*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 214564 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος remo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1064 στις: Ιούνιος 13, 2007, 10:25:54 πμ »
Νομίζω ότι δεν έχετε την διάθεση να ακούτε και να διαβάζετε ότι σας γράφουν. Σας αρέσει να έχετε στο μυαλό σας κάτι κακό και να το διαιωνίζετε. Σας το λέω και το ξαναγράφω. Κανένας διορισμένος δεν θα χάσει την θέση του. Αυτά τα θέματα ρυθμίζονται νομοθετικά. Τώρα αν θέλετε να αφήσετε την εκπαίδευση μπορείτε να το κάνετε και τώρα. Αλλά να χάσετε την θέση σας από το δημόσιο ως καθηγητές με τίποτα, όποια και αν είναι η κατάληξη στο δικαστήριο. Δεν θέλω να απαντήσει κανείς πάνω σε αυτό που έχω γράψει, το μόνο που θέλω είναι λίγο να το σκεφτείτε.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος automation

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1065 στις: Ιούνιος 13, 2007, 11:17:47 πμ »
Νομίζω ότι δεν έχετε την διάθεση να ακούτε και να διαβάζετε ότι σας γράφουν. Σας αρέσει να έχετε στο μυαλό σας κάτι κακό και να το διαιωνίζετε. Σας το λέω και το ξαναγράφω. Κανένας διορισμένος δεν θα χάσει την θέση του. Αυτά τα θέματα ρυθμίζονται νομοθετικά. Τώρα αν θέλετε να αφήσετε την εκπαίδευση μπορείτε να το κάνετε και τώρα. Αλλά να χάσετε την θέση σας από το δημόσιο ως καθηγητές με τίποτα, όποια και αν είναι η κατάληξη στο δικαστήριο. Δεν θέλω να απαντήσει κανείς πάνω σε αυτό που έχω γράψει, το μόνο που θέλω είναι λίγο να το σκεφτείτε.   
Έχω ξαναγράψει για το θέμα. Δείτε προηγούμενες μου απαντήσεις. Το μόνο που θέλω δεν είναι "λίγο να το σκεφτείτε". Στα δικαστήρια δεν μετράει  το "τι σκέφτεται ο καθένας". Εκεί ισχύουν νόμοι. Το μόνο που θέλω είναι να ρωτήσετε δικηγόρους με ειδίκευση στο διοικητικό δίκαιο .Μόνο αυτοί μπορούν να απαντήσουν. Μην ψάχνετε απαντήσεις μέσα στα φόρουμς, από ανώνυμους σαν και εμένα. Ρωτήστε ειδικευμένους δικηγόρους.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1066 στις: Ιούνιος 13, 2007, 11:56:46 πμ »
Κανένας διορισμένος δεν θα χάσει την θέση του.

Sorry remo που απαντώ, αλλά το έχω σκεφτεί ήδη..
Είναι αλήθεια ότι οιι περισσότεροι εδώ μέσα, δεν τεκμηριώνουν τις απαντήσεις τους.
Το θέμα είναι ότι το forum μας δίνει τη δυνατότητα να εκφράσουμε τις απόψεις μας.
Άποψη μου είναι ότι, για να φτάσει μέχρι και το Στε, το θέμα, είναι "επικίνδυνο"...
Όποιος πιστεύει ότι ένας διορισμένος δε μπορεί να χάσει τη θέση του (άλλο "δε θα τη χάσει" και άλλο "δε μπορεί να τη χάσει"), ας αναρτήσει εδώ το επίσημο έγγραφο και να γράψει από κάτω από που το βρήκε.

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1067 στις: Ιούνιος 14, 2007, 12:10:46 μμ »
Είδατε χτες που το ΣΤΕ έβγαλε αντισυνταγματικό το ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ για τις Ανώτατες Εκκλησιαστικές Ακαδημίες? Τα συμπεράσματα δικά σας...

"...Μη νόμιμη κρίνει το Συμβούλιο της Επικρατείας τη λειτουργία των Ανωτάτων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών ως εκπαιδευτικών μονάδων της ανωτάτης εκπαίδευσης. Η αναβάθμιση των σχολών και η ένταξή τους στην ανώτατη εκπαίδευση, που προβλέπεται με τον νόμο 4332/2006, έρχεται σε αντίθεση με το άρθρο 16 του Συντάγματος, όπως τονίζεται σε δύο Πρακτικά του Ε΄ Τμήματος του ΣτΕ, που συνεδρίασε χθες, υπό την προεδρία του αντιπροέδρου κ. Κ. Μενουδάκου. Οι παρατηρήσεις του ανωτάτου δικαστηρίου για το Προεδρικό Διάταγμα, που καθορίζει τα προσόντα και τις προϋποθέσεις για την εκλογή και εξέλιξη του διδακτικού προσωπικού των Ανωτάτων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών και κρίθηκε τελικώς μη νόμιμο, συνοψίζονται στις ακόλουθες:

Οι σχολές αυτές δεν οργανώνονται ως νομικά πρόσωπα πλήρως αυτοδιοικούμενα και δεν κατοχυρώνεται η ακαδημαϊκή ελευθερία για τους διδάσκοντες και τους σπουδαστές, όπως επιτάσσει το Σύνταγμα.

Στις εκπαιδευτικές αυτές μονάδες η παρεχόμενη εκπαίδευση και οι κατευθύνσεις της έρευνας δεν καθορίζονται από αιρετά όργανά τους, αλλά ελέγχονται από το Ανώτατο Επιστημονικό Συμβούλιο, τα μέλη του οποίου διορίζονται από τον υπουργό Παιδείας και την Εκκλησία της Ελλάδος.

Το περιεχόμενο και ο σκοπός της εκπαίδευσης συνίσταται στη διδασκαλία συγκεκριμένου δόγματος, όχι χάριν της επιστημονικής μελέτης, αλλά με στόχο τη μεταλαμπάδευση αυτούσιων των αληθειών του δόγματος αυτού και την κατάρτιση θρησκευτικών λειτουργιών, που αντίκειται στην ακαδημαϊκή ελευθερία.

Επίσης, το Π.Δ. κρίθηκε μη νόμιμο για τον πρόσθετο λόγο ότι η διαδικασία επιλογής των σπουδαστών αντίκειται στο Συνταγμα, καθώς περιλαμβάνει προκαταρκτική συνέντευξη ενώπιον Επιτροπής και θέσπιση συστατικής επιστολής Επισκόπου για την εισαγωγή στο πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών.

Η υπόθεση, πάντως, παραπέμφθηκε να εξεταστεί στην Ολομέλεια του ΣτΕ...."
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1068 στις: Ιούνιος 15, 2007, 09:21:35 πμ »
Και γω μια από τα ίδια. Πρέπει να απαντήσω ως τις 25/6. Μιλάμε πραγματικά για ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...
ηδη αρνηθηκα μια αλλη θεση στο δημοσιο
Τωρα προσευχομαι για το καλυτερο
κανε οτι σε φωτισει ο ΘΕΟΣ, ας μην ξεχναμε οτι ζουμε ΕΛΛΑΔΑ και ολα μπορουν να συμβουν

Αποσυνδεδεμένος remo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #1069 στις: Ιούνιος 15, 2007, 11:03:02 πμ »
Προς τους διαχειριστές του φόρουμ.

Θα σας παρακαλούσα να διαγράψετε και τον automation και τον sniper, γιατί  το μόνο που κάνουν είναι να διαπληκτίζονται φραστικά και να μην προσφέρουν πλέον τίποτα στο θέμα αυτό, σαν μικρά παιδία κάνουν. Δες τι έγραψε αυτός- Όχι δες τι έγραψε ο άλλος. Ότι προσωπικό έχουν ας κλείσουν ένα ραντεβού "και ας βγάλουν τα μαχαίρια" και να το λύσουν.

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1070 στις: Ιούνιος 21, 2007, 02:31:42 μμ »
Προς τον χρήστη Remo.

Είπες: "Θα σας παρακαλούσα να διαγράψετε και τον automation και τον sniper, γιατί  το μόνο που κάνουν είναι να διαπληκτίζονται φραστικά και να μην προσφέρουν πλέον τίποτα στο θέμα αυτό, σαν μικρά παιδία κάνουν. "

Γιατί μας βάζεις την ίδια κατηγορία όταν ο χρήστης automation χρησιμοποιεί εδώ και πολύ καιρό προσβλητικές εκφράσεις του τύπου "Χατζη-darling" και "ΠΕΡΙ-sniper". Τόσο καιρό γιατί δεν κάνεις παράπονα?  ???
Μήπως επειδή συμφωνείς με τις απόψεις του automation?

Πιστεύω ότι και εσύ δεν προσφέρεις κάτι στο θέμα αυτό, αλλά δεν ζήτησα να σε διαγράψουν...  Παρόλο που είσαι φανατικός οπαδός της ελευθερίας της έκφρασης.....


Προς τους διαχειριστές του φόρουμ.

Δεν ξέρω γιατί κλειδώσατε ΤΩΡΑ το θέμα και όχι εδώ και τόσο καιρό. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί δεν διαγράψατε τον χρήστη automation ενώ το ίδιο έχετε κάνει με άλλους χρήστες. Τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί διαγράψατε το τελευταίο μήνυμα μου (χωρίς καν να μπείτε στον κόπο να με ενημερώσετε....)

Οι κανόνες του φόρουμ ισχύουν για όλους (άσχετα αν διαφωνούμε με τις απόψεις κάποιων)...


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2007, 02:34:43 μμ από sniper_hellas_1 »

Αποσυνδεδεμένος arsenLOOPen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει...
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1071 στις: Ιούνιος 21, 2007, 06:51:44 μμ »
Εδώ διέγραψαν ολόκληρο topic!(επίπεδο των Π20)...
Καλό είναι να υπάρχει προειδοποίηση ρε παιδιά πριν τη διαγραφή...

Αποσυνδεδεμένος Prosagon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1072 στις: Ιούνιος 21, 2007, 07:01:03 μμ »
ερώτηση κρίσεως:
η νέα εγκύκλιος για τους αναπληρωτές περιλαμβάνει και τις σχολές ΤΕΙ του πδ268. όταν με το καλό έρθει ο οκτώβριος και ακυρωθεί το πδ θα τους απολύσουν ή δεν θα τους καλέσουν ως ωρομίσθιους;;;;
πιστεύω ότι αφού πήρε αναβολή το υπουργείο για να διευθετήσει το πρόβλημα έπρεπε ήδη να το έχει κάνει!!!

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1073 στις: Ιούνιος 24, 2007, 05:43:43 μμ »
Αν ακυρωθεί , τότε ναι , θα απολυθούν και οι αναπληρωτές αλλά και οι ωρομίσθιοι!

Παραθέτω και μία αλήθεια για ένα Π.Δ που καταργήθηκε και αφορά την εκπαίδευση!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 ΣτΕ: παράνομο το σχέδιο Π.Δ. για πρόσληψη εκκλησιαστικών εκπαιδευτικών
 

 

Εφημερίδα «Ελεύθερος Τύπος» (23/06/2007)

Το Ε' Τμήμα του Συμβουλίου της Επικρατείας με την υπ' αριθμ. 134/2007 γνωμοδότησή του έκρινε μη νόμιμο το σχέδιο Προεδρικού Διατάγματος με το οποίο καθορίζονται οι όροι και οι προϋποθέσεις πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικού προσωπικού της Δευτεροβάθμιας Εκκλησιαστικής Εκπαίδευσης.

Ειδικότερα, το Συμβούλιο της Επικρατείας έκρινε μη νόμιμη τη διάταξη του σχεδίου Π.Δ. που προβλέπει ότι τυπικό προσόν διορισμού του εκπαιδευτικού της δευτεροβάθμιας εκκλησιαστικής εκπαίδευσης είναι η ιδιότητα του Χριστιανού Ορθόδοξου.

Όπως επισημαίνεται στη γνωμοδότηση του ΣτΕ το Σύνταγμα προστατεύει την ελευθερία της θρησκευτικής συνείδησης, κατά συνέπεια δεν μπορεί να καθιερωθεί ως κώλυμα διορισμού στο Δημόσιο η πίστη σε συγκεκριμένη δοξασία.

Ακόμα, αναφέρει το ΣτΕ ότι σύμφωνα με το άρθρο 4 του Συντάγματος περί ισότητας των πολιτών, δεν μπορεί για τον διορισμό εκπαιδευτικών στο Δημόσιο Τομέα να υπάρχουν διαφορετικά προσόντα.

Τέλος, το ΣτΕ έκρινε παράνομη τη διάταξη του σχεδίου διατάγματος, που προβλέπει ότι για την βαθμολογία των υποψηφίων λαμβάνονται υπόψη συστατικές επιστολές, η συμμετοχή σε εκκλησιαστικές οργανώσεις κ.λπ.

ΑΠΕ – ΜΠΕ
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτά για όσους εξακολουθούν να λένε ότι δεν θα γίνει τίποτα τον Οκτώβριο με το Στε!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος Karabill

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1074 στις: Ιούνιος 25, 2007, 11:39:38 μμ »
Όσο αφορά τη προσφυγή στο Συμβούλιο Επικρατείας του Στεμπ εναντίον του ΠΔ268 (Προσοντολόγιο Καθηγητών ΠΕ20), είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι στις 13 Ιουνίου εκδόθηκε το ΦΕΚ Α 130/2007 του νόμου ν.3577/2007, στο οποίο στο κεφάλαιο Δ , Άρθρο 26 , παράγραφος 5  δίνει οριστική λύση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε , με αναδρομική ισχύ από 01/01/2005.
http://www.parliament.gr/ergasies/nomosxedia/ValidNomosxedio/529/d-math-pap.pdf

ΕΝΩΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΩΝ
ΠΕ 20

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1075 στις: Ιούνιος 27, 2007, 05:27:42 μμ »
Όσο αφορά τη προσφυγή στο Συμβούλιο Επικρατείας του Στεμπ εναντίον του ΠΔ268 (Προσοντολόγιο Καθηγητών ΠΕ20), είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι στις 13 Ιουνίου εκδόθηκε το ΦΕΚ Α 130/2007 του νόμου ν.3577/2007, στο οποίο στο κεφάλαιο Δ , Άρθρο 26 , παράγραφος 5  δίνει οριστική λύση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε , με αναδρομική ισχύ από 01/01/2005.
http://www.parliament.gr/ergasies/nomosxedia/ValidNomosxedio/529/d-math-pap.pdf

ΕΝΩΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΩΝ


Πληροφορήθηκα ότι το συγκεκριμένο νέο το γνωρίζουν οι συνάδελφοι της ΕΤΕΠ εδώ και 20 ημέρες (ίσως και μήνες πριν). Γιατί δεν το ανακοινώσανε αμέσως?  ???


Θυμίζω (για όσους το ξεχάσανε) ότι σε αυτά που έλεγα είχα δίκιο.... Κανείς δεν κινδυνεύει να απολυθεί! Δεν υπάρχει και δεν υπήρχε ΠΟΤΕ καμιά τέτοια περίπτωση!

Αντιθέτως, τι λέγανε η ΕΤΕΠ και αρκετοί εδώ? Ότι όλοι οι συνάδελφοι θα απολυθούν, ότι .... και τρομοκρατούσανε τον κόσμο χωρίς λόγο!

Γιατί τα λέγανε αυτά?
Νομίζω πια είναι εύκολο να το καταλάβει ο καθένας... Χαίρομαι που πέσανε οι μάσκες..  ;D

Από την μια χαίρομαι που σταμάτησε η αγωνία πολλών συναδέλφων (που κακώς την είχανε) και από την άλλη σκέφτομαι ότι δυστυχώς το πρόβλημα παρέμεινε... Ελπίζω ότι θα το καταλάβουν όλοι οι Πληροφορικοί σύντομα. 



ΤΕΛΟΣ Κύριοι του ΣΤΕΜΠ

Επειδή ισχυρίζεσαι ότι είσαι απόφοιτος από το τμήμα της Λάρισας, κάποια στιγμή θα καταλάβεις ότι αυτό που λες είναι λάθος. Θα καταλάβεις ότι ο ΣΤΕΜΠ δεν είχε τίποτα εναντίον σου αλλά κατά του ΠΔ 268 γιατί διορίζονται πτυχιούχοι που ουδεμία (ή ελάχιστη) σχέση έχουν με την Πληροφορική (αυτό που σπουδάζουν στην Θεσσαλονίκη, Αθήνα, Λάρισα, Σέρρες, Άρτα και αλλού).

Ελπίζω τα παιδιά σου να μην τα διδάσκει Πληροφορική κάποιος άσχετος με αυτή. Ελπίζω να προλάβεις να διοριστείς και να μην σου φάει την θέση κάποιος Αυτοματιστής-Πληροφορικός...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2007, 05:32:22 μμ από sniper_hellas_1 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1076 στις: Ιούνιος 27, 2007, 08:37:06 μμ »
sniper, μου φαίνεται ότι μάλλον σας έπιασαν στον ύπνο... ;D

Μάλλον δεν ανακοινώθηκε νωρίτερα για να αποφευχθεί κάποια αντίδραση από εσάς... Όποιος καεί στο χυλό φυσά και το γιαούρτι!!!

Η πλάκα είναι ότι ψηφίστηκε κι ομόφωνα

Γενικά να ξέρεις κάτι: ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Π.Δ. 268 (συνέχεια)
« Απάντηση #1077 στις: Ιούνιος 27, 2007, 09:14:55 μμ »
Ελπίζω τα παιδιά σου να μην τα διδάσκει Πληροφορική κάποιος άσχετος με αυτή. Ελπίζω να προλάβεις να διοριστείς και να μην σου φάει την θέση κάποιος Αυτοματιστής-Πληροφορικός...



Δε μου λες βρε sniper-Hellas: Είσαι καθηγητής στη Βθμια; Ή μήπως ανήκεις και εσύ σε αυτούς του απόφοιτους ΤΕΙ Πληροφορικής που δεν ήξεραν αν το ποντίκι είναι συσκευή εισόδου ή εξόδου;


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.