*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 212579 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #630 στις: Μάρτιος 26, 2007, 07:48:46 μμ »

   Πιστεύω ότι το σωστό σε αυτή την περίπτωση είναι να ενημερώσεις τους μαθητές σου για τα τεκταινόμενα στο χώρο, ώστε να επιλέξουν σχολές που όχι μόνο έχουν κάποια επαγγελματικά δικαιώματα αλλά είναι και κάποιου επιπέδου. Για παράδειγμα οι αυτοματιστές δεν ανήκουν στον κλάδο της πληροφορικής στον δημόσιο τομέα, έτσι δεν είναι ή κάνω λάθος? Μόνο στην εκπαίδευση έχουν συμπεριληφθεί στον κλάδο αυτό. Οπότε το να στείλεις έναν μαθητή που ενδιαφέρεται για την πληροφορικής εκεί τον περιορίζεις επαγγελματικά (για το γνωστικό δεν το συζητάμε).     Από εκεί και πέρα είσαι υποχρεωμένος να ενημερώσεις τους μαθητές σου για το επίπεδο των σχολών και την κατάσταση που επικρατεί ώστε να μην κάνουν λάθος επιλογές στο μηχανογραφικό.
 
Και εσύ που έμαθες για το γνωστικό των αυτοματιστων ;Στην ΑΣΣΟΕ; Φίλε αν δεν ξέρεις κάτι από πρώτο χέρι καλύτερα να μην μιλάς.
Υ.Γ. Τόσο πια καίγεσαι για το θέμα ΠΕ20 εσύ ένας ΠΕ19; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #631 στις: Μάρτιος 26, 2007, 07:50:14 μμ »

Ξέρεις πολλούς πληροφορικούς που έχουν διδακτορικό στις επιστήμες της αγωγής?
Το ανέφερες έτσι ή έχεις διδακτορικό στις Επιστήμες της Αγωγής, και αν ναι σε τι ακριβώς???
Δηλαδή ένας Πληροφορικός με Διδακτορικό στις Επιστήμες της Αγωγής , που πρέπει κατά τη γνώμη σου να διδάσκει? Σε σχολείο ή σε βιομηχανία?


Από τους 100 πληροφορικούς που διορίζονται στην εκπαίδευση, πόσοι είναι αυτοί που πιστεύεις ότι αγαπάνε αυτή τη δουλειά? Έτσι από περιέργεια ρωτάω.

Για να το ανέφερα , κάποιον ή κάποιους ξέρω... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2007, 08:17:36 μμ από tsipouro »

Αποσυνδεδεμένος drj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #632 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:11:44 μμ »
Εάν όλοι αυτοί που διορίζονταν στα σχολεία αγαπούσαν την εκπαίδευση τότε τα σχολεία θα λειτουργούσαν σωστά



Για να το ανέφερε , κάποιον ή κάποιους ξέρω... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Αποσυνδεδεμένος drj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #633 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:14:34 μμ »
Έχεις δίκιο ανακαλώ, από εδώ και πέρα όποιος μαθητής θέλει να ασχοληθεί με την πληροφορική θα τον στέλνω στο ΤΕΙ Αυτοματισμού, αφού είναι το πλέον σχετικό
τμήμα.
   Και μια και το έφερε η κουβέντα, αφού ενδιαφέρεστε για τον κλάδο σας και δεν θέλετε απλά να χωθείτε στην εκπαίδευση γιατί δεν κάνετε και μια προσφυγή στον ΑΣΕΠ, να σας προσθέσει και εσάς στον κλάδο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕ για όλες τις δημόσιες υπηρεσίες?


Και εσύ που έμαθες για το γνωστικό των αυτοματιστων ;Στην ΑΣΣΟΕ; Φίλε αν δεν ξέρεις κάτι από πρώτο χέρι καλύτερα να μην μιλάς.
Υ.Γ. Τόσο πια καίγεσαι για το θέμα ΠΕ20 εσύ ένας ΠΕ19; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:36 »

Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #634 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:23:43 μμ »
Εάν όλοι αυτοί που διορίζονταν στα σχολεία αγαπούσαν την εκπαίδευση τότε τα σχολεία θα λειτουργούσαν σωστά



Για να το ανέφερε , κάποιον ή κάποιους ξέρω... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν θίγεις μόνο εμένα , αλλά και όλους που είναι διορισμένοι καθηγητές. Δεν μας υποχρέωσαν να πάμε στην εκπαίδευση , εμείς το επιλέξαμε. Είναι επιλογή μας να είμαστε σε τάξη.

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #635 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:33:38 μμ »

   Είναι πιο εύκολο για ένα δάσκαλο σε θέμα γνωστικού αντικειμένου να κάνει πληροφορική στο δημοτικό από ότι κάποιο άλλο μάθημα. Στο κάτω κάτω τι παραπάνω θα μάθουν τα παιδιά από απλή χρήση υπολογιστή. Δηλαδή για να κάνει κάποιος μάθημα πληροφορικής στο δημοτικό δεν χρειάζεται να είναι καθηγητής πληροφορικής. Με μια επιμόρφωση έχεις πάρει τις απαιτούμενες γνώσεις.
Λυπάμαι αν είσαι ΠΕ19 ή ΠΕ20 και θεωρείς πώς η πληροφορική στο Δημοτικό είναι απλή χρήση υπολογιστή.
Αν θέλεις να ποιότητα στην εκαπίδευση στην πληροφορική, αυτό που χρειάζεται να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα από τη ρίζα και εννοώ από τα μικρά παιδία που το μόνο που ξέρουν είναι να χρησιμοποιούν απλά τον υπολογιστή. Μ
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #636 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:45:05 μμ »

   Είναι πιο εύκολο για ένα δάσκαλο σε θέμα γνωστικού αντικειμένου να κάνει πληροφορική στο δημοτικό από ότι κάποιο άλλο μάθημα. Στο κάτω κάτω τι παραπάνω θα μάθουν τα παιδιά από απλή χρήση υπολογιστή. Δηλαδή για να κάνει κάποιος μάθημα πληροφορικής στο δημοτικό δεν χρειάζεται να είναι καθηγητής πληροφορικής. Με μια επιμόρφωση έχεις πάρει τις απαιτούμενες γνώσεις.
Λυπάμαι αν είσαι ΠΕ19 ή ΠΕ20 και θεωρείς πώς η πληροφορική στο Δημοτικό είναι απλή χρήση υπολογιστή.
Αν θέλεις να ποιότητα στην εκπαίδευση στην πληροφορική, αυτό που χρειάζεται είναι να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα από τη ρίζα του και εννοώ από τα μικρά παιδία που το μόνο που ξέρουν είναι να χρησιμοποιούν απλά τον υπολογιστή. Μάθε πως στα συνέδρια που έγιναν πάνω στις ΤΠΕ αυτό προσπαθούμε να αποφύγουμε το να γίνουμε απλοί χρήστες και μάλιστα απο παιδία και πως οι δάσκαλοι στην επιμόρφωση που τους έγινε στις ΤΠΕ (αν συμμετείχες ποτέ), είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως και πως το μοναδικό τους κίνητρο ήταν το επίδομα γιανα πάρουν Υπολογιστή.
Αν λέμε ότι ενδαιφερόμαστε πραγματικά για την Πληροφορική με το να βγάζει ο ένας το μάτι του μάτι του άλλου, μόνο για αυτήν δεν ενδιαφερόμαστε όταν καταργείται το μάθημα αναπτυξη Εφαρμογών από το Λύκειο και δεν αντιδράμε καθόλου.
Και μετά την προσφυγή κατά του Π.Δ, την κάνουμε για την μη υποβάθμιση της Πληροφορικής ως Επιστήμης, έτσι την βαφτίσαμε!!
Και κατα τ'άλλα δεν μας ενδιαφέρει αν θα την διδάσκουν οι δάσκαλοι στο δημοτικό και αν το περιεχόμενο της είναι απλή χρήση.
Πηγαίνεται και σε κανένα συνέδριο στις ΤΠΕ και μετά ασχοληθείται με τους ποιούς πρέπει να πετάξετε έξω.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος vmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #637 στις: Μάρτιος 26, 2007, 08:51:04 μμ »
Έχεις δίκιο ανακαλώ, από εδώ και πέρα όποιος μαθητής θέλει να ασχοληθεί με την πληροφορική θα τον στέλνω στο ΤΕΙ Αυτοματισμού, αφού είναι το πλέον σχετικό
τμήμα.
   Και μια και το έφερε η κουβέντα, αφού ενδιαφέρεστε για τον κλάδο σας και δεν θέλετε απλά να χωθείτε στην εκπαίδευση γιατί δεν κάνετε και μια προσφυγή στον ΑΣΕΠ, να σας προσθέσει και εσάς στον κλάδο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕ για όλες τις δημόσιες υπηρεσίες?


Και εσύ που έμαθες για το γνωστικό των αυτοματιστων ;Στην ΑΣΣΟΕ; Φίλε αν δεν ξέρεις κάτι από πρώτο χέρι καλύτερα να μην μιλάς.
Υ.Γ. Τόσο πια καίγεσαι για το θέμα ΠΕ20 εσύ ένας ΠΕ19; 
Γιατί όχι; Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι εκεί έξω που ασχολούνται με την πληροφορική και έχουν τελειώσει ΤΕΙ Αυτοματισμού. Άλλωστε οι απόφοιτοι αυτού του τμήματος δεν είχαν τα προνόμια άλλων τμημάτων όλα αυτά τα χρόνια με αποτέλεσμα σχεδόν όλοι να έχουν στραφεί στον ιδιωτικό τομέα σε χώρους σχετικούς με πληροφορική, τηλεπικοινωνίες και τόσα άλλα.
Δεν ξέρω αν θα πρέπει να στραφούμε κατά ΑΣΕΠ για να μας προσθέσει στον κλάδο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕ ξέρω όμως έναν σύλλογο που χιλιοπαρακαλούσε τον ΟΤΕ να συμπεριλάβει τους αποφοίτους του στην προκήρυξη όταν είδε τα σκούρα ενώ μεχρι εκείνη την στιγμή δεν έδινε καμία σημασά σε αυτές τις θέσεις.Τι μεσολάβησε άραγε;Έλα δεν είναι και τόσο δύσκολο.
Σ'ευχαριστούμε αγαπητέ ΠΕ-απόφοιτε ΑΣΣΟΕ που ασχολείσαι  με τα προβλήματα των ΤΕ.Το εκτιμούμε και το διασκεδάζουμε ιδιαιτέρως

Αποσυνδεδεμένος kotsiaris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • fuck the system
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #638 στις: Μάρτιος 26, 2007, 09:22:39 μμ »
Ε τότε να κάνουμε τον δάσκαλο , 5 σε 1 και οι υπόλοιπες ειδικότητες να ψωμολυσσάνε στα συσσίτια της εκκλησίας!
ΕΛΕΟΣ...


Η δουλειά του δασκάλου είναι να διδάσκει η δική μας όχι, στην εκπαίδευση έχουμε βρεθεί από σπόντα, αν οι καθηγητές των άλλων ειδικοτήτων έκαναν σωστή επιμόρφωση δεν θα είμασταν απαραίτητοι παρά μόνο στα ΤΕΕ. Ο μόνος λόγος ύπαρξής μας στο Λύκειο είναι το μάθημα της Ανάπτυξης Εφαρμογών που θα καταργηθεί του χρόνου, οπότε παύουμε να έχουμε λόγω διδακτικής ύπαρξης.

Η δική μας δουλειά είναι στη βιομηχανία και όχι στα σχολεία. Αυτά είναι δουλειά των δασκάλων, γιατί μόνο αυτοί είναι παιδαγωγοί και κανείς άλλος (εκτός από ελάχιστες σχολές όπως ΦΠΨ κλπ). Απλά έχουμε βολευτεί στην έκπαιδευση και θεωρούμε ότι μας ανήκει.


Συνάδελφε θα διαφωνήσω μαζί σου. Φυσικά και τα τμήματα Πληροφορικής Τ.Ε.Ι. δίνουν έμφαση στο πρακτικό και όχο τόσο στο θεωρητικό μέρος. Αλλά το να λές οτι δεν κάνουμε για την εκπαίδευση και οτι έχουμε βολευτεί εδώ είσαι λάθος. Με τον ίδιο τρόπο και οι απόφοιτοι άλλων ειδικοτήτων Τ.Ε.Ι. δεν θα έπρεπε να διδάσκουν!
Τώρα, για το μαθημα "Ανάπτυξης Εφαρμογών" που θα καταργηθεί του χρόνου, πρέπει όλοι οι ΠΕ19-20 να προβληματιστούμε.

Αποσυνδεδεμένος drj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #639 στις: Μάρτιος 26, 2007, 09:31:08 μμ »

 Δεν μίλησα μόνο για τα ΤΕΙ, μιλάω για όλες τις σχολές πληροφορικής (έχω τελειώσει το τμήμα της ΑΣΣΟΕ). Όταν λέω ότι δεν κάνουμε για την εκπαίδευση δε λέω ότι είμαστε κακοί καθηγητές ή κάτι τέτοιο. Λέω ότι έχουμε σπουδάσει μια επιστημή την οποία θα εξασκήσουμε σε κάποια εταιρία και θα βοηθήσουμε τη βιομηχανία της χώρας να αναπτυχθεί. Δεν είμαστε δάσκαλοι, ούτε οι τεχνικές ειδικότητες στις οποίες αναφέρεσαι είναι. Εξαιρώ φυσικά όσους έχουν τελείώσει την ΑΣΠΑΙΤΕ. (4ετή) που μπήκαν σε μια σχολή με στόχο την εκπαίδευση.

Συνάδελφε θα διαφωνήσω μαζί σου. Φυσικά και τα τμήματα Πληροφορικής Τ.Ε.Ι. δίνουν έμφαση στο πρακτικό και όχο τόσο στο θεωρητικό μέρος. Αλλά το να λές οτι δεν κάνουμε για την εκπαίδευση και οτι έχουμε βολευτεί εδώ είσαι λάθος. Με τον ίδιο τρόπο και οι απόφοιτοι άλλων ειδικοτήτων Τ.Ε.Ι. δεν θα έπρεπε να διδάσκουν!
Τώρα, για το μαθημα "Ανάπτυξης Εφαρμογών" που θα καταργηθεί του χρόνου, πρέπει όλοι οι ΠΕ19-20 να προβληματιστούμε.

Αποσυνδεδεμένος drj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #640 στις: Μάρτιος 26, 2007, 09:44:22 μμ »

  Δεν επιτέθηκα σε κανέναν, είπα μια αλήθεια, ότι οι περισσότεροι από όσους διοριζόνται στην εκπαίδευση δεν την αγαπάνε, απλά τη θεωρούν εύκολη δουλειά
και αράζουν. Όχι μόνο οι ΠΕ19-20, αλλά όλοι. (Η πλειοψηφία πάντα).
     Προσωπικά ήμουν διορισμένος στην εκπαίδευση 2 χρόνια, αλλά μετά μου ήρθε διορισμός από ΑΣΕΠ σε κάποια δημόσια υπηρεσία και παραιτήθηκα (ήμουν και μακρία). Τώρα έχω βρει την υγειά μου.
    Βαρέθηκα να μπαίνω στην τάξη και να πρέπει να πείσω τους μαθητές ότι πρέπει να γίνει μάθημα στο μάθημα της επιλογής και ότι δεν είναι η ώρα του παιδιού. Δε βαριέσαι, με είχαν προλάβει οι άλλοι "συνάδελφοι" που είχαν διδάξει τους μαθητές μια χαρά. (Παρακαλώ αν κάποιος διδάσκει σε Λύκειο να μου πει αν κάνει κανονικά μάθημα μέχρι το καλοκαίρι στο μάθημα της επιλογής στη Γ Λυκείου και του βγάζω το καπέλο)
    Βαρέθηκα να δέχομαι πίεση να βάλω σε μαθητές 19-20 στο μάθημα της κατεύθυνσης ενώ αξίζουν για 5.
   Και τέλος βαρέθηκα να κάνω το απαράδεκτο μάθημα της Τεχνολογίας Επικοινωνιών. Χώρια ότι ήμουν το παιδί για όλες τις δουλειές. Τώρα είμαι στο γραφειάκι μου, γράφω κώδικα που και που και είμαι μια χαρά.

   Ερωτώ όμως όλους εσάς που είστε καθηγητές πληροφορικής. Εάν το μάθημα της Ανάπτυξης Εφαρμογών καταργηθεί και δεδομένου του γεγονότος ότι το μάθημα της επιλογής είναι μάθημα της πλάκας και ώρα του παιδιού και ότι η Τεχνολογία Επικοινωνιών είναι ένα παρωχημένο παπαγαλίστικο μάθημα, ποιος είναι ο ρόλος τους καθηγητή πληροφορικής στο Λύκειο? Ο μόνος λόγος ύπαρξης μας ήταν το μάθημα της Ανάπτυξης. Αν καταργηθεί εμείς τι δουλειά έχουμε στο σχολείο?

  Αυτά σκέφτομαι φίλε Kotsiaris όταν επιτίθεμαι όπως λες στους καθηγητές

   

Αλήθεια συνάδελφε, τί έχεις τελειώσει?
Γιατί επιτίθεσαι στην συνάδελφο tsipouro και σε όλους εμάς τους διορισμένους καθηγητές ΠΕ19-20?

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #641 στις: Μάρτιος 26, 2007, 10:14:23 μμ »
  Σοβαρά τι λες ρε? ο ΣΤΕΜΠ υπήρχε τόσα χρόνια, και δεν ασχολείται μόνο με την εκπαίδευση όπως ο σύλλογος της πλάκας που έχετε φτιάξει. Δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι, να έρχεται ο κάθε απίθανος και να οικοιοποιείται την πληροφορική. Τέλος πάντων θα φάτε την κρύαδα τον Οκτώβριο και θα πάτε σπίτια σας.
   Προλαβαίνετε να πάρετε και δώρο χριστουγέννων από το ταμείο ανεργίας.

  Πως τον είπατε τον σύλλογό σας? Σύλλογο Αποφοίτων Μειωμένων Προσόντων και Αναξιοπαθούντων Πληροφορικών για Βόλεμα στη Δημόσια Εκπαίδευση?

Όσον αφορά τους Αυτοματιστές γιατί έχουν κολλήσει με την εκπαίδευση? Τα βρήκαν σκούρα στη βιομηχανία και ψάχνουν την εύκολη λύση?
Άαε που πλέον όλα τα αυτόματα καζανάκια με PLC έρχονται έτοιμα από Κίνα, που να βρουν δουλειά και αυτοί οι άμοιροι....

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να στραφούμε κατά ΑΣΕΠ για να μας προσθέσει στον κλάδο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕ ξέρω όμως έναν σύλλογο που χιλιοπαρακαλούσε τον ΟΤΕ να συμπεριλάβει τους αποφοίτους του στην προκήρυξη όταν είδε τα σκούρα ενώ μεχρι εκείνη την στιγμή δεν έδινε καμία σημασά σε αυτές τις θέσεις.Τι μεσολάβησε άραγε;Έλα δεν είναι και τόσο δύσκολο.

Θα σε παρακαλούσα πολύ να αλλάξεις το υφάκι σου. Εδώ μέσα γίνεται διάλογος, λέγονται διαφορες απόψεις και όσο καυστικές κι αν είναι δεν επεμβαίνουμε όταν "πατάνε' πάνω σε κάποια επιχειρήματα.
Οι προσβολές όμως  δεν χωράνε εδώ μέσα. Άλλαξε το μήνυμα σου, πέτα ότι προσβλητικό υπάρχει εκεί μέσα και την επόμενη φορά πρόσεχε πως γράφεις.... αν θες να συνεχίσεις να γράφεις.

Αποσυνδεδεμένος pe20ix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #642 στις: Μάρτιος 26, 2007, 10:15:44 μμ »
  Αυτά είναι επιχειρήματα από σοβαρό καθηγητή. Μπράβο μόνο που ξεχνάς ένα πράγμα. Όταν εμένα με ρωτάνε οι μαθητές μου πως διορίστηκα θα λέω ότι έδωσα εξετάσεις και πέτυχα με ΑΣΕΠ, αξιοκρατικά, ενώ εσύ θα περηφανεύεσαι για τους αγώνες που έκανες και λες με διόρισε το δικαστήριο, τόσα λεφτά έδωσα. Τι πτυχίο έχω ? έλα μωρέ λεπτομέρειες... Αφού μίλησε η δικαιοσύνη, αλήθεια τι σχολή έχεις τελειώσει, άσε μη μου πεις
    ΤΕΙ Αυτοματισμού με εφαρμογές στα Κσζανάκια με Αισθητήρες PLC.
Πάντως εκτός από Αυτοματιστές, Πληροφορικοί ίσως να μπορρείτε να διεκδικήσετε και τα δικαιώματα των υδραυλικών, γιατί όχι?

Πρόσεξε να μην καταπιείς το σάλιο σου γιατι θα δηλητηριαστείς.Και μετά τι θα γίνει η εκπαίδευση αν χάσει έναν άνθρωπο που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός και χρησιμοποιεί εκφράσει του στυλ <<θα φάτε την κρυάδα>>.Σε τσούζει βλέπω η ζητιανιά στον ΟΤΕ

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #643 στις: Μάρτιος 26, 2007, 10:28:35 μμ »

 Αυτό είναι, έγινε ο άλλος moderator και την ψώνισε, ε ρε τι κάνει η εξουσία.
ΖΗΤΩ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΖΗΤΩ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ

Θα σε παρακαλούσα πολύ να αλλάξεις το υφάκι σου. Εδώ μέσα γίνεται διάλογος, λέγονται διαφορες απόψεις και όσο καυστικές κι αν είναι δεν επεμβαίνουμε όταν "πατάνε' πάνω σε κάποια επιχειρήματα.
Οι προσβολές όμως  δεν χωράνε εδώ μέσα. Άλλαξε το μήνυμα σου, πέτα ότι προσβλητικό υπάρχει εκεί μέσα και την επόμενη φορά πρόσεχε πως γράφεις.... αν θες να συνεχίσεις να γράφεις.


"Eλευθερία του λόγου" δεν σημαίνει "ελευθερία να προσβάλω τους άλλους".
Πες ότι θέλεις ελεύθερα επί του θέματος, εξέφρασε όποια αποψη θέλεις, υποστήριξε την σωστά,με επιχειρήματα,χωρίς να προσβάλεις τους άλλους και ΝΑΙ αυτό είναι ελευθερία του λόγου και μπορείς να την έχεις.
Και όταν κάποια στιγμή με δεις να κάνω παρατήρηση σε κάποιον ,για την τοποθετηση του και τις απόψεις του  σε ένα θέμα, μόνο και μόνο επειδή διαφωνώ μαζί του, χωρίς να υπάρχει κανείς άλλος λόγος,τότε μπορεις να μου μιλήσεις για κατάχρηση εξουσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2007, 10:31:52 μμ από Lenazagor »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.