*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 19738 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:04:33 μμ »
Και δεν οδηγώ...

Πραγματικά δεν ξέρω πώς να σε βοηθήσω εδώ. Γενικά, τουλάχιστον στο Ηράκλειο που είμαι αναπληρώτρια τα τελευταία χρόνια, σχηματίζονται γκρουπάκια και κατά καιρούς είχαμε συναδέλφους που δεν οδηγούσαν και συνεισέφεραν στη βενζίνη. Αλλά αυτό φαντάζομαι θα ισχύει αν είσαι τοποθετημένη σε ένα σχολείο, δηλαδή για δευτεροβάθμια. Υποθέτω ότι αν είσαι στην πρωτοβάθμια και χρειαστεί να συμπληρώνεις ώρες σε δεύτερο ή και τρίτο σχολείο, εκεί θα είναι πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα γιατί δεν θα βρεθεί εύκολα συνάδελφος να σε μεταφέρει αν χρειαστεί να μετακινηθείς από ένα σχολείο σε άλλο την ίδια μέρα.

Να προσθέσω επίσης ότι πέρσι λόγω covid, τα μόνα γκρουπάκια που είχαμε ήταν όσοι κάναμε παρέα ούτως ή άλλως και έξω από το σχολείο, δηλαδή τα άτομα της "φούσκας" μας, όπως λέγαμε. Αυτό είναι μια παραπάνω δυσκολία.

Kat kat, καμία συμβουλή εδώ; Μόνο στα γενικά περί Ηρακλείου και Λασιθίου μπορώ να βοηθήσω.  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:51 »

Αποσυνδεδεμένος princesa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:09:16 μμ »
Πιστεύετε οτι θα πάρουν ικανοποιητικό αριθμό αναπληρωτών φέτος; Έχουμε ελπίδα εμείς που είμαστε κοντά στο 1500;;

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:14:11 μμ »
Για εμάς τους Αγγλικούς που παμε αρκετες φορες σε 2 σχολεια, κυρίως στην Πρωτοβάθμια δεν ειναι εύκολο αν δεν οδηγείς.Επισης συγγνωμη που θα το πω αλλα οι οδηγοί στην Κρήτη δεν φημίζονται για την καλή οδηγική συμπεριφορα( βλέπε οδήγηση και αλκοόλ).Επειδη οταν οδηγείς εισαι υπεύθυνος και για τους συνεπιβάτες σου ,προσωπικά επειδή έτυχα σε ατύχημα με οδηγό σε χωριό του Ηρακλείου ευχαριστω το Θεό που ήμουν μονη μου στο αυτοκίνητο και τουλαχιστον δεν τραυματίστηκε κι αλλος ακομη κι αν δεν έφταιγα εγω.
Κι επειδή μου συνέβη και στη Ροδο με συναδελφο που ενώ όλοι λέγαμε να μην παει ως συνεπιβάτιδα σε άλλη συναδελφο που ήταν άπειρη στην οδηγηση και τελικά η ίδια έχασε τη ζωή της, εγω εχω επιλέξει να μην παίρνω κανέναν στο αυτοκίνητο ειδικά οδηγώντας στους επαρχιακούς δρόμους της Κρήτης που ξέρουν όλοι τι καρμανιόλες ειναι.
Θέλω λοιπον να πω εαν δεν οδηγείς θα σε συμβούλευα να μην το επιχειρήσεις ειδικά στα χωριά της Κρητης μακριά απο την πόλη.Οταν οδηγείς εσυ τουλαχιστον φέρεις εσυ ευθύνη για τον εαυτό σου.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:25:21 μμ »
Όπως και να'χει, θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να πάρουν ως μόνιμους άτομα που είναι μετά τη διπλάσια, άντε τριπλάσια, θέση των ατόμων που θα διοριστούν ως μόνιμοι, οπότε από τη χιλιοστή και μετά, μόνο ως αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:51 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:27:08 μμ »
Πιστεύετε οτι θα πάρουν ικανοποιητικό αριθμό αναπληρωτών φέτος; Έχουμε ελπίδα εμείς που είμαστε κοντά στο 1500;;
Θεωρώ, και θέλω να πιστεύω, πως ναι. Από ό,τι λέγεται και γράφτηκε σε προηγούμενα θέματα ο αριθμός αναπληρωτών θα είναι πάνω κάτω ίδιος. Θα υπάρξουν και οι ώρες των νηπιαγωγείων φέτος. Δε θα μου κάνει εντύπωση αν φτάσει και αρκετά παρακάτω. Ειδικά όσοι ήμασταν στις 3 πρώτες φάσεις πιστεύω πως και πάλι θα προσληφθούμε (και όχι μόνο). Το θέμα είναι για όσους δε δηλώνουμε πολλές περιοχές τι θα γίνει. Εγώ, για παράδειγμα, θα δηλώσω μόνο Αττική.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 28, 2021, 06:33:09 μμ »
Λίγο μετά τη χιλιοστή... :'( :-[ :(
Οπότε για αναπλήρωση είσαι μέσα αν αυτό σε ανησυχεί. Δεν ξέρω βέβαια ποιες περιοχές σε ενδιαφέρουν κι αν έχουν κενά ή αν δηλώνεις σε όλη την Ελλάδα. Στην τελευταία περίπτωση σίγουρα θα κληθείς.

Συνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 28, 2021, 07:11:49 μμ »
Κι εγώ μόνο Αττική δηλώνω και είμαι αισιόδοξη για τον αριθμό των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 28, 2021, 07:18:13 μμ »
Οπότε για αναπλήρωση είσαι μέσα αν αυτό σε ανησυχεί. Δεν ξέρω βέβαια ποιες περιοχές σε ενδιαφέρουν κι αν έχουν κενά ή αν δηλώνεις σε όλη την Ελλάδα. Στην τελευταία περίπτωση σίγουρα θα κληθείς.

Μόλις υπέβαλα την αίτηση για μόνιμο διορισμό. Αφαίρεσα τα μικρονήσια. Ξέρω ότι δεν έχω ελπίδες, αλλά μία στο εκατομμύριο, ίσως γίνει κάτι. Ακούγεται ότι θα συνταξιοδοτηθούν πολλοί, γιατί από 1/1/22 το όριο αυξάνεται στα 67 έτη.

Συνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 28, 2021, 07:34:24 μμ »
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά εδώ δεν έχει εφαρμογή αυτή η ρήση..καλή επιτυχία στην αναπλήρωση Matina7 όπως και σε όλες όσες μένουμε πίσω.Ό,τι καλύτερο σε εσάς συνάδελφοι που διορίζεστε!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 28, 2021, 08:19:44 μμ »
Μόλις υπέβαλα την αίτηση για μόνιμο διορισμό. Αφαίρεσα τα μικρονήσια. Ξέρω ότι δεν έχω ελπίδες, αλλά μία στο εκατομμύριο, ίσως γίνει κάτι. Ακούγεται ότι θα συνταξιοδοτηθούν πολλοί, γιατί από 1/1/22 το όριο αυξάνεται στα 67 έτη.
Το όριο δεν αυξάνεται στα 67 για όλους. Όσοι συμπληρώνουν 40 χρόνια (και με διαδοχική)βγαίνουν στα 62 ή όποτε τα συμπληρώσουν. Τα 67 είναι γι αυτούς που δεν συμπληρώνουν τα 40 χρόνια

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 28, 2021, 11:32:38 μμ »
Κι εγώ μόνο Αττική δηλώνω και είμαι αισιόδοξη για τον αριθμό των αναπληρωτών.
Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλους μας! Πέρσι λόγω και τρίμηνων συμβάσεων δούλεψε πολύς κόσμος. Ας ελπίσουμε να μας καλέσουν και νωρίς! Προς το παρόν ας απολαύσουμε όσο γίνεται τις διακοπές μας.

Αποσυνδεδεμένος professores

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 29, 2021, 05:44:25 πμ »
Καλημέρα σας και εύχομαι καλή επιτυχία σε όσους θα διοριστούν φέτος, αλλά και στους αναπληρωτές που θα ακολουθήσουν με τη σειρά τους! Είμαι νέο μέλος εδώ, αλλά και νεοσύλλεκτη στο χώρο της δημόσιας εκπαίδευσης. Στους οριστικούς πίνακες είμαι κοντά στη θέση 2900 καθώς έκανα πρόσφατα τα χαρτιά μου. Σύμφωνα με τη στατιστική αλλά και με βάση προηγούμενες χρονιές, όσοι γνωρίζετε, προβλέπεται να με επιλέξουν σε κάποια από τις φάσεις των αναπληρωτών ή παραείμαι χαμηλά στην κατάταξη; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος debora06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 29, 2021, 08:41:51 πμ »
Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια οτι θα εισαι μεσα για αναπληρωση... σιγουρα οχι σε πρωτη φαση. Αν θελεις να ξεκινησεις, θα πρεπει να βαλεις για αναπληρωση ΟΛΗ την Ελλαδα και ισως σε καποια στιγμη μεσα στην χρονια να σε καλεσουν. Θα παρακολουθεις την ροη του πινακα στις φασεις που γινονται. Τιποτα δεν ειναι απιθανο. Δεν ξερουμε πως θα κινηθουν τα αγγλικα φετος από προσληψεις γιατι αυξανονται οι θεσεις λογω νηπιαγωγειου.Καλη αρχη και καλη επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος teogan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2019 ΠΕ06
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 29, 2021, 09:21:53 πμ »
.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 289
Σύνολο: 304

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.