*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθεσεις2023  (Αναγνώστηκε 209551 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #518 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:08:50 μμ »
Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου. Κάνεις λες και δεν έχει ξαναδιαβάσει αντιφατικές πληροφορίες στο pde…
Συνάδελφε γράψε τιποτις και στο νήμα των διορισμών... Να το πιάσουμε από εκεί που το αφήσαμε τον Αύγουστο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:37 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #519 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:13:03 μμ »
Συνάδελφε γράψε τιποτις και στο νήμα των διορισμών... Να το πιάσουμε από εκεί που το αφήσαμε τον Αύγουστο!!!

Δε θέλω να γράψω στο νήμα αυτό γιατί προσωπικά φοβάμαι μεγάλο βατερλω - για τη Δευτεροβάθμια μιλωντας και ειδικά για την ειδικότητα μας- με τα οργανικά κενα για τις μεταθεσεις (και συνεπώς για νέους διορισμούς). Όποτε δε θέλω πάλι ν’ αρχίσω τις ίδιες συζητήσεις/διαφωνίες  για το ότι κενα υπάρχουν και θα γίνουν 10000 διορισμοί κλπ κλπ.

Εύχομαι ωστόσο να διαψευστώ σε μια εβδομάδα!

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #520 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:28:33 μμ »
Δε θέλω να γράψω στο νήμα αυτό γιατί προσωπικά φοβάμαι μεγάλο βατερλω - για τη Δευτεροβάθμια μιλωντας και ειδικά για την ειδικότητα μας- με τα οργανικά κενα για τις μεταθεσεις (και συνεπώς για νέους διορισμούς). Όποτε δε θέλω πάλι ν’ αρχίσω τις ίδιες συζητήσεις/διαφωνίες  για το ότι κενα υπάρχουν και θα γίνουν 10000 διορισμοί κλπ κλπ.

Εύχομαι ωστόσο να διαψευστώ σε μια εβδομάδα!
Τι ειδικότητα εισαι αδερφέ;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #521 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:34:07 μμ »
Τι ειδικότητα εισαι αδερφέ;

Φιλόλογος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:37 »

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #522 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:34:53 μμ »
Ευχαριστώ @kapoioskapoukapote για την αναλυτική απάντηση!!! Να είσαι καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:36:56 μμ από effiet »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #523 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:53:06 μμ »
Αυτό το "πληροφορικΑΡΙους", μαχαίρι στην καρδιά μας είναι, να ξες...
συμπαθα με εχεις δικιο. Ειναι η κακια συνηθεια καποιων απο μας να χρησιμοποιουμε την "αργκό" του επαγγελματος (πληροφορικοι-πληροφορικάριοι, καθηγητ-ες/τριες γαλικής γλώσσας-γαλλικούδες κ.α).Βλέπεις το να μπαινουμε με ψευδωνυμο με κανει  να νιωθω οταν μπαινω στο σαιτ αυτό, σα να ειμαι ντυμενος με πυτζαμες και παντοφλες, ενω αν μπαιναμε με τα ονοματα μας "θα βαζα" τα καλά μου

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3998
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #524 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 09:57:31 μμ »
συμπαθα με εχεις δικιο. Ειναι η κακια συνηθεια καποιων απο μας να χρησιμοποιουμε την "αργκό" του επαγγελματος (πληροφορικοι-πληροφορικάριοι, καθηγητ-ες/τριες γαλικής γλώσσας-γαλλικούδες κ.α).Βλέπεις το να μπαινουμε με ψευδωνυμο με κανει  να νιωθω οταν μπαινω στο σαιτ αυτό, σα να ειμαι ντυμενος με πυτζαμες και παντοφλες, ενω αν μπαιναμε με τα ονοματα μας "θα βαζα" τα καλά μου

Είσαι από τους λίγους που είμαι σίγουρος ότι δεν το είπες με κακή πρόθεση.

Αποσυνδεδεμένος mariliak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #525 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 10:22:31 μμ »
Την Τετάρτη που μίλησα με αιρετό στο κυσδε είπε ακριβώς το ίδιο για την δευτεροβάθμια.  Επίσης το "πουλάκι" εδώ και πολλές μέρες έχω γράψει μου είχε πει ακριβώς τα ίδια. Ότι θα βγούνε Φεβρουάριο 1000%.

Ευχαριστούμε!

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #526 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 11:01:55 μμ »
Συνάδελφοι. Μια απορία. Στη Γ διορίστηκαν φέτος 100+ άτομα. Τα οργανικά κενά είναι 80.
Τώρα που θα γίνουν μεταθέσεις το πιθανότερο να μην μείνει και τίποτα. Εμείς οι νεοδιοριστοι πως θα πάρουμε οργανική.
Μήπως οι οργανικές είναι αυτές οι 80 + 100κατι για εμάς;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
απλά να προσθέσω στα όσα ειπαν οι συνάδελφοι πριν, στην δευτεροβαθμια εκπση και  για τις αναγκες της διαδικασιας υπολογισμου οργανικών κενών και μόνο, οι εκπαιδευτικοί που ειναι στη διάθεση του πυσδε (παλιοι μονιμοι και νεοδιοριστοι) συνυπολογιζονται στους πινακες Α των σχολειων που ειναι προσωρινα τοποθετημενοι κατα το τρεχον σχολ ετος, εστω και χωρις να εχουν παρει οργανική στα σχολεία αυτα. Μετά τη διενέργεια των μεταθεσεων θα ακολουθησει  η διαδικασια των εσωτερικων υπηρεσιακων μεταβολών όπου το καθε πυσδε αφαιρει τους 100 νεοδιοριστους (στο παράδειγμα που ανεφερες) από τους πινακες Α και μαζι με τους 80 που δυνητικά  θα ερθουν με μεταθεση  δηλ συνολο 180 άτομα τα τοποθετει στα υφισταμενα 180 oργανικά κενα
 (180 όμως  στο περιπου γιατι δε σημαινει ότι καθε προσωρινα τοποθετημενος κάλυπτε κενο 12 ωρων σωνει και καλά, καθώς επίσης δε σημαινει οτι οι 80 που θαρθουν με μεταθεση θα βρουν υποχρεωτικα οργανικό κενο σε σχολειο. Το βεβαιο γι αυτούς τους 80 ειναι οτι υπάρχουν 1600 ωρες -αν μιλάμε για δευτεροβαθμια- ακάλυπτες ωρες,αλλα δε σημαινει οτι είναι σε πακετα των 12 ωρων αυτες) με βαση τις δηλώσεις και τα μορια τους
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2023, 08:58:03 πμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #527 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 11:18:21 μμ »
Ο ένας γράφει πιο πάνω ότι τον είπαν από ΟΛΜΕ ότι θα είναι λίγες οι μεταθέσεις λόγω διορισμών. Άλλος πιο πριν ότι θα δώσουν κάτι πιο πανω λόγω εκλογών. Αποφασίστε παιδιά

τα γράφει όλα και ξεκάθαρα ο gt ο (ημι)θεος ! (θεός μόνο ο πατρέας εδώ μέσα)  τι άλλο να πούμε ; και παράγκα και καραγκιόζηδες και ό,τι γουστάρουνε κάνουνε και μαγειρεύουν ειπώθηκε ! πόσο πχιο καθαρά;
ευτυχώς που κελαηδάνε και πουλάκια να μαθαίνει ο κόζμος 2-3-4 βδομάδες πριν κάτιτι  δηλαδής !

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #528 στις: Φεβρουάριος 17, 2023, 11:39:19 μμ »
Ευχαριστούμε!
Μέσα στην άλλη εβδομάδα δηλαδή

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #529 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 11:46:19 πμ »
Λέτε στις μεταθέσεις να δώσουν και από τα οργανικά στις ειδικότητες που θα συσταθουν στην Α/θμια;
Είχε ζητήσει το ΥΠΑΙΘ τις εισηγήσεις για σύσταση οργανικών στην Α/θμια, θα μετρήσουν σε αυτές τις μεταθέσεις;

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3998
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 11:53:13 πμ »
Λέτε στις μεταθέσεις να δώσουν και από τα οργανικά στις ειδικότητες που θα συσταθουν στην Α/θμια;
Είχε ζητήσει το ΥΠΑΙΘ τις εισηγήσεις για σύσταση οργανικών στην Α/θμια, θα μετρήσουν σε αυτές τις μεταθέσεις;
Αν δε δούμε είτε ΦΕΚ ίδρυσης, είτε πινακάκι με τα κενά από το ΚΥΣΔΕ, θα δείξει η νεκροψία μόνο, δηλαδή οι ίδιες οι μεταθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 12:02:56 μμ »
ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ!!!
ΜΕΤΑΘΈΣΕΙΣ 2023.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Θέλω να σας ενημερώσω ότι την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινούν οι συνεδριάσεις του ΚΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των αιτήσεων Μετάθεσης των συναδέλφων Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Οι συνεδριάσεις θα είναι καθημερινές και θα συνεχιστούν  μέχρι την ολοκλήρωση των Μεταθέσεων.
Εκτιμώ με τη συμβολή όλων μας θα υλοποιηθεί η θέση του Κλάδου για την έγκαιρη πραγματοποίηση των υπηρεσιακών μεταβολών και μέχρι τέλος του μήνα θα ανακοινωθούν οι Μεταθέσεις Ειδικής και Γενικής Αγωγής του 2023.
Ως Αιρετός εκπρόσωπος του Κλάδου θα απαιτήσω να δοθούν τα πραγματικά κενά που έχουν δηλωθεί από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης,όπως μου έχουν κοινοποιηθεί από τους συναδέλφους Αιρετούς των ΠΥΣΠΕ, με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Πιστός στις δεσμεύσεις μου και σύμφωνα με τις αρχές της Ισονομίας και της Διαφάνειας που κατακτήθηκαν με αγώνες του Κλάδου, θα σας ενημερώνω για κάθε εξέλιξη.
Πάντα κοντά σας
Φασφαλής Νίκος

Εχει δίκιο τελικά ο victor123
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 429
Σύνολο: 437

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.