*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 19834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:16:26 μμ »
Το 37% κάλυψε! Ούτε καν το 40! Ενώ σε άλλες ειδικότητες έφτιαξε οργανικές και τις κάλυψε και όλες! Ειδικότητες με μονόωρο μάθημα, έλεος κάπου! Καλά έκανε, αλλά δε γίνεται άλλους να τους φτιάχνεις και άλλους να τους καταστρέφεις! Βγάζει μάτι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:39 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:19:05 μμ »
Το 37% κάλυψε! Ούτε καν το 40! Ενώ σε άλλες ειδικότητες έφτιαξε οργανικές και τις κάλυψε και όλες! Ειδικότητες με μονόωρο μάθημα, έλεος κάπου! Καλά έκανε, αλλά δε γίνεται άλλους να τους φτιάχνεις και άλλους να τους καταστρέφεις! Βγάζει μάτι!

Ναι γιατι αυτοι ζητησαν! Οι ΠΕ06 ζητησαν τιποτα; Οχι! Σου λεει για να μην ζητάνε ειναι καλα..
Κακα τα ψεμματα βγαζω το καπελο σε Θεατρολογους πραγματικα ξεσηκωθηκαν και πηραν 171 διορισμους για αυτους και 721 διορισμους για ολες τις ειδικοτητες.. ενα μεγαλο μαθημα για ολους μας οτι τελικα αν πιεσουμε κατι κερδιζουμε..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:22:40 μμ »
Δίκιο έχεις… όποιος ζητάει, παίρνει!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:45:46 μμ »
Αυτό έγινε! Μας πήραν 200 πιστώσεις τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! 390 ήταν για εμάς στην πρωτοβάθμια, το έμαθα και απο τη ΔΟΕ και από το υπουργείο! Ξεσηκώθηκε συγκεκριμένος κλάδος και τις βούτηξε στο παρά πέντε! Απλά τραγικό!

Κανείς δεν μας πήρε τίποτα . Απλούστατα είμαστε ένας κλάδος εξαιρετικά αδρανής(για να το πω ευγενικά).Εδω έγραφαν(προ κατανομής) στο pde άτομα της Αγγλικής ότι θα διορίσει πολλούς από εμάς γιατί η Κεραμεως μας συμπαθεί λέει σαν κλάδο!!!Ημαρτον δλδ. Όταν υποβιβάζεις τόσο πολύ τον εαυτό σου μόνος σου κ εναποθέτεις τις ελπίδες διορισμού σου σε συμπάθεια από τον εκάστοτε υπουργό, ε τότε αυτά γίνονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 07:48:05 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:39 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:46:48 μμ »
Ναι γιατι αυτοι ζητησαν! Οι ΠΕ06 ζητησαν τιποτα; Οχι! Σου λεει για να μην ζητάνε ειναι καλα.

Έτσι ακριβώς!!!

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 30, 2021, 08:19:34 μμ »

Κανείς δεν μας πήρε τίποτα . Απλούστατα είμαστε ένας κλάδος εξαιρετικά αδρανής(για να το πω ευγενικά).Εδω έγραφαν(προ κατανομής) στο pde άτομα της Αγγλικής ότι θα διορίσει πολλούς από εμάς γιατί η Κεραμεως μας συμπαθεί λέει σαν κλάδο!!!Ημαρτον δλδ. Όταν υποβιβάζεις τόσο πολύ τον εαυτό σου μόνος σου κ εναποθέτεις τις ελπίδες διορισμού σου σε συμπάθεια από τον εκάστοτε υπουργό, ε τότε αυτά γίνονται.
Εγω σου λέω ότι το έμαθα από την ίδια τη ΔΟΕ. Δεν ξέρω αν το αμφισβητείς και δε με ενδιαφέρει κιόλας! Δεν ξέρω ποιόν συμπαθούσε και ποιόν όχι και επίσης δε με ενδιαφέρει. Φταίει το υπουργείο που υποκύπτει σε πιέσεις της κάθε συντεχνίας και δημιουργεί πελατολόγιο. Κατά τα άλλα καλή καρδιά…

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 30, 2021, 08:37:44 μμ »
Εγω σου λέω ότι το έμαθα από την ίδια τη ΔΟΕ. Δεν ξέρω αν το αμφισβητείς και δε με ενδιαφέρει κιόλας! Δεν ξέρω ποιόν συμπαθούσε και ποιόν όχι και επίσης δε με ενδιαφέρει. Φταίει το υπουργείο που υποκύπτει σε πιέσεις της κάθε συντεχνίας και δημιουργεί πελατολόγιο. Κατά τα άλλα καλή καρδιά…


Κοιτα δνε ειναι απλα πιεσης, ειναι και επιχειρηματα. Οταν ουρλιαζαν οι Θεατρολογοι εβαζαν και επιχειρηματα κλπ Οι ΠΕ06 δεν εστειλαν μια επιστολη και δεν κινηθηκαν καπως μαζικα ουτε ανεφεραν τα προβλήματα του κλάδου! Μεταξυ μας και εγω αν ημουν υπουργος και με εστελνε ενας κλαδος 100 επιστολες και διαβαζα τις μισες και εβλεπα οτι ειχαν θεματα θα ηθελα καπως να βοηθησω! Ακομα και τωρα οι ΠΕ06 που εστειλαν επιστολη ηταν μεσα στην ειρωνια του στυλ η Κεραμεως συμπυκνωσε τους ΠΕ06, ποιος θα σε διαβασει σοβαρα; Κανενας! Θελει και τακτική και υπομονη..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 30, 2021, 08:43:42 μμ »
Εγω σου λέω ότι το έμαθα από την ίδια τη ΔΟΕ. Δεν ξέρω αν το αμφισβητείς και δε με ενδιαφέρει κιόλας! Δεν ξέρω ποιόν συμπαθούσε και ποιόν όχι και επίσης δε με ενδιαφέρει. Φταίει το υπουργείο που υποκύπτει σε πιέσεις της κάθε συντεχνίας και δημιουργεί πελατολόγιο. Κατά τα άλλα καλή καρδιά…

Και γω σου λέω ότι  δεν κουναμε δαχτυλακι σαν κλάδος κ μετά μας φταίνε ολοι οι άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 30, 2021, 09:43:08 μμ »
Φαντάζομαι οι συνάδελφοι δανείστηκαν τον τίτλο της ταινίας ''Αγάπη μου συρρίκνωσα τα παιδιά''και τον έβαλαν στον τίτλο παραφράζοντάς τον.Δεν το βρίσκω τόσο ειρωνικό όσο ας πούμε πικρά χιουμοριστικό..Κατά τα άλλα συμφωνώ,θέλει επιμονή και υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος klits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 30, 2021, 09:50:46 μμ »
Τα ίδια λέτε με την marathes..ότι ακριβώς μας πήραν 200 πιστώσεις γιατί ξέρανε ότι δε θα αντιδράσουμε.Το θέμα είναι ένα ότι είμαστε όλοι ένα βήμα πριν τα φάρμακα.Τωρα όσον αφορά την επιστολή διαμαρτυρίας Γιάννη ας είναι χιουμοριστική ρε φίλε.Τουλαχιστον κάτι γράφτηκε...Επίσης τι να διεκδικήσουμε στο υπουργείο με τόσα κενά κ συνταξιοδοτήσεις...Ούτε μπορούσαμε να φανταστούμε την παπάρα

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 30, 2021, 10:02:10 μμ »
Τα ίδια λέτε με την marathes..ότι ακριβώς μας πήραν 200 πιστώσεις γιατί ξέρανε ότι δε θα αντιδράσουμε.Το θέμα είναι ένα ότι είμαστε όλοι ένα βήμα πριν τα φάρμακα.Τωρα όσον αφορά την επιστολή διαμαρτυρίας Γιάννη ας είναι χιουμοριστική ρε φίλε.Τουλαχιστον κάτι γράφτηκε...Επίσης τι να διεκδικήσουμε στο υπουργείο με τόσα κενά κ συνταξιοδοτήσεις...Ούτε μπορούσαμε να φανταστούμε την παπάρα

Τα εχουμε πει ξανα, επρεπε να τα πειτε πιο πριν.. Μετα την κατανομη δεν αλλαζει τιποτα ουτε δικαστικα αλλαζει κατι..
Επίσης το θεμα ειναι στην επιστολη μας να λεμε και κατι που οταν το διαβασει καποιος που δεν ξερει τι γινεται στα σχολεια(γιατι στο υπουργειο δεν ξερουν) να μπορει να καταλαβει δυο πραγραματα! Αποψη μου φυσικα..
Δες εδω τις 3 ανακοινωσεις
ΠΕ06
https://e-mesara.gr/anaplirotes-gia-diorismoys-ypoyrge-syrriknosate-ta-agglika/?fbclid=IwAR01ERAyU8bZDVAgaBZp5ticyboARgzu-0DZG-mDJuEJdiYdjr-5XwKHqd0
ΠΕ02
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/353212_monimoi-diorismoi-kalypsi-olon-ton-organikon-kenon-zitoyn-oi-anaplirotes
ΠΕ03
https://www.anaplirotes.gr/anaplhrwtes-mathimatikoi-kalypsh-twn-1216-organikwn-kenwn-pe03/

Δεν βαζω απο Θεατρολογους γιατι ειναι εκατοντάδες και επισης δεν ειχαν παρα μονο συναισθηματικα επιχειρηματα γιατι ετσι κι αλλιως δεν εχουν μονιμους!
Δεν μου το βγαζει κανενας απο το κεφαλι οτι αν το τρεχατε λιγο παραπανω θα κερδιζατε πολλα..
Αν θυμάσαι και εγω σου ελεγα οτι θεωρω αδυνατο να παρετε κατω απο 450 θεσεις..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος klits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 30, 2021, 10:41:44 μμ »
Ας είναι αυτό μόνο η αρχή...ας ακολουθήσουν και άλλες επιστολές...Το θέμα είναι να συσπειρώθουμε που τώρα θεωρώ ότι κάτι γίνεται για μελλοντικές κατανομές και διορισμούς πριν βάλουμε μασέλα οι πε06

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 30, 2021, 11:43:24 μμ »
Ας είναι αυτό μόνο η αρχή...ας ακολουθήσουν και άλλες επιστολές...Το θέμα είναι να συσπειρώθουμε που τώρα θεωρώ ότι κάτι γίνεται για μελλοντικές κατανομές και διορισμούς πριν βάλουμε μασέλα οι πε06

Κάπως αργά είναι τώρα μου φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 31, 2021, 01:58:23 πμ »
Λογικά δεν καταλαβες κατι στην βθμια οι ΠΕ06 εχουν καλυψει 100% στην αθμια εχουν ενα 40%.
Ειναι ζητημα μεταξυ βαθμίδων λογικά το ΕΣΠΑ 2021-2027 επαιξε ρολο
Το κατάλαβα μια χαρά συνάδελφε απλα σε εμας Βθμια τα κενά ήταν ψίχουλα. Στρατηγικά διάλεξε να φτιάξει τη Βθμια ,ουτε οι ΠΕ70 πήρανε αυτά που νόμιζαν ότι θα πάρουν 50% των οργανικών τους  πήραν στα κάγκελα είναι και αυτοί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.