*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 301664 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #742 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 07:34:50 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2021, 09:31:15 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #743 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 07:39:51 μμ »
Θυμάμαι αυτές τις τάχα έρευνες που υποστηριζες το καλοκαίρι και γελάω ακόμη. Μετά λες στους άλλους να ξεστραβωθουν ανοίγοντας κανένα βιβλίο όταν εσύ ο ίδιος  δεν μπορείς να διαβάσεις ένα paper. Μασημένη τροφή από τα mainstream media μόνο.

Όσο για τα σχολεία, συμφωνώ μαζί σου. Θα παραμείνουν ανοιχτά. Με 28 μαθητές στην τάξη στιβαγμένους διευκολύνεται η μετάδοση. Μετά θα φταίνε οι ανεμβολίαστοι πάλι.
Πολύ θα ήθελα να μου υπενθυμίσεις το paper στο οποίο αναφέρεσαι...με εντυπωσιάζεις που θυμάσαι τι δεν αντιλήφθηκα προ πολλών μηνών!!! Άφωνος έμεινα...αλλά πιθανότατα με μπερδεύεις με κανέναν άλλον. Όχι απλώς ξέρω να διαβάζω, αλλά πιθανότατα θα πέσεις πάνω σε δικά μου paper(s).

Εμβολιασμός, αλλιώς ... ησυχία!! Ακούγεστε πολύ...ξεκουφαίνετε με κραυγές ασυνάρτητες.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #744 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 01:59:00 μμ »
Για αρχή διάβασε τις 500 πρώτες σελίδες του εγγράφου για την αδειοδότηση του εμβολίου της Pfizer από τον FDA. Μετά περίμενε τη συνέχεια κάθε μήνα με δόσεις 500 σελίδων. Σε 55 χρόνια θα έχεις μάθει την αλήθεια.
Μετά δες και τη συνέντευξη του πρωθυπουργού στη Washington Post. Θα καταλάβεις τι κόμπλεξ έχει με τον λαό που κυβερνά.
Μετά απαίτησε και εσύ υποχρεωτικό εμβολιασμό σε όλους. Είναι δημοκρατικό δικαίωμα της ηλιθιότητας.
Για πες μας τι λένε οι 500 πρώτες σελίδες και δώσε και τις πηγές στις οποίες στηρίχθηκες να βγάλεις τα συμπέρασμά του σου. Εγώ διάβασα τι λέει το reuters για τη διαμάχη μεταξύ επιστημόνων και καθηγητών πανεπιστημίων που ζητούν την πλήρη δημοσιοποίηση της έκθεσης και του οργανισμού Τροφίμων και Φαρμάκων (ΗΠΑ) που είναι υπεύθυνος για τη δημοσιοποίηση. Φυσικά και τάσσομαι υπέρ της ταχείας δημοσιοποίησης αλλά είμαι πολύ φοβάμαι πως ότι αναφέρεις για τις 500 σελίδες θα είναι προϊόν παραποίησης της αλήθειας από τις 10-12 παγκόσμιες πηγές που διασπείρουν ψευδείς ειδήσεις (μη επιστημονικές):

https://www.reuters.com/legal/government/wait-what-fda-wants-55-years-process-foia-request-over-vaccine-data-2021-11-18/

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #745 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 03:54:20 μμ »
Για πες μας τι λένε οι 500 πρώτες σελίδες και δώσε και τις πηγές στις οποίες στηρίχθηκες να βγάλεις τα συμπέρασμά του σου. Εγώ διάβασα τι λέει το reuters για τη διαμάχη μεταξύ επιστημόνων και καθηγητών πανεπιστημίων που ζητούν την πλήρη δημοσιοποίηση της έκθεσης και του οργανισμού Τροφίμων και Φαρμάκων (ΗΠΑ) που είναι υπεύθυνος για τη δημοσιοποίηση. Φυσικά και τάσσομαι υπέρ της ταχείας δημοσιοποίησης αλλά είμαι πολύ φοβάμαι πως ότι αναφέρεις για τις 500 σελίδες θα είναι προϊόν παραποίησης της αλήθειας από τις 10-12 παγκόσμιες πηγές που διασπείρουν ψευδείς ειδήσεις (μη επιστημονικές):

https://www.reuters.com/legal/government/wait-what-fda-wants-55-years-process-foia-request-over-vaccine-data-2021-11-18/
https://techstartups.com/2021/12/02/1200-vaccine-deaths-reported-within-first-90-days-pfizer-vaccine-rollout-according-first-batch-pfizers-confidential-documents-released-fda-following-foia-laws/
Τα έχει όλα τα έγγραφα που απελευθερώθηκαν.
Το ότι χρειάζονται 55 χρόνια για να απελευθερωθούν όλα δε σου κάνει καθόλου εντύπωση; Δε θα έπρεπε να απελευθερωθούν για να πειστούμε όλοι ότι το εμβόλιο είναι ασφαλές και να πάμε να το κάνουμε;
Το τελευταίο ερώτημα μου είναι για ποιο λόγο δεν κυκλοφορούν και τα υπόλοιπα εμβόλια στην ΕΕ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 944
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #746 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 04:12:20 μμ »
https://www.enikos.gr/society/thrinos-sti-lamia-pethane-14chroni-pou-nosouse-apo-koronoio/1718976/
Αυτό δεν έπρεπε να έχει συμβεί

Αυτό ίσως να κάνει τους ιθύνοντες να ξανασκεφτούν το ενδεχόμενο κλεισίματος των σχολείων νωρίτερα.
Ειδικά, εάν το κορίτσι δεν έπασχε από υποκείμενα νοσήματα, δεν θα μπορούν και να "δικαιολογήσουν" τον χαμό της.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως το περνούσε πολύ ελαφρά και μετά εξελίχθηκε σε επιπλοκή.
Πραγματικά, κρίμα για το κοριτσάκι. Ό, τι και να λέμε.
 

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #747 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:04:16 μμ »
Αυτό ίσως να κάνει τους ιθύνοντες να ξανασκεφτούν το ενδεχόμενο κλεισίματος των σχολείων νωρίτερα.
Ειδικά, εάν το κορίτσι δεν έπασχε από υποκείμενα νοσήματα, δεν θα μπορούν και να "δικαιολογήσουν" τον χαμό της.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως το περνούσε πολύ ελαφρά και μετά εξελίχθηκε σε επιπλοκή.
Πραγματικά, κρίμα για το κοριτσάκι. Ό, τι και να λέμε.
Δεν πρόκειται να κλείσουν τα σχολεία. Θέλει να τιμωρήσει τους ανεμβολίαστους γι αυτό δεν παίρνει και κανένα ουσιαστικό μέτρο. Αντιθέτως με τα μέτρα που παίρνει βοηθάει στη διασπορά του ιού. Μιλάμε για αδίστακτους εντελώς αρκεί και μόνο να σπρώξουν μερικά σκευάσματα mRNA παραπάνω.
Εν τω μεταξύ στις ΜΕΘ κόβιντ στην Ελλάδα αν διασωληνωθείς έχεις πιθανότητα 85% να πεθάνεις. Σε κάποιες χώρες του εξωτερικού έχεις 60-70% πιθανότητα να επιβιώσεις.
Μη ξεχάσετε να τους επιβραβεύσεται στις κάλπες. Τους ίδιους και τους παρατρεχάμενούς τους. Τα γνωστά ερπετοειδή.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #748 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:18:35 μμ »
Δεν πρόκειται να κλείσουν τα σχολεία. Θέλει να τιμωρήσει τους ανεμβολίαστους γι αυτό δεν παίρνει και κανένα ουσιαστικό μέτρο. Αντιθέτως με τα μέτρα που παίρνει βοηθάει στη διασπορά του ιού. Μιλάμε για αδίστακτους εντελώς αρκεί και μόνο να σπρώξουν μερικά σκευάσματα mRNA παραπάνω.
Εν τω μεταξύ στις ΜΕΘ κόβιντ στην Ελλάδα αν διασωληνωθείς έχεις πιθανότητα 85% να πεθάνεις. Σε κάποιες χώρες του εξωτερικού έχεις 60-70% πιθανότητα να επιβιώσεις.
Μη ξεχάσετε να τους επιβραβεύσεται στις κάλπες. Τους ίδιους και τους παρατρεχάμενούς τους. Τα γνωστά ερπετοειδή.

Και μέσα σε όλο αυτό το μαύρο σκηνικό, και η "ανεξάρτητη δικαιοσύνη".
https://www.zougla.gr/greece/article/keravnos-sti-dikeosini
Από αυτούς τους διορισμένους "δικαστές" του ΣΤΕ περιμένουμε εμείς τώρα να καταδικαστεί ο κούλης για την δολοφονία 18595 συμπολιτών μας;;;;;

Γιατί περί  δολοφονίας πρόκειται. Δεν ενέχει άραγε δόλο το γεγονός ότι εδώ και 3 χρόνια, και εν μέσω πανδημίας, δεν έχει ακόμα ο κούλης ορίσει  τα ελάχιστα τετραγωνικά ανά μαθητή στις τάξεις; Δεν ενέχει άραγε δόλο το γεγονός ότι ο κούλης διατάζει να αρρωστήσουν ταυτόχρονα 50%+1 παιδιά, για να κλείσει μια τάξη; Μιλάμε για καραμπινάτο δόλο γιατί γνωρίζει ο κούλης ότι θα πεθάνουν άνθρωποι με τα μέτρα που παίρνει, αλλά επιμένει να τα εφαρμόζει. Αυτά τα δολοφονικά μέτρα έχουν οδηγήσει στο θάνατο τόσους ανθρώπους, και την 14χρονη μαθήτρια πρόσφατα.

Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι στο ειδικό δικαστήριο που καταδικάζει πολιτικούς, την πλειοψηφία την έχουν οι κομματικά διορισμένοι δικαστές του ΣΤΕ! Οπότε κούληδες και ξετσίπρωτοι έχουν καλυμμένα τα νώτα τους. Τι απομένει λοιπόν; Μόνο αν ξεσηκωθεί είτε ο λαός, είτε η αστυνομία είτε ο στρατός υπάρχει ελπίδα να ξεριζωθεί η γάγγραινα των κοινοβουλευτικών τζακιών και των διορισμένων από αυτούς δικαστικών που χρηματίζονται, λυμαίνονται τον τόπο και δολοφονούν τους πολίτες με τις πολιτικές τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:41:24 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #749 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:19:05 μμ »
Αυτό ίσως να κάνει τους ιθύνοντες να ξανασκεφτούν το ενδεχόμενο κλεισίματος των σχολείων νωρίτερα.
Ειδικά, εάν το κορίτσι δεν έπασχε από υποκείμενα νοσήματα, δεν θα μπορούν και να "δικαιολογήσουν" τον χαμό της.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως το περνούσε πολύ ελαφρά και μετά εξελίχθηκε σε επιπλοκή.
Πραγματικά, κρίμα για το κοριτσάκι. Ό, τι και να λέμε.
Είναι ύπουλη αρρώστια αυτή του covid-19. Εκεί που νομίζεις ότι είσαι καλύτερα μπορεί να εμφανίσεις επιπλοκές όπως π.χ. από πνευμονία. Ίσως να θεώρησαν από το νεαρό της ηλικίας ότι ανάρρωσε και να μην ακολούθησαν το πρωτόκολλο (εξετάσεις) γι αυτό και η ΕΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος AnnaKaterina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #750 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:28:08 μμ »
Προσωπικά θεωρώ ότι όλα γίνονται για τον εμβολιασμό των παιδιών δημοτικού που αρχίζει σε πολύ λίγο.. Ακολουθούν τα συγκεκριμένα μέτρα μέχρι να έρθουν τα εμβόλια για να μπορέσουν να επιβάλουν νέα! Τα σχολεία ίσως να κλείσουν νωρίτερα, τότε που δεν θα επιβαρυνθεί η οικογένεια..

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #751 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:52:53 μμ »
Είναι ύπουλη αρρώστια αυτή του covid-19. Εκεί που νομίζεις ότι είσαι καλύτερα μπορεί να εμφανίσεις επιπλοκές όπως π.χ. από πνευμονία. Ίσως να θεώρησαν από το νεαρό της ηλικίας ότι ανάρρωσε και να μην ακολούθησαν το πρωτόκολλο (εξετάσεις) γι αυτό και η ΕΔΕ.

Αντί να κλείσουν φυλακή τον κούλη, που δολίως στριμώχνει τα παιδιά σε τάξεις κλουβιά και δολίως απαγορεύει το κλείσιμο τμήματος αν δεν έχουν αρρωστήσει 50%+1, συμβάλλοντας έτσι εν γνώση του στην έξαρση της πανδημίας και στην πρόκληση χιλιάδων θανάτων, η κομματικά διορισμένη δικαιοσύνη κυνηγάει τους γιατρούς που προσπαθούν (έστω και αποτυχημένα) να μας σώσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2021, 07:55:12 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #752 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 08:00:39 μμ »
https://techstartups.com/2021/12/02/1200-vaccine-deaths-reported-within-first-90-days-pfizer-vaccine-rollout-according-first-batch-pfizers-confidential-documents-released-fda-following-foia-laws/
Τα έχει όλα τα έγγραφα που απελευθερώθηκαν.
Το ότι χρειάζονται 55 χρόνια για να απελευθερωθούν όλα δε σου κάνει καθόλου εντύπωση; Δε θα έπρεπε να απελευθερωθούν για να πειστούμε όλοι ότι το εμβόλιο είναι ασφαλές και να πάμε να το κάνουμε;
Το τελευταίο ερώτημα μου είναι για ποιο λόγο δεν κυκλοφορούν και τα υπόλοιπα εμβόλια στην ΕΕ;
Ωραία, εγώ όμως δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω 500 σελίδες μία τέτοιας έκθεσης. Μπορείς να μας πεις εσύ να ανεβάσεις αρχείο με τις 500 σελίδες και να αναφέρεις τη σελίδα που λέει για τους θανάτους από το εμβόλιο της pfizer;

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #753 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 08:32:13 μμ »
Ωραία, εγώ όμως δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω 500 σελίδες μία τέτοιας έκθεσης. Μπορείς να μας πεις εσύ να ανεβάσεις αρχείο με τις 500 σελίδες και να αναφέρεις τη σελίδα που λέει για τους θανάτους από το εμβόλιο της pfizer;

Αναφέρεται σε αυτό μάλλον.

"There were 4 individuals in the anaphylaxis evaluation who died on the same day they were vaccinated.  Although these patients experienced adverse events (9) that are potential symptoms of anaphylaxis, they all had serious underlying medical conditions, and one individual appeared to also have COVID-19 pneumonia, that likely contributed to  their deaths"

Στην σελίδα 10

https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2021, 08:34:35 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #754 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 09:59:38 μμ »
Το ότι χρειάζονται 55 χρόνια για να απελευθερωθούν όλα δε σου κάνει καθόλου εντύπωση; Δε θα έπρεπε να απελευθερωθούν για να πειστούμε όλοι ότι το εμβόλιο είναι ασφαλές και να πάμε να το κάνουμε;
Εμένα μου προκαλεί τεράστια εντύπωση. Φυσικά και θα έπρεπε να απελευθερωθούν όλα τα έγγραφα.

Το τελευταίο ερώτημα μου είναι για ποιο λόγο δεν κυκλοφορούν και τα υπόλοιπα εμβόλια στην ΕΕ;
Μήπως γιατί κάποιοι έχουν πάρει μίζα να προωθήσουν συγκεκριμένα εμβόλια έναντι άλλων;
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_COVID-19_vaccine_authorizations

Σε κάθε περίπτωση επαναλαμβάνω ότι ΑΝ ο ιός είναι κατασκευασμένος σε εργαστήριο τότε το εμβόλιο όχι μόνο δεν είναι η λύση , αλλά είναι μέρος του προβλήματος. Γιατί είναι πολύ πιθανό οι ίδιοι που κατασκευάζουν τον ιό να είναι αυτοί που φτιάχνουν και τα εμβόλια. Σε αυτή την περίπτωση την λύση θα πρέπει να την αναζητήσουμε στην έγκαιρη διάγνωση του εκάστοτε κατασκευασμένου ιού, με κατάλληλη κρατική οργάνωση, με μοριακά τεστ διάγνωσης ταυτόχρονα σε όλο τον πληθυσμό και με αυστηρό έλεγχο των εισόδων στην χώρα κάθε φορά. Χρειάζεται διαγνωστικός μηχανισμός άμυνας της πολιτείας που να ενεργοποιείται κάθε φορά που εμφανίζεται ένας νέος ιός που απειλεί τις ζωές μας και την οικονομία της χώρας μας.

Γιατί αν αγοράζουμε εμβόλια από αυτούς που κατασκευάζουν τους ιούς, τους χρηματοδοτούμε τόσο για να φτιάξουν ακόμα καλύτερους ιούς όσο και για να λαδώνουν πολιτικούς ώστε να έχουν το μονοπώλιο των πωλήσεων στα εμβόλια. Ενώ αν αγοράσουμε διαγνωστικά μηχανήματα και οργανωθούμε για έγκαιρη και αποτελεσματική διάγνωση με το που εμφανίζεται το οτιδήποτε, και φθηνότερα θα μας έρθει και όσοι κερδοσκοπούν (κατασκευάζοντας ιούς και λαδώνοντας πολιτικούς για να έχουν το μονοπώλιο στα εμβόλια) θα σταματήσουν να το κάνουν.

Καταλάβατε τώρα τι κάνει ο κούλης και γιατί είναι ένας προδότης της πατρίδας;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2021, 08:41:13 πμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #755 στις: Δεκέμβριος 06, 2021, 10:39:23 πμ »
Εμένα μου προκαλεί τεράστια εντύπωση. Φυσικά και θα έπρεπε να απελευθερωθούν όλα τα έγγραφα.
Μήπως γιατί κάποιοι έχουν πάρει μίζα να προωθήσουν συγκεκριμένα εμβόλια έναντι άλλων;
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_COVID-19_vaccine_authorizations

Σε κάθε περίπτωση επαναλαμβάνω ότι ΑΝ ο ιός είναι κατασκευασμένος σε εργαστήριο τότε το εμβόλιο όχι μόνο δεν είναι η λύση , αλλά είναι μέρος του προβλήματος. Γιατί είναι πολύ πιθανό οι ίδιοι που κατασκευάζουν τον ιό να είναι αυτοί που φτιάχνουν και τα εμβόλια. Σε αυτή την περίπτωση την λύση θα πρέπει να την αναζητήσουμε στην έγκαιρη διάγνωση του εκάστοτε κατασκευασμένου ιού, με κατάλληλη κρατική οργάνωση, με μοριακά τεστ διάγνωσης ταυτόχρονα σε όλο τον πληθυσμό και με αυστηρό έλεγχο των εισόδων στην χώρα κάθε φορά. Χρειάζεται διαγνωστικός μηχανισμός άμυνας της πολιτείας που να ενεργοποιείται κάθε φορά που εμφανίζεται ένας νέος ιός που απειλεί τις ζωές μας και την οικονομία της χώρας μας.

Γιατί αν αγοράζουμε εμβόλια από αυτούς που κατασκευάζουν τους ιούς, τους χρηματοδοτούμε τόσο για να φτιάξουν ακόμα καλύτερους ιούς όσο και για να λαδώνουν πολιτικούς ώστε να έχουν το μονοπώλιο των πωλήσεων στα εμβόλια. Ενώ αν αγοράσουμε διαγνωστικά μηχανήματα και οργανωθούμε για έγκαιρη και αποτελεσματική διάγνωση με το που εμφανίζεται το οτιδήποτε, και φθηνότερα θα μας έρθει και όσοι κερδοσκοπούν (κατασκευάζοντας ιούς και λαδώνοντας πολιτικούς για να έχουν το μονοπώλιο στα εμβόλια) θα σταματήσουν να το κάνουν.

Καταλάβατε τώρα τι κάνει ο κούλης και γιατί είναι ένας προδότης της πατρίδας;

Παραπάνω σε κάποιο μήνυμα ανέφερες πως αν ήταν οι νεκροί του covid-19 στην Ελλάδα ήταν στην Ιαπωνία, θα ζούσαν. Δεν έχεις άδικο. Η Ιαπωνία αντιμετωπίζει εκπληκτικά την πανδημία. Έχεις σκεφτεί όμως αν οι αξιωματούχοι ερχόταν σε αυτή τη χώρα στη θέση των δικών μας να εφαρμόσουν ακριβώς τα ίδια, θε έκαναν χαρακίρι.

Σε αυτή τη χώρα ο καθένας και η καθεμία αυτοανακηρύσσονται ειδικοί και μάλιστα σε άκρως επιστημονικά ζητήματα. Στην Ιαπωνία κανένας δεν μιλάει και δεν φέρνει αντιρρήσεις σε αυτά που ζητάνε οι κατά τόπο κυβερνήτες. Απλά τα εφαρμόζουν. Δείχνουν απόλυτη εμπιστοσύνη στην πολιτεία. Ψεκασμένοι και θεωρίες τους δεν έχουν καμία τύχη. Οι πολίτες υιοθετούν μόνο τις οδηγίες των αρμόδιων υπηρεσιών και οργανισμών. 'Έτσι οι Ιάπωνες είναι ο λαός με τα μεγαλύτερα ποσοστά εμβολιασμού και τηρούν όλα αυτά τα μέτρα που λαμβάνονται παγκοσμίως έχοντας τον ίδιο αριθμό νεκρών αν και χώρα με υπερδεκαπλάσιο πληθυσμό. Στοιχεία εμβολιασμών παγκοσμίως:

https://ncovtrack.com/gr/vaccine

Οι διακοπές μου έληξαν, έχω υποχρεώσεις και δεν έχω άλλο χρόνο να ασχολούμαι με το κάθε donkey ή solareng (που ενώ έκανε εμβόλιο, στρέφεται κατά της πολιτικής εμβολιασμών). Ο/Η καθένας/μιά μας είναι υπεύθυνος/η να αποφασίσει για τον εαυτό του/της και να επηρεάσει και τα αγαπημένα πρόσωπά του/της. Εγώ νοιώθω περηφάνεια για τις επιλογές μου διότι ήδη έχει σωθεί  ένα άτομο στο παραπέντε (όλοι οι γιατροί το λένε που βοήθησαν). Η ασθένεια είναι πολύ ύπουλη. Φαίνεσαι καλά και μέσα σου ο κορονοϊός επιφέρει τεράστια ζημιά σε όργανα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.