*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr  (Αναγνώστηκε 30520 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xandra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« στις: Αύγουστος 23, 2021, 01:24:11 πμ »
Καλησπέρα,
είμαι νεοδιόριστη και μπήκα στο Online Σύστημα Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών teachers.minedu.gov.gr και διαπίστωσα ότι δεν είναι σωστά ενημερωμένο με το σύνολο της προϋπηρεσίας μου ως αναπληρώτρια/ωρομίσθια.
Δεν υπάρχει συγχρονισμός του συγκεκριμένου συστήματος με το opsyd;
Θα ενημερωθεί από τη Διεύθυνση αφού μας αναγνωρίσουν το κλιμάκιο και κοιτάξουν από την αρχή τα χαρτιά μας;
Έχει μπει κάποιος άλλος στο teachers.minedu.gov.gr να μας πει την εμπειρία του;  :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:21 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 23, 2021, 02:27:21 πμ »
Δεν έχει περαστεί το σύνολο της προϋπηρεσίας ακόμη, γίνεται σταδιακά και υπολογίζονται και τα μόρια διαβίωσης παράλληλα απ' ό,τι είδα στη δική μου καρτέλα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 23, 2021, 03:04:36 πμ »
Δεν έχει περαστεί το σύνολο της προϋπηρεσίας ακόμη, γίνεται σταδιακά και υπολογίζονται και τα μόρια διαβίωσης παράλληλα απ' ό,τι είδα στη δική μου καρτέλα.
Ούτε εμένα έχουν περαστεί όλες οι προϋπηρεσίας.Σε κάποιες όμως από αυτές που έχουν περαστεί στη στήλη μόρια έχει 0 ενώ σε άλλες έχει μόρια κανονικά.Τι σημαίνει αυτό?
 Κ κάτι άλλο που παρατήρησα: Έχει μόνο το σχολείο τοποθέτησης κ όχι τα σχολεία διάθεσης.Για τα σχολεία διάθεσης δεν παίρνουμε αναλογικά κάποια μόρια?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2021, 03:10:54 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2372
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 23, 2021, 06:22:28 πμ »
Ούτε εμένα έχουν περαστεί όλες οι προϋπηρεσίας.Σε κάποιες όμως από αυτές που έχουν περαστεί στη στήλη μόρια έχει 0 ενώ σε άλλες έχει μόρια κανονικά.Τι σημαίνει αυτό?
 Κ κάτι άλλο που παρατήρησα: Έχει μόνο το σχολείο τοποθέτησης κ όχι τα σχολεία διάθεσης.Για τα σχολεία διάθεσης δεν παίρνουμε αναλογικά κάποια μόρια?
Και σε μένα τα ίδια παρατήρησα. Θέλω να πιστεύω ότι θα διορθωθούν. Διαφορετικά θα επικοινωνήσουμε με τις διευθύνσεις μας.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:21 »

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:02:12 πμ »
Καλημέρα.Σε εμένα δεν έχει περαστεί καμία προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:11:39 πμ »
Στο ιδιο συστημα παρατηρησα οτι υπαρχει, εκτος του 2018 και ο διαχωρισμος "πριν το 2012" και μαλιστα στα αντιστοιχα σχολεια δεν προσμετραει μορια συνθηκων διαβιωσης.
Ξερει καποιος τι γινεται με την μοριοδοτηση των σχολειων πριν το 2012;

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 527
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:34:40 πμ »
Στο ιδιο συστημα παρατηρησα οτι υπαρχει, εκτος του 2018 και ο διαχωρισμος "πριν το 2012" και μαλιστα στα αντιστοιχα σχολεια δεν προσμετραει μορια συνθηκων διαβιωσης.
Ξερει καποιος τι γινεται με την μοριοδοτηση των σχολειων πριν το 2012;
Το 2012 έγινε η συγχώνευση των περιοχών μετάθεσης. Αν δεν κάνω λάθος όμως δεν υπήρξε τότε μεταβολή στη μοριοδότηση των σχολείων.

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:38:21 πμ »
Ούτε εμένα έχουν περαστεί όλες οι προϋπηρεσίας.Σε κάποιες όμως από αυτές που έχουν περαστεί στη στήλη μόρια έχει 0 ενώ σε άλλες έχει μόρια κανονικά.Τι σημαίνει αυτό?
 Κ κάτι άλλο που παρατήρησα: Έχει μόνο το σχολείο τοποθέτησης κ όχι τα σχολεία διάθεσης.Για τα σχολεία διάθεσης δεν παίρνουμε αναλογικά κάποια μόρια?
Λογίζονται ως ένα. Δηλαδή, αν μια περιοχή δίνει 6 κι εσύ είσαι σε 3 σχολεία, δε θα πάρεις 18 αλλά 6 μόρια δυσμενών συνθηκών και αυτά όχι ολόκληρα αλλά σε αναλογία με το ωράριο (αν πχ είσαι μειωμένου).
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:39:55 πμ »
Καλησπέρα,
είμαι νεοδιόριστη και μπήκα στο Online Σύστημα Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών teachers.minedu.gov.gr και διαπίστωσα ότι δεν είναι σωστά ενημερωμένο με το σύνολο της προϋπηρεσίας μου ως αναπληρώτρια/ωρομίσθια.
Δεν υπάρχει συγχρονισμός του συγκεκριμένου συστήματος με το opsyd;
Θα ενημερωθεί από τη Διεύθυνση αφού μας αναγνωρίσουν το κλιμάκιο και κοιτάξουν από την αρχή τα χαρτιά μας;
Έχει μπει κάποιος άλλος στο teachers.minedu.gov.gr να μας πει την εμπειρία του;  :P
Δεν τα ανανεώνουν συχνά. Απ'ό,τι πρόσεξα το κάνουν λίγο πριν γίνουν οι αιτήσεις μετάθεσης. Μη σε ανησυχεί. Να ελέγξεις μόνο αν έχει περαστεί όλη η προϋπηρεσία που απέκτησες πριν διοριστείς. Σε αυτή την περίπτωση επικοινωνείς με τη Διεύθυνση.
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 527
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:41:42 πμ »
Λογίζονται ως ένα. Δηλαδή, αν μια περιοχή δίνει 6 κι εσύ είσαι σε 3 σχολεία, δε θα πάρεις 18 αλλά 6 μόρια δυσμενών συνθηκών και αυτά όχι ολόκληρα αλλά σε αναλογία με το ωράριο (αν πχ είσαι μειωμένου).
Δε νομίζω ότι εννοεί αυτό. Απλά, αν πηγαίνεις σε δυο (ή περισσότερα) σχολεία με διαφορετική μοριοδότηση ή αν έχεις υπηρετήσει μέσα στη χρονιά σε σχολεία με διαφορετική μοριοδότηση (λόγω αλλαγής της τοποθέτησης), θα πρέπει να μοριοδοτηθείς αναλογικά.

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 23, 2021, 09:47:19 πμ »
Δε νομίζω ότι εννοεί αυτό. Απλά, αν πηγαίνεις σε δυο (ή περισσότερα) σχολεία με διαφορετική μοριοδότηση ή αν έχεις υπηρετήσει μέσα στη χρονιά σε σχολεία με διαφορετική μοριοδότηση (λόγω αλλαγής της τοποθέτησης), θα πρέπει να μοριοδοτηθείς αναλογικά.
Ε ναι, προστίθενται. Μου έχει συμβεί ως αδιόριστη να είμαι σε σχολείο με 1 μόριο, σε άλλο με 2 και σε άλλα 3 με 6 μόρια (σε 3 νομούς ήμουν ωρομίσθια...πώς το κατάφερα δεν ξέρω). Για όλη τη χρονιά περάστηκαν όλα μαζί τα μόρια. Προφανώς και έγινε ξεχωριστά ο υπολογισμός για κάθε σχολείο και έβγαλαν το συνολικό της χρονιάς. Μην αγχώνεστε (επειδή αγχώθηκα και επικοινώνησα ακριβώς γι'αυτό με τη Διεύθυνση το λέω, δεν υποθέτω)
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 23, 2021, 10:53:34 πμ »
Λογίζονται ως ένα. Δηλαδή, αν μια περιοχή δίνει 6 κι εσύ είσαι σε 3 σχολεία, δε θα πάρεις 18 αλλά 6 μόρια δυσμενών συνθηκών και αυτά όχι ολόκληρα αλλά σε αναλογία με το ωράριο (αν πχ είσαι μειωμένου).

Το θέμα ειναι ότι ήμουν σε σχολεια με διαφορετική μοριοδοτηση .Κ από αυτά φαίνεται στο σύστημα μόνο το ένα κάθε φορά.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 23, 2021, 11:08:28 πμ »
Αν δεν εχει περαστει όλη η προυπηρεσιας μας πρέπει να επικοινωνησουμε με τη διευθυνση ή την περνανε σταδιακά;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 23, 2021, 11:15:20 πμ »
Το θέμα ειναι ότι ήμουν σε σχολεια με διαφορετική μοριοδοτηση .Κ από αυτά φαίνεται στο σύστημα μόνο το ένα κάθε φορά.
Αυτό είναι το σωστό. Υπάρχει μία εγγραφή με το σχολείο τοποθέτησης για την περίοδο που ισχύει η ίδια κατάσταση.
Για παράδειγμα, μια σχολική χρονιά διατέθηκα σε σχολείο με διαφορετικά μόρια δυσμενών συνθηκών από τα μόρια της οργανικής μου. Έτσι, από 27/9 μέχρι 29/6 (που τελείωσε τυπικά η διάθεση) υπάρχει μία εγγραφή στην οποία φαίνεται το σχολείο της οργανικής, αλλά τα μόρια δυσμενών συνθηκών είναι υπολογισμένα αναλογικά. Στη συνέχεια υπάρχει άλλη εγγραφή από 30/6 μέχρι 31/8, στην οποία τα μόρια υπολογίζονται με τη μοριοδότηση της οργανικής μόνο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 263
Σύνολο: 274

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.