*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 863819 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5096 στις: Μάιος 24, 2023, 10:56:48 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους διοριστηκαν. Καλή δύναμη. Τώρα ήμουν σε άλλο thread και διάβαζα κάτι και έχω απορία αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει. Δλδ αν κάποιος φέτος αρνηθεί διορισμό, μόνιμο, έχει δικαίωμα του χρόνου να ξανακάνει τα χαρτιά του για διορισμό; γιατί κάπου διάβασα ότι κάποιοι αρνήθηκαν πέρσι με την πιθανότητα φέτος να έχουν καλύτερη θέση. Γιαυτους δεν ισχύει ο αποκλεισμός όπως στους αναπληρωτές; και επίσης, όταν αρνούνται μπαίνουμε στη σειρά οι από κάτω για διορισμό ή η θέση καλύπτεται με αναπληρωτή;

Άρνηση σημαίνει να κάνεις αίτηση, να σε καλέσουν και να μην αναλάβεις υπηρεσία. Τότε ναί έχεις ποινή. Αν απλώς δεν κάνεις αίτηση για διορισμό σε προσπερνάει ο πίνακας και δεν έχεις ποινή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:34:06 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5097 στις: Μάιος 24, 2023, 10:58:47 μμ »
νταξει δε θα πεσει και εξω το κρατος αν δε τα γλυτώσουν  ;D ;D ;D

Δεν διαφωνώ. Ούτε αν δώσει αυξήσεις στους μισθούς θα πέσει έξω. Όταν θέλουν όμως να βγάλουν απο τη μύγα ξύγκι...........

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5098 στις: Μάιος 24, 2023, 11:04:20 μμ »
και επίσης, όταν αρνούνται μπαίνουμε στη σειρά οι από κάτω για διορισμό ή η θέση καλύπτεται με αναπληρωτή;
Συνεχίζοντας αυτό που έγραψε ο victor123, όταν δεν κάνουν αίτηση για διορισμό, ο πίνακας τους προσπερνάει και επιλέγονται για διορισμοί οι επόμενοι μέχρι να καλυφθούν όλες οι θέσεις. Όσοι δεν κάνουν αίτηση, παραμένουν στον πίνακα προς διορισμό για την επόμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5099 στις: Μάιος 24, 2023, 11:36:27 μμ »
Ποιες διαδικασίες έπονται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:34:06 »

Αποσυνδεδεμένος ThemisLaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5100 στις: Μάιος 25, 2023, 09:43:38 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι καλή δύναμη σε όλους. Γνωρίζετε σε ποιο νήμα θα ήταν προτιμότερο να αναρτήσω το εξής ερώτημα μου:
Διορίστηκα και εγώ με τους τωρινούς διορισμούς του 2023 και πρόκειται να παντρευτώ τον Ιούλιο.  Η οικογενειακή μου κατάσταση ώς έγγαμος θα δηλωθεί με την ορκωμοσία-ανάληψη υπηρεσίας στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας; Στην ουσία θέλω να ρωτήσω εάν προλαβαίνω τις διαδικασίες ώστε μετά τον γάμο μου τον Ιούλιο να δηλώσω έγγαμος στην ανάληψη υπηρεσίας, διότι καταλαβαίνω ότι έχει σημασία στην τοποθέτηση. Με συγχωρείτε εαν θεωρείται απρεπές το ερώτημα μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5101 στις: Μάιος 25, 2023, 10:06:50 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι καλή δύναμη σε όλους. Γνωρίζετε σε ποιο νήμα θα ήταν προτιμότερο να αναρτήσω το εξής ερώτημα μου:
Διορίστηκα και εγώ με τους τωρινούς διορισμούς του 2023 και πρόκειται να παντρευτώ τον Ιούλιο.  Η οικογενειακή μου κατάσταση ώς έγγαμος θα δηλωθεί με την ορκωμοσία-ανάληψη υπηρεσίας στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας; Στην ουσία θέλω να ρωτήσω εάν προλαβαίνω τις διαδικασίες ώστε μετά τον γάμο μου τον Ιούλιο να δηλώσω έγγαμος στην ανάληψη υπηρεσίας, διότι καταλαβαίνω ότι έχει σημασία στην τοποθέτηση. Με συγχωρείτε εαν θεωρείται απρεπές το ερώτημα μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Θα προλαβεις συναδελφε. Με.την πραξη του γαμου θα το περασεις αμεσως να φαινεται στο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.

Συνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1712
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5102 στις: Μάιος 25, 2023, 10:07:43 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι καλή δύναμη σε όλους. Γνωρίζετε σε ποιο νήμα θα ήταν προτιμότερο να αναρτήσω το εξής ερώτημα μου:
Διορίστηκα και εγώ με τους τωρινούς διορισμούς του 2023 και πρόκειται να παντρευτώ τον Ιούλιο.  Η οικογενειακή μου κατάσταση ώς έγγαμος θα δηλωθεί με την ορκωμοσία-ανάληψη υπηρεσίας στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας; Στην ουσία θέλω να ρωτήσω εάν προλαβαίνω τις διαδικασίες ώστε μετά τον γάμο μου τον Ιούλιο να δηλώσω έγγαμος στην ανάληψη υπηρεσίας, διότι καταλαβαίνω ότι έχει σημασία στην τοποθέτηση. Με συγχωρείτε εαν θεωρείται απρεπές το ερώτημα μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
με το καλο και μην αγχωνεσαι θα προλαβεις. Οι τοποθετησεις σε λειτουργικα θα γινουν μετα τον 15αυγουστο κατα τη δικη μ εκτιμηση και τοτε θα χρειαστει να καταθεσεις τη νεα οικογενειακη σ κατασταση  μιας και κεινη την εποχη θα φτιαξουν πινακα με τα μορια των νεοδιοριστων.Η ωρα η καλη λοιπον

Αποσυνδεδεμένος J. Kokkinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5103 στις: Μάιος 25, 2023, 10:16:45 πμ »
Καλημερα, για τα γαλλικά βγήκε τροποποιητικη αλλά δεν έχω προσβαση σε κάποια τροποποίηση μέσα στο οπσυδ, γνωρίζετε γιατί συμβαίνει? Θα ανοίξει μετά?

Αποσυνδεδεμένος Mr.Kyr.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5104 στις: Μάιος 25, 2023, 10:18:45 πμ »
https://www.esos.gr/arthra/83336/diorismoi-ekpaideytikon-tropopoiisi-stis-yfistamenes-kenes-organikes-theseis-kladoy

ενημερώστε συναδέλφους Γαλλικούς ΠΕ05 ότι έχουν δυνατότητα τροποποίησης ή εκ νέου αίτησης για άλλες δύο ημέρες.

Άλλαξαν τα κενά τους, καθώς μετά από δικαστική προσφυγή της Ένωσης Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας, αφαιρέθηκε ένα κενό στη Χαλκιδική που παρανόμως είχε δοθεί. Για αυτό και χθες βγήκαν όλα εκτός Γαλλικών.

Αποσυνδεδεμένος Mr.Kyr.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5105 στις: Μάιος 25, 2023, 10:21:34 πμ »
Καλημερα, για τα γαλλικά βγήκε τροποποιητικη αλλά δεν έχω προσβαση σε κάποια τροποποίηση μέσα στο οπσυδ, γνωρίζετε γιατί συμβαίνει? Θα ανοίξει μετά?

Θα ανοίξει σε λίγο.

Αποσυνδεδεμένος daskalos2365

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5106 στις: Μάιος 25, 2023, 10:45:45 πμ »
Καλημέρα. Το ΦΕΚ αναμένεται σε λιγότερο από 10 μέρες. Από εκεί και πέρα ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ η ορκωμοσία και η ανάληψη υπηρεσίας των νεοδιόριστων ότι θα γίνει το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου. Η πληροφορία είναι από μεγάλη διεύθυνση της επαρχίας.

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5107 στις: Μάιος 25, 2023, 11:12:50 πμ »
Καλημέρα. Το ΦΕΚ αναμένεται σε λιγότερο από 10 μέρες. Από εκεί και πέρα ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ η ορκωμοσία και η ανάληψη υπηρεσίας των νεοδιόριστων ότι θα γίνει το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου. Η πληροφορία είναι από μεγάλη διεύθυνση της επαρχίας.
Αυτό σημαίνει ότι δεν θα χάσουμε το επίδομα μη ληφθείσης;

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5108 στις: Μάιος 25, 2023, 11:20:18 πμ »
Αν η ορκωμοσία γίνει πριν τις 30/06, η αποζημίωση μη ληφθείσας κανονικής άδειας δεν καταβάλλεται. Δηλαδή χάνεται.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5109 στις: Μάιος 25, 2023, 12:16:11 μμ »
Δε γνωρίζω πότε ακριβώς θα γίνει η ορκωμοσία. Σίγουρα πάντως δεν θα γίνει μέχρι 30/06. Όταν βγει το ΦΕΚ θα πρέπει να είναι χρονικά κοντά στην ορκωμοσία οπότε πάμε για καλοκαίρι. Υπομονή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.