*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 862685 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #840 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 09:29:18 πμ »
Εύχομαι εκλογές Μάρτιο αντε Απρίλιο, ειδάλλως δύσκολα να προλάβει..Αν πέσει στις δημοσκοπήσεις θα τις κάνει νωρίτερα πάντως τις εκλογές...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:53 »

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #841 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 09:39:24 πμ »
Η θα ανοίξει τους πίνακες η θα φέρει νέο σύστημα και τα δυο δε γίνονται μαντάμ...Δεσμεύσου ξεκάθαρα... :(

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1554
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #842 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 11:00:36 πμ »
O καθένας ερμηνεύει την αδικία όπως τον συμφέρει ...και για έμενα είναι άδικο να γίνουν διορισμοί από πίνακές που έχουν να ανοίξουν από το 2020 και έχουν δει
25.00 0 διορισμούς.... >:(
Δημοκρατία έχουμε... φυσικά και ο καθένας μας θα ερμηνεύσει διαφορετικά το δίκαιο και το άδικο μα... εδώ συνάδελφε έχουμε μια αδικία που βγάζει μάτια. Πρώτον στην ειδική αγωγή ΔΕ έχουμε 1134 οργανικά κενά... σύμφωνα με τον κοπτση θα καλυφθούν είπε το 85% των οργανικών σε ΠΕ και ΔΕ ειδική.. Έγιναν διορισμοί ΠΕ 492 για ΠΕ70 και Πε60 κάλυψη 100%...διορισμοι ΔΕ 532 από 1134 μπορείς να μου πεις το ποσοστό κάλυψης 85%παντως δεν είναι... μήπως είναι κάτω από 50%;;;;Γνωριζε ο κύριος Κόπτσης ότι ορισμένοι κλάδοι όπως ο Πε03 ότι δεν έχει υποψήφιους για να καλύψει τα 310 οργανικά είχε μόνο 124 αλλά φρόντισε να κάνει χρήση το 85% αφαιρώντας 25-30 άτομα ακόμη.. το ίδιο έγινε και σε άλλους κλάδους. Στους Πε86 έκοψε 17 διορισμούς από τα οργανικά... 2-3ατομα τουλάχιστον αν είχε καλύψει τα οργανικά θα είχαν τώρα διοριστει με τους καινούργιους πίνακες είναι έξω. Τωρα θα μου πεις γιατί στα γράφω αυτά.. στα γράφω γιατί πιστεύω ότι όταν κάνεις διορισμούς πρέπει να κρατάς τις ίδιες αποστάσεις για όλους.. εδώ να πω ότι την προηγούμενη φορά είχε γίνει αδικία για ΠΕ70. Τελειώνοντας το σχόλιο μου θέλω να σου πω ότι αυτά τα οργανικά ειδικης συν συνταξιοδοτησεις συν νέα οργανικά πρέπει να γίνουν μέχρι τον Αύγουστο. Ακούω από ορισμένους κάτι για διορισμούς 1 προς 1 για να γινει αυτό δεν πρέπει να υπάρχουν προηγούμενοι ανοικτοί λογαριασμοί... γνώμη μου είναι..

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #843 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 01:14:31 μμ »
Φεβρουάριο με Μάρτιο έτσι όπως ακούγεται θα γίνουν οι εκλογές οπότε προλαβαίνει να κάνει διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:57:53 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #844 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 01:26:48 μμ »
Φεβρουάριο με Μάρτιο έτσι όπως ακούγεται θα γίνουν οι εκλογές οπότε προλαβαίνει να κάνει διορισμούς.
Εκλογές πριν τον Απρίλη, με τίποτε...
Και μην ξεχνάτε: πώς θα κάνει διορισμούς, αν δεν βγουν πρώτα οι μεταθέσεις;;
Άλλωστε, το έχει πει η Κεραμέως: ψηφίστε μας κι αν βγούμε, τότε ίσως διορίσουμε...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #845 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:08:19 μμ »
Εκλογές πριν τον Απρίλη, με τίποτε...
Και μην ξεχνάτε: πώς θα κάνει διορισμούς, αν δεν βγουν πρώτα οι μεταθέσεις;;
Άλλωστε, το έχει πει η Κεραμέως: ψηφίστε μας κι αν βγούμε, τότε ίσως διορίσουμε...

Μέχρι την άνοιξη οι εκλογές και Ιούλιο-Αύγουστο οι διορισμοί. Μεταθέσεις-μετατάξεις-οργανικά κενά όλα θα έχουν βγει.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #846 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:14:21 μμ »
Εκλογές πριν τον Απρίλη, με τίποτε...


πού το βασίζεις αυτό;
αν γίνουν απρίλιο οι πρώτες , θα γίνουν πολύ αρχή άρα όπως γράψαμε πρέπει το αργότερο φλεβάρη (τέλη ) να υπάρξει προκήρυξη.
μέσα απριλίου έχουμε πάσχα, άρα καίγεται κάπως ο απρίλιος μετά... από τις πρώτες μέχρι τις δεύτερες μεσολαβεί μήνας, δεν βγαίνει με τις πανελλαδικές που είναι το ΜΟΝΟ που τους απασχολεί αναφορικά με το ΥΠΑΙΘ και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση οι υπηρεσιακές μεταβολές !
το με τίποτε ειναι σχετικό. όλοι περιμέναμε τέλη μάρτη-αρχές απρίλη αλλά η κυβέρνηση αφήνει στον ορίζοντα μυρωδιές και άλλα τρελά !

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #847 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:14:48 μμ »
Τραγικό να έχουμε ακόμα συμπολίτες τόσο σκεπτόμενους, που ψηφίζουν είτε όπως και όποιος τους βολέψει προσωπικά,ή - ακόμα χειρότερα - ό,τι ψηφοδέλτιο τους πασάρει ο συγγενής ή γνωστός κλπ.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Πρωτοβάθμια

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #848 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:16:54 μμ »
Μέχρι την άνοιξη οι εκλογές και Ιούλιο-Αύγουστο οι διορισμοί. Μεταθέσεις-μετατάξεις-οργανικά κενά όλα θα έχουν βγει.
 
Γνωρίζεις κάτι και το λες? Η άποψη σου?

Αποσυνδεδεμένος Newfree

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #849 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:56:06 μμ »
Τραγικό να έχουμε ακόμα συμπολίτες τόσο σκεπτόμενους, που ψηφίζουν είτε όπως και όποιος τους βολέψει προσωπικά,ή - ακόμα χειρότερα - ό,τι ψηφοδέλτιο τους πασάρει ο συγγενής ή γνωστός κλπ.

Δεν τους λες και σκεπτόμενους αυτούς που αναφέρεις. Και υποτίθεται ότι είναι μορφωμένοι και διδάσκουν περί αρχών και αξιών τη νέα γενιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:57:47 μμ από Newfree »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #850 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 02:58:25 μμ »
Δεν τους λες και σκεπτόμενους αυτούς που αναφέρεις. Και υποτίθεται ότι είναι μορφωμένοι και διδάσκουν περί αρχών και αξιών τη νέα γενιά.
Γιατί θα πρέπει να διδάξω αρχές και αξίες στην νέα γενιά?

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #851 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 03:02:49 μμ »
Ρωτήστε στα σχολεία από όπου πέρασ ανα είμαι σκεφτόμενο άτομο! Πάντα οι μαθητές μου  περνάνε Πανελλαδικές! Πάντα με καλούν αξιοκρατικά και με βάση τη σειρά μου! Αλλά επειδή πολλοί εκπαιδευτικοί τρέχουν  σε βουλευτές για να διοριστούν με πνίγει το δίκιο! Ρωτήστε να μάθετε πόσο ακέραιος άνθρωπος είμαι εγώ, η αδερφή μου και ο πατέρας μου! Ποτέ δεν βολευτήκαμε από κανένα κόμμα! Δεν ανέχομαι αυτές τις προσβολές!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #852 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 03:11:53 μμ »
Ρωτήστε στα σχολεία από όπου πέρασα αν είμαι σκεπτόμενο άτομο. Πάντα οι μαθητές μου περνάνε Πανελλαδικές! Πάντα με καλούν αξιοκρατικά και με βάση τη σειρά μου! Αλλά επειδή πολλοί εκπαιδευτικοί τρέχουν σε βουλευτές για να διοριστούν με πνίγει το δίκιο! Ρωτήστε να μάθετε πόσο ακέραιος άνθρωπος είμαι εγώ, η αδερφή μου και ο πατέρας μου! Ποτέ δε βολευτήκαμε από κανένα κόμμα! Δεν ανέχομαι αυτές τις προσβολές!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #853 στις: Δεκέμβριος 02, 2022, 03:17:09 μμ »
Ρωτήστε στα σχολεία από όπου πέρασα αν είμαι σκεπτόμενο άτομο! Πάντα οι μαθητές μου περνάνε Πανελλαδικές! Πάντα με καλούν αξιοκρατικά και με βάση τη σειρά μου! Αλλά επειδή πολλοί εκπαιδευτικοί τρέχουν σε βουλευτές για να διοριστούν με πνίγει το δίκιο! Ρωτήστε να μάθετε πόσο ακέραιος άνθρωπος είμαι εγώ, η αδερφή μου και ο πατέρας μου! Ποτέ δεν βολευτήκαμε από κανένα κόμμα! Πάντοτε αγωνιζόμαστε μόνοι μας! Δεν ανέχομαι αυτές τις προσβολές!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159573
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 368
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.