*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 166145 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #756 στις: Ιούλιος 31, 2021, 06:23:44 μμ »
https://athens.indymedia.org/media/upload/2021/07/28/covid_19_007digital-1.pdf

Ένα ελαφρύ καλοκαιρινό ανάγνωσμα για τα διαλείμματα ανάμεσα στις βουτιές  :) , πίσω από το χαρακτηριστικό λεξιλόγιο της ιστοστελίδας κρύβεται κτγμ μία από τις καλύτερες αναλύσεις της κατάστασης που ζούμε.

Καλό καλοκαίρι, μακάρι ο Σεπτέμβρης να μας βρει υγιείς, ήρεμους και με ανοιχτά σχολεία!
Αν ακολουθήσουμε τις οδηγίες  του μανιφέστου σίγουρα ο Σεπτέμβριος δεν θα μας βρει υγιείς, ήρεμους και με ανοιχτά σχολεία! Απειθαρχία παντού και σίγουρα θα χτυπάμε τα κεφάλια μας στον τοίχο. Όταν βιώσουμε τις συνέπειες του αντιεμβολιασμού, τότε ας κηρύξουμε απειθαρχία σε αυτές τις συνέπειες.
Το κράτος δεν μπορεί να εμποδίσει κάποιον να πέσει από τον γκρεμό, αλλά δεν μπορεί να μην πάρει τα απαραίτητα μέτρα απέναντι σε μια πανδημία και να προστατεύσει το κοινωνικό σύνολο. Προκειμένου να επισκεφθεί κάποιος εξωτικές χώρες (!!!) κάνει 5-6 εμβόλια αδιαμαρτύρητα για να απολαύσει τις χαρές της ζωής, τώρα που καίγεται το σπίτι μας ο κάθε ένας έγινε ειδικός στα εμβόλια, όπως με την ιλαρά κλπ. Ο καθένας στον τομέα του και στην επιστήμη του, από ψευδοπροφήτες, ψευτοεπιστήμονες και επαναστάτες με τα λεφτά του μπαμπά χορτάσαμε. Όταν θα εξαπλωθεί η μετάλλαξη αυτοί θα απολαμβάνουν χαιρέκακα τον καρπό των λογιών και των έργων τους, προβαίνοντας φυσικά και στις απαραίτητες καταγγελίες!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2021, 06:42:08 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:04 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #757 στις: Ιούλιος 31, 2021, 06:40:06 μμ »
Ξέρω πάντως περιπτώσεις με κρουσμα στην οικογένεια (ανεμβολιαστο) που τα  εμβολιασμενα μέλη δεν κόλλησαν, είχαν και αρνητικά μοριακά. Και μιλάμε και για το ίδιο σπίτι, που είναι αδύνατο να εχεις μέτρα ασφαλείας.

Εντωμεταξύ αυτό το «έπαθε θρόμβωση από τον κορονοϊού 33 ετών έπρεπε να το βάλεις bold για να φαίνεται από μακριά…
Περαστικά.
Λοιπόν συνάδελφοι αρχίσατε πάλι το μπούλινγκ...και την τρομοκρατία τύπου Βασιλακόπουλου..
Και επειδή όλοι αναφέρατε ένα πχ να πω κι εγώ ένα..
5 μελής οικογένεια κόλλησαν 2 νόσησαν ελαφρά..
Οι άλλοι 3 τπτ .. ο ένας εξ´ αυτών ευπαθής ομάδα για 2-3 λόγους..
Τπτ εννοείται με αρνητικά μοριακά.. αυτά στην προ εμβολίων εποχή και μη μου πείτε για τη Δ..
Γιατί ΤΟΤΕ ανάλογα μίλαγαν και για το αρχικό στέλεχος..
Τι θέλει να πει το πχ μου;; Τπτ ουσιαστικά.. όπως και τα δικά σας..
Ούτε πείθουμε ούτε αποτρέπουμε με πχ..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3368
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #758 στις: Ιούλιος 31, 2021, 06:48:06 μμ »
Σχετικά με την 33χρονη με θρόμβωση από κορωνοϊό να επισημάνω κι εγώ ότι ο εμβολιασμένος σύζυγος δεν νόσησε, ενώ το μωρό είχε συμπτώματα τριήμερης ίωσης. Μακάρι τα μικρά μας να το περάσουν ελαφρά...γιατί θα το περάσουν.

Σχετικά με τα πρωτόκολλα... ήδη από το Μάιο τα πρωτόκολλα είχαν αλλάξει και θυμάστε πόσο δύσκολο ήταν να κλείσει σχολείο. Εμείς είχαμε ένα τμήμα γεμάτο κορωνοϊό, λόγω εξωσχολικών συναντήσεων, έκλεισε μόνο αυτό το τμήμα και τέλος... Απλώς ανυπομονώ να μάθω τι θα προβλέπεται αν νοσήσει εμβολιασμένος...

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #759 στις: Ιούλιος 31, 2021, 07:23:30 μμ »
Λοιπόν συνάδελφοι αρχίσατε πάλι το μπούλινγκ...και την τρομοκρατία τύπου Βασιλακόπουλου..
Και επειδή όλοι αναφέρατε ένα πχ να πω κι εγώ ένα..
5 μελής οικογένεια κόλλησαν 2 νόσησαν ελαφρά..
Οι άλλοι 3 τπτ .. ο ένας εξ´ αυτών ευπαθής ομάδα για 2-3 λόγους..
Τπτ εννοείται με αρνητικά μοριακά.. αυτά στην προ εμβολίων εποχή και μη μου πείτε για τη Δ..
Γιατί ΤΟΤΕ ανάλογα μίλαγαν και για το αρχικό στέλεχος..
Τι θέλει να πει το πχ μου;; Τπτ ουσιαστικά.. όπως και τα δικά σας..
Ούτε πείθουμε ούτε αποτρέπουμε με πχ..
Κι εγώ έχω τέτοια παραδείγματα στον περιγυρό μου και προ εμβολίων και μετά με τα μισά ενήλικα μέλη της οικογένειας να είναι εμβολιασμένα και τα άλλα μισά όχι. Αλλά δυστυχώς γίναμε και οι μεν και οι δε επιστήμονες του fb. Ο δικός μας παιδίατρος είπε πως δε θα παρότρυνε γονείς 12χρονων να τα εμβολιάσουν. Μάλλον θα πουν κάποιοι δεν είναι καλός επιστήμονας.  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2021, 11:04:02 μμ από English »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:35:04 »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #760 στις: Ιούλιος 31, 2021, 07:36:20 μμ »
Καλησπέρα θα ήθελα πληροφορίες για το μονοδοσικό της jonshon αν το έχει κάνει κάποιος/α σας παρακαλώ.
Έχω ιστορικό με σοβαρά αλλεργικά σοκ κ γι αυτό δεν έχω κάνει ακόμα κάποιο.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #761 στις: Ιούλιος 31, 2021, 07:50:11 μμ »
Καλησπέρα θα ήθελα πληροφορίες για το μονοδοσικό της jonshon αν το έχει κάνει κάποιος/α σας παρακαλώ.
Έχω ιστορικό με σοβαρά αλλεργικά σοκ κ γι αυτό δεν έχω κάνει ακόμα κάποιο.
Οι περισσότεροι γιατροί προτείνουν τα mRNA εμβόλια σε αυτες τις περιπτώσεις. Απ οσο ξερω της Τζόνσον ειναι της ίδιας φιλοσοφίας με της αστραζενεκα. Αυτο που αλλαζει ειναι οτι είναι μονοδοσικο.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #762 στις: Ιούλιος 31, 2021, 07:51:09 μμ »
Σίγουρα δε χρειάζεται να εστιάζουμε στην περιπτωσιολογία. Αλλά δε νομίζω ότι όσοι συνάδελφοι αναφέρουν περιστατικά νόσησης κορονοϊού από τον προσωπικό τους κύκλο το πράττουν για να τρομοκρατήσουν. Θεωρώ ότι τα εκατομμύρια των νεκρών και των πασχόντων από long covid εν μέσω περιοριστικών μέτρων είναι πολύ πιο σοκαριστικά από τη μία προσωπική μαρτυρία που θα καταθέσει κάποιος. Αυτά και μόνο είναι αρκετά για να προκαλέσουν τουλάχιστον ανησυχία και άγχος.

Μεγάλη κουβέντα γίνεται τις τελευταίες μέρες αναφορικά με την αποτελεσματικότητα των εμβολίων. Μια ενδιαφέρουσα ανάρτηση σχετικά με αυτό το ζήτημα μπορείτε να βρείτε στη σελίδα του Παναγιώτη Χούπα, παθολόγου, στο fb (https://www.facebook.com/panagiotis.houpas). Αντιγράφω.

"Ώστε «οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν» ε;
(Να χαρώ εγώ «επιχείρημα»).

Μας ζαλίσανε εσχάτως οι αντιεμβολιαστές και οι λοιποί βασιβουζούκοι. Στον πόλεμο που έχουν κηρύξει αυτοί οι μπουρδολόγοι κατά του ανθρώπινου είδους και των κατακτήσεών του, πάνε κι έρχονται «επιχειρήματα» του τύπου «και οι εμβολιασμένοι κολλάνε», «και οι εμβολιασμένοι αρρωσταίνουν», «και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν». Αυτά, τα θεωρούν περίπου ακαταμάχητα και παίρνουν και στυλάκι, οι ανάξιοι, και τα χρησιμοποιούν σε αναλυσάρες, ανάμικτα με ελληνικούρες, θρησκευτικά παραληρήματα, λογικά άλματα, ψευδοεπιστήμη και λογικές πλάνες.

Για να τους υποβάλω λοιπόν μερικά ερωτήματα.
Ποιος σας είπε αδέρφια (ευφημισμός) ότι ένα εμβόλιο πρέπει να είναι 100% αποστειρωτικό (δηλαδή να μην κολλάει και να μην μεταδίδει κανείς εμβολιασμένος);
Πού το μάθατε αυτό, πού το είδατε και το μελετάτε;

Η πολιομυελίτιδα, μάστιγα της ανθρωπότητας, κοντεύει να εκριζωθεί από όλον τον πλανήτη, ως αποτέλεσμα του εμβολιασμού.
Είναι 100% αποστειρωτικό το ενδομυϊκό εμβόλιο της πολιομυελίτιδας;
Όχι βέβαια. Αποστειρωτικό είναι το εμβόλιο κατά της πολιομυελίτιδας που χορηγείται από το στόμα. Εκείνο όμως επιφυλάσσει άλλη λαχτάρα: σε μερικές περιπτώσεις, ο ζωντανός εξασθενημένος ιός που περιέχει, «ζωηρεύει» και προκαλεί νόσο. Γι’ αυτό οι επιστήμονες έχουν σχέδιο: όπου κυριαρχεί ο ορίτζιναλ, ο «άγριος» ιός, χορηγούν το εμβόλιο από το στόμα (αναλαμβάνοντας τον ελάχιστο κίνδυνο), ενώ όπου ο ιός έχει εκριζωθεί (από τα μαζικά προγράμματα εμβολιασμών, να μην ξεχνιόμαστε) χορηγούν το ενδομυϊκό εμβόλιο (αυτό που κάνουν τα παιδιά μας εδώ στην Ελλάδα).

Η ηπατίτιδα Β, άλλη λαίλαπα, που στη χρόνια μορφή της γέμιζε τον πλανήτη κιρρώσεις και ηπατικούς καρκίνους, είναι στα πολύ κάτω της στον προηγμένο κόσμο (πέφτει ραγδαία η επίπτωσή της), λόγω του μαζικού εμβολιασμού. Των παιδιών μας. Μαζί της πέφτουν και οι κιρρώσεις και οι ηπατικοί καρκίνοι.
Είναι 100% αποστειρωτικό το εμβόλιο της ηπατίτιδας Β;
Όχι βέβαια. Τα κέρδη για την ανθρωπότητα όμως είναι ανυπολόγιστα.

Τον ροταϊό τον έχετε ακουστά; Κάνει γαστρεντερίτιδα και ένα αφυδατωμένο από γαστρεντερίτιδα παιδάκι είναι υψηλού κινδύνου.
Είναι 100% αποστειρωτικό το εμβόλιο του ροταϊού;
Όχι βέβαια. Τα πιτσιρίκια μας όμως ωφελούνται πολύ και το σύστημα υγείας το ίδιο.

Και τώρα αδέρφια (ευφημισμός) ετοιμαστείτε για σοκ.
Ξέρετε ποιο από τα σύγχρονα εμβόλια είναι αποστειρωτικό;
Μα… το εμβόλιο για τον HPV. Τον ιό των ανθρωπίνων θηλωμάτων που μεταδίδεται με το σεξ. Για συγκεκριμένους τύπους του που προκαλούν καρκίνο στον τράχηλο της μήτρας, καρκίνο του πρωκτού και κονδυλώματα.
Το εμβόλιο αυτό, το μεταξύ άλλων και «αντικαρκινικό», συνιστάται σε όλα τα κοριτσάκια και αγοράκια από την ηλικία των 9 ετών.

Υποθέτω ότι εσείς που κόπτεσθε για τα αποστειρωτικά εμβόλια θα τρέξετε να εμβολιάσετε τα παιδιά σας, τα ανίψια σας, τα εγγόνια σας και δεν θ’ αρχίσετε τίποτε ψευτοηθικοθρησκοκοινωνικά παραληρήματα."

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #763 στις: Ιούλιος 31, 2021, 09:41:27 μμ »
Τι θέλει να πει το πχ μου;; Τπτ ουσιαστικά.. όπως και τα δικά σας..
Ούτε πείθουμε ούτε αποτρέπουμε με πχ..

Σωστά, ένα παράδειγμα μιας οικογένειας δεν λέει τίποτα...
Οι αριθμοί όμως από όλη τη Γη  φωνάζουν...

Εμβολιάσου!  Μέχρι τον αγιασμό να έχεις κάνει και τη 2η... 😀

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #764 στις: Αύγουστος 01, 2021, 08:31:41 πμ »
το 97% όσων νοσηλεύονται σήμερα με Covid στα νοσοκομεία των ΗΠΑ δεν έχει εμβολιαστεί…

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #765 στις: Αύγουστος 01, 2021, 08:33:41 πμ »
 Ανεμβολίαστοι έως και το 98% όσων νοσηλεύονται σε ΜΕΘ Covid

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #766 στις: Αύγουστος 01, 2021, 08:55:58 πμ »
Ανάλογη εικόνα και στο ΠΑΓΝΗ, όπου μόλις δύο ασθενείς έχουν κάνει τη μία δόση του εμβολίου ενώ οι υπόλοιποι είναι όλοι ανεμβολίαστοι

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #767 στις: Αύγουστος 01, 2021, 09:05:38 πμ »
Στη Γαλλία:
Οι πλήρως εμβολιασμένοι ασθενείς αντιπροσώπευαν  το 7% των εισαγωγών.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #768 στις: Αύγουστος 01, 2021, 09:20:31 πμ »
Οι διαφορές στα παραπάνω ποσοστά πιθανότατα έχουν  να κάνουν με :

Α) διαφορετικές χρονικές στιγμές
Β) διαφορετικά ποσοστά εμβολιαστικής κάλυψης
Γ) στατιστικά σφάλματα
Δ) άλλους παράγοντες


Όλα όμως φωνάζουν...   εμβολιάσου !

Καλό μήνα σε όλους ( εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους )   😀

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #769 στις: Αύγουστος 01, 2021, 09:32:55 πμ »
το 97% όσων νοσηλεύονται σήμερα με Covid στα νοσοκομεία των ΗΠΑ δεν έχει εμβολιαστεί…
https://www-cnet-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.cnet.com/google-amp/news/99-of-covid-deaths-are-now-of-unvaccinated-people-experts-say/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16277993475762&amp_ct=1627799364420&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.cnet.com%2Fhealth%2F99-of-covid-deaths-are-now-of-unvaccinated-people-experts-say%2F
99,2% των θανάτων ανεμβολιαστοι. Ξεκάθαρο μήνυμα πως η πανδημια γινεται πανδημια ανεμβολιαστων, κατά τη Walensky του CDC.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.14 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.