*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 214931 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουάριος 08, 2006, 11:58:38 μμ »
Το εξατομικεύεις και κάνεις πολύ μεγάλο λάθος και μάλιστα εις διπλούν. Αφενός γιατί παραδείγματα τέτοιων ατόμων έχω πολλά, ένα εκ των οποίων και ο γραφών (το βιογραφικό μου στη διάθεσή σου), και αφετέρου διότι τέτοια επιχειρήματα σου έρχονται μπούμερανγκ: «Καλά είμασταν βολεμένοι μόνοι μας τις εποχές των παχιών αγελάδων, τι θέλουν τώρα αυτοί οι νέοι που μπήκαν στον κλάδο μας και σφετερίζονται τις θέσεις μας;»

ΟΧΙ. Γιατί αυτοί που ασχολούνται και αγωνίζονται για την Πληροφορική το κάνουν από το 1987. Δεν εμφανίστηκαν από το πουθενά για να διατηρήσουν τα "κεκτημένα" όπως λες.

Θα πω και κάτι άλλο. Τα νέα τμήματα Πληροφορικής είναι νέα και δεν προλάβανε. Ο Σύλλογος των Μηχανικών Αυτοματισμού που υπάρχει εδώ και καιρό και οι απόφοιτοι Αυτοματιστές υπάρχουν πάνω από 20 χρόνια, πείτε ΜΙΑ ενέργεια που κάνανε για την επιστήμη της Πληροφορικής.

Ο ΣΤΕΜΠ από την άλλη έκανε 100+ ενέργειες. Το ίδιο θα κάνουν σταδιακά κια οι απόφοιτοι των νέων τμημάτων. Γιατί θα το κάνουν? Γιατί πονάνε την Πληροφορική επειδή είναι Πληροφορικάριοι.


Ειδικά για τα Σκωτσέζικα Πανεπιστήμια, έχεις άδικο.

Ακόμη και να έχω είναι εξαίρεση. Πιστεύω όμως ότι κάνεις λάθος (Σκωτία σπούδασες?:-) )

Παράθεση
Επίσης, δεν είπε κανείς ότι τα τμήματα Αυτοματισμού δεν έχουν καλό πρόγραμμα σπουδών (ίσα ίσα που είναι πολύ καλό!). Απλά δεν είναι ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.

Όσο αυτόματοι είναι οι Η/Υ άλλο τόσο σχέση έχει το τμήμα Αυτοματισμού με την επιστήμη των υπολογιστών.

Καμία δηλαδή! :-)



Στα πανεπιστήμια Ευρώπης και Αμερικής:
Computing Department:
a) Information Technology
b) Computer Science
c) Control Engineering
d) Robotics
e) etc...

Τόσο πολύ υποτιμάς τον αυτόματο έλεγχο SCADA, την τεχνητή νοημοσύνη, τα ευφυή συστήματα, τα CAD/CAM, τους μικροϋπολογιστές, τους μικροελεγκτές, την τηλεματική, τη ρομποτική και τη συλλογή και μεταφορά δεδομένων; Είναι όλα μεγάλοι κλάδοι της Πληροφορικής.

Δεν υποτιμώ τίποτα. Σου απάντησα και σε προηγούμενο post. (Για να καταλάβεις τι σχέση έχουν να σου πω το εξής: To ότι μεταφέρεις δεδομένα με ένα δίκτυο Η/Υ ή ένα cd σημαίνει ότι είσαι πληροφορικός?)



Στη θέση σου, και για συγκεκριμένο όνομα που παρατέθηκε, θα ήμουν πολύ πιο φειδωλός στις δηλώσεις μου. Άσχετος καθηγητής και κακής ποιότητας βιβλία είναι αφορισμός ναι μεν πολύ εύκολος να εκτοξευθεί, αλλά συνάμα πολύ βαρύς!
Μίλησα γενικά (τον κύριο δεν τον ξέρω!). Για τα βιβλία Γυμνασίου-Λυκείου, , η διαδικασία επιλογής συγγραφέων δυστυχώς είναι γνωστό ότι συχνα είναι βυσματική.


Εν κατακλείδει και επειδή δεν προτίθεμαι να συνεχίσω τον διάλογο ακόμα και αν προκληθώ, διότι προτιμώ να είμαι αντικειμενικός παρατηρητής παρά να υιοθετώ «γηπεδικές» συμπεριφορές, ας κοιτάξουμε χωρίς παρωπίδες και χωρίς προσωπικά συμφέροντα το μέλλον του τόπου μας. Όσο φαγωνόμαστε, δεν πρόκειται τίποτα να πάει μπροστά.
Σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς, άρα δεν χρειάζεται να το λες.


Δικαστήρια επί δικαστηρίων και «αιώνιες» αντιπαραθέσεις δεν οφελούν κανέναν. Ή μάλλον οφελούν μικροκομματικά συμφέροντα, ατομικά βολέματα και μικροπρέπειες. Η εκπαίδευση είναι λειτούργημα, η Πληροφορική είναι επιστήμη, και ο καθηγητής είναι ευθύνη και καθήκον.
Ναι συμφωνώ. Ο καθένας όμως καθηγητής στην ειδικότητα του!


Αν το πτυχίο του κρίνεται ικανό από την πολιτεία για να του δώσει το δικαίωμα να διδάξει, ας κρίνουν οι μαθητές και η ιστορία αν είναι ικανός και κατά πόσο.

Οι μαθητές? Η ιστορία? Δηλαδή μετά από 5 ή 10 χρόνια να λέμε ότι κάναμε λάθος και να την πληρώσουνε οι μαθητές (δηλαδή τα αδέρφια και τα παιδιά μας)???




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:03:02 πμ από sniper_hellas_1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:47 »

Συνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουάριος 08, 2006, 11:59:46 μμ »
Το θέμα που συζητάμε εδώ και μέρες είναι το κατά πόσο είναι ή δεν είναι κάποιος κατάλληλος με βάση το πρόγραμμα σπουδών του να διορίζεται και να αποκαλεί τον ευατό του Πληροφορικό. Τίποτα παραπάνω από αυτό!

Όχι! Το θέμα είναι αυτό που αναγράφει ο τίτλος και το εναρκτήριο μήνυμα. Ξαναδιάβασέ το γιατί είμαστε ΟΛΟΙ εκτός θέματος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:05:22 πμ »
Το θέμα που συζητάμε εδώ και μέρες είναι το κατά πόσο είναι ή δεν είναι κάποιος κατάλληλος με βάση το πρόγραμμα σπουδών του να διορίζεται και να αποκαλεί τον ευατό του Πληροφορικό. Τίποτα παραπάνω από αυτό!

Όχι! Το θέμα είναι αυτό που αναγράφει ο τίτλος και το εναρκτήριο μήνυμα. Ξαναδιάβασέ το γιατί είμαστε ΟΛΟΙ εκτός θέματος.  ;)

Συμφωνώ αλλά το ένα έφερε το άλλο και.... Πάντως στο θέμα "Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20" μην περιμένεις να δώσει κάποιος υπεύθυνη απάντηση. Όλοι ανούσιες υποθέσεις θα κάνουμε.

Συνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:07:00 πμ »
Συμφωνώ αλλά το ένα έφερε το άλλο και.... Πάντως στο θέμα "Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20" μην περιμένεις να δώσει κάποιος υπεύθυνη απάντηση. Όλοι ανούσιες υποθέσεις θα κάνουμε.

Και εγώ είμαι εδώ για να συντονίζω τη συζήτηση, η οποία αν συνεχίσει να φέρνει το ένα και το άλλο... θα κλειδωθεί.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:15:54 πμ από Dr_Michael »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:47 »

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:30:11 πμ »
Κοιτάξτε αγαπητέ, γνωρίζω ότι σας φέρνω σε δύσκολη θέση με το να ρωτάω πράγματα που να μη μπορείτε να απαντήσετε, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσατε να πείτε ότι το συγκεκριμένο τμήμα (Υπολογιστικών Συστημάτων) έχει ίσα ή λιγότερα μαθήματα πληροφορικής από τα 11 τμήματα του ΠΔ268 και σαφώς το 10 % των μαθημάτων του τμήματος πληροφορικής Θεσ/νίκης.

Ναι με έφερες σε πολύ δύσκολη θέση και δεν μπορώ να απαντήσω....  ;D  (έχω απαντήσει για αυτό από την αρχή αλλά το μόνο που σκέφτεσαι είναι να επιτεθείς σε κάθε αντίθετη γνώμη)
Συνεχίζω όμως να μένω χωρίς απάντηση!  Αφού για το τμήμα Υπολογιστικών συστημάτων κανένας ποτέ δεν αναρωτήθηκε γιατί διδάσκει πληροφορική με 11 μαθήματα πληροφορικής (πολύ λιγότερα από το δικό σας τμήμα), και πολύ περισσότερο κανένας δεν έκανε προσφυγή κατά αυτών, τότε γιατί όλη αυτή η φασαρία?

Και μένα τα επιχειρήματα μου απλά είναι και ήταν αλλά δεν απάντησες σχεδόν σε τίποτα. Κατευθύνεις μόνο την συζήτηση εκεί που νομίζεις ότι σε συμφέρει.
Απάντησες ποτέ στο παρακάτω? (δεν είναι το μόνο που έκανες "γαργάρα"....)

(αντιγράφω από http://ourania.autom.teithe.gr/ το επίσημο site του Τμήματος Αυτοματισμού Θεσ/νίκης):

Στο τμήμα αυτοματισμού λειτουργούν οι ακόλουθες Ομάδες Μαθημάτων (Ο.Μ.)

A. Ηλεκτρομηχανολογική ομάδα μαθημάτων, η οποία καλύπτει το γνωστικό αντικείμενο της Ηλεκτροτεχνίας, της Τεχνικής σχεδίασης, των Ηλεκτρικών Μηχανών και Ηλεκτρικής Κίνησης, των Ηλεκτρονικών Ισχύος, των Υδραυλικών και Πνευματικών Συστημάτων, των Στοιχείων Γενικής Μηχανολογίας, των Κλασσικών Εγκαταστάσεων Αυτοματισμού και της Βιομηχανικής Υγιεινής και Προστασίας του Περιβάλλοντος.

B. Ηλεκτρονική Ομάδα Μαθημάτων η οποία καλύπτει το γνωστικό αντικείμενο της Φυσικής, των Μαθηματικών, των Ηλεκτρονικών ψηφιακών Συστημάτων, των Συστημάτων Ελέγχου, της σχεδίασης και κατασκευής Σ.Α.Ε., των Μικροϋπολογιστών, της Μετρολογίας, των Τηλεπικοινωνιών, των Εργαλειομηχανών και της Ρομποτικής, του Ελέγχου των Παραγωγικών Διεργασιών, των Φυσικοχημικών Διεργασιών, του Ευφυούς Ελέγχου, και της Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων, της Ξένης Γλώσσας, και μαθημάτων ΔΟΝΑ. 1) Όργανα της Ο.Μ. είναι η γενική συνέλευση και ο υπεύθυνος.

Βλέπεις καμιά πληροφορική εκεί? Γιατί εγώ δεν βλέπω...  (Υδραυλικών συστημάτων ή Εργαλειομηχανών μήπως?)
 
Εγώ βλέπω διότι τα έχω κάνει. Και γνωρίζω σε πόσα απο αυτά τα μαθήματα εμπεριέχεται προγραμματισμός ή είναι αποκλειστικά προγραμματισμός.
Και στο κάτω-κάτω σχεδόν τα ίδια μαθήματα κάνανε και μέχρι πέρσυ το τμήμα Υπολογιστικών Συστημάτων. Εκεί γιατί δε σας πειράζει?

Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, τελικά ο ΣΤΕΜΠ στο δικαστήριο θα επικεντρωθεί κατά όλων των τμημάτων ή μόνο Αυτοματισμού-Τηλεπληροφορικής? Γιατί δεν ενημερώνουν τον κόσμο με μια επίσημη ανακοίνωση?
Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος periergos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΣΤΟ Σ.τ.Ε.!!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 12:35:03 πμ »
Πέρασα απαρατήρητος αγαπητέ sniper_hellas_1 ή μου φαίνεται; Θα σε παρακαλούσα να απαντάς τις ερωτήσεις που σου απευθύνουν διαφορετικά θεωρώ ότι είσαι αγενής. Πιστεύω, από τα όσα έχεις αναφέρει , ότι γνωρίζεις πολύ καλά το αντικείμενο της πληροφορικής ως απόφοιτος και ότι μπορείς να απαντήσεις στην ερώτηση που σου απεύθυνα.

Παράθεση
Επειδή εσύ "έλειπες" όταν συζητήθηκαν αρκετά πράγματα, δεν σου φταίω εγώ ή κάποιος άλλος. Δες παλιότερα μηνύματα και θα βρεις τις απαντήσεις που ζητάς. (γράφτηκες σήμερα στις 06:25:57 PM και έστειλες μήνυμα στις  06:56:24 PM, άρα μάλλον δεν τα διάβασες όλα καλά..).
Παράθεση
,
Παράθεση
Αυτό που ρωτάς για το "φανταστικό τίτλο πτυχίου" είναι αόριστο και φυσικά δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς.
Παράθεση
 

Το ότι γράφτηκα σήμερα δεν σημαίνει ότι δεν διάβασα όλα τα προηγούμενα. .Αυτός είναι και ο λόγος που σου έκανα την ερώτηση και πίστευα και ακόμη πιστεύω ότι θα μου δώσεις μία κατατοπιστική απάντηση. Δεν είπα πουθενά ότι μου " φτες εσύ ή κάποιος άλλος" Μην επιτίθεσαι με αυτόν τον τρόπο. Επειδή ξαναδιάβασα όλα όσα έχουν γραφτεί, δεν βρήκα πουθενά απάντηση στο "υποθετικό" ερώτημα που σου έκανα. Γι’ αυτό λοιπόν ,επειδή δεν απαντάς σε υποθετικές ερωτήσειςανασκευάζω  την ερώτηση μου και περιμένω απάντηση κάποιον ο οποίος είναι καθαρός πληροφορικός και όχι όπως οι αυτοματιστές. Μήπως  θα μπορούσες να μας πεις ακριβώς τι μαθήματα θα πρέπει να έχει κάποιος στο προγραμμα σπουδων του τμήματός του για να μπορεί να αποκαλείται Πληροφορικός έτσι ώστε να μην μπορεί κανένας άλλος να απασχολείτε και να μιλάει για την πληροφορική;  

Παράθεση
Επίσης, εδώ είναι φόρουμ συζήτησης στο οποίο είμαστε όλοι ανώνυμοι. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντάει, ούτε είναι αγενής. Όλοι λέμε την γνώμη μας, αν θέλουμε (εγώ την λέω αλλά όπως είπα δεν εκπροσωπώ κανένα εκτός από τον ευατό μου)
Παράθεση
Εξακολουθώ να ισχυρίζομαι ότι είναι αγένεια να μην απαντάς σε κάποιον που σε ρωτάει κάτι. Αν σε ρωτήσει κάποιος όταν περπατάς στον δρόμο , εσύ δεν του δίνεις σημασία; Αυτό δεν είναι αγένεια;




Παράθεση
Αυτό που λεςι εσύ ο ίδιος "Επειδή  δεν έχω καμία σχέση με τον αυτοματισμό και την πληροφορική ", φαίνεται να είναι αλήθεια. Γιατί?
Παράθεση


Δεν κατάλαβα. Τι εννοείς "Γιατί;"



Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 08:43:03 πμ »
Καλημέρα σε όλους... Εύχομαι αυτή η ιστορία σύντομα να τελειώσει (ήδη έχει τελειώσει) αλλά για να μην τρομοκρατούνται οι απόφοιτοι των νέων τμημάτων. Να πω και να χαιρετίσω μια μικρή λεπτομέρεια στο site του ΣΤΕΜΠ. Aν θυμάμαι καλά , στο πεδίο ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ , δίνεται η δυνατότητα να εγγραφούν ως μέλη και άλλα καινούρια τμήματα Πληροφορικής , κατόπιν βέβαια συνέλευσης του συλλόγου.

Αλλά και πάλι , μπερδεύομαι. Θα εγγράψουν μέλος κάποιον/κάποια ενός καινούριου Τμήματος Πληροφορικής σαν μέλος και από την άλλη προσφεύγουν για την ακύρωση και των 11 τμημάτων?

 ???
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος leni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 11:38:14 πμ »
Γεια σε  ολους.
ειμαι καινουργια στο forum και προσπαθω να καταλαβω τι γινετε.ειμαι αποφοιτη(σχεδον) του τμηματος Τηλεπληροφορικης και Διοικησης.Εχω κοιταξει το προγραμμα σπουδων και των υπολοιπων τει και πραγματικα δεν βρισκω καμια τρελη διαφορα με τα τει Αθηνας και Θεσ/νικης.Η μονη διαφορα μας ειναι στην πολη.Γιατι δηλ.να μας περνει ολους η μπαλα.Επειδη ειμαστε σχετικα καινουργια τμηματα και δεν εχουμε το ονομα που εχουν αυτοι?Αλλος δικαιωμα στην Πληροφορικη δεν εχει?Οι πρωτοι δηλ.ειναι οι τελιοι και μετα οι υπολοιποι ειναι αναξιοι?

Υπάρχουν διαφορές. Αν ήταν όλα ίδια ή χωρίς διαφορές, τότε ποιος ο λόγος για τον διαφορετικό τίτλο?

ΟΧΙ. Κανείς δεν είπε ότι είσαι ανάξια. Κανείς δεν είπε ότι ο Μηχανικός Αυτοματισμού είναι άχρηστος. Απλά  o Μηχανικός Αυτοματισμού δεν είναι Πληροφορικός σαν και εσένα και εμένα. Αυτό λέω. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.
Δηλ.το προβλημα σας αφορα μονο τους αυτοματιστες?τοτε ποιος ο λογος να γινει δικαστηριο για ολα τα τμηματα τει.11 αν δεν κανω λαθος.Για να μην παρεξηγηθω δεν εχω κατι με τους αυτοματιστες.Δεν εχω κοιταξει το προγραμμα σπουδων τους και δεν ξερω πολλα.
εσυ τι σχολη εχεις τελιωσει?φανταζομαι πληροφορικης?

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 02:01:34 μμ »
Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, τελικά ο ΣΤΕΜΠ στο δικαστήριο θα επικεντρωθεί κατά όλων των τμημάτων ή μόνο Αυτοματισμού-Τηλεπληροφορικής? Γιατί δεν ενημερώνουν τον κόσμο με μια επίσημη ανακοίνωση?

Σου απαντάω στο κομμάτι που παρέχεις παραπληροφόρηση (ως συνήθως).

Την Τηλεπληροφορική γιατί την αναφέρεις? Υποθέτω το κάνεις επίτηδες για να νομίσουν οι αντίστοιχοι απόφοιτοι ότι ο ΣΤΕΜΠ εναντιώνεται σε αυτούς. Είπαμε 50 φορές αλλά δεν καταλαβαίνεις. Οι μηχανικοί Αυτοματισμού δεν είναι Πληροφορικοί.

Τι θέλεις να πει ο ΣΤΕΜΠ και για ποιο πράγμα να ενημερώσει? Όλο ρωτάς πράγματα χωρίς ουσία....

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 04:36:52 μμ »
Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας, τελικά ο ΣΤΕΜΠ στο δικαστήριο θα επικεντρωθεί κατά όλων των τμημάτων ή μόνο Αυτοματισμού-Τηλεπληροφορικής? Γιατί δεν ενημερώνουν τον κόσμο με μια επίσημη ανακοίνωση?

Την Τηλεπληροφορική γιατί την αναφέρεις? Υποθέτω το κάνεις επίτηδες για να νομίσουν οι αντίστοιχοι απόφοιτοι ότι ο ΣΤΕΜΠ εναντιώνεται σε αυτούς.

??????
Εδώ αγαπητέ μου    http://www.kep.gov.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8174&whichpage=12    τί λές?  Ότι τους στηρίζετε στο ΠΔ268? Ή ότι "είμαστε στο πλευρό σας και σας βοηθάμε να βγείτε από το ΠΔ268 και να διοριστήτε κάπου αλλού"
??????
Ας με βοηθήσει κάποιος...

Είπαμε 50 φορές αλλά δεν καταλαβαίνεις. Οι μηχανικοί Αυτοματισμού δεν είναι Πληροφορικοί.
Τι θέλεις να πει ο ΣΤΕΜΠ και για ποιο πράγμα να ενημερώσει? Όλο ρωτάς πράγματα χωρίς ουσία....
Ο ΣΤΕΜΠ όφειλε να κάνει μια επίσημη ανακοίνωση (από την κατάθεση της προσφυγής) και να πάρει επακριβή θέση για τα υπόλοιπα τμήματα του ΠΔ268.
Γιατί (εκτός από τον αυτοματισμό) εσύ έχεις αναφέρει και την Γεωπληροφορική (και ένα ακόμα που δε το διευκρίνησες),  ο συνάδελφός σου abcdef στο φόρουμ του ΚΕΠ ανέφερε 5 τμήματα , παλιότερα οι φοιτητές σας ανέφεραν περισσότερα και γενικότερα περιπλανιέται μια ασάφεια.
Δες και μόνος σου αγαπητέ snipper στο Φόρουμ του ΚΕΠ, εδώ και 3-4 μέρες, σχεδόν πιο πολύ κατα της τηλεπληροφορικής καταφέρονται όλοι παρά κατά του Αυτοματισμού.
Οφείλει λοιπόν ο Σύλλογός σας να δώσει τις απαραίτητες διευκρινήσεις. Ποιά τμήματα ονομαστικά θα επιδιώξει ο δικηγόρος σας να αποδείξει ότι κακώς συμπεριλήφθηκαν στο ΠΔ268? Έτσι οι μεν να μην ανησυχούν και οι δε να φροντίσουν να χρησιμοποιήσουν τα δικαιώματά τους.

Δεν έχει ουσία για τον απόφοιτο του κάθε τμήματος να το γνωρίζει αυτό? Δηλαδή λέτε "Μόνο τον αυτοματισμό και μερικούς άλλους (αλλά δε σας λέμε ποιούς) θα βγάλουμε από το ΠΔ268. Μή στεναχωριέστε οι υπόλοιποι, είμαστε μαζί σας" ???

Και γιατί συνεχίζετε να μη συγκρίνετε το πρόγραμμα σπουδών σας με το πρόγραμμα των Η/Υ συστημάτων? Πόσο κατάλληλοι για καθηγητές πληροφορικής είναι αυτοί?(με τα ίδια κριτήρια που δεν είμαστε εμείς κατάλληλοι)....

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Συνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 07:14:46 μμ »
Τελικά πήρε αναβολή το δικαστήριο ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 07:34:03 μμ »
Σύμφωνα με προχτεσινές πληροφορίες "Άκόμη είναι πολύ νωρίς για να μας πούνε..."
 
Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Συνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 07:49:56 μμ »
Από ποιον εξαρτάται δηλαδή το αν θα πάρει αναβολή;  ???
Επίσης πότε αναμένεται να βγει η απόφαση;

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 09, 2006, 08:53:18 μμ »
Δε γνωρίζω επακριβώς, αλλά θα μάθω πάρα πολλά πράγματα την ερχόμενη Τετάρτη (εκτός απροόπτου). Πιστεύω ότι θα έχω απάντηση και γιαυτό.

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 765
Σύνολο: 776

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.