*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθεσεις2023  (Αναγνώστηκε 206717 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 12:08:59 μμ »
ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ!!!
ΜΕΤΑΘΈΣΕΙΣ 2023.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Θέλω να σας ενημερώσω ότι την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινούν οι συνεδριάσεις του ΚΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των αιτήσεων Μετάθεσης των συναδέλφων Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Οι συνεδριάσεις θα είναι καθημερινές και θα συνεχιστούν  μέχρι την ολοκλήρωση των Μεταθέσεων.
Εκτιμώ με τη συμβολή όλων μας θα υλοποιηθεί η θέση του Κλάδου για την έγκαιρη πραγματοποίηση των υπηρεσιακών μεταβολών και μέχρι τέλος του μήνα θα ανακοινωθούν οι Μεταθέσεις Ειδικής και Γενικής Αγωγής του 2023.
Ως Αιρετός εκπρόσωπος του Κλάδου θα απαιτήσω να δοθούν τα πραγματικά κενά που έχουν δηλωθεί από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης,όπως μου έχουν κοινοποιηθεί από τους συναδέλφους Αιρετούς των ΠΥΣΠΕ, με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Πιστός στις δεσμεύσεις μου και σύμφωνα με τις αρχές της Ισονομίας και της Διαφάνειας που κατακτήθηκαν με αγώνες του Κλάδου, θα σας ενημερώνω για κάθε εξέλιξη.
Πάντα κοντά σας
Φασφαλής Νίκος

Εχει δίκιο τελικά ο victor123
ο αιρετός αναφέρει ότι "..με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων..". Μα οι παραιτήσεις έχουν ηδη συνυπολογιστεί από τα πυσδε/πυσπε και δεν υπάρχει λογος να κουραστει ο αιρετός του κλάδου ως προς αυτό το στοιχείο. Αν όντως εχει όλα τα στοιχεία με τους πινακες των ΔΠΕ να πιεσει ώστε να πέσουν αυτά στο τραπέζι ΚΥΣΠΕ (και αντίστοιχα οι αιρετοι του ΚΥΣΔΕ) και οχι τα φιλτραρισμένα των περιφερειακών διευθυνσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2023, 12:13:01 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:16:48 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 12:29:53 μμ »
Αναμένοντας την δημοσιοποίηση (?) των οργανικών κενών για μεταθέσεις στην δευτεροβάθμια, έχουμε μερικά δεδομένα στα χέρια μας: φετος οι αιτησεις παραίτησης στην γενική ήταν 2287 έναντι των 2610 περυσινών (πριν από ανακλησεις) δηλ μια μειωση περίπου (μόνο) 12%. Πέρυσι μετά απο τις ανακλήσεις ο τελικος αριθμός παραιτήσεων ήταν 2288. Τα οργανικά κενά που δόθηκαν για μετατάξεις (τα τελικά οργανικά κενά για τις μεταθέσεις δεν τα είδαμε πουθενα δημοσιοποιημένα, αν δεν κάνω λάθος) ήταν στη  δευτεροβάθμια γενική περιπου 1800. Επιπλεον φετος δεν ειδαμε καμία σημαντική μεταβολή σον αριθμο προτυπων γυμνασιων/γελ (αν δεν κανω λάθος ήταν λιγότερα από 10 τα νεοιδρυθέντα. Επισης δεν εχουμε μεταβολές στα ωρολόγια προγραμματα γυμνασιου/γελ/επαλ. Απ την άλλη δεν έχουμε εικόνα για τη μεταβολή του αριθμού τμήματων. Με βάση τα προαναφερόμενα στοιχεία δε νομίζω ότι θα εχουμε σημαντικη μεταβολή στα οργανικά κενά για μεταθεσεις κλπ. Κατα τη γνώμη μου θα εμφανιστεί ένας αντίστοιχος περίπου αριθμός κενών με πέρυσι. Αν συνδυαστεί με μια large αντιμετώπιση του κυσδε δηλ όπου υπάρχει μηδενικό έλλειμμα/πλεόνασμα να εγκρίνουν έστω μία μεταθεση, τότε νομίζω ότι όλα θα κυλήσουν ευχάριστα για όσους περιμένουν μετάθεση ή και διορισμό (αν κάνουν)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2023, 12:31:30 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 01:17:55 μμ »
Αναμένοντας την δημοσιοποίηση (?) των οργανικών κενών για μεταθέσεις στην δευτεροβάθμια, έχουμε μερικά δεδομένα στα χέρια μας: φετος οι αιτησεις παραίτησης στην γενική ήταν 2287 έναντι των 2610 περυσινών (πριν από ανακλησεις) δηλ μια μειωση περίπου (μόνο) 12%. Πέρυσι μετά απο τις ανακλήσεις ο τελικος αριθμός παραιτήσεων ήταν 2288. Τα οργανικά κενά που δόθηκαν για μετατάξεις (τα τελικά οργανικά κενά για τις μεταθέσεις δεν τα είδαμε πουθενα δημοσιοποιημένα, αν δεν κάνω λάθος) ήταν στη  δευτεροβάθμια γενική περιπου 1800. Επιπλεον φετος δεν ειδαμε καμία σημαντική μεταβολή σον αριθμο προτυπων γυμνασιων/γελ (αν δεν κανω λάθος ήταν λιγότερα από 10 τα νεοιδρυθέντα. Επισης δεν εχουμε μεταβολές στα ωρολόγια προγραμματα γυμνασιου/γελ/επαλ. Απ την άλλη δεν έχουμε εικόνα για τη μεταβολή του αριθμού τμήματων. Με βάση τα προαναφερόμενα στοιχεία δε νομίζω ότι θα εχουμε σημαντικη μεταβολή στα οργανικά κενά για μεταθεσεις κλπ. Κατα τη γνώμη μου θα εμφανιστεί ένας αντίστοιχος περίπου αριθμός κενών με πέρυσι. Αν συνδυαστεί με μια large αντιμετώπιση του κυσδε δηλ όπου υπάρχει μηδενικό έλλειμμα/πλεόνασμα να εγκρίνουν έστω μία μεταθεση, τότε νομίζω ότι όλα θα κυλήσουν ευχάριστα για όσους περιμένουν μετάθεση ή και διορισμό (αν κάνουν)
ξέρεις ποια πειραματικά και πρότυπα ιδρύθηκαν το σχ. ετος 22-23;

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 563
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 01:48:33 μμ »
ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ!!!
ΜΕΤΑΘΈΣΕΙΣ 2023.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Θέλω να σας ενημερώσω ότι την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινούν οι συνεδριάσεις του ΚΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των αιτήσεων Μετάθεσης των συναδέλφων Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Οι συνεδριάσεις θα είναι καθημερινές και θα συνεχιστούν  μέχρι την ολοκλήρωση των Μεταθέσεων.
Εκτιμώ με τη συμβολή όλων μας θα υλοποιηθεί η θέση του Κλάδου για την έγκαιρη πραγματοποίηση των υπηρεσιακών μεταβολών και μέχρι τέλος του μήνα θα ανακοινωθούν οι Μεταθέσεις Ειδικής και Γενικής Αγωγής του 2023.
Ως Αιρετός εκπρόσωπος του Κλάδου θα απαιτήσω να δοθούν τα πραγματικά κενά που έχουν δηλωθεί από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης,όπως μου έχουν κοινοποιηθεί από τους συναδέλφους Αιρετούς των ΠΥΣΠΕ, με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Πιστός στις δεσμεύσεις μου και σύμφωνα με τις αρχές της Ισονομίας και της Διαφάνειας που κατακτήθηκαν με αγώνες του Κλάδου, θα σας ενημερώνω για κάθε εξέλιξη.
Πάντα κοντά σας
Φασφαλής Νίκος

Εχει δίκιο τελικά ο victor123
Η Δευτεροβάθμια να πάρει παράδειγμα από την Πρωτοβάθμια και να μην κοιμούνται όρθιοι όπως συνηθίζεται. Το ΚΥΣΔΕ να απαιτήσει τα πραγματικά κενά και να αφήσει τα κουτσουρεματα από πίνακες Γ και τα σχετικά. Άντε γιατί τρέχει και ένα εξώδικο προς άπαντες σε αυτή τη διαδικασία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθεσεις2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:16:48 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 02:30:27 μμ »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 03:25:37 μμ »
ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ!!!
ΜΕΤΑΘΈΣΕΙΣ 2023.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Θέλω να σας ενημερώσω ότι την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινούν οι συνεδριάσεις του ΚΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των αιτήσεων Μετάθεσης των συναδέλφων Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Οι συνεδριάσεις θα είναι καθημερινές και θα συνεχιστούν  μέχρι την ολοκλήρωση των Μεταθέσεων.
Εκτιμώ με τη συμβολή όλων μας θα υλοποιηθεί η θέση του Κλάδου για την έγκαιρη πραγματοποίηση των υπηρεσιακών μεταβολών και μέχρι τέλος του μήνα θα ανακοινωθούν οι Μεταθέσεις Ειδικής και Γενικής Αγωγής του 2023.
Ως Αιρετός εκπρόσωπος του Κλάδου θα απαιτήσω να δοθούν τα πραγματικά κενά που έχουν δηλωθεί από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης,όπως μου έχουν κοινοποιηθεί από τους συναδέλφους Αιρετούς των ΠΥΣΠΕ, με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων.
Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,
Πιστός στις δεσμεύσεις μου και σύμφωνα με τις αρχές της Ισονομίας και της Διαφάνειας που κατακτήθηκαν με αγώνες του Κλάδου, θα σας ενημερώνω για κάθε εξέλιξη.
Πάντα κοντά σας
Φασφαλής Νίκος

Εχει δίκιο τελικά ο victor123

Όπως είχα ποστάρει εβδομάδες πριν:


Συνάδελφε δεν χρειάζεται. Λέει στην εγκύκλιο:

Στους οργανικά ανήκοντες εκπαιδευτικούς δεν θα υπολογιστούν οι εκπαιδευτικοί που θα υποβάλουν αίτηση παραίτησης από την υπηρεσία από 1 έως 13 Φεβρουαρίου 2023 (άρθρο 46, παρ. 1 του Ν. 4777/2021- ΦΕΚ25Α’, υπ’ αριθμ. πρωτ 7297/Ε3/23-01-2023 - ΑΔΑ: 969Η46ΜΤΛΗ-2ΔΚ έγγραφο) και δεν την ανακαλέσουν μέχρι την καταληκτική ημερομηνία της παρούσας εγκυκλίου.

Είναι ξεκάθαρο πως δεν θα υπολογιστούν οι ανακλήσεις λοιπόν. Επαναλαμβάνω πως το "πουλάκι", όπως είπε ο patreas, που μου σφύριξε πριν κάποιες εβδομάδες 3 πράγματα μου είχει πει.

1. Δεν θα ληφθούν υπόψη οι ανακλήσεις (έγινε)
2. Θα ανακοινωθούν μέχρι τέλος Φεβρουαρίου το πολύ
3. Θα ικανοποιηθεί ένα συντριπτικό ποσοστό των αιτήσεων μετάθεσης ακόμα και αν δημιουργηθούν υπεραριθμίες.

Προσωπικά πιστεύω ότι με το που στείλουν στις 16 απο τις ΠΔΕ τα κενά στο υπουργείο τις επόμενες μέρες και μέχρι 25 του μηνός το πολύ θα βγούνε.

Έχει επαληθευτεί το 1 και 2. Για το καλό όλων μας ελπίζω να βγεί και το 3.

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 03:30:36 μμ »
ο αιρετός αναφέρει ότι "..με συνυπολογισμό και αυτών που δημιουργούν οι φετινές παραιτήσεις των συναδέλφων..". Μα οι παραιτήσεις έχουν ηδη συνυπολογιστεί από τα πυσδε/πυσπε και δεν υπάρχει λογος να κουραστει ο αιρετός του κλάδου ως προς αυτό το στοιχείο. Αν όντως εχει όλα τα στοιχεία με τους πινακες των ΔΠΕ να πιεσει ώστε να πέσουν αυτά στο τραπέζι ΚΥΣΠΕ (και αντίστοιχα οι αιρετοι του ΚΥΣΔΕ) και οχι τα φιλτραρισμένα των περιφερειακών διευθυνσεων
  καλησπερα.. ποσο αιγουρος εισαι πως τα κενα που δωσανε οι δνσεις στον Γ πινακα περιλαμβανουν συνταξιοδοτησεις?  Παμε για ρεκιρ μεταθεσεων αν δεν το καταλάβατε καποιοι... ηρεμηστε , παρασκευη απογευμα τα νεωτερα

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 03:48:45 μμ »

Συνάδελφε δεν χρειάζεται. Λέει στην εγκύκλιο:

Στους οργανικά ανήκοντες εκπαιδευτικούς δεν θα υπολογιστούν οι εκπαιδευτικοί που θα υποβάλουν αίτηση παραίτησης από την υπηρεσία από 1 έως 13 Φεβρουαρίου 2023 (άρθρο 46, παρ. 1 του Ν. 4777/2021- ΦΕΚ25Α’, υπ’ αριθμ. πρωτ 7297/Ε3/23-01-2023 - ΑΔΑ: 969Η46ΜΤΛΗ-2ΔΚ έγγραφο) και δεν την ανακαλέσουν μέχρι την καταληκτική ημερομηνία της παρούσας εγκυκλίου.

Είναι ξεκάθαρο πως δεν θα υπολογιστούν οι ανακλήσεις λοιπόν. Επαναλαμβάνω πως το "πουλάκι", όπως είπε ο patreas, που μου σφύριξε πριν κάποιες εβδομάδες 3 πράγματα μου είχει πει.

1. Δεν θα ληφθούν υπόψη οι ανακλήσεις (έγινε)
2. Θα ανακοινωθούν μέχρι τέλος Φεβρουαρίου το πολύ
3. Θα ικανοποιηθεί ένα συντριπτικό ποσοστό των αιτήσεων μετάθεσης ακόμα και αν δημιουργηθούν υπεραριθμίες.

Προσωπικά πιστεύω ότι με το που στείλουν στις 16 απο τις ΠΔΕ τα κενά στο υπουργείο τις επόμενες μέρες και μέχρι 25 του μηνός το πολύ θα βγούνε.

Για πρωτοβάθμια έχεις κάποια πληροφορία; Θα δώσουν για μετάθεση τις νέες οργανικές που υποτίθεται ότι θέλουν να δημιουργήσουν;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #540 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:18:40 μμ »
  καλησπερα.. ποσο αιγουρος εισαι πως τα κενα που δωσανε οι δνσεις στον Γ πινακα περιλαμβανουν συνταξιοδοτησεις?  Παμε για ρεκιρ μεταθεσεων αν δεν το καταλάβατε καποιοι... ηρεμηστε , παρασκευη απογευμα τα νεωτερα
oi δδε λειτιουργουν τυπικα. Εντέλλονται βασει εγκυκλιου να τις συμπεριλάβουν και τις συμπεριλαμβάνουν. Επιπλεον το καθε πυσδε αποτελείται απο 3 μελη της διοικησης και 2 αιρετούς. Υπάρχει περιπτωση να υπάρχει συνωμοσία και από τα 5 μέλη πυσδε?και  για πoιο λόγο ν παρανομήσουν? Ακομα και να ηθελαν να  παρανομησουν θα έπρεπε να συμπεριλάβουν περισσότερες συνταξιοδοτήσεις απο τις πραγματικές για να αυξησουν τα ελλείμματα και να ερθει εκπαιδευτικό προσωπικό στη δική τους δδε.
Άλλωστε εκτος από τη δική μου σιγουριά οτι ενσωματωνουν τις συνταξιοδοοτησεις στον πονακα Γ, υπάρχει και η δική σου μιας και μιλάς για ρεκόρ μεταθεσεων..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:24:53 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2363
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #541 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:26:11 μμ »
Δεν καταλαβαίνω τι σας προβληματίζει.
Οι ΔΔΕ στην χειρότερη περίπτωση έχουν εφαρμόσει με ευλάβεια τον αλγόριθμο και έχουν προσμετρήσει και τις αιτήσεις παραιτήσεων. Έδωσαν λοιπόν με απόλυτη ακρίβεια τα κενά. Στην καλύτερη μάλλον αύξησαν λίγο τα νούμερα παραβλέποντας ολίγον τι τον αλγόριθμο.
Το δια ταύτα πλέον στα κεντρικά!
Ελπίζουμε στο τρίτο και  ;Dκαλύτερο ;D του victor123!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:28:22 μμ από kapoioskapoukapote »
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Popinikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #542 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:36:56 μμ »
Καλησπέρα
 Υπάρχει κάποιος πίνακας με τα οργανικά κενά της δευτεροβάθμιας?

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 563
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #543 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:39:15 μμ »
Αν συνδυαστεί με μια large αντιμετώπιση του κυσδε δηλ όπου υπάρχει μηδενικό έλλειμμα/πλεόνασμα να εγκρίνουν έστω μία μεταθεση, τότε νομίζω ότι όλα θα κυλήσουν ευχάριστα για όσους περιμένουν μετάθεση ή και διορισμό (αν κάνουν)
Έχεις κάποια πληροφορία επί αυτού συνάδελφε ή είναι προσωπική εκτίμηση;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2363
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #544 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 04:41:19 μμ »
Καλησπέρα
 Υπάρχει κάποιος πίνακας με τα οργανικά κενά της δευτεροβάθμιας?
Μέχρι τώρα δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιος συγκεντρωτικός. Ό,τι έχουν αναρτήσει κάποιοι αιρετοί ή συνάδελφοι από τις διευθύνσεις τους. Φυσικά τίποτα μετά που έφυγαν οι πίνακες από τις περιφερειακές προς το υπουργείο.
Αν κυκλοφορήσει, θα γίνει εντός εβδομάδας που προβλέπεται να τρέξει και η διαδικασία αλλιώς μπορεί να μην δούμε και ποτέ τέτοιον πίνακα.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Μεταθεσεις2023
« Απάντηση #545 στις: Φεβρουάριος 18, 2023, 05:10:43 μμ »
Μέχρι τώρα δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιος συγκεντρωτικός. Ό,τι έχουν αναρτήσει κάποιοι αιρετοί ή συνάδελφοι από τις διευθύνσεις τους. Φυσικά τίποτα μετά που έφυγαν οι πίνακες από τις περιφερειακές προς το υπουργείο.
Αν κυκλοφορήσει, θα γίνει εντός εβδομάδας που προβλέπεται να τρέξει και η διαδικασία αλλιώς μπορεί να μην δούμε και ποτέ τέτοιον πίνακα.

Μέχρι να βγουν ι πινάκες θ βγουν οι μεταθέσεις.Εκτος κ απο Δευτερα τους εχουμε κ πάρουμε εστω μια εικονα εως οτου βγουν οι μεταθέσεις παρασκευή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.