*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 19829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:48:28 μμ »
Καθαρά θέμα πολιτικής βούλησης,δεν ξέρω για 700 αλλά 500 έπρεπε να διοριστούν.Ίσως να έγιναν και ενέργειες από άλλες ειδικότητες για ευνοικότερη κατανομή για αυτούς..πολλά μπορεί να έγιναν πάντως εμείς σίγουρα αδικηθήκαμε.
Αυτό έγινε! Μας πήραν 200 πιστώσεις τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! 390 ήταν για εμάς στην πρωτοβάθμια, το έμαθα και απο τη ΔΟΕ και από το υπουργείο! Ξεσηκώθηκε συγκεκριμένος κλάδος και τις βούτηξε στο παρά πέντε! Απλά τραγικό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:52 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:48:58 μμ »
Εννοείται ότι δε μας απασχολεί η ηλικία διορισμού ως αριθμός. Όμως για τον διορισθέντα σε μια αρκετά μεγάλη ή μεγάλη (όπως θέλει ο καθένας ας το πει) ηλικία πέρα από τη χαρά του διορισμού υπάρχει μια πικρία ότι πέρασε τόσα χρόνια προσφέροντας ως ωρομίσθιος κι αναπληρωτής για να δεήσει το κράτος να τον διορίσει σε θέση παρόμοιες της οποίας (οργανικά κενά) υπήρχαν πολλά όλα αυτά τα χρόνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 02:53:50 μμ από English »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:52:55 μμ »
Μην στεναχωριέσαι για την ηλικία! Παλιος καθηγητής μου μαθηματικός διορίζεται τωρα στα 60 του.
Εντσξει αισθάνομαι κάπως με τα χρονια.Για μένα το κακό ειναι οτι η ηλικια δείχνει και την κατάσταση στο χώρο των εκπαιδευτικών.Κι αυτο ειναι που με κανει να αισθάνομαι στενάχωρα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:57:10 μμ »
Αυτό έγινε! Μας πήραν 200 πιστώσεις τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! 390 ήταν για εμάς στην πρωτοβάθμια, το έμαθα και απο τη ΔΟΕ και από το υπουργείο! Ξεσηκώθηκε συγκεκριμένος κλάδος και τις βούτηξε στο παρά πέντε! Απλά τραγικό!
Δυστυχώς ο κλάδος μας δε διεκδικεί, πιθανόν γιατί ως μονάδες δε συσπειρωνόμαστε για να διεκδικήσουμε. Η μεταχείρισή μας είναι συχνά τραγική ακόμη και μέσα στα σχολεία, κυρίως στην πρωτοβάθμια από δασκάλους. Φέτος ουκ ολίγες φορές αναγκάστηκα να βάλω στη θέση τους φρέσκες αναπληρώτριες δασκάλες που μιλούσαν υποτιμητικά και απαξιωτικά για τις ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:52 »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 30, 2021, 03:31:08 μμ »
Αυτό έγινε! Μας πήραν 200 πιστώσεις τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! 390 ήταν για εμάς στην πρωτοβάθμια, το έμαθα και απο τη ΔΟΕ και από το υπουργείο! Ξεσηκώθηκε συγκεκριμένος κλάδος και τις βούτηξε στο παρά πέντε! Απλά τραγικό!

Εντάξει θα πάθουμε κατάθλιψη αν το λάβουμε υπόψη αυτό. Ότι έγινε έγινε τώρα. Επίσης, μια ζωή θυμάμαι όλο αυτό λέμε..ηταν να πάρουν τόσους Αγγλικών αλλά κάποιος άλλος πήρε τις πιστώσεις. Τελοσπαντων, είναι θέμα τύχης. Μην στενοχωριόμαστε άλλο! 😜
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 30, 2021, 03:34:40 μμ »
Κάποιοι θα στεναχωριομαστε για χρόνια εξαιτίας αυτού.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 30, 2021, 03:44:36 μμ »
Ναι, απλά τώρα ξέραμε συγκεκριμένο αριθμό…και εγώ ήμουν σα νεκρή για μέρες…δεν είναι εύκολο να το αποδεχτείς όταν μιλάμε για μόνιμο διορισμό! Τι να πω…κουράγιο!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 30, 2021, 03:52:41 μμ »
Φαντάζομαι τι άγχος έχετε. Εδώ εγώ αγωνιώ για φίλες που διορίζονται, πού θα βρεθούν. Και με έχει πιάσει ήδη μια αγωνία για τις δηλώσεις αναπληρωτών και το τι θα ακολουθήσει αλλά ok, το ελέγχω χαχα. Μες στον καύσωνα έχω πέσει με τα μούτρα στα Εργαστήρια Δεξιοτήτων να τα τελειώσω πριν τις διακοπές. 

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 30, 2021, 05:00:51 μμ »
Δυστυχώς ο κλάδος μας δε διεκδικεί, πιθανόν γιατί ως μονάδες δε συσπειρωνόμαστε για να διεκδικήσουμε. Η μεταχείρισή μας είναι συχνά τραγική ακόμη και μέσα στα σχολεία, κυρίως στην πρωτοβάθμια από δασκάλους. Φέτος ουκ ολίγες φορές αναγκάστηκα να βάλω στη θέση τους φρέσκες αναπληρώτριες δασκάλες που μιλούσαν υποτιμητικά και απαξιωτικά για τις ειδικότητες.

Εγω να πω την αμαρτία μου θεωρω κι αυτόν έναν βασικό λόγο που δεν θέλω την πρωτοβάθμια.Εδω εμένα μου ζήτησε το λόγο δασκάλα γιατι λέει γράφω στον πίνακα και οι γονείς της έκαναν παρατήρηση οτι αυτη δεν γράφει στον πίνακα ενώ η Αγγλικου γράφει.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 30, 2021, 05:03:13 μμ »
Πολύ καλό! Μου έχει τύχει δασκάλα να γράφει με ανεξητιλο στον πίνακα για να μην σβήνω
Φέτος άλλη μου έκρυψε τα κλειδιά πόρτας που λειτουργούσε σαν παράθυρο για να μην κρυώνουν τα παιδιά εφόσον εγώ άνοιγα παράθυρα.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 30, 2021, 06:45:29 μμ »
Αυτό έγινε! Μας πήραν 200 πιστώσεις τελευταία στιγμή κυριολεκτικά! 390 ήταν για εμάς στην πρωτοβάθμια, το έμαθα και απο τη ΔΟΕ και από το υπουργείο! Ξεσηκώθηκε συγκεκριμένος κλάδος και τις βούτηξε στο παρά πέντε! Απλά τραγικό!
εγώ ξέρω ότι το 100% στις οργανικές δεν το πήραν οι δάσκαλοι, οι ΠΕ02,ΠΕ03 τεχνικές ειδικότητες, χημικοί ούτε οι ίδιοι πιστεύανε τις θέσεις που πήρανε 100% καλψη οιΠΕ02 90κατι οι ΠΕ03 . ΠΕ03 διορίζεται ΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΜΟΟΟΟΟΟΣ κ κοσμάκης με ΜΗΔΕΝ αναπλήρωση, ,2 παιδιά αγγλικά , σεμιναρια μεταπτυχιακό-ΟΧΙ διδακτορικό κ εμείς σε λίγο θα είμαστε με το μπαστούνι κ τη μασέλα κ ακόμα θα περιμένουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 06:47:48 μμ από Mara006 »

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 30, 2021, 06:52:37 μμ »
Κάποιοι θα στεναχωριομαστε για χρόνια εξαιτίας αυτού.
αΑκριβώς  :-X ακόμα κ ΑΝ ξανακανει καποτε (σε ενα χρονο διορσε 5,500+11,700 εκπαιδευτικούς!!!) μετα με ΑΑΑΑΑΛΛΟ σύστημα -Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ-θα παρει ψίχουλα!! κ θα γίνουν τα ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια, θα φωνάζουν οι δάσκαλοι, θα φωναζουν οι φιλολογοι ,οι μαθηματικοί κ εμείς ΠΑΛΙ μη σας πω τι θα πάρουμε. Μας εχουν την ώρα του παιδιού κ εμας κ τους πληροφορικους κ τους γυμναστες κ η Αθμια κ η Βθμια.  >:(

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 30, 2021, 06:58:56 μμ »
Εγω να πω την αμαρτία μου θεωρω κι αυτόν έναν βασικό λόγο που δεν θέλω την πρωτοβάθμια.Εδω εμένα μου ζήτησε το λόγο δασκάλα γιατι λέει γράφω στον πίνακα και οι γονείς της έκαναν παρατήρηση οτι αυτη δεν γράφει στον πίνακα ενώ η Αγγλικου γράφει.
Τείνω να συμφωνήσω μαζί σου. Γενικά προτιμώ περισσότερο τη δευτεροβάθμια, γιατί μου αρέσει περισσότερο η ηλικιακή ομάδα των μαθητών. Βέβαια και στην πρωτοβάθμια μια χαρά τα πάω πάντα και γενικά οι συνάδελφοι είναι φιλικοί αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που είναι για γέλια και για κλάματα, π.χ. να σε αντιμετωπίζουν μόνο ως άτομο που έρχεται για να κάνουν το κενό τους. Φέτος δασκάλα μου έκανε παρατηρήσεις μέσω των μαθητών, π.χ. είπε η κυρία να μη γράφετε με μαύρο μαρκαδόρο στον πίνακα (τον καθάριζα επιμελώς πριν το διάλειμμα) ή να μην παίρνετε χαρτί από αυτό που έχουμε στην τάξη (το είχαν φέρει οι μαθητές στην αρχή της χρονιάς). Επειδή, όμως, μπορούν να μας υποτιμήσουν μόνο αν το επιτρέψουμε, τη ρώτησα περί αυτών σε χαλαρό στυλ στο γραφείο ενώπιον συναδέλφων και κατάπιε τη γλώσσα της. Από τότε αλλαγή συμπεριφοράς  ;D.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 30, 2021, 07:03:44 μμ »
εγώ ξέρω ότι το 100% στις οργανικές δεν το πήραν οι δάσκαλοι, οι ΠΕ02,ΠΕ03 τεχνικές ειδικότητες, χημικοί ούτε οι ίδιοι πιστεύανε τις θέσεις που πήρανε 100% καλψη οιΠΕ02 90κατι οι ΠΕ03 . ΠΕ03 διορίζεται ΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΜΟΟΟΟΟΟΣ κ κοσμάκης με ΜΗΔΕΝ αναπλήρωση, ,2 παιδιά αγγλικά , σεμιναρια μεταπτυχιακό-ΟΧΙ διδακτορικό κ εμείς σε λίγο θα είμαστε με το μπαστούνι κ τη μασέλα κ ακόμα θα περιμένουμε.

Λογικά δεν καταλαβες κατι στην βθμια οι ΠΕ06 εχουν καλυψει 100% στην αθμια εχουν ενα 40%.
Ειναι ζητημα μεταξυ βαθμίδων λογικά το ΕΣΠΑ 2021-2027 επαιξε ρολο
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.