*

Αποστολέας Θέμα: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση  (Αναγνώστηκε 120053 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #196 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 11:38:38 πμ »
τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα...
το μονο που εχει σημαντικη διαφορα απο τα αλλα ειναι ο γραπτος!
ειναι λογικο οσοι εδωσαν και δεν τα καταφεραν ή οσοι εδωσαν και απλα πηραν αλλους που πηγαν καλυτερα ή οσοι δεν εδωσαν ποτε
δεν τον θελουν με τιποτα..γιατι αμα εισαι 3-4-5-15 χρονια που δουλευεις δεν θελεις να κριθεις...
το καταλαβαινω...
δεν ειναι ευκολο να τα βαλεις με καποιον που εχεις τις ιδιες γνωσεις με σενα
αλλα ..
για ολα αυτα που γραφω κατω..ειναι το μοναδικο  συστημα που μπορει να δουλεψει ...
1)μαστερ απο βουλγαρια
2)phd απο βουλγαρια
3)ξενες γλωσσες απο αυτα τα μαστερ
4)ξενες γλωσσες απο ιντερνετ
5)κολεγια!!!
6)την ιταλια παιδια μην ξεχασουμε...με email το πτυχιο
7)13 χρονια οι πινακες ηταν κλειστοι αρα προυπηρεσια...γιοκ
8 ) προυπηρεσια απο παραθυρα
9)προυπηρεσια απο ιδ σχολεια και εκει απο παραθυρα
10)βαθμος πτυχιου....αθηνα με σαμο ενα τσιγαρο δρομος
11)δεν ειχαν ολοι λεφτα ή παιδια για να εχουν μορια για προυπηρεσια
προφανως ενα μεγαλο ποσοστο πηγε με το σπαθι του και μπραβο του
αλλα ενα μεγαλο ποσοστο επισης πηγε με τον ελληνικο τροπο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:57 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 11:41:25 πμ »
τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα...
το μονο που εχει σημαντικη διαφορα απο τα αλλα ειναι ο γραπτος!
ειναι λογικο οσοι εδωσαν και δεν τα καταφεραν ή οσοι εδωσαν και απλα πηραν αλλους που πηγαν καλυτερα ή οσοι δεν εδωσαν ποτε
δεν τον θελουν με τιποτα..γιατι αμα εισαι 3-4-5-15 χρονια που δουλευεις δεν θελεις να κριθεις...


Άρα συμφωνούμε πως πρέπει να αρθεί η μονιμότητα και όλοι να εξετάζονται ανα 5ετια. Μπράβο.

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 11:58:33 πμ »
μιλαω παντα για τον τροπο να μπεις στην εκπαιδευση ή γενικα στο δημοσιο.

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:02:14 μμ »
η μονιμοτητα δεν εχει καμια σχεση με αυτο το τοπικ και δεν μας αφορα
εδω εμεις θελουμε να βρουμε "τροπο" να μπεις στο δημοσιο οχι να βγουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:57 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #200 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:02:23 μμ »
Όχι βρε αφού ο καλύτερος τρόπος απόδειξης της αξίας κάποιου είναι ο γραπτός και η προϋπηρεσία δε μετράει καθόλου τότε τι πιο λογικό από το να εφαρμοστεί σε όλο το δημόσιο. Τέλος λοιπόν η μονιμότητα . Και το καλύτερο? Θα έχουν την ευκαιρία οι νεότεροι βρε. Ας πετάξουμε στα σκουπίδια ανθρώπους των 45-50 ετών που δεν έχουν την όρεξη να προετοιμάζονται για ένα γραπτό ώστε να μπει το 22χρονο . Είμαι σίγουρος θα κάνει πολύ καλύτερο μάθημα. Άλλωστε τι είναι η εκπαίδευση εκτός από τη σωστή απάντηση σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής ?

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #201 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:06:21 μμ »
Όχι βρε αφού ο καλύτερος τρόπος απόδειξης της αξίας κάποιου είναι ο γραπτός και η προϋπηρεσία δε μετράει καθόλου τότε τι πιο λογικό από το να εφαρμοστεί σε όλο το δημόσιο. Τέλος λοιπόν η μονιμότητα . Και το καλύτερο? Θα έχουν την ευκαιρία οι νεότεροι βρε. Ας πετάξουμε στα σκουπίδια ανθρώπους των 45-50 ετών που δεν έχουν την όρεξη να προετοιμάζονται για ένα γραπτό ώστε να μπει το 22χρονο . Είμαι σίγουρος θα κάνει πολύ καλύτερο μάθημα. Άλλωστε τι είναι η εκπαίδευση εκτός από τη σωστή απάντηση σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής ?


Πρωτον καποιοι εχουν μπει γιατι εχουν δωσει αρα γιατι να ξαναδωσεουν;;; εκτος κι αν ξαναδωσεις κι εσυ πανελληνιες να ξαναμπεις στη σχολη σου και δευτερον πολυ θελω να σε δω να δινεις αυτες τις ερωτησεις πολλαπλων επιλογων να δω τι θα καταφερεις ....εχετε κι αγνοια λετε και τη χαζομαρα σας ορισμενοι..

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #202 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:42:48 μμ »

Με το συμπαθειο αλλα στα περισσοτερα μνμ σου απαντας πολυ ανωριμα..ισως εισαι νεαρης ηλικιας ...προφανως και δεν εχεις δωσει ασεπ γιατι αν ειχες δωσει θα μας ελεγες αν προκειται για παπαγαλια.μαλλον ετσι το φανταζεστε οσοι δεν εχετε ιδεα περι γραπτου ασεπ..μονο παπαγαλια δεν ειναι ..σαφως και πρεπει να διαβασεις για να εχεις γνωσεις αλλα υπαρχει και διαβασμα χωρις παπαγαλια ξερεις..αυτο που λεμε εμπεδωσης!!



Αλλο να μεινει καποιος εκτος  λογω πλαστων η αγορασμενων πτυχιων και αλλου ειδους λαμογιων απο οπου κι αν προερχονται, κι αλλο επειδη δεν ξερει να συμπληρωνει μια αιτηση ή να εκδιδει ενα παραβολο σωστα,...ειδικα για τους πινακες γενικης οταν ήδη ειχε γινει ο κακος χαμος με τα παραβολα ειδικης που ειχαν προηγηθει κι επρεπε να εισαι πιο υποψιασμενος και προσεκτικος..


Χρειαζεται να εισαι τιμητης οταν βλεπεις πτυχια χωρις κανενα απολυτως κριτηριο εισοδου -εξοδου στο προγραμμα του και με διδακτρα στο Θεο;;ελατε τωρα καποιοι...και να σου πω και κατι;;το συστημα Γαβρογλου -που στην πραγματικοτητα ειναι συστημα Διαμαντοπουλου με λιγοτερες αδικιες-θα μπορουσε να αγγιξει την τελειοτητα αν υπηρχε επιτροπη κρισης  κι αξιολογησης προσοντων κι οχι ολα σωρηδων .. για αυτο γραπτος..μονοι τους καποιοι επιβαλλουν τον γραπτο ..με την αξυπναδα τους!!!τωρα οσοι ηταν τυχεροι και διοριστηκαν μπραβο τους..παντα υπαρχουν κι οι τυχεροι...εγω παλι ειμαι με τους ικανους..

Σοβαρά τώρα; Εγώ που έχω διδακτορικό και καμιά 80 δημοσιεύσεις ποιος θα με κρίνει; Πες μας τι άλλο σε συμφέρει να κάνουμε .Μ

Υγ
Ελλάδα σπούδασα και δεν μου έχουν χαρίσει/αγοράσει τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #203 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:54:12 μμ »
Σοβαρά τώρα; Εγώ που έχω διδακτορικό και καμιά 80 δημοσιεύσεις ποιος θα με κρίνει; Πες μας τι άλλο σε συμφέρει να κάνουμε .Μ

Υγ
Ελλάδα σπούδασα και δεν μου έχουν χαρίσει/αγοράσει τίποτα...

Σοβαροτατα ναι..τι με συμφερει και τι δε με συμφερει εσυ δεν μπορει να το γνωριζεις..,,..κι εγω εχω πτυχια αλλα εδωσα και ασεπ...συνεπως δεν μιλαω εκ του ασφαλους..επισης μιλησα για συγκεκριμενα πτυχια.εσεις μιλατε μονο για το τι σας συμφερει και τι οχι γιατι εχετε το ενα απο τα δυο , ειτε ασεπ ειτε πτυχιο εγω τα χω και τα δυο οποτε μπορω να απαντω σε ολους γιατι εχω περασει τη διαδικασια ολων..οσο για διδακτορικα σεβαστα πτυχια οταν ειναι  μη αγορασμενα οπως λες , αλλα γνωριζω κι ατομα που γλειφοντας τον καθηγητη απεκτησαν ενα και στον ασεπ απετυχαν παταγωδως και δουλεψαν περυσι πρωτη φορα χαρη στο 40αρι που πηραν απο αυτο, φετος δηλωνοντας μονο συγκεκριμενες περιοχες δεν δουλευουν ...νομιζαν οτι η εκπαιδευση ειναι διορίζομαι με μιας εξω απο την πορτα μου ..οι φυγοπονοι, μην πανε μακρια , εμεις υπηρξαμε κοροιδα....οποιος ειναι ικανος στεκεται απεναντι σε καθε ειδους διαδικασια!!γνωμη μου παντα ..καλες γιορτες

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #204 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 12:56:33 μμ »
Όχι βρε αφού ο καλύτερος τρόπος απόδειξης της αξίας κάποιου είναι ο γραπτός και η προϋπηρεσία δε μετράει καθόλου τότε τι πιο λογικό από το να εφαρμοστεί σε όλο το δημόσιο. Τέλος λοιπόν η μονιμότητα . Και το καλύτερο? Θα έχουν την ευκαιρία οι νεότεροι βρε. Ας πετάξουμε στα σκουπίδια ανθρώπους των 45-50 ετών που δεν έχουν την όρεξη να προετοιμάζονται για ένα γραπτό ώστε να μπει το 22χρονο . Είμαι σίγουρος θα κάνει πολύ καλύτερο μάθημα. Άλλωστε τι είναι η εκπαίδευση εκτός από τη σωστή απάντηση σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής ?
Φυσικα πρεπει να μπει ΚΑΙ το 22χρονο εφοσον εχει τα ιδια προσοντα...δεν καταλαβα; Δεν ειναι τσιφλίκι των 40+ η εκπαιδευση..
Μια χαρα δουλευουν τοσα χρονια δεν καταλαβαινω που το παραπονο; Το εχω πει και αλλου, οι ιδιοι που κατηγορειτε το προσοντολογιο και τα "αγορασμενα" πτυχια ειστε οι ιδιοι που χαιρεστε με το τριετες κλειδωμα για να προλαβετε να αγορασετε κ εσεις ενα

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #205 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 02:23:39 μμ »
Οποιοδήποτε σύστημα κατάταξης πινάκων και να εφαρμοστεί δε θα βρει σύμφωνο το σύνολο των υποψηφίων, διότι ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκέψης και διαφορετικά συμφέροντα. Πρέπει να πάρουμε ως δεδομένο το ισχύον σύστημα και να προσαρμοστούμε σε αυτό. Δώστε ένα τέλος στην αμφισβήτηση των Πανεπιστημίων και να έχετε άποψη για την ποιότητα των πτυχίων, υπάρχουν άλλοι αρμόδιοι να τα κρίνουν. Για να έρθουμε στο θέμα μας, οι πίνακες θα ανοίξουν τη νέα χρονιά πιθανόν την άνοιξη.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #206 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 02:36:04 μμ »
Οποιοδήποτε σύστημα κατάταξης πινάκων και να εφαρμοστεί δε θα βρει σύμφωνο το σύνολο των υποψηφίων, διότι ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκέψης και διαφορετικά συμφέροντα. Πρέπει να πάρουμε ως δεδομένο το ισχύον σύστημα και να προσαρμοστούμε σε αυτό. Δώστε ένα τέλος στην αμφισβήτηση των Πανεπιστημίων και να έχετε άποψη για την ποιότητα των πτυχίων, υπάρχουν άλλοι αρμόδιοι να τα κρίνουν. Για να έρθουμε στο θέμα μας, οι πίνακες θα ανοίξουν τη νέα χρονιά πιθανόν την άνοιξη.

Και έτσι ξαναγυρνάμε στο γνωστό πρόβλημα από την εποχή του Πλάτωνα και της "Πολιτείας" του.

Ποιος κρίνει τους κριτές; (τους "αρμόδιους", εν προκειμένω)

Πχ. αν δεν κάνω λάθος, πέρυσι τέτοιο καιρό και εν μια νυκτί άρχισε να γίνεται δεκτό στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ως αποδεικτικό γλωσσομάθειας το παρακάτω...

===========
Εξ αποστάσεως Αναγνωρισμένη Πιστοποίηση Αγγλικών (LTE) από τον Εκπαιδευτικό Οργανισμό ΧΧΧΧΧ  MONO ME 111 ΕΥΡΩ!
Πάρτε άμεσα (ΕΩΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ!), εύκολα, και οικονομικά, Μοριοδοτούμενη Πιστοποίηση Γλωσσομάθειας Αγγλικών με δια βίου ισχύ για B2, C1 ή C2 ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΗ από τον ΑΣΕΠ μέσω ηλεκτρονικού τεστ από τον υπολογιστή του σπιτιού σας!
Απευθύνεται σε άτομα που θέλουν να πάρουν Πτυχίο Αγγλικών Lower, Αdvanced, Proficiency για ΑΣΕΠ, Δημόσιο, Προκηρύξεις, Μεταπτυχιακά, Ιδιωτικό τομέα ΕΥΚΟΛΑ, ΑΜΕΣΑ και ΣΙΓΟΥΡΑ!
Κατάλληλο για ενήλικες που έχουν χρόνια να ασχοληθούν με την Αγγλική Γλώσσα
Δίνετε όποτε θέλετε εσείς ΤΗΛΕΞΕΤΑΣΗ μόνο σε Reading και Listening (ούτε έκθεση, ούτε προφορικά) για άμεση μοριοδότηση σε διορισμούς, προσλήψεις, προκηρύξεις, δημόσιο αλλά και για τις αιτήσεις σε Μεταπτυχιακά προγράμματα και στον ιδιωτικό τομέα.

===========


Ε, ας μου επιτραπεί να έχω κάποια αμφιβολία για την ποιότητα όλων αυτών των προσόντων για τα οποία σφαζόμαστε εδώ μέσα...


Μικρή χώρα είμαστε, "γνωριζόμαστε" όλοι μεταξύ μας και ξέρουμε καλά πώς λειτουργούν - δυστυχώς - πολλά πράγματα...

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2021, 02:45:05 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #207 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 02:48:14 μμ »
Και έτσι ξαναγυρνάμε στο γνωστό πρόβλημα από την εποχή του Πλάτωνα και της "Πολιτείας" του.

Ποιος κρίνει τους κριτές; (τους "αρμόδιους", εν προκειμένω)

Πχ. αν δεν κάνω λάθος, πέρυσι τέτοιο καιρό και εν μια νυκτί άρχισε να γίνεται δεκτό στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ως αποδεικτικό γλωσσομάθειας το παρακάτω...

===========
Εξ αποστάσεως Αναγνωρισμένη Πιστοποίηση Αγγλικών (LTE) από τον Εκπαιδευτικό Οργανισμό ΧΧΧΧΧ  MONO ME 111 ΕΥΡΩ!
Πάρτε άμεσα (ΕΩΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ!), εύκολα, και οικονομικά, Μοριοδοτούμενη Πιστοποίηση Γλωσσομάθειας Αγγλικών με δια βίου ισχύ για B2, C1 ή C2 ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΗ από τον ΑΣΕΠ μέσω ηλεκτρονικού τεστ από τον υπολογιστή του σπιτιού σας!
Απευθύνεται σε άτομα που θέλουν να πάρουν Πτυχίο Αγγλικών Lower, Αdvanced, Proficiency για ΑΣΕΠ, Δημόσιο, Προκηρύξεις, Μεταπτυχιακά, Ιδιωτικό τομέα ΕΥΚΟΛΑ, ΑΜΕΣΑ και ΣΙΓΟΥΡΑ!
Κατάλληλο για ενήλικες που έχουν χρόνια να ασχοληθούν με την Αγγλική Γλώσσα
Δίνετε όποτε θέλετε εσείς ΤΗΛΕΞΕΤΑΣΗ μόνο σε Reading και Listening (ούτε έκθεση, ούτε προφορικά) για άμεση μοριοδότηση σε διορισμούς, προσλήψεις, προκηρύξεις, δημόσιο αλλά και για τις αιτήσεις σε Μεταπτυχιακά προγράμματα και στον ιδιωτικό τομέα.

===========


Ε, ας μου επιτραπεί να έχω κάποια αμφιβολία για την ποιότητα όλων αυτών των προσόντων για τα οποία σφαζόμαστε εδώ μέσα...


Μικρή χώρα είμαστε, "γνωριζόμαστε" όλοι μεταξύ μας και ξέρουμε καλά πως λειτουργούν - δυστυχώς - πολλά πράγματα...
Λοιπόν επειδή το έψαξα κι εγώ, διότι μου έκανε εντύπωση, πρόκειται για μια διαφήμιση πουη ευκολία που μεταφέρει δεν ανταποκρίνεται και δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Υπάρχει σύστημα  που εξασφαλίζει ότι δεν θα "κλέψεις" τις απαντήσεις με οποιοδήποτε τρόπο και από τις εμπειρίες ατόμων που έδωσαν, η πλειοψηφία παίρνει Β2 και το C2 είναι άπιαστο καθώς απαιτεί 90% επιτυχία... Προφανώς όλα αυτά έχουν εξεταστεί από τους αρμόδιους και τίποτα δε χαρίζεται σε κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #208 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 03:03:01 μμ »
Λοιπόν επειδή το έψαξα κι εγώ, διότι μου έκανε εντύπωση, πρόκειται για μια διαφήμιση πουη ευκολία που μεταφέρει δεν ανταποκρίνεται και δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Υπάρχει σύστημα  που εξασφαλίζει ότι δεν θα "κλέψεις" τις απαντήσεις με οποιοδήποτε τρόπο και από τις εμπειρίες ατόμων που έδωσαν, η πλειοψηφία παίρνει Β2 και το C2 είναι άπιαστο καθώς απαιτεί 90% επιτυχία... Προφανώς όλα αυτά έχουν εξεταστεί από τους αρμόδιους και τίποτα δε χαρίζεται σε κανέναν.

Τι να πω...

Θα πω μόνο ότι συνεχίζει να μου κάνει εντύπωση μια εξέταση γλωσσομάθειας κατά την οποία δεν χρειάζεται να γράψεις ούτε μια (1) σειρά κείμενο ή να πεις προφορικά έστω μια (1) φράση...

Όπως επίσης εντύπωση μου κάνει και ότι στα multiple choices τους οι πιθανές απαντήσεις είναι 3, ούτε καν 4...


Ίσως όμως να είναι νέες μέθοδοι αυτές, που δεν μπορώ να τις συλλάβω.





« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2021, 03:07:55 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #209 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 03:09:44 μμ »
Σίγουρα υπάρχουν πιστοποιητικά γλωσσομαθειας της πλάκας ειδικά στα αγγλικά. Κανένα σύστημα δεννειναι 100% δίκαιο. Ίσως αυτό που προτείνουν με σχεδόν ισόποση συμβολή γραπτού προϋπηρεσίας και προσόντων να έχει μία βάση. Ή ακόμη καλύτερα : μονιμοποίηση όλων των αναπληρωτών που έχουν τουλάχιστον 24 μήνες προϋπηρεσία και στη συνέχεια ας επιλεγεί ένα σύστημα πού να το γνωρίζουν όλοι. Γιατί λυπάμαι αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση δίκαιο κάποιος που δουλεύει 10 χρόνια στην εκπαίδευση να θεωρηθεί ως ανίκανος να είναι μόνιμος. Ας μην ξεχνάμε ότι αυτή η στρέβλωση δημιουργήθηκε λόγω των μνημονίων και πως αν ήταν Δίκαια τα πράγματα τώρα πολλοί από αυτούς θα είχανε μονιμοποιηθεί. Οπότε ας γίνει πρώτα μονιμοποίηση με βάση την προϋπηρεσία και μετά εφόσον οι περισσότεροι θα βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο και τα λοιπά ας διεκδικήσουν τις νέες θέσεις που θα προκύψουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.