*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 166274 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #434 στις: Ιούλιος 27, 2021, 01:26:28 πμ »
Εγώ ξέρω ότι όταν σταματάει η λογική και τα επιχειρήματα αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί και ο φασισμός.
Κλείστε όλες τις φωνές που σας ενοχλούν....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 01:29:54 πμ από math.efi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #435 στις: Ιούλιος 27, 2021, 01:27:36 πμ »
Ναι γι αυτό αν γίνει καμία διαγραφή από σύλλογο ή βγει καποθο disclaimer του παν/μιου ότι ο δρ τάδε εκφράζει προσωπικές απόψεις, αρχίζουν τα περί φίμωσης κλπ.

Συνωμοσιολογίες υπάρχουν επειδή κάποιοι θέλουν να τις πιστέψουν κ τις αναζητούν εναγωνίως.
https://amp-theguardian-com.cdn.ampproject.org/v/s/amp.theguardian.com/higher-education-network/2016/jan/26/why-people-fall-for-pseudoscience-and-how-academics-can-fight-back?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16273382012692&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fhigher-education-network%2F2016%2Fjan%2F26%2Fwhy-people-fall-for-pseudoscience-and-how-academics-can-fight-back
Σχετικά με το τελευταίο που λες.. Το 2016 , πολυπριν covid, δυστυχώς η ψευδοεπιστημη χρόνια μαστίζει υξν ανθρωπότητα.
Έχουμε χρέος όμως σαν νοήμονες άνθρωποι γενικά και ειδικά σαν εκπαιδευτικοί, να την πολεμαμε με σθένος.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #436 στις: Ιούλιος 27, 2021, 01:29:52 πμ »
Εγώ ξέρω ότι όταν σταματάει η λογική και τα επιχειρήματα αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί και ο φασισμός
Σου απάντησα στο αρχικό σου μήνυμα ευγενικά και με επιχειρηματα.Συνέχισες στο ίδιο ψευδοεπιστημονικο υφος. Οκ, μπορείς. Αλλά όχι χωρίς να λάβεις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #437 στις: Ιούλιος 27, 2021, 01:30:20 πμ »
Ναι γι αυτό αν γίνει καμία διαγραφή από σύλλογο ή βγει καποθο disclaimer του παν/μιου ότι ο δρ τάδε εκφράζει προσωπικές απόψεις, αρχίζουν τα περί φίμωσης κλπ.

Συνωμοσιολογίες υπάρχουν επειδή κάποιοι θέλουν να τις πιστέψουν κ τις αναζητούν εναγωνίως.
Διαφωνώ, αυτά είναι δικαιολογίες, η ιατρική κοινότητα είναι η μόνη που έχει τις γνώσεις και την αρμοδιότητα να διαχωρίσει την ήρα απ´ το στάρι..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #438 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:47:03 πμ »
Σταματήστε λοιπόν να παριστάνετε κάποιοι τους ειδικούς παραθέτοντας άρθρα και αποστηθίζοντας ορολογίες γιατί υπάρχουν και άλλα άρθρα και άλλες συνεντεύξεις και άλλα video στο youtube επιστημόνων και ειδικών που κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου για τους μαζικούς εμβολιασμούς.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #439 στις: Ιούλιος 27, 2021, 04:13:12 πμ »
Και το έγραψα και στο άλλο νήμα. Τα σκευάσματα αυτά είναι  ΝΕΑ. ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ. Δεν τα λέω εγώ. Τόσοι ειδικοί τα λένε. Και νέα σκευάσματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ να δίνονται σε παιδιά και εγκύους ή γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Τα εξηγεί ο Κούβελας. Ακούστε τον. Και σας ρωτώ....ανάμεσά μας υπάρχουν γυναίκες που μάτωσαν τα κορμιά τους στην προσπάθεια να γίνουν μαμάδες. Αν λοιπόν μετά από τα τόσα που πέρασαν- βάζω και τον εαυτό μου μέσα- τις τόσες απογοητεύσεις, τα τόσα καρδιοχτύπια, τις τόσες ορμόνες βρεθεί ο ειδικός και μου εγγυηθεί ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ασφαλής από το εμβόλιο θα το κάνω. Όμως ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Γιατί όταν τους στριμώχνεις αρχίζουν τα περί έρευνας σε δείγμα γυναικών στην Αμερική και βλακείες. Μου υπογράφεις???? Αν ναι, θα το κάνω. Αν όμως μου αρχίσεις τα "δεν ξέρω, θεωρούμε έτσι ή γιουβέτσι" ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ και τα ακούω βερεσέ.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #440 στις: Ιούλιος 27, 2021, 06:08:44 πμ »

Έχει γραφτεί εδώ μέσα αρκετές φορές ότι ο συγκεκριμένος επιστήμονας έχει αλλάξει πολλές φορές γνώμη για συγκεκριμένα θέματα και οι απόψεις του και οι προβλέψεις του δεν είναι σταθερές. Διαφορετικές απόψεις επιστημόνων υπάρχουν άπειρες αλλά είναι δικαίωμά σου να ακούς και να πιστεύεις όποιον προτιμάς και όποιον σου αρέσει. Αυτά τα ξεσπάσματα και αυτή η επιθετικότητα εναντίον συναδέλφων όμως δε δικαιολογείται.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #441 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:16:52 πμ »
Και το έγραψα και στο άλλο νήμα. Τα σκευάσματα αυτά είναι  ΝΕΑ. ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ. Δεν τα λέω εγώ. Τόσοι ειδικοί τα λένε. Και νέα σκευάσματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ να δίνονται σε παιδιά και εγκύους ή γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Τα εξηγεί ο Κούβελας. Ακούστε τον. Και σας ρωτώ....ανάμεσά μας υπάρχουν γυναίκες που μάτωσαν τα κορμιά τους στην προσπάθεια να γίνουν μαμάδες. Αν λοιπόν μετά από τα τόσα που πέρασαν- βάζω και τον εαυτό μου μέσα- τις τόσες απογοητεύσεις, τα τόσα καρδιοχτύπια, τις τόσες ορμόνες βρεθεί ο ειδικός και μου εγγυηθεί ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ασφαλής από το εμβόλιο θα το κάνω. Όμως ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Γιατί όταν τους στριμώχνεις αρχίζουν τα περί έρευνας σε δείγμα γυναικών στην Αμερική και βλακείες. Μου υπογράφεις???? Αν ναι, θα το κάνω. Αν όμως μου αρχίσεις τα "δεν ξέρω, θεωρούμε έτσι ή γιουβέτσι" ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ και τα ακούω βερεσέ.

Σου έχει υπογράψει κάποιος ότι δεν θα πάθεις κάτι αν δεν κάνεις το εμβόλιο;

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #442 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:26:03 πμ »
Και το έγραψα και στο άλλο νήμα. Τα σκευάσματα αυτά είναι  ΝΕΑ. ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ. Δεν τα λέω εγώ. Τόσοι ειδικοί τα λένε. Και νέα σκευάσματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ να δίνονται σε παιδιά και εγκύους ή γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Τα εξηγεί ο Κούβελας. Ακούστε τον. Και σας ρωτώ....ανάμεσά μας υπάρχουν γυναίκες που μάτωσαν τα κορμιά τους στην προσπάθεια να γίνουν μαμάδες. Αν λοιπόν μετά από τα τόσα που πέρασαν- βάζω και τον εαυτό μου μέσα- τις τόσες απογοητεύσεις, τα τόσα καρδιοχτύπια, τις τόσες ορμόνες βρεθεί ο ειδικός και μου εγγυηθεί ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ασφαλής από το εμβόλιο θα το κάνω. Όμως ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Γιατί όταν τους στριμώχνεις αρχίζουν τα περί έρευνας σε δείγμα γυναικών στην Αμερική και βλακείες. Μου υπογράφεις???? Αν ναι, θα το κάνω. Αν όμως μου αρχίσεις τα "δεν ξέρω, θεωρούμε έτσι ή γιουβέτσι" ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ και τα ακούω βερεσέ.
https://www.iatropedia.gr/paidi/ekpa-pos-schetizetai-o-koronoios-me-ton-endomitrio-emvryiko-thanato-tessera-peristatika-stin-ellada/144154/

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #443 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:37:22 πμ »
Σχετικά με την εξασθενηση της ανοσίας που παρέχει το εμβόλιο με την πάροδο του χρόνου έχουμε αρκετά ανησυχητικά αποτελέσματα από το Ισραήλ.

https://www.timesofisrael.com/hmo-those-who-inoculated-early-twice-as-likely-to-catch-covid-as-later-adopters/

Είχε και ένα σχετικό αφιέρωμα ο Dr Campbell πριν από λίγες ημέρες.

https://www.youtube.com/watch?v=rAqVAiPXbJc

Είναι κατά την άποψή μου τραγικά λάθος τα πρωτόκολλα που ισχύουν στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή σχετικά με την εξαίρεση εμβολιασμένων από διαγνωστικά τεστ στον εργασιακό χώρο και μη καραντίνας σε περίπτωση επαφής με θετικό κρούσμα.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #444 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:46:04 πμ »
Σχετικά με την εξασθενηση της ανοσίας που παρέχει το εμβόλιο με την πάροδο του χρόνου έχουμε αρκετά ανησυχητικά αποτελέσματα από το Ισραήλ.

https://www.timesofisrael.com/hmo-those-who-inoculated-early-twice-as-likely-to-catch-covid-as-later-adopters/

Είχε και ένα σχετικό αφιέρωμα ο Dr Campbell πριν από λίγες ημέρες.

https://www.youtube.com/watch?v=rAqVAiPXbJc

Είναι κατά την άποψή μου τραγικά λάθος τα πρωτόκολλα που ισχύουν στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή σχετικά με την εξαίρεση εμβολιασμένων από διαγνωστικά τεστ στον εργασιακό χώρο και μη καραντίνας σε περίπτωση επαφής με θετικό κρούσμα.

Δεν είναι ελληνικά τα πρωτόκολλα αυτά, σε διεθνείς οδηγίες βασίζονται.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #445 στις: Ιούλιος 27, 2021, 08:53:46 πμ »
Και το έγραψα και στο άλλο νήμα. Τα σκευάσματα αυτά είναι  ΝΕΑ. ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ. Δεν τα λέω εγώ. Τόσοι ειδικοί τα λένε. Και νέα σκευάσματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ να δίνονται σε παιδιά και εγκύους ή γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Τα εξηγεί ο Κούβελας. Ακούστε τον. Και σας ρωτώ....ανάμεσά μας υπάρχουν γυναίκες που μάτωσαν τα κορμιά τους στην προσπάθεια να γίνουν μαμάδες. Αν λοιπόν μετά από τα τόσα που πέρασαν- βάζω και τον εαυτό μου μέσα- τις τόσες απογοητεύσεις, τα τόσα καρδιοχτύπια, τις τόσες ορμόνες βρεθεί ο ειδικός και μου εγγυηθεί ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ασφαλής από το εμβόλιο θα το κάνω. Όμως ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Γιατί όταν τους στριμώχνεις αρχίζουν τα περί έρευνας σε δείγμα γυναικών στην Αμερική και βλακείες. Μου υπογράφεις???? Αν ναι, θα το κάνω. Αν όμως μου αρχίσεις τα "δεν ξέρω, θεωρούμε έτσι ή γιουβέτσι" ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ και τα ακούω βερεσέ.

Πρώτα απ όλα αν είσαι έγκυος, με το καλό. Ούτως ή άλλως λογικά ως ευπαθής ομάδα θα δικαιούσαι άδεια, άρα είσαι καλυμμένη επαγγελματικά τουλάχιστον.

Από κει κ πέρα σ αυτό που ρωτάς, η ελληνική εταιρεία μαιευτικής ή όπως τέλος πάντων λέγεται, που προφανώς τα μέλη της είναι γνωστά, έχει πάρει θέση δημόσια βασιζόμενη στις διεθνείς οδηγίες. Αν δεν σε καλύπτει αυτό, τι παραπάνω περιμένεις από έναν ιδιώτη γιατρό; καταλαβαίνεις ότι αν ζητάς «να σου υπογράψει», κανεις δεν θα το κάνει γιατί καταλαβαίνει τις διαθέσεις σου κ κανεις δν παίζει τη δουλειά του κορόνα-γράμματα για ασθενείς που είναι προφανώς αρνητικά προκατειλημμένοι. Εξάλλου για οτιδήποτε κανεις ως έγκυος, κανεις δεν σου υπογράφει, κι επειδή αναφέρεις κ ταλαιπωρίες κλπ, που καταλαβαίνω τι εννοείς, εκεί σου υπογράφει κανεις ότι οι ενέσεις κ οι ορμόνες δν θα σου προκαλέσουν κάτι; αν χρειαστείς αμνιοπαρακέντηση, σου υπογράφει κανεις; όχι κ ξέρεις κ ότι υπάρχει ποσοστό ρίσκου. Όταν κανεις επισκληρίδειο, πιστεύεις ότι ο άγνωστος σε εσένα αναισθησιολόγος που βιάζεται να ξεπεταξει όλες τις επιτοκους, γνωρίζει κάτι για σένα; μόνο αν εχεις ιστορικό κ του το πεις. ξέρεις τι ακριβώς έχουν μέσα οι όροι που σου βάζουν στο μαιευτήριο; όχι και κανείς δεν σου υπογράφει. Είναι παλιά κ δοκιμασμένα θα μου πεις. ναι είναι, όμως έχουν υπάρξει θύματα από αλλεργικές αντιδράσεις πχ. Κ πριν από ένα χρόνο υπήρχε περιστατικό με λεχώνα στην Ελλάδα. Επομένως, τι παραπάνω περιμένεις να σου υπογράψει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #446 στις: Ιούλιος 27, 2021, 09:03:25 πμ »
Δεν ξέρω αν βρει η φίλη και γιατρό που θα υπογράψει ότι αν δεν το κάνει θα πάνε όλα καλά σε περίπτωση νόσησης.
Η νόσος είναι πολυσυστημική, μερικές φορές οδηγεί σε πλακουντίτιδα Covid με τερματισμό κύησης.
https://www.rcpi.ie/news/releases/covid-placentitis-statement-from-the-rcpi-faculty-of-pathology-and-the-institute-of-obstetricians-and-gynaecologists/

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #447 στις: Ιούλιος 27, 2021, 09:20:59 πμ »
Και το έγραψα και στο άλλο νήμα. Τα σκευάσματα αυτά είναι  ΝΕΑ. ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ. Δεν τα λέω εγώ. Τόσοι ειδικοί τα λένε. Και νέα σκευάσματα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ να δίνονται σε παιδιά και εγκύους ή γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Τα εξηγεί ο Κούβελας. Ακούστε τον. Και σας ρωτώ....ανάμεσά μας υπάρχουν γυναίκες που μάτωσαν τα κορμιά τους στην προσπάθεια να γίνουν μαμάδες. Αν λοιπόν μετά από τα τόσα που πέρασαν- βάζω και τον εαυτό μου μέσα- τις τόσες απογοητεύσεις, τα τόσα καρδιοχτύπια, τις τόσες ορμόνες βρεθεί ο ειδικός και μου εγγυηθεί ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ασφαλής από το εμβόλιο θα το κάνω. Όμως ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ. Γιατί όταν τους στριμώχνεις αρχίζουν τα περί έρευνας σε δείγμα γυναικών στην Αμερική και βλακείες. Μου υπογράφεις???? Αν ναι, θα το κάνω. Αν όμως μου αρχίσεις τα "δεν ξέρω, θεωρούμε έτσι ή γιουβέτσι" ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ και τα ακούω βερεσέ.
https://www-iatropedia-gr.cdn.ampproject.org/v/s/www.iatropedia.gr/eidiseis/xrousos-erchontai-oi-emvoliasmoi-ton-ano-ton-18-eton-kai-ton-egkyon-me-mrna-emvolia/143122/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16273659908482&amp_ct=1627365999638&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.iatropedia.gr%2Feidiseis%2Fxrousos-erchontai-oi-emvoliasmoi-ton-ano-ton-18-eton-kai-ton-egkyon-me-mrna-emvolia%2F143122%2F
Διάβασε Χρουσο. Αν δεν το ξέρεις, δεν είναι απλά ένας καθηγητής παιδιατρικης. Είναι στους 17 καλυτερους επιστήμονες (γενικά, οχι γιατρους) στον κόσμο. Οι απόψεις του σημείο αναφοράς. Τοποθετείται εδώ βάσει αυτής της έρευνας, πουτην αποκαλείς σκανδαλωδώς βλακεία.
Αν θες άκου κουβελα, έναν άνθρωπο που με το που το γυρισε στην πολιτικη άρχισε τις μπαρουφες. Δεν ξαναγράφουμε για κουβελα, έχουν γράψει πολλοι.
Είναι φανερό ότι δεν κινείσαι επιστημονικά, έχεις προαποφασισει τι θα κάνεις κ ψάχνεις να βρεις κάποιον να το στηρίξει, πας ανάποδα.
Αγνόησε Χρουσο κ συστάσεις αμερικανικής, ελληνικής κλπ μαιευτικης κ γυναικολογιας. Να ξέρεις όμως ότι ενέχει μια δόση αλαζονείας αυτό. Αν στο είπε ο γιατρός σου, ψάξτε καλυτερα είναι η συμβουλή, γιατί η άλλη επιλογή, δλδ έκθεση στον ιό αν εισαι έγκυος, ενέχει πολλλους κίνδυνος, σου είπαν οι άλλοι.
Επίσης προχθές ήσουν παλι προσβλητική κι επιθετική κι έλεγες για κηδείες ανθρώπων από εμβόλιο στο  YouTube (ακομα δεν ξέρω γιατί τις βλέπει καποιος κ σε τι αποσκοπουν αυτοί που ανεβάζουν τα βίντεο)κλπ.
Σήμερα εισαι και παλι επιθετική και προσβλητικη, γενικά και ειδικά γιατι αυτή τη " βλακεία " με τις 90000 έγκυες εθελόντριες Αμερική, εγώ την ανέφερα.
Εσύ όμως συνέχεια επικαλείσαι τη δημοκρατία και την αξία της. Οποτε καλό είναι να εισαι ευγενική με τους συναδέλφους σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159632
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 482
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.