*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1505485 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11914 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:07:20 μμ »

Δηλαδή, όσοι είμαστε εντός αλλά χαμηλά είναι καλύτερο να περιμένουμε;
Προσωπικά αυτό θα κάνω ως ΠΕ02  δηλώνοντας μονο περιοχές που με συμφέρουν. Καλύτερα πρώτος του χρονου πάρα τελευταίος φέτος γνωρίζοντας ότι υπάρχουν κενά στα  Δωδεκανησα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:37:19 »

Αποσυνδεδεμένος donald77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11915 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:10:38 μμ »
skx, χωρίς να γίνομαι αδιάκριτος, τι θέση έχεις στον εκκαθαρισμένο; αν θες, απάντα σε pm.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11916 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:10:59 μμ »
Η Κίρκη είναι εκπρόσωπος κλάδου. Και όχι απλά ένα ανώνυμο προφίλ. Όσοι είστε περήφανοι που σας εκπρόσωπεί συνεχίστε!
Αν ο πασαδ είχε τέτοια άτομα θα ντρεπόμουν.

Η Κίρκη έδωσε μάχη. Δεν θα χρεώσουμε στην ΠΕΑΔ τη βουλή του ΥΠΑΙΘ! Ας κατεβάσουμε τους τόνους κι ας ασχοληθούμε με το πότε θα βγει η πρόσκληση, πού θα φτάσουν οι πίνακες και τέτοια. Και εννοείται πως στηρίζω δασκάλους και καλά έκαναν και πήραν αυτά τα νούμερα! Μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας ας χαρούμε λίγο!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11917 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:12:14 μμ »

Δηλαδή, όσοι είμαστε εντός αλλά χαμηλά είναι καλύτερο να περιμένουμε;

Αυτο δεν θα το αποφασισω εγω. Αυτο το αποφασιζει ο καθε συναδελφος.

Απλα συμφωνα και με τον Πατρεα και αν λαβουμε υποψιν οτι φετος ειπωθηκε οτι του χρονου θα γινουν διορισμοι.

Ο καθενας βαζει τα δεδομενα κατω και αποφασιζει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:37:19 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11918 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:15:18 μμ »
Η Κίρκη έδωσε μάχη. Δεν θα χρεώσουμε στην ΠΕΑΔ τη βουλή του ΥΠΑΙΘ! Ας κατεβάσουμε τους τόνους κι ας ασχοληθούμε με το πότε θα βγει η πρόσκληση, πού θα φτάσουν οι πίνακες και τέτοια. Και εννοείται πως στηρίζω δασκάλους και καλά έκαναν και πήραν αυτά τα νούμερα! Μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας ας χαρούμε λίγο!
μάχη έδωσε. Άλλο μάχη, άλλο να λες η κατανομή θα είναι 10000 ή οι φιλόλογοι θα είναι 600.Εχει διαφορά. Ακόμα και προχθές έλεγε μαθηματικοί 333.Τοσο δούλεμα δηλαδή έριχναν την πεαδ στο υπουργείο. Τεσπα. Ας τα ξεχάσουμε αυτά. Σήμερα μέρα γιορτής για μερικούς. Όλοι χρειάζονται στο ελληνικό σχολείο (εδώ γελαμε)

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11919 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:15:22 μμ »
Για μένα δηλώστε τα όλα.. Έρχεται χειμώνας δύσκολος και εκλογές την άνοιξη.. Και επειδή η ΝΔ δεν θα πάρει αυτοδυναμία, θα γίνουν επαναληπτικες.. Θα έχουμε αναμπουμπουλα...Ευχομαι όμως να διορίσει..

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11920 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:15:50 μμ »
skx, χωρίς να γίνομαι αδιάκριτος, τι θέση έχεις στον εκκαθαρισμένο; αν θες, απάντα σε pm.
Η απόφαση είναι πολύ προσωπική. Τα οικονομικά μου δεδομένα και η ύπαρξη ανηλίκων παιδιών δεν μου επιτρέπουν αυτή τη μετακίνηση.... Επίσης δε θεωρώ δεδομένο ότι ε 2 χρόνια θα πάρω μετάθεση η απόσταση...

Αποσυνδεδεμένος donald77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11921 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:17:37 μμ »
Η απόφαση είναι πολύ προσωπική. Τα οικονομικά μου δεδομένα και η ύπαρξη ανηλίκων παιδιών δεν μου επιτρέπουν αυτή τη μετακίνηση.... Επίσης δε θεωρώ δεδομένο ότι ε 2 χρόνια θα πάρω μετάθεση η απόσταση...
Σου εύχομαι να λάβεις την καλύτερη δυνατή επιλογή για σένα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΘΗΝΑ07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11922 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:20:58 μμ »
μην μας τα λες αυτά ....μας πληγώνεις....κι εγώ 15 χρόνια εχω , και δεν διορίστηκα ούτε φέτος(από σφάλμα μου ) ! ας έχω μία ελπίδα που θα με παρηγορήσει( ΕΕΠ-ΠΕ23)

Για μένα δηλώστε τα όλα.. Έρχεται χειμώνας δύσκολος και εκλογές την άνοιξη.. Και επειδή η ΝΔ δεν θα πάρει αυτοδυναμία, θα γίνουν επαναληπτικες.. Θα έχουμε αναμπουμπουλα...Ευχομαι όμως να διορίσει..

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11923 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:27:00 μμ »
Σου εύχομαι να λάβεις την καλύτερη δυνατή επιλογή για σένα.
Σημαντική παράληψη... Ως αναπληρώτρια οποθετουμαι στην πόλη μου... Κοινώς πάω με τα πόδια στο σχολείο και πάντα υπάρχουν λειτουργικά...

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11924 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:37:26 μμ »
Εγώ δε θέλω να αγχώσω κανέναν. Να λάβετε όμως υπόψη ότι το φετινό καλοκαίρι, θυμίζει κατ' αναλογία το καλοκαίρι του 2009. Ουδείς γνωρίζει τι θα συμβεί το χειμώνα και η κατάσταση στην παγκόσμια οικονομία είναι οριακή... Εγώ αν διοριζόμουν φέτος, θα πήγαινα παντού. Αυτή είναι φυσικά μια προσωπική εκτίμηση, ο καθένας επιλέγει με βάση τις προτεραιότητές του - και το πόσα χρόνια έχει ήδη ταλαιπωρηθεί μακριά από το σπίτι του ως αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11925 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:38:21 μμ »
Προσωπικά πιστεύω ότι επειδή η Νέα Δημοκρατία θέλει να καρπωθεί το όφελος των 25.000 διορισμών δεν μπορεί να απογοητεύσει τους 16.000 που διορίστηκαν πέρυσι.
Θα δημιουργήσει οργανικά κενά και του χρόνου θα ξανακάνει διορισμούς από τους οποίους θα ωφεληθούν και όσοι θα πάρουν μετάθεση στο σπίτι τους...
Άρα αναλόγως που είχε κενά πέρυσι θα έχει διορισμούς του χρόνου...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11926 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:40:12 μμ »
Δηλαδή, όσοι είμαστε εντός αλλά χαμηλά είναι καλύτερο να περιμένουμε;

Δύσκολη ερώτηση... Εγώ πέρυσι περίμενα και μου βγήκε σε καλό. Πολύ καλό θα έλεγα!
Του χρόνου όμως η χρονιά δεν είναι η ίδια. Όλοι όσοι διορίστηκαν πέρυσι θα ζητήσουν μετάθεση στα σπίτια τους ή πέριξ αυτών. Νομίζω ότι αν δεν βγουν οργανικά σε μια περιοχή που θέλει κάποιος μετάθεση δεν μπορεί να βγει θέση διορισμού. Αυτό ίσχυε παλιότερα και αν δεν το έχουν καταργήσει θα συνεχίζει να ισχύει... Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να ξεχάσουν οι νεοδιόριστοι του 23 τα μεγάλα αστικά κέντρα, μην πω και τα μικρότερα. Άρα ποιο το νόημα να αποφύγεις τα δωδεκάνησα φέτος αν του χρόνου πρέπει να τα ξαναδιαλέξεις?
Συνάδελφοι μια σκέψη παρέθεσα και καμία προτροπή. Επειδή έχω ξεριζωθεί και γω από τον τόπο μου κάποια χρόνια ξέρω τι προβλήματα δημιουργούνται. Θέλει μεγάλη σκέψη και τύχη. Ο θεός μαζί σας. Εύχομαι καλό διορισμό σε όλους στο pde, τώρα, του χρόνου ή στο μέλλον!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11927 στις: Ιούλιος 15, 2022, 07:40:43 μμ »
Εγώ δε θέλω να αγχώσω κανέναν. Να λάβετε όμως υπόψη ότι το φετινό καλοκαίρι, θυμίζει κατ' αναλογία το καλοκαίρι του 2009. Ουδείς γνωρίζει τι θα συμβεί το χειμώνα και η κατάσταση στην παγκόσμια οικονομία είναι οριακή... Εγώ αν διοριζόμουν φέτος, θα πήγαινα παντού. Αυτή είναι φυσικά μια προσωπική εκτίμηση, ο καθένας επιλέγει με βάση τις προτεραιότητές του - και το πόσα χρόνια έχει ήδη ταλαιπωρηθεί μακριά από το σπίτι του ως αναπληρωτής.
Επιτέλους, να κι ένας διορατικός άνθρωπος. Να προσθέσω στα λεγόμενά σου ότι, κατά διαβολική σύμπτωση, το καλοκαίρι του 2009 μοιράζονταν επίσης αβέρτα κρατικές επιδοτήσεις για αντικατάσταση κλιματιστικών. Τη συνέχεια, από Οκτώβριο και μετά, τη θυμόμαστε όλοι πιστεύω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159733
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 384
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.