*

Αποστολέας Θέμα: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos  (Αναγνώστηκε 4081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι/ισσες.
Για υποβολή σε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής η άδεια "περνάει" από το διευθυντή του σχολείου, σωστά; Αν δε θέλουμε να μάθει όλο το προσωπικό για το θέμα μας, τι κάνουμε; Το έχει περάσει κάποιος; Αν ζητήσω μια απλή αναρρωτική 3 ημερών θα είμαι καλυμμένη; Η θα δουν κάπου, κάπως ότι εγω έκανα εξωσωματική, άρα ότι δε στέκει πχ ότι έχω πρόβλημα με τη μέση μου; ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:26:04 μμ »
Περνάει από το διευθυντή,ναι. Η αναρρωτική πρέπει να είναι από γιατρό .Δεν θα την πάρεις από το κέντρο εξωσωματικής; Αν όχι και την πάρεις από ορθοπαιδικό και γράφει ότι έχεις πρόβλημα με τη μέση σου,ποιος να το αμφισβητήσει; Φυσικά και δεν μπορούν να δουν κάπου ότι κάποιος έχει κάνει εξωσωματική.
Πάντως nhpiagwgina,μην ασχολείσαι με το ποιος θα το μάθει. Πάρε τις άδειες που χρειάζεσαι και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:34:23 μμ »
vama σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και τα όμορφά σου λόγια! 😊
Με απασχολεί και κακώς γιατί η διεύθυνση του σχολείου δεν είναι καθόλου διακριτικη και με τακτ και δε θα ήθελα να ξέρει το ιατρικό μου ιστορικό. Κάλλιστα θα το πει σε ολο τον γνωστό εκπαιδευτικο κοσμο της περιοχής.
Οπότε γι'αυτο το σκεφτομαι. Απο την αλλη νομίζω πως σε πολλές μέρες άδεια υπάρχει και ενας ελεγχος από επιτροπή, κάτι που δεν ισχύει για 3 μέρες;

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:34:52 μμ »
Η άδεια για εξωσωματική είναι 7 ημέρες.. Εξήγησε στον δ/ντη ότι δεν θα ήθελες να γίνει βούκινο και να την περάσει ο ίδιος στο myschool...Πρόκειται για προσωπικά δεδομένα, δεν νομίζω πως θα ρισκάρουν με αυτό...
Οι 7 μέρες της ivf δεν περνάνε επιτροπή...Τις εγκρίνει απευθείας ο δ/ντης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:40:34 μμ »
Η άδεια για εξωσωματική είναι 7 ημέρες..μ
Οι 7 μέρες της ivf δεν περνάνε επιτροπή...Τις εγκρίνει απευθείας ο δ/ντης

 Αυτό δεν το ήξερα. Παλαιότερα που είχα πάρει εγώ δεν υπήρχε ειδική άδεια για εξωσωματική. Έπαιρνες αναρρωτική και περνούσες επιτροπή.

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:47:15 μμ »
Ναι, ναι υπάρχει αυτή η άδεια, το γνωρίζω, απλά θα το πεις ξεκάθαρα ότι πας για εξωσωματικη, δε γίνεται αλλιώς. Με αυτό αμφιταλαντευομαι να είμαι ξεκάθαρη ή στην τελική παιρνω μια απλή αναρρωτικη και δεν αναλυω το ιατρικό μου ιστορικό;

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:48:50 μμ »
Φαίνεται κάπου ότι έκανες εξωσωματικη;

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 11, 2023, 07:58:23 μμ »
Δεν φαίνεται κάπου ότι έκανες εξωσωματική.

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:08:24 μμ »
Δεν φαίνεται κάπου ότι έκανες εξωσωματική.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:17:16 μμ »
Ποιος έχει το πρωτοκολο για να δει την άδεια εκτός από τον διευθυντή; Ποιος περναει τα στοιχεία συο myschool?

Μπορείς απλα να πεις στον διευθυντή ότι είναι εμπιστευτικό και δεν θέλεις να περάσει στα χέρια άλλων συναδέλφων η πληροφορία.

Εγω εθχα πάρει απλή αναρρωτική - επέμβασης γιατί τότε δεν υπήρχε ειδική άδεια, ο διευθυντής μου είναι θεολόγος άλλου αιώνα, απλα του το είπα. Δεν είχα επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:34:16 μμ »
Όπως βλέπεις nhpiagwgos είμαστε πολλές. Και όλοι έχουν κάποιον στο στενό οικογενειακό ή φιλικό περιβάλλον που προσπαθεί. Εγώ στα σχολεία που ήμουν όταν προσπαθούσα μόνο με κατανόηση με αντιμετώπισαν και με έχουν διευκολύνει όσο μπορούσαν όταν χρειάστηκε.

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:35:33 μμ »
Ποιος έχει το πρωτοκολο για να δει την άδεια εκτός από τον διευθυντή; Ποιος περναει τα στοιχεία συο myschool?

Μπορείς απλα να πεις στον διευθυντή ότι είναι εμπιστευτικό και δεν θέλεις να περάσει στα χέρια άλλων συναδέλφων η πληροφορία.

Εγω εθχα πάρει απλή αναρρωτική - επέμβασης γιατί τότε δεν υπήρχε ειδική άδεια, ο διευθυντής μου είναι θεολόγος άλλου αιώνα, απλα του το είπα. Δεν είχα επιλογή.
Το myschool δε νομίζω να το βλέπει αλλο ατομο, εκτός από το συγκεκριμένο, δηλαδή δεν είναι ότι θα το δει εκεί κάποιος. Απλά είναι λίγο κουκουρουκου και μπορεί να ξεφύγει κατι καπου ή το πει θεωρώ. Δεν εχω πολύ εμπιστοσύνη πώς θα το χειριστεί ακόμη και απέναντι στους γονείς.

Αποσυνδεδεμένος ppil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:36:14 μμ »
Είναι ειδική άδεια και μη σου περάσει καν από το μυαλό να πάρεις λιγότερες μέρες από όσες δικαιούσαι. Δεν είσαι μόνη σου, είναι και ο σύζυγός σου μαζί και οι προσδοκίες σου και τα όνειρά σου για να χαρίζεις μέρες. Το κράτος είναι επίσης μαζί σου και προστατεύει τα προσωπικά σου δεδομένα. Ο άμεσος προϊστάμενος σου πρέπει να το γνωρίζει και προφανώς δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη, άρα κάνει λάθος την δουλειά του. Για να το βοηθήσεις  να μην κάνει κι άλλο λάθος, θα του πεις πως είναι για σένα εξαιρετικά σημαντικό να μην το μάθει κανείς και επειδή έχεις φροντίσει γι αυτό, για οποιαδήποτε διαρροή της πληροφορίας που μόνο ο ίδιος ξέρει "επιφυλάσσομαι παντός νομίμου δικαιώματός μου". Καλή επιτυχία, όλα τα άλλα είναι ασήμαντα.
Ξόδεψα την καρδιά μου όλη για να σε ντύσω αστραπή

Αποσυνδεδεμένος nhpiagwgina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Άδεια για υποβολή σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. sos
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 11, 2023, 08:37:05 μμ »
Όπως βλέπεις nhpiagwgos είμαστε πολλές. Και όλοι έχουν κάποιον στο στενό οικογενειακό ή φιλικό περιβάλλον που προσπαθεί. Εγώ στα σχολεία που ήμουν όταν προσπαθούσα μόνο με κατανόηση με αντιμετώπισαν και με έχουν διευκολύνει όσο μπορούσαν όταν χρειάστηκε.
😍😊
Πιστεύω πως θα δείξει κατανόηση απλά δεν ξερω αν θα το μοιραστει και με τον κάθε άσχετο. 🤪

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.