*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 164912 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #812 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:31:31 μμ »
Να διαβάσεις όλο το άρθρο μέχρι τέλους.. δεν το έβαλα για τη νέα μετάλλαξη..που δεν έχει ακόμα εμφανιστεί..

Άρθρο in.gr χωρίς πηγές και με τη λέξη πιθανοτητες να εμφανιζεται 100 φορές. Αυτοί οι επιστήμονες που κρούουν το καμπανάκι ξερεις τι συστήνουν; Να κάνεις το εμβόλιο.

Επίσης φυσικά γαργάρα το οτι σου παρέθεσα ερευνα που δειχνει οτι αυτό που ειπες οτι εμβολιασμενοι και ανεμβολιαστοι το ίδιο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:09 »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #813 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:32:50 μμ »
https://www-skai-gr.cdn.ampproject.org/v/s/www.skai.gr/news/politics/pros-eleytheras-gia-anemvoliastous-mono-me-ergastiriaka-test-kyvernitiki-pigi-den-tous-primodotoume/amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16278490899886&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s
Συγγνώμη για το Σκαι (το σιχαίνομαι). Έπεσα τυχαία πανω του κ νομίζω απαντά σε αυτό.
Τα πληρωνουν οι εργαζόμενοι. Εργαστηριακά σε δημόσια η ιδιωτική δομή. 1 η 2 φορές/βδομάδα.
Ο δήμος Αλίμου αποφάσισε όσοι ανεμβολιαστοι εργαζόμενοι σε παιδικους, μπαίνουν σε καραντίνα, να μην πληρωνονται. Θα θεωρείται ότι είναι σε άδεια άνευ αποδοχών για τις 2 βδομάδες καραντινας.
Εγω δε καταλαβα το εξής. 1 Σεπτεμβρη που ειναι να παρουσιαστουμε ολοι στις θέσεις μας πρεπει να εχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμου/ η νοσησης/ η εξέτασης κοβιντ οκ; Αν καποιος δε το εχει απευθειας βγαινει σε ανευ αποδοχών; η μπορει πχ σε συνεννόηση με τον διευθυντή να μπει κανονικα στο σχολειο και να παει για εργαστηριακό έλεγχο την δεύτερη φορά που χρειάζεται το τεστ;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #814 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:34:56 μμ »
Ο δήμος Αλίμου αποφάσισε όσοι ανεμβολιαστοι εργαζόμενοι σε παιδικους, μπαίνουν σε καραντίνα, να μην πληρωνονται. Θα θεωρείται ότι είναι σε άδεια άνευ αποδοχών για τις 2 βδομάδες καραντινας.
Όλοι για τους δικηγόρους δουλεύουν φέτος ;D
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #815 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:36:57 μμ »
Εγω δε καταλαβα το εξής. 1 Σεπτεμβρη που ειναι να παρουσιαστουμε ολοι στις θέσεις μας πρεπει να εχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμου/ η νοσησης/ η εξέτασης κοβιντ οκ; Αν καποιος δε το εχει απευθειας βγαινει σε ανευ αποδοχών; η μπορει πχ σε συνεννόηση με τον διευθυντή να μπει κανονικα στο σχολειο και να παει για εργαστηριακό έλεγχο την δεύτερη φορά που χρειάζεται το τεστ;
Δε μπαίνει σχολείο αν δεν έχει κάποιο από αυτά, μπαίνει σε άνευ μέχρι να φέρει ένα από αυτά..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:09 »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #816 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:38:04 μμ »
Δε μπαίνει σχολείο αν δεν έχει κάποιο από αυτά, μπαίνει σε άνευ μέχρι να φέρει ένα από αυτά..
Πχ ανευ και για μια μερα;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #817 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:40:30 μμ »
Άρθρο in.gr χωρίς πηγές και με τη λέξη πιθανοτητες να εμφανιζεται 100 φορές. Αυτοί οι επιστήμονες που κρούουν το καμπανάκι ξερεις τι συστήνουν; Να κάνεις το εμβόλιο
Ευχαριστώ για τη συμβουλή..
Επίσης φυσικά γαργάρα το οτι σου παρέθεσα ερευνα που δειχνει οτι αυτό που ειπες οτι εμβολιασμενοι και ανεμβολιαστοι το ίδιο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

Τις έχω κόψει τις γαργάρες εσύ;
Εγώ δεν ΕΙΠΑ τπτ .. δεν είναι η ειδικότητα μου, εσένα είναι;
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #818 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:43:44 μμ »
Εγω δε καταλαβα το εξής. 1 Σεπτεμβρη που ειναι να παρουσιαστουμε ολοι στις θέσεις μας πρεπει να εχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμου/ η νοσησης/ η εξέτασης κοβιντ οκ; Αν καποιος δε το εχει απευθειας βγαινει σε ανευ αποδοχών; η μπορει πχ σε συνεννόηση με τον διευθυντή να μπει κανονικα στο σχολειο και να παει για εργαστηριακό έλεγχο την δεύτερη φορά που χρειάζεται το τεστ;
Σχολείο δεν μπαίνει χωρίς κάτι από αυτά. Τεχνικά έχουν πει ότι δεν μπαινει σε τάξη. Αλλά φαντάζομαι ουτε στις εγκαταστάσεις γενικά.Τώρα αν ο διευθυντής ειναι ελαστικός κ δεχτεί να παει την επόμενη πχ ο συνάδελφος με κάποιο από αυτά χωρίς να δηλωθεί απων, άλλο πραγμα..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #819 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:44:47 μμ »
Πχ ανευ και για μια μερα;
Το ίδιο έχω αναρωτηθεί κι εγώ.. έτσι όπως τα ψήφισαν αυτό προκύπτει.. αλλά θα κάνεις υπομονή.. όπως κι όλοι μας.. μέχρι να βγει η εφαρμοστική εγκύκλιος .. όπως συνηθίζεται.. θα διευκρινιστούν όλα αυτά.. μην σνησυχείς.. δε θα κάνει ο κάθε δντης ότι του κατέβει.. γιατί κι αυτός θα ελέγχεται..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #820 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:45:00 μμ »
Εγω δε καταλαβα το εξής. 1 Σεπτεμβρη που ειναι να παρουσιαστουμε ολοι στις θέσεις μας πρεπει να εχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμου/ η νοσησης/ η εξέτασης κοβιντ οκ; Αν καποιος δε το εχει απευθειας βγαινει σε ανευ αποδοχών; η μπορει πχ σε συνεννόηση με τον διευθυντή να μπει κανονικα στο σχολειο και να παει για εργαστηριακό έλεγχο την δεύτερη φορά που χρειάζεται το τεστ;

Εγω πάλι αναρψτιεμαι, τον ανεμβολιαστο διευθυντή μου ας πούμε, ποιος θα τον ελέγχει; (είναι ηθικός ο άνθρωπος κ θα το κάνει το τεστ, αλλά λέμε τώρα…)

Έισης οι συνδικαλιστές τι στάση θα πάρουν;Αν αρχίσουν οι κυρώσεις, θα το βρουν ευκαιρία για αντιπολίτευση και κόντρες με τους διευθυντές έτσι για τον χαβαλέ;

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #821 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:46:09 μμ »
Εγω πάλι αναρψτιεμαι, τον ανεμβολιαστο διευθυντή μου ας πούμε, ποιος θα τον ελέγχει; (είναι ηθικός ο άνθρωπος κ θα το κάνει το τεστ, αλλά λέμε τώρα…)

Έισης οι συνδικαλιστές τι στάση θα πάρουν;Αν αρχίσουν οι κυρώσεις, θα το βρουν ευκαιρία για αντιπολίτευση και κόντρες με τους διευθυντές έτσι για τον χαβαλέ;
Απο τη στιγμή ομως που βγηκε σε φεκ και τα ζηταει πλεον υποχρεωτικα αλλιώς υπάρχουν κυρωσεις...ποιος θα ρισκαρει να μη τα φερει; Βεβαια θα μου πεις ποιος θα ελεγχει τον διευθυντή; Ισως η ββαθμια;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #822 στις: Αύγουστος 01, 2021, 11:50:04 μμ »
Απο τη στιγμή ομως που βγηκε σε φεκ και τα ζηταει πλεον υποχρεωτικα αλλιώς υπάρχουν κυρωσεις...ποιος θα ρισκαρει να μη τα φερει; Βεβαια θα μου πεις ποιος θα ελεγχει τον διευθυντή; Ισως η ββαθμια;
Οι δντες ελέγχονται από τον δδε
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #823 στις: Αύγουστος 02, 2021, 12:05:28 πμ »
Ομοφυλόφυλους μαθητές δημοτικού δεν έχω συναντήσει ακόμη. Που θα πάει θα το δούμε και αυτό.
Έχεις συναντήσει, αλλά εσύ είσαι μάλλον ο τελευταίος άνθρωπος στον οποίο θα το έλεγαν. Θα συμφωνήσω πάντως ότι ναι, θα το δούμε και αυτό, διότι αργά ή γρήγορα οι εκπαιδευτικοί που θα είναι έτοιμοι να τους αναγνωρίσουν και τους προστατέψουν θα είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που τους θεωρούν "μυθικά τέρατα" και δεν πιστεύουν ούτε καν στην ύπαρξή τους.

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #824 στις: Αύγουστος 02, 2021, 12:06:35 πμ »
Ευχαριστώ για τη συμβουλή..
Τις έχω κόψει τις γαργάρες εσύ;
Εγώ δεν ΕΙΠΑ τπτ .. δεν είναι η ειδικότητα μου, εσένα είναι;

Την συντριπτική πλειοψηφία των επιστημόνων που ειναι η ειδικότητά τους τους ακούς;

Επίσης τι δεν είπες τπτ; Πόσες σελίδες ποστ έχεις επί του θέματος; Αλλά οκ, μπάλα στην εξέδρα.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #825 στις: Αύγουστος 02, 2021, 12:08:35 πμ »
Απο τη στιγμή ομως που βγηκε σε φεκ και τα ζηταει πλεον υποχρεωτικα αλλιώς υπάρχουν κυρωσεις...ποιος θα ρισκαρει να μη τα φερει; Βεβαια θα μου πεις ποιος θα ελεγχει τον διευθυντή; Ισως η ββαθμια;
Νομίζω θα φαίνεται αυτόματα από το gov.gr ... Όποιος δεν έχει εμβολιαστεί η δεν έχει φανεί η εξέταση pcr από εργαστήριο και δηλωθεί από εκπαιδευτικό ..πάνε αυτόματα οι κυρώσεις ... Τεχνικά γίνεται....

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.