*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1509105 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9870 στις: Ιούλιος 05, 2022, 10:34:54 μμ »
Στην δικη μου ειδικοτητα, του ewall ειναι πολυ εγκυροι. Παντως ο trust εκανε πολυ καλη δουλεια γενικοτερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9871 στις: Ιούλιος 05, 2022, 10:50:54 μμ »
Βλέπω σε διάφορα site τους τελικούς πίνακες, ενόψει και των επερχόμενων διορισμών. Αυτή η θέση όμως δεν είναι η κανονική, διότι έχουν αφαιρεθεί και τα άτομα που διορίστηκαν στην Ειδική το καλοκαίρι του 2020, τα οποία μπορούν εφόσον πέρασε η διετία να διεκδικήσουν μόνιμο διορισμό στη Γενική.
Η Ειδική...αυτό το προκλητικό διπορτο μεταφοράς προϋπηρεσίας! Όταν απαγορευθεί δια νόμου αυτό το ευτράπελο τότε θα δούμε πόσοι θα κόπτονται για τα πάσης φύσεως μεταπτυχιακά κ σεμινάρια. Είναι ντροπή για τα παιδιά που έχουν ανάγκες να πέφτουν πάνω σε εκπαιδευτικούς που τα θεωρούν-στη συντριπτική τους πλειοψηφια- ένα αναγκαίο σκαλάκια μεταπήδησης στην Γενική. Κραξτε με ελεύθερα! Μόνο μήν αρχίσετε να μου αραδιαζετε ως επιχείρημα "την ανιδιοτελή ανάγκη για προσφορά στην Ειδική Αγωγή" γιατί γελάνε κ οι πέτρες με την μπίζνα που έχει στηθεί εδώ κ 10 χρόνια τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9872 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:09:07 μμ »
Αυτό πογ το βασίζετε? Αφου το γράφει ξεκάθαρα ότι μετάταξη μπορούν να κάνουν μετά τα 5 χρόνια! Πως είναι δυνατόν να μπορούν να κάνουν τώρα στην γενική αγωγή? Τα ονόματα τους υπάρχουν έτσι και αλλιώς καθώς δεν έχουν βγει Εκκαθαρισμένοι επίσημοι από το υπουργείο. Και αν είναι έτσι όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι θα διορίζονται. Ας μην προτρέχουμε γενικά και ας περιοριστούμε στο να περιμένουμε την κατανομή. Αν δεν βγει η προσκληση και δεν διευκρινιστεί ότι όντως είναι ετσι και μπορουν όντως να κάνουν χαρτιά και αυτοί της ειδικής δεν χρειάζεται να το συζητάμε.
Οι νεες δηλωσεις διορισμου στην Γενικη δεν εχουν σχεση με μεταταξη, αλλα με νεο διορισμο.
Πέρυσι αυτο που κυριαρχησε ειναι οτι δεν ειχαν δικαιωμα εντος ετους να κανουν νεα αιτηση, γι αυτο και το ΦΕΚ διορισμου βγηκε καμμια 10αρια μερες νωριτερα απι το προπερσινο ΦΕΚ της Ειδικης.
Λογικα λοιπον οι της Ειδικης εχουν δικαιωμα να κανουν δηλωση διορισμου στη Γενικη, το θεμα ειναι αν κσι ποσοι θα το πραξουν.
Γνωμη μου οτι αν καποιοι εχουν ζοριστει με την Ειδικη και πιανουν και θεση κοντα στο σπιτι τους θα δηλωσουν στην Γενικη.

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9873 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:10:20 μμ »
Το excelακι περιμένουμε μετά τους διορισμούς με τα ονόματα όσων ήταν διορισμένοι στην ειδικη και στον τόπο τους και τελικά πήραν θέση στους διορισμούς γενικής (αν τους επιτραπεί τελικά) ... Αυτοί θα αγαπούσαν πολύ την ειδική και διοριστηκαν εκεί το 2020 από πραγματικό ενδιαφέρον για την ειδική...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9874 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:11:56 μμ »
Αν ζορίζονται στην ειδική ας μην την δήλωναν.. Θα το έχουν και διπορτο τώρα δηλαδή; Ή ειδική θέλει κότσια για να πας (5 συνεχόμενα χρόνια έχω εκεί ως αναπληρωτης), δεν ήξεραν τι δήλωναν; Ελπίζω να βγει ειδική ρυθμιση που να απαγορεύσει αυτή την επιλογή μετάβασης από ειδική σε γενικη... Θα είναι εντελώς άδικο αν το επιτρέψουν...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9875 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:31:22 μμ »
Αν ζορίζονται στην ειδική ας μην την δήλωναν.. Θα το έχουν και διπορτο τώρα δηλαδή; Ή ειδική θέλει κότσια για να πας (5 συνεχόμενα χρόνια έχω εκεί ως αναπληρωτης), δεν ήξεραν τι δήλωναν; Ελπίζω να βγει ειδική ρυθμιση που να απαγορεύσει αυτή την επιλογή μετάβασης από ειδική σε γενικη... Θα είναι εντελώς άδικο αν το επιτρέψουν...

Γιατί  είναι άδικο? Εφόσον πληρούνται οι προϋποθέσεις που ορίζει ο νόμος ο καθένας δικαιούται να διεκδικήσει το καλύτερο για τον εαυτό του.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9876 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:43:43 μμ »
Δεν είναι σωστό να μαλώνουμε! Μακάρι να διοριζόμασταν όλοι οι εκπαιδευτικοί! Εγώ 15 χρόνια περιμένω! Η αδιοριστία μου έχει γίνει ρουτίνα! Και υπάρχουν και συμφοιτητές μου που δε έχουν αλλάξει επάγγελμα! Έτσι είναι η ζωή....

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9877 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:46:55 μμ »
Δεν είναι σωστό να μαλώνουμε! Μακάρι να διοριζόμασταν όλοι οι εκπαιδευτικοί! Εγώ 15 χρόνια περιμένω! Η αδιοριστία μου έχει γίνει ρουτίνα! Και υπάρχουν και συμφοιτητές μου που έχουν αλλάξει επάγγελμα εδώ και χρόνια! Έτσι είναι η ζωή...

Αποσυνδεδεμένος trofh_gia_skepsh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2022, 11:56:45 μμ από trofh_gia_skepsh »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9879 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:56:09 μμ »
Στον ιδιωτικό τομέα εργάζονται οι συμφοιτητές μου! Δεν διορίστηκαν στο δημόσιο σε καποια άλλη θέση... Αχ είμαι πολύ καλοπροαίρετη όταν γράφω στο pde....

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9880 στις: Ιούλιος 05, 2022, 11:57:05 μμ »
Λόγω της καλοσύνης μου την έχω πατήσει πολλές φορές!

Αποσυνδεδεμένος N.V.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9881 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:04:21 πμ »
Οι νεες δηλωσεις διορισμου στην Γενικη δεν εχουν σχεση με μεταταξη, αλλα με νεο διορισμο.
Πέρυσι αυτο που κυριαρχησε ειναι οτι δεν ειχαν δικαιωμα εντος ετους να κανουν νεα αιτηση, γι αυτο και το ΦΕΚ διορισμου βγηκε καμμια 10αρια μερες νωριτερα απι το προπερσινο ΦΕΚ της Ειδικης.
Λογικα λοιπον οι της Ειδικης εχουν δικαιωμα να κανουν δηλωση διορισμου στη Γενικη, το θεμα ειναι αν κσι ποσοι θα το πραξουν.
Γνωμη μου οτι αν καποιοι εχουν ζοριστει με την Ειδικη και πιανουν και θεση κοντα στο σπιτι τους θα δηλωσουν στην Γενικη.
Ερώτηση: θα πρέπει πρώτα να δηλώσουν παραίτηση και έπειτα να κάνουν αίτηση για διορισμό?

Αποσυνδεδεμένος N.V.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9882 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:05:44 πμ »
Οι νεες δηλωσεις διορισμου στην Γενικη δεν εχουν σχεση με μεταταξη, αλλα με νεο διορισμο.
Πέρυσι αυτο που κυριαρχησε ειναι οτι δεν ειχαν δικαιωμα εντος ετους να κανουν νεα αιτηση, γι αυτο και το ΦΕΚ διορισμου βγηκε καμμια 10αρια μερες νωριτερα απι το προπερσινο ΦΕΚ της Ειδικης.
Λογικα λοιπον οι της Ειδικης εχουν δικαιωμα να κανουν δηλωση διορισμου στη Γενικη, το θεμα ειναι αν κσι ποσοι θα το πραξουν.
Γνωμη μου οτι αν καποιοι εχουν ζοριστει με την Ειδικη και πιανουν και θεση κοντα στο σπιτι τους θα δηλωσουν στην Γενικη.

Αποσυνδεδεμένος trofh_gia_skepsh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #9883 στις: Ιούλιος 06, 2022, 12:17:15 πμ »
Η Ειδική...αυτό το προκλητικό διπορτο μεταφοράς προϋπηρεσίας! Όταν απαγορευθεί δια νόμου αυτό το ευτράπελο τότε θα δούμε πόσοι θα κόπτονται για τα πάσης φύσεως μεταπτυχιακά κ σεμινάρια. Είναι ντροπή για τα παιδιά που έχουν ανάγκες να πέφτουν πάνω σε εκπαιδευτικούς που τα θεωρούν-στη συντριπτική τους πλειοψηφια- ένα αναγκαίο σκαλάκια μεταπήδησης στην Γενική. Κραξτε με ελεύθερα! Μόνο μήν αρχίσετε να μου αραδιαζετε ως επιχείρημα "την ανιδιοτελή ανάγκη για προσφορά στην Ειδική Αγωγή" γιατί γελάνε κ οι πέτρες με την μπίζνα που έχει στηθεί εδώ κ 10 χρόνια τουλάχιστον.
Για να καταλάβεις ζαμανφου γιατί μιλάω. Είμαι στον πίνακα ΠΕ06 γύρω στη θέση 170. Ακούγεται το νούμερο 200. Θα δούμε όμως. Αν το 1/4 από όσους διορίστηκαν στην Ειδική πρόπερσι έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση μόνιμου διορισμού στη Γενική φέτος το ξεπερνάω για λίγες θέσεις το 200. Κλειδί για τους διορισμούς τα 2 τελευταία χρόνια ήταν το μεταπτυχιακό Ειδικής. Που να το φανταστώ 12 χρόνια πριν που τελείωνα το μεταπτυχιακό μου σε άλλο εκπαιδευτικό αντικείμενο. Μάζευα εγώ και άλλοι προϋπηρεσία ως ωρομισθια, μετά ως μειωμένου, μετά ως πλήρους σε τριτοτεταρτη φάση κλπ. Θα μου πεις θα συμβεί και αυτό; Χαχαχα πλέον το ρίχνεις στην πλάκα. Σηκώνεις τα χέρια ψηλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.