι σκατα θελουμε; δεν καταλαβαίνω. Ή μάλλον καταλαβαίνω. Θελουμε να λυθεί  το θέμα χωρίς να επηρεαστούμε εμείς, στις πλάτες των άλλων.
Ηρέμησε... πιο cool
Προσωπικά λέω ναι σε όλα πλην καθολικού λοκνταουν και υποχρεωτικού εμβολιασμού... ειδικά όπως πάει να επιβληθεί..αυτοί που αποφασίζουν έχουν μόνοι τους υπονομεύσει τη διαδικασία εμβολιασμού..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #156 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:16:28 πμ »
Μήπως ξέρεις γιατί ότι έχει ακουστεί σε παρενέργεια στα mRNA εμβόλια αφορά αυτό της φάιζερ και όχι της moderna γιατί κι αυτό mRNA είναι νομίζω..
Και για το Moderna έχουν αναφερθεί παρόμοιες παρενέργειες.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #157 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:16:44 πμ »
Ηρέμησε... πιο cool
Προσωπικά λέω ναι σε όλα πλην καθολικού λοκνταουν και υποχρεωτικού εμβολιασμού... ειδικά όπως πάει να επιβληθεί..αυτοί που αποφασίζουν έχουν μόνοι τους υπονομεύσει τη διαδικασία εμβολιασμού..
Μωρέ φυσικά κ την σαμπόταραν. Εμείς σαν μορφωμένοι κ λογικοί άνθρωποι τι κάνουμε? Βλεπουμε δεδομένα?Στατιστικη είναι. Η Έσπερος έκανε  κ αριθμητιμο παράδειγμα στην προσπάθειά της να εξηγήσει. Το εξήγησε καλυτερα απο εμενα, δεν είχα δει το μήνυμα της πιο πανω κ ξαναπαντησα. Έχει πάρει φωτιά το νημα σήμερα χαχα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:37 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #158 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:26:32 πμ »
Ε τότε τι θελουμε; εμβόλιο δν θελουμε, καραντίνα δεν θελουμε, webex δν θελουμε, περιορισμούς δεν θελουμε, τι σκατα θελουμε; δεν καταλαβαίνω. Ή μάλλον καταλαβαίνω. Θελουμε να λυθεί  το θέμα χωρίς να επηρεαστούμε εμείς, στις πλάτες των άλλων.
Κι εσύ λοιπόν υποστηρίζεις το αφήγημα τζαμπατζήδες της ανοσίας..
Και μετά απορούμε που δε μπορούμε να συνεννοηθούμε..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #159 στις: Ιούλιος 20, 2021, 12:35:30 πμ »
Μωρέ φυσικά κ την σαμπόταραν. Εμείς σαν μορφωμένοι κ λογικοί άνθρωποι τι κάνουμε? Βλεπουμε δεδομένα?Στατιστικη είναι. Η Έσπερος έκανε  κ αριθμητιμο παράδειγμα στην προσπάθειά της να εξηγήσει. Το εξήγησε καλυτερα απο εμενα, δεν είχα δει το μήνυμα της πιο πανω κ ξαναπαντησα. Έχει πάρει φωτιά το νημα σήμερα χαχα
Δεν το υπονόμευσαν απλώς....πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες.. επιχείρηση ελευθερία.. επιστροφή στην κανονικότητα κα παραμύθια.. για ν ανοίξουν τον τουρισμό.. για τπτ άλλο.. γιατί είμαστε ήδη ξσναχρεωκοπημένη χώρα..όσοι έσπευσαν πίστεψαν ότι όντως έτσι είναι.... θα κάνουμε τις δόσεις και θα ξεμπερδεύουμε.. έχω βαρεθεί ν ακούω το εγώ δεν κάνω τρίτη δόση.. θα κάνουν.. γιατί αν μπεις σ αυτό το παιχνίδι δε μπορείς να γυρίσεις πίσω.. κι ότι και να λέμε εδώ είναι φιλολογική συζήτηση.. μόνο ο χρόνος θα δείξει ποιος έχει δίκιο.. αλλά αργεί πολύ ακόμα..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #160 στις: Ιούλιος 20, 2021, 01:11:02 πμ »
Jimmy, Έσπερος και Jarvis δεν έχει νόημα.
Με 1% θνησιμότητα όλοι μάγκες είμαστε.
Δεν θα είμαι εγώ ο ένας αλλά κάποιος άλλος.
Αν ειχε διψήφιο αριθμό θνησιμότητας θα έβαζαν όλοι μέσο για να εμβολιαστουν.
Προς το παρον αυτοί που μπορουν βάζουν μέσο για μονοκλινο
στον Ευαγγελισμό αφου νοσησουν. Υπάρχει και ανέκδοτο.
Χωρίς κορονοϊό: Κάτω η χουντα των εμβολίων.
Με κορονοϊό: Γιατί δεν μου δίνετε και μένα τα μονοκλωνικα του Τραμπ;...
Καλό καλοκαίρι!



Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #161 στις: Ιούλιος 20, 2021, 05:29:44 πμ »
Jimmy, Έσπερος και Jarvis δεν έχει νόημα.
Με 1% θνησιμότητα όλοι μάγκες είμαστε.
Δεν θα είμαι εγώ ο ένας αλλά κάποιος άλλος.
Αν ειχε διψήφιο αριθμό θνησιμότητας θα έβαζαν όλοι μέσο για να εμβολιαστουν.
Προς το παρον αυτοί που μπορουν βάζουν μέσο για μονοκλινο
στον Ευαγγελισμό αφου νοσησουν. Υπάρχει και ανέκδοτο.
Χωρίς κορονοϊό: Κάτω η χουντα των εμβολίων.
Με κορονοϊό: Γιατί δεν μου δίνετε και μένα τα μονοκλωνικα του Τραμπ;...
Καλό καλοκαίρι!
Συνάδελφε μην παίζεις το παιχνίδι τους. Η πραγματική θνησιμότητα στον υγειή πληθυσμό είναι κάτω από 0.01% αλλά δεν είναι αυτή η ουσία. Η ουσία είναι πως μας έχουν στερήσει την ελευθερία μας και πρέπει να την πάρουμε πίσω. Μη φτάσουμε σε ακόμα έναν εθνικό διχασμό, σε ένα νέο εμφύλιο πόλεμο που μόνο καταστροφικά αποτελέσματα θα έχει για την κοινωνία μας. Ελάτε να αγκαλιαστούμε όλοι μαζί, εμβολιασμένονι και ανεμβολίαστοι, να δώσουμε βροντερό παρόν στις διαδηλώσεις που γίνονται σε όλη τη χώρα για να απαλλαγούμε μια και καλή από τη σκλαβιά που θέλουν να μας επιβάλουν.

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #162 στις: Ιούλιος 20, 2021, 05:36:29 πμ »
Ας με συγχωρέσει η διαχείρηση για την μικρή κατάχριση που θα κάνω και να μη σβήσει το ποστ. Ευχαριστώ

Διαδηλώσεις κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού, κατά του απαρντχάιντ που θέλει να επιβάλλει η κυβέρνηση.
Τετάρτη 21/7
Συμμετέχουν ήδη 39 πόλεις
• Άθηνα Σύνταγμα 18.00                             
• Αλεξανδρούπολη  Δημαρχείο  18:00
• Αργολίδα Πλατεία Συντάγματος 18:00
• Αγρίνιο 18.00                                                     
• Βέροια πλατεία Δημαρχείου  18.00               
• Βόλος λιμάνι Βόλου  18.00                           
• Γιαννιτσά Ι.Ν Κοιμήσεως της Θεοτόκου 19:00   
• Δράμα πλατεία.Ελευθερίας 20.30                   
• Ζάκυνθος πλατειά Σολωμού 18.00                   
• Ηράκλειο Κρήτης πλατεία λιονταριών 18:00
• Θεσσαλονίκη  Λευκός Πύργος 18.00               
• Ιωάννινα Κάστρα  20.30                                 
• Κόρινθος πλατεία Περιβολάκια 18:00
• Κοζάνη Πλατεία Νικης 18.00                             
• Κέρκυρα Πλατεία Λιστόν  18.00                       
• Καβάλα Πλατεία Ελευθερίας 18:00
• Καρδίτσα Πλατεία Ελευθερίας 18:00
• Καλαμάτα 23ης Μαρτίου 20.30                     
• Κατερίνη πλατεία Ελευθερίας 18:00
• Κιλκίς Κεντρική πλατεία  18.00                         
• Κομοτηνή Πλατεία Ειρήνης 18.00                     
• Λέσβος Πλατεία Σαπφούς 19.00                       
• Λαμία Πλατεία Πάρκου  18.00                           
• Λάρισα Κεντρική πλατεία  20.30                     
• Νάξος Σιντριβάνι Κεντρικής. Πλατείας 18:00
• Ναύπλιο Πλατεία Συντάγματος  18:00
• Ξάνθη Πλατεία Δημοκρατίας 18.00                   
• Πτολεμαΐδα Κεντρική πλατεία 20:00
• Πάτρα πλατεία Γεωργίου  20.00                         
• Πύργος Κεντρική Πλατεία 19.00                       
• Ρόδος πλατεία Ελευθερίας 18.00                         
• Ρέθυμνο Πλατεία. Αγνωστου Στρατιώτη   18:00
• Σέρρες Πλατεία Ελευθερίας 19.30                     
• Σύρος πλατεία Μιαούλη 18.00                           
• Σπάρτη Κεντρική πλατεία 18.00                       
• Τρίπολη Πλατεία Αγίου Βασιλείου 18:00
• Τρίκαλα Κεντρική πλατεία 18.00                           
• Χανιά Πλατεία αγοράς 19.00                               
• Χαλκίδα στρογγυλό παραλιακής  18:00
• Χίος πλατεία Βουνακίου 18.00 

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #163 στις: Ιούλιος 20, 2021, 07:04:48 πμ »
... Όλη η συζήτηση πιστεύω πως γίνεται διότι είναι μεγάλος ο αριθμός των θανάτων ή άλλων βλαβών από τα εμβόλια. Αυτό όμως συμβαίνει διότι εμβολιάστηκαν πολλές εκατοντάδες εκατομμυρίων λόγω της διάστασης της πανδημίας. .....

1ον . υποκαταγράφονται οι παρενέργειεςάρα το νουμερο είναι πολύ μεγαλύτερο. Να θυμίσω ότι γι αυτο παραιτήθηκε ο Βλαχογιαννόπουλος της επιτροπής φαρμακοεπαγρύπνησης (οι περιπτώσεις παρενεργειων που γνωρίζω όχι μόνο δεν έχουν καταγραφεί αλλα και σε περίπτωση ενός  σπουδαίουπρόσωπου έχει κουκουλωθει με απειλές).


2ο. πλέον η αντίδραση έχει επικεντρωθεί στον δικτατορικο τρόπο επιβολής του εμβολίου που προβληματίζει όσο περνάει ο καιρός πολυ κοσμο ακόμα και εμβολιαμένους.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #164 στις: Ιούλιος 20, 2021, 07:29:59 πμ »
Κι εσύ λοιπόν υποστηρίζεις το αφήγημα τζαμπατζήδες της ανοσίας..
Και μετά απορούμε που δε μπορούμε να συνεννοηθούμε..

Κοίτα να δεις, εγω όσο έπαιζε το έργο τξς ατομικής ευθύνης για την καραντίνα, δεν είπα ποτέ τίποτα για κανέναν δύσπιστο ή αρνητή. Γιατί φαινόταν εξαρχής ότι έτσι όπως τα είχαν κάνει, ο κόσμος μπερδευότανε. Ποτέ δεν σχολίασα υπάλληλο με τη μύτη έξω ή γονιό που έβγαζε το παιδί του να παίξει με αλλά παιδθα ή εφήβους που χαζολογούσαν πέρα δώθε χωρίς μέτρα κ ποτέ δν σχολίασα άνθρωπο που δεν φορούσε μάσκα έξω. Γιατί, αν κ υποστηρίζω τα αυστηρά λοκνταουν για περιορισμένο διάστημα, όχι σαν τα δικά μας, αναγνωρίζω τη δυσκολία του κόσμου να ζήσει με λοκνταουν.

Γι αυτό τώρα απορώ κ αναρωτιέμαι, τι ακριβώς προτείνει όποιος δεν θέλει μαζικό εμβολιασμό, εθελοντικά ή υποχρεωτικά. Πραγματικά αναρωτιέμαι. Κάποιοι ποντάρουν στη συνέχιση των μέτρων, αγνοώντας τις επιπτώσεις σε άλλους τομείς. κάποιοι αρνούνται τον ιό, που τουλάχιστον είναι η πιο συνεπής στον παραλογισμό της ομάδα. ε για τους άλλους τι να πιστέψω; γιατί αν θεωρείς χούντα τον εμβολιασμό των κρατικών λειτουργών, το λοκνταουν δεν το θεωρείς κι αυτό χούντα; λογικά το θεωρείς, άρα δεν μπορεί να το έπιδιωκεις, άρα θες κάτι άλλο, που είναι τι; από τξ στιγμή που δεν ακούω απάντηση, έχω κάθε λόγο να θεωρήσω ότι είναι τζάμπα μαγκιά.

και τέλος πάντων υποχρεωτικό δν σημαίνει ότι σε βάζουν κάτω δεμένο κ σου το κάνουν. Υποχρεωτικό βάσει επαγγέλματος σημαίνει ότι αν δεν θες, που είσαι κ ανόητος να μην θες να προστατευτείς, πας σε άλλη θέση. καλύτερα να νομοθετηθεί αυτό, παρα να αυθαιρετούν οι εργοδότες. σημαίνει ότι αν σε ένα κλαμπ πχ κινδυνεύεις, δεν μπορείς να μπεις γιατί πρώτα απ όλα εσυ κινδυνεύεις, κ αν στο κάτω κάτω δεν εμβολιάζεσαι γιατί προσεχείς κ αποφεύγεις συνωστισμό (κλασικό επιχείρημα κι αυτό), δεν θα ήθελες να πας ο ίδιος, όπως αν φοβόσουν τον ιό δεν θα ήθελες να μπεις σε κλειστό χώρο κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2021, 07:34:20 πμ από Έσπερος »

Αποσυνδεδεμένος stellitsa12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μanners maketh man. Proverb
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #165 στις: Ιούλιος 20, 2021, 07:54:12 πμ »
Είμαι κι εγώ εναντίον του υποχρεωτικού εμβολιασμού. Τι κάνω;
"Οι άνθρωποι ξεχνούν τι είπες, οι άνθρωποι ξεχνούν τι έκανες αλλά οι άνθρωποι δεν θα ξεχάσουν ποτέ πώς τους έκανες να αισθανθούν" Maya Angelou

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #166 στις: Ιούλιος 20, 2021, 09:54:36 πμ »
Κοίτα να δεις, εγω όσο έπαιζε το έργο τξς ατομικής ευθύνης για την καραντίνα, δεν είπα ποτέ τίποτα για κανέναν δύσπιστο ή αρνητή. Γιατί φαινόταν εξαρχής ότι έτσι όπως τα είχαν κάνει, ο κόσμος μπερδευότανε. Ποτέ δεν σχολίασα υπάλληλο με τη μύτη έξω ή γονιό που έβγαζε το παιδί του να παίξει με αλλά παιδθα ή εφήβους που χαζολογούσαν πέρα δώθε χωρίς μέτρα κ ποτέ δν σχολίασα άνθρωπο που δεν φορούσε μάσκα έξω. Γιατί, αν κ υποστηρίζω τα αυστηρά λοκνταουν για περιορισμένο διάστημα, όχι σαν τα δικά μας, αναγνωρίζω τη δυσκολία του κόσμου να ζήσει με λοκνταουν.

Γι αυτό τώρα απορώ κ αναρωτιέμαι, τι ακριβώς προτείνει όποιος δεν θέλει μαζικό εμβολιασμό, εθελοντικά ή υποχρεωτικά. Πραγματικά αναρωτιέμαι. Κάποιοι ποντάρουν στη συνέχιση των μέτρων, αγνοώντας τις επιπτώσεις σε άλλους τομείς. κάποιοι αρνούνται τον ιό, που τουλάχιστον είναι η πιο συνεπής στον παραλογισμό της ομάδα. ε για τους άλλους τι να πιστέψω; γιατί αν θεωρείς χούντα τον εμβολιασμό των κρατικών λειτουργών, το λοκνταουν δεν το θεωρείς κι αυτό χούντα; λογικά το θεωρείς, άρα δεν μπορεί να το έπιδιωκεις, άρα θες κάτι άλλο, που είναι τι; από τξ στιγμή που δεν ακούω απάντηση, έχω κάθε λόγο να θεωρήσω ότι είναι τζάμπα μαγκιά.

και τέλος πάντων υποχρεωτικό δν σημαίνει ότι σε βάζουν κάτω δεμένο κ σου το κάνουν. Υποχρεωτικό βάσει επαγγέλματος σημαίνει ότι αν δεν θες, που είσαι κ ανόητος να μην θες να προστατευτείς, πας σε άλλη θέση. καλύτερα να νομοθετηθεί αυτό, παρα να αυθαιρετούν οι εργοδότες. σημαίνει ότι αν σε ένα κλαμπ πχ κινδυνεύεις, δεν μπορείς να μπεις γιατί πρώτα απ όλα εσυ κινδυνεύεις, κ αν στο κάτω κάτω δεν εμβολιάζεσαι γιατί προσεχείς κ αποφεύγεις συνωστισμό (κλασικό επιχείρημα κι αυτό), δεν θα ήθελες να πας ο ίδιος, όπως αν φοβόσουν τον ιό δεν θα ήθελες να μπεις σε κλειστό χώρο κλπ.
Εγώ γράψει πολύ καθαρά σε παλαιότερες αναρτήσεις τους προσωπικούς λόγους για τους οποίους δεν εμβολιάζομαι και τους λόγους για τους οποίους γίνεται όλο αυτό, και καμία σχέση δεν έχουν με την επιτυχή διαχείριση της πανδημίας, όσον αφορά τους χαρακτηρισμούς που αποδίδεις κρυμένη πίσω από την ανωνυμία του πληκτρολογίου ένα έχω να πω: στη ζωή μου δεν υποτίμησα ποτέ κανένα, ακόμα και τον πιο γραφικό για τα δικά μου στάνταρ, από αυτή τη στάση έχω μόνο κέρδη, ποιος είναι τζάμπα μάγκας ή σκέτο μάγκας θα το κρίνει η ζωή και η εξέλιξη των πραγμάτων.. εσύ πίστευε ότι θέλεις εφόσον σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα και να δικαιολογείς τις επιλογές σου..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #167 στις: Ιούλιος 20, 2021, 01:58:21 μμ »
https://www.protothema.gr/greece/article/1144852/anoigoun-pali-ti-mukono/
άσχετο με το θέμα των υποχρεωτικών εμβολιασμών θα πει κάποιος..δεν είναι όμως..
γιατί και τα 2 είναι μέρη της ίδιας πολιτικής..
2 μέρες λέει μετά τα μέτρα άρχισαν να μειώνονται τα κρούσματα... στο καθολικό λοκντάουν βαρεθήκαμε ν ακούμε για τις επόμενες 2 κρίσιμες βδομάδες.. τώρα πώς ξέρουν τι θα γίνεται 26/7;..
θα διαμαρτηρήθηκαν οι χορηγοί φαίνεται... ;D
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη.. :D ;D :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2021, 02:00:04 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.