*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 867046 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος john35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5614 στις: Ιούλιος 10, 2023, 09:08:28 πμ »
Από το να αγοράζει ο καθένας /καθεμία
  πτυχια και μεταπτυχιακά  απο Βουλγαρία ,Κύπρο κλπ (αρκεί να έχει χρήμα) ,καλύτερα να δίνουμε όλοι  εξετάσεις ΑΣΕΠ ώστε να ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΤΑΙ  και η "ηρα απο το στάρι ".
Στους μόνιμους αναφέρεστε;Γιατί αυτό τον τίτλο έχει το νήμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:30:06 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5615 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:19:49 πμ »
Παράθεση
Επίσης κάθε μέρα θα εξεταζόμαστε κι όποιος δεν περνάει θα διώχνετε από την εκπαίδευση.
Τι διαβάζουμε!!!

Που ναι το περιεργο να εξεταζεσαια καθε μερα; Το θεωρεις απιθναο; οχι απλα δεν ειναι απιθανο, θα εφαρμοστει λιαν συντομως. Το συστημα αξιολογησης που εφαρμοζεται μαλλομ δεν το χεις ακουσει..εννοειται για 2 ετη δεν.εισαι μονιμος αν δεν αξιολπγηθεις πρωτα εισαι σε καθεστως δοκιμασιας. Παλια η αξιολογηση ηταν τυπικη, οχι ομως τωρα. Μετα τις δηλωσεις της υφυπουργου οτιθα αξιολογησουμε και την ιδια αξιολογηση, δειχνει κεκαθαρα το δρομο: οτι η αξιολογηση που εφαρμοστηκε ηια λιγους μηνες σε χιλιαδες δοκινους ηταν της πλακας και οτι θα αναθεωρηθει. Η αναθεωρηση θα περιλανβανει εισαγωγη νεας τεχνολογιας και λογισμικων με λιγα λογια το ηλεκτρονικο πορτοφολιο οπου καθε μερα κυριολεκτικα θα αναγκαζεσαι να γραφεις το τι και γιατι που εκανες μεσα στη ταξη, στοχοι κτλ προκειμενου να ικανοποιηθει το υπουργειο οτι εφαρμοζει νεες τεχνολπγιες. Εννοειται το ηλεκτρονικο πορτφολιο θα ελεγχεται απο αξιολογητες. Μαλλον δεν εχετε καταλαβει ακριβως τι μπορα ερχεται . Η αξιολογηΗ πλεον θα εχει αντικτθπο στο σχολεια και θα συ δεθει με ελευθερη επιλογη σχολειου. Δηλαδη δεν γιβεταινοκοι σε ενα σχολειο να παρουν αριστα οπως πηραν τωρ, θα υπαρξει ποσοστωση !!! Πρωτη φορα κυβερνηση εχει προκαλεσει τετοια αματαραχη με την ανακοινωση γραπτπυ διαγωνισμου λιγες μερες μετα τις εκλογες. Ειναι σημαδι το τι εχουμε να περιμένουμε σε λιγους μηνες με τις τεραστιες αλλαγες που ερχονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2023, 10:23:30 πμ από Kostas_80 »

Αποσυνδεδεμένος john35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5616 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:23:01 πμ »
Που ναι το περιεργο να εξεταζεσαια καθε μερα; Το θεωρεις απιθναο; οχι απλα δεν ειναι απιθανο, θα εφαρμοστει λιαν συντομως. Το συστημα αξιολογησης που εφαρμοζεται μαλλομ δεμ το χεις ακουσει..εννοειται για 2 ετη δεν.εισαι μονιμος αν δεν αξιολπγηθεις πρωτα εισαι σε καθεστως δοκιμασιας. Παλια η αξιολογηση ηταν τυπικη, οζι μως τωρα. Μετα τις δηλωσεις της υφυπουργου οτιθα αξιολογησουμε και την ιδια αξιολπγηση, δειχνει κεκαθαρα το δρομο: οτι η αξιολογηση που εφαρμοστηκε ηια λιγους μηνες σε χιλιαδες δοκινους ηταν της πλακας και οτι θα αναθεωρηθει. Ηαναθεωρηση θα περιλανβανει εισαγωγη νεας τεχνολογιας και λογισμικων με λιγα λογια το ηλεκτρονικο πορτοφολιο οπου καθε μερα κυριολεκτικα θα αναγκαζεσαι να γραφεις το τι και γιατι που εκανες μεσα στη ταξη, στοχοι κτλ προκειμενου να ικανοποιηθει το υπουργειο οτι εφαρμοζει νεες τεχνολπγιες. Εννοειται το ηλεκτρονικο πορτφολιο θα ελεγχεται απο αξιολογητες. Μαλλον δεν εχετε καταλαβει ακριβως τι μπορα ερχεται
Ξέρετε υπάρχουν και οι λέξεις: αντίδραση,απεργία,ξεσηκωμός και άλλα πολλά...Δεν έχουν/με καταλάβει δυστυχώς τι μπορούμε να κάνουμε ΕΝΩΜΕΝΟΙ.Αλλά που θα παει;Δεν θα ξυπνησει ο κοσμος απο το ληθαργο του φιλοτομαρισμου;

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5617 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:47:06 πμ »
Παράθεση
Ξέρετε υπάρχουν και οι λέξεις: αντίδραση,απεργία,ξεσηκωμός και άλλα πολλά...Δεν έχουν/με καταλάβει δυστυχώς τι μπορούμε να κάνουμε ΕΝΩΜΕΝΟΙ.Αλλά που θα παει;Δεν θα ξυπνησει ο κοσμος απο το ληθαργο του φιλοτομαρισμου;

Δεν εγινε τιποτα τοσα χρονια; οταν υπαρχουν φρασεις του στθλ: ε ρε τι ακουμε η ωχ μωρε τ ρα υπερβολικος εισαι..τα ιδια ακριβως ακουγοταν οταν εφαρμοζοταν η αξιολογηση στους δοκιμους. Υπηρχαν μονιμοι που πιστευαν δεν θα ερθει ποτε η σειρα τους διοτι θα αλλαξει κυβερνηση. Τα ιδια και χειροτερα θα γινουν τωρα. Πιο πιθανο να φαγωθουμε παρα να υπαρχει ενιαια αντιδραση.  Ξεχαστε πλεον ε αυτα ειναι υπερβολες ε αυτα δεν με αφοριυν...τα σχολεια αλλαζοτν ριζικα και το επαγγελμα και το ανακοινωνεο καθε μερα..πρεπει να σαι τυφλος να μην το ακους. Σε προετοιμαζουν..σου λεει σε δηκωση προχθεσινη: θα γινουν αλλαγες μεμοποιοδηποτε κοστος. Και εμεις καθομαστε παραλια και περιμενουμε την αλλαγη. Η αλλαγη ηρθε και οταν μπειτε σεπτεμρβιο στην ταξη να ετοιμαστειτε για ενα αλλο σχολειο που δεν περιμενατε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2023, 10:52:02 πμ από Kostas_80 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:30:06 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5618 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:50:02 πμ »
Αυτά όλα που γράφετε τι σχέση έχουν με το θέμα του νήματος; Διαχείριση ακούει;;;;;;;;

Στους διορισνους και στους μόνιμους αναφερονται που θα διοριστουν. Στο τι περιμενει τους δοκιμους αναφερονται ολα αυτα για την ακριβεια

Αποσυνδεδεμένος Kostas_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5619 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:53:28 πμ »
Είναι εκτός θέματος όλα αυτά που γράφετε. Διαχείριση ακούει;;;;;

Τπ θεμα ειναι οι διορισμοι. Επομενως αναφερομαι σε ολα αυτα που ερχονται με τους διορισμους. Μια χαρα ειναι εντος θεματος

Αποσυνδεδεμένος Newfree

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5620 στις: Ιούλιος 10, 2023, 11:41:44 πμ »
Διοριστήκαμε! Τι να κάνουμε! Τόσα χρόνια περιμέναμε! Το αξίζαμε! Πάντως εμένα μου ευχήθηκαν για το διορισμό μου μόνο 3 φίλες μου και οι συγγενείς μου, δηλαδή τα αδέρφια του μπαμπά μου και της μαμάς μου και οι συνάδελφοι των σχολείων που ήμουνα φέτος! Κανένας άλλος!

Λατρεμένη Georgia4, που σε πείραζα όλη τη χρονιά για τα ποστ που ανεβαζες, σου έχω ευχηθεί και εγώ για το διορισμό σου, με προσωπικό μήνυμα εδώ και καιρό, αλλά μάλλον είτε δεν το έχεις διαβάσει, είτε το έφαγε ο δαίμων του pde και δεν εφτασε στο inbox σου. Έυχομαι να έγινε πραγματικότητα η ευχή σου και να διορίστηκες στη περιοχή που ήθελες, ώστε να συναντησεις-γνωρισεις καλύτερους ανθρώπους, όπως επιθυμούσες. Βέβαια πιθανότατα θα έχεις διαβάσει (ως φιλόλογος που είσαι, αν δεν κάνω λάθος) και το ποίημα με τους διαχρονικούς στίχους τους μεγάλου μας ποιητή: " Όπου και αν πάω, η Ελλάδα με πληγώνει...".
Οπότε, keep calm and carry on!

Αποσυνδεδεμένος nk25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5621 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:40:32 μμ »
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ. ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗ 2ΓΕ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΩΣΤΑ; ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΦΕΚ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Οι ΔΙΟΡΘΣΘΕΝΤΕΣ ΤΟΥ 2023…

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5622 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:47:25 μμ »
Για ποιο λογο να υπαρχει προβλημα? Οι αλλαγες.δεν αφορουν τους νεοδιοριστους του 23....χαλαρωστε...θα βγει το φεκ μεχρι τελη Ιουλη...

Αποσυνδεδεμένος ioannasol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μόνιμη Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5623 στις: Ιούλιος 10, 2023, 10:54:00 μμ »
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ. ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗ 2ΓΕ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΩΣΤΑ; ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΟ ΦΕΚ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Οι ΔΙΟΡΘΣΘΕΝΤΕΣ ΤΟΥ 2023…
Ούτε λόγος και στο λέω εγώ που στους νέους πίνακες θα είμαι στην κορυφή αν και διορισθείσα...Ηρέμησε. Στάνταρ ηρέμησε.Ξέρω τι λέω ;)

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5624 στις: Ιούλιος 10, 2023, 11:56:31 μμ »

Αποσυνδεδεμένος nk25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5625 στις: Ιούλιος 11, 2023, 12:01:28 πμ »
Ευχαριστώ τους συναδέλφους για την απάντηση…καλή μας τοποθέτηση εύχομαι …

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5626 στις: Ιούλιος 11, 2023, 12:03:47 πμ »
Λειτουργικά κενά εκπαιδευτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2023-2024
"Επισημαίνουμε ότι, για τον υπολογισμό των λειτουργικών κενών, πρέπει να ληφθούν υπόψη:
...
ζ) Οι εκπαιδευτικοί που διορίστηκαν στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση"

Ευχαριστουμε αγαπητε Patrea!! Μολις εχεις ενημερωση και για το φεκ γραψε μας εδω κατι σχετικο....

Αποσυνδεδεμένος john35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5627 στις: Ιούλιος 11, 2023, 12:04:21 πμ »
Λειτουργικά κενά εκπαιδευτικού προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2023-2024
"Επισημαίνουμε ότι, για τον υπολογισμό των λειτουργικών κενών, πρέπει να ληφθούν υπόψη:
...
ζ) Οι εκπαιδευτικοί που διορίστηκαν στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση"
Πατρέα ευχαριστούμε.Δώσε μας σε παρακαλούμε ένα στίγμα για το χρονο του φεκ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.