*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 303521 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος orped

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1638 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 08:02:22 μμ »
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1639 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 08:29:43 μμ »
Όλοι φοβόμαστε. Με τον εμβολιασμό μας όμως είμαστε καλυμμένοι σε μεγάλο ποσοστό. Οκ ναι κι εγώ μπορεί να ανήκω σε αυτούς που δεν θα με πιάσει το εμβόλιο και να χρειαστεί να νοσηλευτώ ή να πεθάνω. Δεν θα απαιτώ να κλείσουν όλα όμως, για να σωθώ!! Ανοιχτά όλα, ανοιχτά τα σχολεία. Κάνουμε ό,τι μπορούμε για να προστατευτούμε. Είδατε πόσα παιδιά έχουν νοσήσει το διάστημα των διακοπών τους;;; Δεν περίμεναν τα σχολεία για να κολλήσουν...

Απλή ίωση, επιμένω, για τους εμβολιασμένους. Και άλλες ιώσεις σε στέλνουν στο νοσοκομείο ή στον θάνατο. Αλλά στέλνουν ελάχιστους...έτσι και οι εμβολιασμένοι είναι ελάχιστοι σε νοσοκομεία, μεθ ή νεκροταφεία. Καλή τύχη σε όλους μας!!!! Καλή χρονιά χωρίς αρρώστιες!!!

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1640 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 11:14:36 μμ »
Όλοι φοβόμαστε. Με τον εμβολιασμό μας όμως είμαστε καλυμμένοι σε μεγάλο ποσοστό. Οκ ναι κι εγώ μπορεί να ανήκω σε αυτούς που δεν θα με πιάσει το εμβόλιο και να χρειαστεί να νοσηλευτώ ή να πεθάνω. Δεν θα απαιτώ να κλείσουν όλα όμως, για να σωθώ!! Ανοιχτά όλα, ανοιχτά τα σχολεία. Κάνουμε ό,τι μπορούμε για να προστατευτούμε. Είδατε πόσα παιδιά έχουν νοσήσει το διάστημα των διακοπών τους;;; Δεν περίμεναν τα σχολεία για να κολλήσουν...

Απλή ίωση, επιμένω, για τους εμβολιασμένους. Και άλλες ιώσεις σε στέλνουν στο νοσοκομείο ή στον θάνατο. Αλλά στέλνουν ελάχιστους...έτσι και οι εμβολιασμένοι είναι ελάχιστοι σε νοσοκομεία, μεθ ή νεκροταφεία. Καλή τύχη σε όλους μας!!!! Καλή χρονιά χωρίς αρρώστιες!!!

Δεν είναι απλή ίωση, όσο κι αν επιμένεις. Αν ήταν απλή ίωση, δε θα ήταν υποχρεωτικές οι μάσκες ούτε τα σελφ τεστ. Τέτοια πρόστιμα για μια απλή ίωση, δείχνουν ότι τα πράγματα είναι πολύ πιο σοβαρά απ'ό,τι θέλεις να μας τα παρουσιάζεις.

Είμαι από αυτούς που θέλουν τα σχολεία ανοιχτά. Αλλά όταν δεν έχεις φροντίσει να έχουν όλοι οι μαθητές σελφ τεστ στην ώρα τους, άνοιξε τα μια μέρα αργότερα. Το ξέρουμε όλοι ότι εδώ η κυβέρνηση επέδειξε απύθμενη ανικανότητα σε κάτι πολυ απλό. Και όχι μόνο δεν αναλαμβάνει την ευθύνη, αλλά πετάει το μπαλάκι στα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1641 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 11:33:34 μμ »
Όλοι φοβόμαστε. Με τον εμβολιασμό μας όμως είμαστε καλυμμένοι σε μεγάλο ποσοστό. Οκ ναι κι εγώ μπορεί να ανήκω σε αυτούς που δεν θα με πιάσει το εμβόλιο και να χρειαστεί να νοσηλευτώ ή να πεθάνω. Δεν θα απαιτώ να κλείσουν όλα όμως, για να σωθώ!! Ανοιχτά όλα, ανοιχτά τα σχολεία. Κάνουμε ό,τι μπορούμε για να προστατευτούμε. Είδατε πόσα παιδιά έχουν νοσήσει το διάστημα των διακοπών τους;;; Δεν περίμεναν τα σχολεία για να κολλήσουν...

Απλή ίωση, επιμένω, για τους εμβολιασμένους. Και άλλες ιώσεις σε στέλνουν στο νοσοκομείο ή στον θάνατο. Αλλά στέλνουν ελάχιστους...έτσι και οι εμβολιασμένοι είναι ελάχιστοι σε νοσοκομεία, μεθ ή νεκροταφεία. Καλή τύχη σε όλους μας!!!! Καλή χρονιά χωρίς αρρώστιες!!!

εγω παλι εχω την απαιτηση να κλεισουν ολα για να σωθω..βαζω τη ζωη μου πολυ πιο πανω απο 2 βδομαδες μαθηματων...εσυ να το κοιταξεις που ζητας το αντιθετο ..κατι μου λεει παντως οτι εισαι εκτος ταξης....ειμαι νομοταγης πολιτης απο τη μερα που γεννηθηκα κι εχω την απαιτηση να μεριμνει το κρατος για την υγεια μου.....το κρατος που δεν στελνει εγκαιρως εκπαιδευτικους θα μου πει εμενα οτι εγω ευθυνομαι για την αμορφωσια και τις χαμενες ωρες των μαθητων;;;που δεν σπαει τα τμηαματα εστω και με το να κλεισει τα ολοημερα για να εξοικονομησει εκπαιδευτικους;;;;ειδαμε πως νοιαζεται το κρατος γιατι να νοιαστω εγω;;δεν ειναι η δουλεια μου εμενα δικη τους ειναι ..κι οι υπολοιποι ειτε σαν πολιτες ειτε σαν γονεις λετε δεν πειραζει για μας ...καλα σου ειπε αλλο μελος τι εισαι..πολλοι ή λιγοι οι ανεμβολιατσοι τι κανουμε τους τιμωρουμε με τη ζωη τους;;πατε καλα ορισμενοι;;;ξερετε τι παει να πει θανατος;;η ψυχολογια των παιδιων δηλαδη μενει ανεπηρεαστη με τους θανατους μελων των οικογενειων τους;;ολοι οι επιστημονες λενε ακομα και σημερα τζανακης καπραβελος κλπ κακως ανοιγουν αυριο τα σχολεια..δεν ντρεπεστε ορισμενοι;;και νομιζετε οτι φαινετσε στα ματια της κοινωνιας εκπαιδευτικαρες που θυσιαζονται( αν ειστε σε ταξη και θυσιαζεστε)..πολυ που θα χεστουν για την παρτη σας..δουλοπρεπεστατα πλασματα...ντροπη σας....κατσε λοιπον δουλοπρεπεστατο πλασμα να θαβεις δικους σου η να χαροπαλευεις εσυ κι αυτοι να κλεινουν  τη βουλη για να μην κινδυνευσουν καθολου γιατι δεν ειναι κοροιδα σαν εσενα..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2022, 11:38:44 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1642 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 12:04:20 πμ »
άχουτοι οι πολιτικάντηδες, που δεν μιλάνε σαν άνθρωποι, αλλά σαν κομματικά φερέφωνα
εδώ μέσα απρόσωπα βρίσκουν να ανοίξουν τον βόθρο τους, γιατί στους συλλόγους και δημόσια δεν τολμάνε να τα πουν αυτά

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1643 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 07:36:06 πμ »
Ο μπουρλα ειπε οτι ο ιος θα υπάρχει για τουλάχιστον μια δεκαετία. Και ηδη γίνεται ενδημικός. Αρα; 10 χρονια να κλεινουν τα παντα καθε χειμωνα;

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1644 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 09:33:17 πμ »
JURE, πλασιέ των πειραματικών τοξικών ενέσεων, δεν τα ξέρεις καλά... Σταμάτα να βλέπεις Ευαγγελάτο και τα λοιπά πληρωμένα ζόμπι της προπαγάνδας και ενημερώσου για την άλλη πλευρά. Στα νοσοκομεία και στις μεθ σχεδόν όλοι είναι διπλο-τριπλοεμβολιασμένοι! Νοσηλεύτηκαν δικοί μας άνθρωποι που έφριξαν με όσα είδαν στα κολαστήρια, όπως μας ενημερώνουν και φίλοι γιατροί σε μεγάλα νοσοκομεία. Μόλις πεθάνει κάποιο από τα πειραματόζωα, υπάρχει εντολή από τη διοίκηση των νοσοκομείων οι θανόντες να καταγράφονται ως ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ!!! Το ίδιο συμβαίνει και για όσους νοσηλεύονται, για να μπορεί μετά ο κάθε χρυσοπληρωμένος ''ειδικός'' με το ΑΚΑΤΑΔΙΩΚΤΟ και την ΑΣΥΛΙΑ να απειλεί και να φοβερίζει για να τρυπηθούνε ακόμα και οι τοίχοι με τα δηλητηριώδη σκευάσματα αλά Γιόσεφ Μένγκελε!!! Με ποιο δικαίωμα λες ότι έπρεπε να εφαρμοστεί υποχρεωτικός εμβολιασμός σε όλους;;;; Είσαι ο κατασκευαστής των βιολογικών όπλων και εγγυάσαι ότι δεν θα σακατευτούμε από τις παρενέργειες;;;;;;; Πάντως οι δικτάτορες που δια της  βίας τα επιβάλλουν δεν φέρουν ουδεμία ευθύνη!!! Επιπλέον δεν εκβιάζουν ούτε απειλούν τους ''επενδυτές'' ούτε τους Ρομά... Μάλλον ο κορωνα'ι'ός είναι επιλεκτικός στο ποιον θα πάει.... Οι απόψεις σου στο σώμα σου και σε κανέναν άλλο!!!

Νovak εσύ ?
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1645 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 09:35:53 πμ »
Έρχεται η ώρα που τα παιδιά μας δεν θα χρειάζεται να σπουδάζουν. Θα παίρνουν ένα πτυχίο βιολόγου μέσω FACEBOOK και θα μπορούν να λένε ό,τι θέλουν.
Γράφονται απίστευτα πράγματα στο νήμα. Ο φανατισμός τυφλώνει.
Καλή υπομονή σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1646 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 09:36:58 πμ »
Ο μπουρλα ειπε οτι ο ιος θα υπάρχει για τουλάχιστον μια δεκαετία. Και ηδη γίνεται ενδημικός. Αρα; 10 χρονια να κλεινουν τα παντα καθε χειμωνα;

καλά, ας γίνει ενδημική η πανδημία πρώτα, με χαρακτηριστικά όπως π.χ. της γρίπης και μετά βλέπουμε τι και πώς.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2022, 09:39:56 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1647 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 02:03:08 μμ »
Νovak εσύ ?
Πολύ πετυχημένο, φίλε!!! Με έκανες και γέλασα!!!

Ίρμα, τι πρόβλημα έχεις εσύ ακριβώς με το άνοιγμα των σχολείων; Αφού δεν εμβολιάζεσαι, έστω και για το 5% της κάλυψής του, σου λέω εγώ, πάει να πει ότι δεν φοβάσαι τον κόβιντ. Γύρνα στη δουλειά σου, ησύχως. Οι πληροφορίες σου από πού αντλούνται; Γιατί ξέρεις έχουμε και εμείς εντατικολόγους στον κύκλο μας και μαθαίνουμε τι γίνεται και τι όχι, τι νομίζουν κάποιοι ότι γίνεται και πώς τους βολεύει να παρουσιάζουν ότι γίνεται. Αν δεν έχεις εμβολιαστεί, σπεύσε πάντως, γιατί τα νούμερα είναι συντριπτικά... τα αληθινά... μην τα μάθεις ιδίοις όμμασι, όπως τόσοι και τόσοι...

Φίλε serton, εσύ, αυτοπροβάλλεσαι ως παρτάκιας...ωραία να κλείσουν όλα να σε πληρώνει το κράτος, έτσι;; Γιατί, τι τόσο ξεχωριστό έχει η δική σου και μόνο ζωή;;; Φίλε, αν το εργασιακό σου περιβάλλον το θεωρείς επικίνδυνο, άλλαξέ το! Είμαστε εδώ και πολύ καιρό εν μέσω πανδημίας, θα είμαστε κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμη, δεν μπορείς να έχεις τέτοιες αξιώσεις. Είναι παράλογο!!! Ζούμε σε κοινωνίες με πολλαπλές δυνατότητες αλλά και ανάγκες. Αναπροσαρμοζόμαστε για να επιβιώνουμε. Προστατεύσου με όσα μέσα σου προσφέρονται... να απαιτείς να είναι ΟΛΑ κλειστά από την άνεση της μισθωτής σου βολής, είναι στα μάτια μου, απάνθρωπο!

Λαμβάνουμε τα μέτρα προστασίας μας, γιατί είναι μια ιδιαίτερη ίωση, αλλά στα μάτια μου πια είναι μια απλή ίωση. Αυτό θέλω να πιστεύω, για να μπορώ να λειτουργώ φυσιολογικά στην καθημερινότητά μου: με μάσκα, εμβολιασμό, αποστάσεις, ανοιχτά παράθυρα, λιγοστές επισκέψεις και εξόδους, απαραίτητες μετακινήσεις και μόνο εδώ και δύο έτη...φυσιολογική ζωή προσαρμοσμένη στα όρια που έχει θέσει η πανδημία.

Φοβισμένα ανθρωπάρια δεν χρειάζονται στα σχολεία. Αν δεν αντέχετε, αποχωρήστε, γιατί οι νέες γενιές θα πρέπει να είναι προετοιμασμένες για πολύ χειρότερα. Με τρομαγμένους ενήλικες να τους μορφώνουν...δεν περιμένουμε πολλά, ίσως τίποτα.

Όσο για την ιδέα να μείνουν κλειστά τα σχολεία για 2-3 ημέρες για να διατεθούν τα σελφ, να πω μόνο ότι όσοι ήθελαν τεστ, τα είχαν προμηθευτεί! Με ό,τι αυτό σημαίνει...

Για επίλογο: πόσοι μαθητές και καθηγητές είχαν νοσήσει στις διακοπές και ανενόχλητα μετέφεραν τον ιό γύρω τριγύρω;;;; Δεν κολλά, φίλοι μου, μόνο στα σχολεία...αλλά τα σχολεία είναι απαραίτητο να μένουν ανοιχτά!!!!! Κακώς έκλειναν πρώτα πρώτα. Πολύ κακώς...ο κόσμος να χαλάσει, η εκπαίδευση πρέπει να συνεχίζεται αδιάλειπτα...

Καλή χρονιά και πάλι (γέλασα τόσο πολύ με το "κομματόσκυλο" και άλλα τέτοια...πρώην κνίτης, νδκράτης...;;;;!!!! βουλωμένο γράμμα διαβάζετε κάποιοι) !!!!


Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1648 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 02:04:06 μμ »
Έρχεται η ώρα που τα παιδιά μας δεν θα χρειάζεται να σπουδάζουν. Θα παίρνουν ένα πτυχίο βιολόγου μέσω FACEBOOK και θα μπορούν να λένε ό,τι θέλουν.
Γράφονται απίστευτα πράγματα στο νήμα. Ο φανατισμός τυφλώνει.
Καλή υπομονή σε όλους.
Θα συμφωνήσω...δεν φανατίζομαι, αλλά κατανοώ ότι μπορεί σε αυτό το νήμα να έχω εκ παραδρομής εκστομίσει κοτσάνες.

Υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1649 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 03:34:18 μμ »
Ο μπουρλα ειπε οτι ο ιος θα υπάρχει για τουλάχιστον μια δεκαετία. Και ηδη γίνεται ενδημικός. Αρα; 10 χρονια να κλεινουν τα παντα καθε χειμωνα;
Τώρα δηλ. πιστεύετε ότι λέει ο Μπουρλά;;; Ο οποίος εν τω μεταξύ, μπορεί να λέει ό,τι λέει και για ευνόητους λόγους.
Και ξεχνάτε το εξής: τώρα έχουμε την κορύφωση της Όμικρον, μιας μετάλλαξης του ιού. Αν δεν υπήρχε αυτή, κανείς δε θα ζητούσε τίποτε. Όλα θα έβαιναν ομαλότερα. Δηλ. αν βρεθεί μια άλλη μετάλλαξη, σε 4-5 μήνες, πιο επικίνδυνη από τη Δέλτα, θα τ'αφήσουν ανοιχτά τα σχολεία και θα μάς στριμώξουν κι άλλο μέσα στα 12-15 τ.μ.;; Ο ιός είναι απρόβλεπτος κι αυτό ας το θυμάστε...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1650 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 03:54:18 μμ »
Πολύ πετυχημένο, φίλε!!! Με έκανες και γέλασα!!!

Ίρμα, τι πρόβλημα έχεις εσύ ακριβώς με το άνοιγμα των σχολείων; Αφού δεν εμβολιάζεσαι, έστω και για το 5% της κάλυψής του, σου λέω εγώ, πάει να πει ότι δεν φοβάσαι τον κόβιντ. Γύρνα στη δουλειά σου, ησύχως. Οι πληροφορίες σου από πού αντλούνται; Γιατί ξέρεις έχουμε και εμείς εντατικολόγους στον κύκλο μας και μαθαίνουμε τι γίνεται και τι όχι, τι νομίζουν κάποιοι ότι γίνεται και πώς τους βολεύει να παρουσιάζουν ότι γίνεται. Αν δεν έχεις εμβολιαστεί, σπεύσε πάντως, γιατί τα νούμερα είναι συντριπτικά... τα αληθινά... μην τα μάθεις ιδίοις όμμασι, όπως τόσοι και τόσοι...

Φίλε serton, εσύ, αυτοπροβάλλεσαι ως παρτάκιας...ωραία να κλείσουν όλα να σε πληρώνει το κράτος, έτσι;; Γιατί, τι τόσο ξεχωριστό έχει η δική σου και μόνο ζωή;;; Φίλε, αν το εργασιακό σου περιβάλλον το θεωρείς επικίνδυνο, άλλαξέ το! Είμαστε εδώ και πολύ καιρό εν μέσω πανδημίας, θα είμαστε κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμη, δεν μπορείς να έχεις τέτοιες αξιώσεις. Είναι παράλογο!!! Ζούμε σε κοινωνίες με πολλαπλές δυνατότητες αλλά και ανάγκες. Αναπροσαρμοζόμαστε για να επιβιώνουμε. Προστατεύσου με όσα μέσα σου προσφέρονται... να απαιτείς να είναι ΟΛΑ κλειστά από την άνεση της μισθωτής σου βολής, είναι στα μάτια μου, απάνθρωπο!

Λαμβάνουμε τα μέτρα προστασίας μας, γιατί είναι μια ιδιαίτερη ίωση, αλλά στα μάτια μου πια είναι μια απλή ίωση. Αυτό θέλω να πιστεύω, για να μπορώ να λειτουργώ φυσιολογικά στην καθημερινότητά μου: με μάσκα, εμβολιασμό, αποστάσεις, ανοιχτά παράθυρα, λιγοστές επισκέψεις και εξόδους, απαραίτητες μετακινήσεις και μόνο εδώ και δύο έτη...φυσιολογική ζωή προσαρμοσμένη στα όρια που έχει θέσει η πανδημία.

Φοβισμένα ανθρωπάρια δεν χρειάζονται στα σχολεία. Αν δεν αντέχετε, αποχωρήστε, γιατί οι νέες γενιές θα πρέπει να είναι προετοιμασμένες για πολύ χειρότερα. Με τρομαγμένους ενήλικες να τους μορφώνουν...δεν περιμένουμε πολλά, ίσως τίποτα.

Όσο για την ιδέα να μείνουν κλειστά τα σχολεία για 2-3 ημέρες για να διατεθούν τα σελφ, να πω μόνο ότι όσοι ήθελαν τεστ, τα είχαν προμηθευτεί! Με ό,τι αυτό σημαίνει...

Για επίλογο: πόσοι μαθητές και καθηγητές είχαν νοσήσει στις διακοπές και ανενόχλητα μετέφεραν τον ιό γύρω τριγύρω;;;; Δεν κολλά, φίλοι μου, μόνο στα σχολεία...αλλά τα σχολεία είναι απαραίτητο να μένουν ανοιχτά!!!!! Κακώς έκλειναν πρώτα πρώτα. Πολύ κακώς...ο κόσμος να χαλάσει, η εκπαίδευση πρέπει να συνεχίζεται αδιάλειπτα...

Καλή χρονιά και πάλι (γέλασα τόσο πολύ με το "κομματόσκυλο" και άλλα τέτοια...πρώην κνίτης, νδκράτης...;;;;!!!! βουλωμένο γράμμα διαβάζετε κάποιοι) !!!!




οτι ξεχωριστο εχει η ζωη των πολιτικων που τα κλεινουν ολα και αποφασιζουν για δια ζωσης εκπαιδευση μεσω τηλεδιασκεψεων κι οχι με δια ζωσης συνεδριοασεις..δεν ξερω για τα φοβισμενα ανθρωπαρια σγουρα ομως δεν χρειαζονται ουτε στα σχολεια ουτε γενικοτερα στη ζωη ανεγκεφαλα ανθρωπαρια και κομματοσκυλα...


υγ βρηκα ενα πμ αλλα οποιος κι αν το εστειλε να ξερετε δεν τα ανοιγω και δεν τα διαβαζω τα διαγραφω με τη μια..μην κανει τον κοπο λοιπον οποιος κι αν τον εκανε..

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1651 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 04:27:25 μμ »
Λογοκρισία και στο φόρουμ. Έχει ξεφύγει η κατάσταση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 268
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 255
Σύνολο: 259

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.