*

Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!  (Αναγνώστηκε 4788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lena207

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 05, 2024, 11:07:00 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις σας!! Νομίζω έχω αρχίσει να μπαίνω στο πνεύμα και να καταλαβαίνω πως δουλεύει το όλο σύστημα. Σαν συμπέρασμα καταλαβαίνω από όσα γράφτηκαν ότι όποιες δομές κι αν δηλώσω είτε γενικής είτε ειδικής σε περίπτωση ανοίγματος πινάκων ακόμη κι αν αυτοί είναι επικουρικοί και όχι κύριοι και τύχει να προσληφθώ και δεν αναλάβω υπηρεσία είτε παραιτηθώ λαμβάνω ποινή αποκλεισμού τουλάχιστον 2 χρόνια για τυχόν διεκδίκηση θέσης γενικότερα.

Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα περιέγραψα πιο πάνω μπορώ να προλάβω τον ενδεχόμενο αποκλεισμό μου φρενάροντας την διαδικασία αφού δώ αν οι περιοχές που μου εμφανίζονται με εξυπηρετούν ή όχι για μία ενδεχόμενη ανάληψη υπηρεσίας;. Σας ευχαριστώ για την όποια απάντηση σχετική με το ερώτημα. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:50 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11090
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 05, 2024, 11:39:38 μμ »
"οριακά" με την έννοια ότι το Τρίτο εξάμηνο θα λήξει τέλη Φεβρουαρίου π.χ., περίπου δηλαδή όταν θα λήγει και προθεσμία να μπουν τα νέα προσόντα? (αν δεν αλλάξει επαναλαμβάνω το σύστημα)
Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ. Το τρίτο εξάμηνο μπορεί να μην έχει μαθήματα. Αν έχει μόνο Διπλωματική Εργασία, στο χέρι σου είναι να την τελειώσεις νωρίς για να προλάβεις τις προθεσμίες της προκήρυξης! Ακόμα κι αν έχεις, όμως, δύο μαθήματα αντί διπλωματικής, γράφεις εξετάσεις συνήθως Ιανουάριο. Δεν τελειώνει το εξάμηνο 28 Φεβρουαρίου.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11090
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 05, 2024, 11:43:54 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις σας!! Νομίζω έχω αρχίσει να μπαίνω στο πνεύμα και να καταλαβαίνω πως δουλεύει το όλο σύστημα. Σαν συμπέρασμα καταλαβαίνω από όσα γράφτηκαν ότι όποιες δομές κι αν δηλώσω είτε γενικής είτε ειδικής σε περίπτωση ανοίγματος πινάκων ακόμη κι αν αυτοί είναι επικουρικοί και όχι κύριοι και τύχει να προσληφθώ και δεν αναλάβω υπηρεσία είτε παραιτηθώ λαμβάνω ποινή αποκλεισμού τουλάχιστον 2 χρόνια για τυχόν διεκδίκηση θέσης γενικότερα.

Αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα περιέγραψα πιο πάνω μπορώ να προλάβω τον ενδεχόμενο αποκλεισμό μου φρενάροντας την διαδικασία αφού δώ αν οι περιοχές που μου εμφανίζονται με εξυπηρετούν ή όχι για μία ενδεχόμενη ανάληψη υπηρεσίας;. Σας ευχαριστώ για την όποια απάντηση σχετική με το ερώτημα. :)
Μα δεν εμφανίζονται οι περιοχές που υπάρχουν κενά, για να τις δηλώσεις. Τα κενά δεν θα τα ξέρεις. Κανείς δεν τα ξέρει. Θα δηλώσεις τις περιοχές που επιθυμείς, με τη σειρά που τις προτιμάς. Όταν βγει η πρόσληψη θα πας να υπηρετήσεις κανονικά και δεν θα έχεις ποινή, γιατί εσύ θα έχεις δηλώσει ως επιθυμητή την περιοχή της πρόσληψης!

Αποσυνδεδεμένος lena207

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 06, 2024, 06:12:08 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση!! σχετικά με  το θέμα των εξαμήνων που λέτε πιο πάνω για να προλάβει κάποιος να τελειώσει το μεταπτυχιακό στην ώρα του για τους πίνακες. Γνωρίζετε σχετικά με τον ΔΟΑΤΑΠ και την αναγνώριση του μεταπτυχιακού τώρα που λέγεται ότι θα γίνεται όλη η διαδικασία ηλεκτρονικά τί αλλάζει σε σχέση με το πως γινόταν έως τώρα; γιατί λένε πως κάνει αρκετό καιρό να γίνει η αναγνώριση με τα εως τώρα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:23:50 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11090
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 06, 2024, 06:48:54 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση!! σχετικά με  το θέμα των εξαμήνων που λέτε πιο πάνω για να προλάβει κάποιος να τελειώσει το μεταπτυχιακό στην ώρα του για τους πίνακες. Γνωρίζετε σχετικά με τον ΔΟΑΤΑΠ και την αναγνώριση του μεταπτυχιακού τώρα που λέγεται ότι θα γίνεται όλη η διαδικασία ηλεκτρονικά τί αλλάζει σε σχέση με το πως γινόταν έως τώρα; γιατί λένε πως κάνει αρκετό καιρό να γίνει η αναγνώριση με τα εως τώρα δεδομένα.
Χωρίς να έχω συγκεκριμένη πληροφόρηση, η ηλεκτρονική διαδικασία λογικά θα μειώσει τον χρόνο ολοκλήρωσης της αναγνώρισης!

Αποσυνδεδεμένος lena207

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 08, 2024, 12:11:26 πμ »
Σε ευχαριστώ πολύ !!!

Αποσυνδεδεμένος Miss06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 08, 2024, 08:02:11 μμ »
Συνάδελφοι καλή δύναμη και υπομονή μέχρι να έχουμε νεότερα!!!
Θα ήθελα να ρωτήσω, άλλαξα πρόσφατα δελτίο ταυτότητας. Θα πρέπει να ενημερώσω τον ΟΠΣΥΔ;;

Αποσυνδεδεμένος lena207

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 10, 2024, 05:21:44 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ !!!


Επιστρέφοντας με νέο ερώτημα όποιος/α μπορεί να μου απαντήσει. Όταν στον ΑΣΕΠ  για μοριοδότηση διορισμού λέει :
Επιμόρφωση Α.Ε.Ι. ή άλλου φορέα του δημόσιου τομέα που εποπτεύεται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, διάρκειας τουλάχιστον 300 ωρών, που πραγματοποιήθηκε σε χρονικό διάστημα τουλάχιστον 7 μηνών   : 2 μονάδες

2 μονάδες για το κάθε επιμορφωτικό σεμινάριο που διαθέτει κάποιος/α ή όσα κι αν διαθέτεις το ανώτατο περιορίζεται στις 2 μονάδες;. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιος γνωρίζει κάτι επί της ερώτησης!!.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11090
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 10, 2024, 06:05:26 μμ »

Επιστρέφοντας με νέο ερώτημα όποιος/α μπορεί να μου απαντήσει. Όταν στον ΑΣΕΠ  για μοριοδότηση διορισμού λέει :
Επιμόρφωση Α.Ε.Ι. ή άλλου φορέα του δημόσιου τομέα που εποπτεύεται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, διάρκειας τουλάχιστον 300 ωρών, που πραγματοποιήθηκε σε χρονικό διάστημα τουλάχιστον 7 μηνών   : 2 μονάδες

2 μονάδες για το κάθε επιμορφωτικό σεμινάριο που διαθέτει κάποιος/α ή όσα κι αν διαθέτεις το ανώτατο περιορίζεται στις 2 μονάδες;. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιος γνωρίζει κάτι επί της ερώτησης!!.
Μόνο μία ετήσια επιμόρφωση μοριοδοτείται με αυτές τις 2 μονάδες. Όσες επιμορφώσεις και να κάνεις επιπλέον δεν μπορείς να πάρεις άλλα μόρια!

Αποσυνδεδεμένος barbarosa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Strč prst skrz krk
    • Προφίλ
Απ: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ!
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 16, 2024, 11:43:09 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι.
Αν μεταπτυχιακά ισοδύναμα ΕΑΕ σε κατατάσσουν στον Β´ πίνακα, μεταπτυχιακά ισοδύναμα Σχολικής Ψυχολογίας πού σε κατατάσσουν;
- Θεέ μου, βόηθηξέ μου…😇
- Μα σείε κι εσύ τσι πόδες σου!🤨

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32482
  • Τελευταία: KinderTeacher
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1169204
  • Σύνολο θεμάτων: 19295
  • Σε σύνδεση σήμερα: 549
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.