*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 264344 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #994 στις: Μάιος 19, 2022, 09:40:45 μμ »
Συναδελφισσα ξέρεις πως ιδρύονται κενα στη Βθμια; Με 20 κενές ώρες Α ανάθεσης. Γι αυτό ρωτάω αν έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο τρόπο να ποσοτικοποιηθουν οι πραγματικές ανάγκες.

Αύξηση ωρών φιλολογικών μαθημάτων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:00 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #995 στις: Μάιος 19, 2022, 09:42:51 μμ »
Αύξηση ωρών φιλολογικών μαθημάτων!

Προτείνεις δηλαδή να κάνουν τα παιδιά 8ωρα; Ή να χάσουν ώρες άλλοι συνάδελφοι;

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #996 στις: Μάιος 19, 2022, 09:46:06 μμ »
Αύξηση ωρών φιλολογικών μαθημάτων!

Άρα λοιπόν, με τη λογική του "αφού ο mts.ag λέει να γίνουν διορισμοί σε πραγματικά κενά, άρα είναι εναντίον μας", εσύ με αυτό το σχόλιο στρέφεσαι εναντίον όλων των άλλων ειδικοτήτων και ζητάς να μειωθούν οι δικοί τους διορισμοί. Γιατί προφανώς δε θα αυξηθούν οι συνολικές ώρες. Όταν θα αυξηθούν οι ώρες των φιλολογικών μαθημάτων, θα μειωθούν κάποιων άλλων. Άρα στρέφεσαι εναντίον τους...

Οπότε συνάδελφοι αναπληρωτές καταλάβατε  φαντάζομαι γιατί υπήρχε αυτό το μένος των διορισμένων "φίλων" μας για τους διορισμούς των φιλολόγων .
Και γιατί επιμένουν στους 317 διορισμούς !!!

Εχθροί οι διορισμένοι δικαστικά, εχθροί οι διορισμένοι πέρσι. Όλοι εχθροί. Ελπίζω να μην εξαφανιστείς αν οι διορισμοί είναι μικρότεροι ή ίσοι του 317. Να κάθεσαι να απαντάς στο "βρίσιμο" που θα φας εδώ μέσα. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να καλλιεργείς κλίμα για όταν διαψευστούν αυτά που λες. "Θα έπαιρναν παραπάνω, αλλά οι κακοί μόνιμοι κι οι νεοδιόριστοι πίεσαν και κατάφεραν να πάρουν μόνο τόσους".

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #997 στις: Μάιος 19, 2022, 09:46:57 μμ »
Προτείνεις δηλαδή να κάνουν τα παιδιά 8ωρα; Ή να χάσουν ώρες άλλοι συνάδελφοι;

Η εμπάθεια ή η καχυποψία σου είναι τρομακτική!
Κανείς δν είπε να κόψει ώρες από άλλους συναδέλφους!
Στο Γυμνάσιο δεν κάνουν καν 7ωρα κάθε μέρα. Έστω 1 ώρα να προσθέσει (χωρίς να κόψει κάτι άλλο) τα οργανικά αυξάνονται κατακόρυφα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:00 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #998 στις: Μάιος 19, 2022, 09:47:54 μμ »
Άρα λοιπόν, με τη λογική του "αφού ο mts.ag λέει να γίνουν διορισμοί σε πραγματικά κενά, άρα είναι εναντίον μας", εσύ με αυτό το σχόλιο στρέφεσαι εναντίον όλων των άλλων ειδικοτήτων και ζητάς να μειωθούν οι δικοί τους διορισμοί. Γιατί προφανώς δε θα αυξηθούν οι συνολικές ώρες. Όταν θα αυξηθούν οι ώρες των φιλολογικών μαθημάτων, θα μειωθούν κάποιων άλλων. Άρα στρέφεσαι εναντίον τους...

Εχθροί οι διορισμένοι δικαστικά, εχθροί οι διορισμένοι πέρσι. Όλοι εχθροί. Ελπίζω να μην εξαφανιστείς αν οι διορισμοί είναι μικρότεροι ή ίσοι του 317. Να κάθεσαι να απαντάς στο "βρίσιμο" που θα φας εδώ μέσα. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να καλλιεργείς κλίμα για όταν διαψευστούν αυτά που λες. "Θα έπαιρναν παραπάνω, αλλά οι κακοί μόνιμοι κι οι νεοδιόριστοι πίεσαν και κατάφεραν να πάρουν μόνο τόσους".

Όσα έγραψα ισχύουν και για σένα, Τrust!
Κρίμα που φέρεσαι έτσι!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #999 στις: Μάιος 19, 2022, 09:50:52 μμ »
Αύξηση ωρών ,μείωση πειραματικών και κάλυψη επιτέλους όλων των κενών από Σεπτέμβριο και όχι Φλεβάρη μήνα να μη γίνονται φιλολογικά μαθήματα !οι διορισμοί αυτό θα κάνουν μόνο βελτίωση της εκπαίδευσης!!μη μας λέτε ότι σκέφτεστε την εκπαίδευση φοβάστε του χρόνου που θα είναι η χρόνια να πάρετε την μεταθεση σας τι θα γίνει !!τοσο καιροσκοπικά !!πιυ θα υπάρχουν τόσα κενα για να κάνετε μεταθέσεις εσείς εκεί χολοσκάνε για τα κενα που ‘χανετε’!! Αλλά βέβαια αφού άνοιξαν το 2018 οι  διορισμοί με τα δικαστήρια !!καταφεραν να μας διαφθείρουν ακόμα περισσότερο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 09:54:52 μμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1000 στις: Μάιος 19, 2022, 09:53:34 μμ »
Η εμπάθεια ή η καχυποψία σου είναι τρομακτική!
Κανείς δν είπε να κόψει ώρες από άλλους συναδέλφους!
Στο Γυμνάσιο δεν κάνουν καν 7ωρα κάθε μέρα. Έστω 1 ώρα να προσθέσει (χωρίς να κόψει κάτι άλλο) τα οργανικά αυξάνονται κατακόρυφα!

Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό το σύνδρομο καταδίωξης. Όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι ή εμπαθής ή καχύποπτος. Έχω κάθε δικαίωμα να έχω διαφορετική γνώμη και να την εκφράζω. Τείνω επίσης να αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς: κρίνω απόψεις και όχι ανθρώπους.

Και πες μου καλή μου συναδέλφισσα, εντελώς συναδελφικά: γιατί να έχουν αύξηση ωρών οι φιλόλογοι και όχι άλλες ειδικότητες;

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1001 στις: Μάιος 19, 2022, 09:59:13 μμ »
Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό το σύνδρομο καταδίωξης. Όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι ή εμπαθής ή καχύποπτος. Έχω κάθε δικαίωμα να έχω διαφορετική γνώμη και να την εκφράζω. Τείνω επίσης να αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς: κρίνω απόψεις και όχι ανθρώπους.

Και πες μου καλή μου συναδέλφισσα, εντελώς συναδελφικά: γιατί να έχουν αύξηση ωρών οι φιλόλογοι και όχι άλλες ειδικότητες;

Εσύ σκέφτηκες πονηρά, χωρίς να ισχύει η σκέψη σου!
Θεωρείς ως δεδομένο ότι αν αυξήσει έστω 1 ώρα ένα μάθημα φιλολογικό, θα αφαιρέσει 1 ώρα από άλλη ειδικότητα! Κάνεις λογικό άλμα, χωρίς να ισχύει!
Να εκφράσεις τη γνώμη σου, αλλά χωρίς επίθεση ή πονηριά σε όποιον γράφει κάτι που θεωρείς ότι δεν σε συμφέρει!
Είναι νήμα φιλολόγων εδώ! Δεν θα σου δώσουμε και λογαριασμό για όσα γράφουμε για τον κλάδο μας! Δεν πήγα να το γράψω στο δικό σου νήμα! Πρότεινέ το εσύ και για τον δικό σου κλάδο! Σου το απαγόρεψε κανείς; Αλλά όχι... προτιμάς να επιτεθείς σε εμένα...

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1002 στις: Μάιος 19, 2022, 10:01:09 μμ »
Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό το σύνδρομο καταδίωξης. Όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι ή εμπαθής ή καχύποπτος. Έχω κάθε δικαίωμα να έχω διαφορετική γνώμη και να την εκφράζω. Τείνω επίσης να αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς: κρίνω απόψεις και όχι ανθρώπους.

Και πες μου καλή μου συναδέλφισσα, εντελώς συναδελφικά: γιατί να έχουν αύξηση ωρών οι φιλόλογοι και όχι άλλες ειδικότητες;

Για να μην πούμε πόσο εύκολο είναι να γίνουν 3 τα 7ωρα από 2. Και φυσικά έχεις απόλυτο δίκιο. Ο κλάδος μου χρόνια έχει πάγιο αίτημα το 2ωρο στην Πληροφορική. Το έκαναν στην Α Γυμνασίου. Θέλουμε και στις 3 τάξεις. Οι ΠΕ04 (κάθε ειδικότητα της ξεχωριστά) θεωρεί ότι είναι ριγμένη. Οι γυμναστές λένε ότι οι ώρες είναι ανεπαρκείς για να αντιμετωπιστεί η παιδική παχυσαρκία. Κάτι ανάλογο λένε όλες οι ειδικότητες. Αλλά προς Θεού. Κανείς δε θέλει να φάει ώρες άλλου. Απλά θα κάνουν κάθε μέρα 8ωρο.

Η εμπάθεια ή η καχυποψία σου είναι τρομακτική!
Κανείς δν είπε να κόψει ώρες από άλλους συναδέλφους!
Στο Γυμνάσιο δεν κάνουν καν 7ωρα κάθε μέρα. Έστω 1 ώρα να προσθέσει (χωρίς να κόψει κάτι άλλο) τα οργανικά αυξάνονται κατακόρυφα!

Εμπάθεια και καχυποψία έχετε πρώτα και κύρια εσείς απέναντι στον mts.ag και τη gia που προσπαθούν να σας προστατέψουν μην πέσετε από τα σύννεφα, γιατί βασίζεστε σε φρούδες ελπίδες. Αλλά ποτέ κανείς δε θέλει να ακούσει αυτό που δεν τον συμφέρει, όσο αυτονόητο και λογικό να είναι. Απορώ με την υπομονή τους που συνεχίζουν να προσπαθούν.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1003 στις: Μάιος 19, 2022, 10:02:31 μμ »
Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό το σύνδρομο καταδίωξης. Όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι ή εμπαθής ή καχύποπτος. Έχω κάθε δικαίωμα να έχω διαφορετική γνώμη και να την εκφράζω. Τείνω επίσης να αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς: κρίνω απόψεις και όχι ανθρώπους.

Και πες μου καλή μου συναδέλφισσα, εντελώς συναδελφικά: γιατί να έχουν αύξηση ωρών οι φιλόλογοι και όχι άλλες ειδικότητες;
Από το 2005 χρωστάνε μια ώρα στους Γαλλικων/ γερμανικών που την έδωσαν επιπλέον στους φιλολόγους και χάθηκαν οι περισσότερες οργανικές στα γυμνασια και όλες στα λυκεια

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1004 στις: Μάιος 19, 2022, 10:04:02 μμ »
Για να μην πούμε πόσο εύκολο είναι να γίνουν 3 τα 7ωρα από 2. Και φυσικά έχεις απόλυτο δίκιο. Ο κλάδος μου χρόνια έχει πάγιο αίτημα το 2ωρο στην Πληροφορική. Το έκαναν στην Α Γυμνασίου. Θέλουμε και στις 3 τάξεις. Οι ΠΕ04 (κάθε ειδικότητα της ξεχωριστά) θεωρεί ότι είναι ριγμένη. Οι γυμναστές λένε ότι οι ώρες είναι ανεπαρκείς για να αντιμετωπιστεί η παιδική παχυσαρκία. Κάτι ανάλογο λένε όλες οι ειδικότητες. Αλλά προς Θεού. Κανείς δε θέλει να φάει ώρες άλλου. Απλά θα κάνουν κάθε μέρα 8ωρο.

Εμπάθεια και καχυποψία έχετε πρώτα και κύρια εσείς απέναντι στον mts.ag και τη gia που προσπαθούν να σας προστατέψουν μην πέσετε από τα σύννεφα, γιατί βασίζεστε σε φρούδες ελπίδες. Αλλά ποτέ κανείς δε θέλει να ακούσει αυτό που δεν τον συμφέρει, όσο αυτονόητο και λογικό να είναι. Απορώ με την υπομονή τους που συνεχίζουν να προσπαθούν.

Ναι, θα το δεχόμουν ότι τα γράφεις από πραγματικό ενδιαφέρον να μας προστατέψεις! Δυστυχώς, όμως, μου γεννιούνται αμφιβολίες, από τη στιγμή που διορισμένοι ασχολούνται με τα κενά των αναπληρωτών... εγείρει ερωτήματα αυτή η στάση!

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1005 στις: Μάιος 19, 2022, 10:04:54 μμ »
Τι χρωστάνε? οι ξενόγλωσσοι δεν μας πήραν τις ιστορίες?

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1006 στις: Μάιος 19, 2022, 10:05:42 μμ »
Τι χρωστάνε? οι ξενόγλωσσοι δεν μας πήραν τις ιστορίες?

Έλα ντε... θα βγούμε και χρεωμένοι στο τέλος...

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1007 στις: Μάιος 19, 2022, 10:12:30 μμ »
Συνάδελφοι έχω μια ερώτηση προς τους
Νεοδιόριστους.
Εσείς ταχτοποιθήκατε. Τι δουλειά έχετε
με τα ποταπά αναπληρωτάκια;
Δεν τα αφήνετε στα άγχη τους;
Δε πάτε να πιείτε κανένα ποτό;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159544
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 313
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 270
Σύνολο: 276

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.