*

Αποστολέας Θέμα: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 110872 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 07:59:06 μμ »
χαλαρά όμως!!!!  Εδώ στις ειδήσεις λένε πως η Τρόικα ζητάει και ανάκληση διορισμών του 2010 και 2011!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:55:54 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:00:55 μμ »

Κυριακη πρωι 11-13. Ολοι μπορουν. Εκλεισε!

Εγώ δεν μπορώ Κυριακή πρωί.. μετά από ξενύχτι σαββατόβραδου, επιβάλλεται ύπνος. Και αν με πιέσετε, θα φέρω χαρτί από γιατρό!  ;D

Να την κάνουμε Σάββατο βράδυ , να βολέψουμε και το συνάδελφο  ,πάμε και μια μπαρότσαρκα ή τίποτα μπουζούκια μετά να έλθουμε "στα ίσα μας"  8)
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:02:41 μμ »
Διαφωνώ σ΄αυτό. Εμένα ας πούμε θα με βόλευε πολύ καλύτερα να πάω για βαθμούς το απόγευμα.

Μα αν η βολή του καθενός ήταν το κριτήριο κι εμένα θα με βόλευε οι Δ/νσεις να είναι ανοικτές τις Κυριακές (το Σάββατο έχει λαϊκή ;D).

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν φορές που αδυνατούμε να αφήσουμε τη δουλειά μας προς χάριν των βαθμών ή της ενημέρωσης και ως γονείς βρισκόμαστε πολλές φορές σε αδιέξοδο, ειδικά όσοι έχουμε βιώσει τον ιδιωτικό τομέα και ξέρουμε πώς μας κοιτούν όταν ζητάμε γονική άδεια.
Όμως έχω τύχει σε σχολεία που έδιναν/δώσαμε απογευματική ώρα βαθμούς και η προσέλευση των γονιών δεν ήταν διαφορετική από αυτήν των μεσημεριανών ωρών με μικρές αποκλίσεις και προς τα πάνω και προς τα κάτω.

Και έστω και να δεχθώ ότι είναι μια προς το καλύτερο αλλαγή (για τους βαθμούς μόνο) γιατί δεν προβλέπεται για τον εκπαιδευτικό να είναι υπερωριακή απασχόληση; Όλα στην πλάτη του καμπούρη;

και βέβαια η βολή του καθενός δεν είναι κριτήριο..αλλά η βολή του συνόλου είναι. για το λόγο αυτό ας πούμε λειτουργεί πχ το Ταμιευτήριο και απόγευμα σε κάποιες περιοχές....ή για το λόγο αυτό θα λειτουργήσουν σύντομα απογευμα και οι Εφορίες.... και ναι, θεωρώ αυτονόητο και οι ΔΔΕ να λειτουργούν απόγευμα ή Κυριακές αν αυτο εξυπηρετεί τον μεγάλο όγκο των εξυπηρετούμενων απο αυτές... 

τώρα αυτό για την υπερωριακή απασχόληση δηλαδή βρε rozy.... μια φορά το τρίμηνο / τετράμηνο είναι αυτοί οι βαθμοί....θα πλουτίσουμε πια από αυτό;  Εξάλλου δύο μήνες χωρίς διδακτικό έργο πληρώνουν επίδομα διδακτικής προετοιμασίας.....ήμαρτον!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:03:40 μμ »
και την επομενη θα πας "εφεδρεια"....διαλεξε  ;D

Χμμμμμμ τώρα που το ανέφερες, παίζει στο μέλλον θέμα "εφεδρείας" και στους εκπαιδευτικούς; Τι πιστεύετε;

εκτός της εφεδρείας παίζει και η μείωση του μισθού ως πειθαρχική ποινή από τν Δ/ντη σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:55:54 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:08:32 μμ »
και βέβαια η βολή του καθενός δεν είναι κριτήριο..αλλά η βολή του συνόλου είναι. για το λόγο αυτό ας πούμε λειτουργεί πχ το Ταμιευτήριο και απόγευμα σε κάποιες περιοχές....ή για το λόγο αυτό θα λειτουργήσουν σύντομα απογευμα και οι Εφορίες.... και ναι, θεωρώ αυτονόητο και οι ΔΔΕ να λειτουργούν απόγευμα ή Κυριακές αν αυτο εξυπηρετεί τον μεγάλο όγκο των εξυπηρετούμενων απο αυτές... 

τώρα αυτό για την υπερωριακή απασχόληση δηλαδή βρε rozy.... μια φορά το τρίμηνο / τετράμηνο είναι αυτοί οι βαθμοί....θα πλουτίσουμε πια από αυτό;  Εξάλλου δύο μήνες χωρίς διδακτικό έργο πληρώνουν επίδομα διδακτικής προετοιμασίας.....ήμαρτον!

δεν λειτουργούν με το ίδιο προσωπικό πρωί απόγευμα, αν δεν κάνω λάθος.

οι αναπληρωτές ούτε μισθό δεν έχουμε το καλοκαίρι, ούτε κάποιοι επίδομα ανεργίας.
Και πολλοι δεν είμαστε τοποθετημένοι μόνο σε ένα σχολείο αλλά σε δύο ή και τρία. Και δεν μιλάει μόνο για βαθμούς αλλά και για ενημερώσεις που πάλι αν δεν κάνω λάθος προβλέπονται περισσότερες, ειδικά αν ψηφιστεί και από τον εσωτερικό κανονισμό του σχολείου.


Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:09:11 μμ »
τώρα αυτό για την υπερωριακή απασχόληση δηλαδή βρε rozy.... μια φορά το τρίμηνο / τετράμηνο είναι αυτοί οι βαθμοί....θα πλουτίσουμε πια από αυτό;  Εξάλλου δύο μήνες χωρίς διδακτικό έργο πληρώνουν επίδομα διδακτικής προετοιμασίας.....ήμαρτον!

Αν και συμφωνώ στο ότι 1-2 φορές το τρίμηνο (και το μήνα θα πω εγώ) δεν χρειάζεται να θεωρηθεί υπερωριακή απασχόληση, αλλά ως προς το τελευταίο υπάρχει ένσταση. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι τα περισσότερα επιδόματα, όπως και αυτό της διδακτικής προετοιμασίας, υπάρχουν επειδή το κράτος δεν ήθελε να αυξήσει τους βασικούς μισθούς (για ευνόητους λόγους τις περισσότερες φορές). Οπότε, ο μισθός ενός εκπαιδευτικού θα έπρεπε να θεωρείται ως ενιαίος, άσχετα αν περιλαμβάνει διάφορα επιδόματα (που πάνε και για κατάργηση τώρα, με άγνωστο το τελικό αποτέλεσμα). Αλλιώς λαϊκίζουμε..  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:13:31 μμ »
θα πλουτίσουμε πια από αυτό; 

εγώ πάντως πέρσι φτώχυνα, καθότι το σχολείο μου απείχε 35 χλμ από το σπίτι μου και πλήρωνα και Αττική οδό.
Άσε που έπρεπε να ψάχνω άνθρωπο να μου πηγαινοφέρνει και κρατάει τα παιδιά που άλλο είχε μπάσκετ άλλο αγγλικά...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:15:27 μμ »

1ο ερώτημα: όταν λέει αναπλήρωση στα διδακτικά καθήκοντα εννοεί το ίδιο μάθημα σωστά ? δηλαδή την ίδια ειδικότητα?

2ο ερώτημα: ο συνάδελφος αφού να πάρει διδακτική ώρα και έχει συμπληρωμένο το ωράριο του θα πάρει υπερωρία ?

αυτό ισχύει ούτως ή άλλως και με τον 1566...
αυτό που ίσως δεν καταλάβατε είναι ότι η παραμονή στο σχολείο πλέον 8-2 γίνεται υποχρεωτική ( και όχι μόνο εφόσον υπάρχουν διοικητικές εργασίες και δεν ξεπερνούν τις τόσες ώρες τη μέρα κτλ κτλ κτλ )και άρα δεν θα πληρώνεται και η υπερωρία...

νομίζω δεν κατάλαβες ότι λέει αναπλήρωση στα "διδακτικά" και το διδακτικό ωράριο όταν ξεπερνιέται τότε μπαίνει υπερωρία, δεν μιλάει σκέτο απασχόληση.

αν έλεγε απασχολεί τότε οκ


βασικά αυτό που λέει είναι ΚΕΝΟ ΣΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ "Σε περίπτωση απουσίας εκπαιδευτικού η αναπλήρωση στα διδακτικά του καθήκοντα γίνεται με εντολή του διευθυντή από εκπαιδευτικό της ίδια Σχολικής Μονάδας, κατά προτίμηση ίδιας ή συναφούς ειδικότητας, που έχει κενό στο ημερήσιο διδακτικό ωράριο εργασίας του. Η άρνηση συμμόρφωσης στο ανωτέρω εκπαιδευτικό καθήκον συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα

πράγμα που σημαίνει ότι όλο το ωράριο εργασίας θεωρείται πλέον διδακτικό..... δε μπορώ να επεκταθώ άλλο για να το ξεκαθαρίσω περαιτέρω...

Νομίζω παρανόησες. Και σωστά το έκανες αφού αυτός που το έγραψε προφανώς ήθελε να πει "διδακτικό κενό στο εργασιακό ωράριο του" αλλά έβαλε τις λέξεις ανάποδα :-) Προφανώς θα υπάρξει διόρθωση στην διατύπωση. Διαφορετικά θα πρέπει το εργασιακό ωράριο μας να ταυτιστεί με το διδακτικό κάτι που δεν παίζει.

Αποσυνδεδεμένος deepblue_1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:22:51 μμ »
Πιστεύω ότι και αυτός ο νόμος είναι στο  γενικότερο πλαίσιο της μείωσης των δικαιωμάτων των εργαζομένων και της αύξησης των υποχρεώσεών τους.Επίσης μειώνει το ρόλο του συλλόγου διδασκόντων και των εκπαιδευτικών.Πάμε δηλαδή σε ένα πιο αντιδραστικό και απολυταρχικό σχολείο,διευθυντή,κτλ.
ΠΕ81

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:29:19 μμ »
και βέβαια η βολή του καθενός δεν είναι κριτήριο..αλλά η βολή του συνόλου είναι. για το λόγο αυτό ας πούμε λειτουργεί πχ το Ταμιευτήριο και απόγευμα σε κάποιες περιοχές....ή για το λόγο αυτό θα λειτουργήσουν σύντομα απογευμα και οι Εφορίες.... και ναι, θεωρώ αυτονόητο και οι ΔΔΕ να λειτουργούν απόγευμα ή Κυριακές αν αυτο εξυπηρετεί τον μεγάλο όγκο των εξυπηρετούμενων απο αυτές... 

τώρα αυτό για την υπερωριακή απασχόληση δηλαδή βρε rozy.... μια φορά το τρίμηνο / τετράμηνο είναι αυτοί οι βαθμοί....θα πλουτίσουμε πια από αυτό;  Εξάλλου δύο μήνες χωρίς διδακτικό έργο πληρώνουν επίδομα διδακτικής προετοιμασίας.....ήμαρτον!

δεν λειτουργούν με το ίδιο προσωπικό πρωί απόγευμα, αν δεν κάνω λάθος.

οι αναπληρωτές ούτε μισθό δεν έχουμε το καλοκαίρι, ούτε κάποιοι επίδομα ανεργίας.
Και πολλοι δεν είμαστε τοποθετημένοι μόνο σε ένα σχολείο αλλά σε δύο ή και τρία. Και δεν μιλάει μόνο για βαθμούς αλλά και για ενημερώσεις που πάλι αν δεν κάνω λάθος προβλέπονται περισσότερες, ειδικά αν ψηφιστεί και από τον εσωτερικό κανονισμό του σχολείου.

σωστό - γιατί δεν λειτουργούν απόγευμα μόνο μια φορά το εξάμηνο αλλά ΚΑΘΕ απόγευμα.

οι αναπληρωτές - αν εξαιρέσει κανείς τη φετινή χρονιά που και πάλι οι τοποθετήσεις ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθεί - δεν αναλαμβάνουν υπηρεσία 1/9 όπως οι μόνιμοι ούτε εκτελούν θερινές υπηρεσίες όπως οι μόνιμοι.

Landau  άλλο το θα έπρεπε να θεωρείται ενιαίος ο μισθος και άλλο το αν τελικά θεωρείται...

rozy  όλοι χάσαμε πολλά λεφτά τον τελευταίο χρόνο και θα χάσουμε ακόμα περισσότερα φέτος...και γω έκανα 82 χιλιόμετρα πήγαινε έλα καθημερινά και χρειαζόμουν 100 ευρώ τη βδομάδα... Φέτος σηκώνομαι στις 5 και 6.30 παίρνω το υπηρεσιακό αυτοκίνητο. Αύριο θα πάω να δουλέψω - ναι, Κυριακάτικα!  Για να μπορείς εσύ (ή ο οποιοσδήποτε ) που διορίστηκε πχ αναπληρωτής ΕΑΕ να έρθει τη Δευτέρα και να αναλάβει υπηρεσία χωρίς εγώ να πρέπει να του πω ' μεγάλε κάτσε πρώτα να τελειώσω με το datacenter που θα πάρει κανα τρίωρο..." Δηλαδή τι; να ζητήσω υπερωρία; Δε θα το κάνω ...γιατί και γω όταν χρειάστηκε έφυγα νωρίτερα ή πήγα αργότερα ή μπορεί και να μη μου χρέωσαν μια μέρα άδεια... 

τέλος kinegire μην παίρνεις κι όρκο ότι η ταύτιση του εργασιακού με το διδακτικό δεν "παιζει".... αναμένονται πολλές αλλαγές σε αυτά που ως τώρα ξέραμε ως ¨"εργασιακά κεκτημένα"...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 08:51:03 μμ »
bitch νομίζω ότι έχετε μια ανικανότητα στην δ/νση που είσαι να βρείτε άτομα να αναλάβουν αποτελεσματικά τον φόρτο εργασίας, με αποτέλεσμα να τα έχεις φορτωθεί εσύ να ξεπατώνεσαι και να κάνεις το λάθος να θεωρείς τον εαυτό σου ως μέτρο σύγκρισης με τους υπόλοιπους, με αποτέλεσμα να είσαι τόσο "σκληρή" για τους συναδέλφους σου διοικητικούς και τους πρώην συναδέλφους σου εκπαιδευτικούς. Είναι σίγουρο ότι υπάρχουν άνθρωποι με ικανότητες και με όρεξη να σε βοηθήσουν αλλά προφανώς αποσπούνται άλλοι με άλλα κριτήρια από το αφεντικό σου.

όσο αφορά το ωράριο είναι προφανές ότι αυτός που το έγραψε δεν δικαιολογείτε από τις αλλαγές που περιμένεις εσύ. Έχει κάνει λάθος διατύπωση.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 09:04:39 μμ »
bitch νομίζω ότι έχετε μια ανικανότητα στην δ/νση που είσαι να βρείτε άτομα να αναλάβουν αποτελεσματικά τον φόρτο εργασίας, με αποτέλεσμα να τα έχεις φορτωθεί εσύ να ξεπατώνεσαι και να κάνεις το λάθος να θεωρείς τον εαυτό σου ως μέτρο σύγκρισης με τους υπόλοιπους, με αποτέλεσμα να είσαι τόσο "σκληρή" για τους συναδέλφους σου διοικητικούς και τους πρώην συναδέλφους σου εκπαιδευτικούς. Είναι σίγουρο ότι υπάρχουν άνθρωποι με ικανότητες και με όρεξη να σε βοηθήσουν αλλά προφανώς αποσπούνται άλλοι με άλλα κριτήρια από το αφεντικό σου.

όσο αφορά το ωράριο είναι προφανές ότι αυτός που το έγραψε δεν δικαιολογείτε από τις αλλαγές που περιμένεις εσύ. Έχει κάνει λάθος διατύπωση.


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D  πράγματι είμαι "σκληρή" αλλά πάλι δε βλέπω φως στο τούνελ για να ....μαλακώσω!! Δε μπορεί να είναι απλά τυχαίο ότι περιτριγυρίζομαι απο  "ανίκανους να αναλάβουν αποτελεσματικά τον φόρτο εργασίας".... μάλλον θα αποτελούν και την πλειοψηφία των περιπτώσεων....
Νομίζω ότι μάλλον εσείς εδώ κρίνετε με βάση τον εαυτό σας. Πράγματι στο φόρουμ οι περισσότεροι που ποστάρετε δείχνετε να έχετε μια αγωνία για τα εκπ/κά πράγματα και ένα πραγματικό ενδιαφέρον. Αλλά ξέρετε πολύ καλά πως σε καμία περίπτωση όλοι εμείς που είμαστε μέλη του παρόντος φόρουμ δεν είμαστε και η πλειοψηφία του εκπαιδευτικού κόσμου.
Βεβαιότατα υπάρχουν και άνθρωποι με όρεξη και ικανότητες -δεν είμαι παγκόσμιο φαινόμενο σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση  ( και η αλήθεια είναι ότι έχω βρει τρια τέσσερα  ακόμα τέτοια άτομα στη δουλειά - πχ . αυτοί που κάνουν τη μισθοδοσία - τους βγάζω το καπέλο) αλλά όλοι οι υπόλοιποι πού είναι ρε γμτ; 
Δε μπορεί ας πούμε μόνο εγώ να έχω πέσει στην "περίπτωση",  και ούτε μια ολόκληρη διεύθυνση που αριθμεί σχεδόν 3000 εκπ/κούς   ( και άρα ικανό στατιστικό στοιχειο)  να αποτελείται σε μεγάλο βαθμό απο μικρότερα ή μεγαλύτερα λαμόγια..... Θεωρώ πάντως τον εαυτό μου πολύ τυχερό που ευτυχώς έχω έναν Προϊστάμενο εξαιρετικο - και λαμπρό παράδειγμα προς μίμηση, άνθρωπο που πραγματικά σε εμπνέει  να κάνεις το καλύτερο!

τέλος, όσον αφορά το ωράριο, δεν μπορώ να επεκταθώ αλλά δεν πρόκειται για αλλαγές που περιμένω εγώ...  ;D ;D ;D ;D

υγ....εκείνος ο Σαμαράς τι στο καλό λέει τόση ώρα;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 07:10:26 πμ »
Υπάρχουν λογιών-λογιών δυσκολίες σε κάθε δουλειά και κάθε πόστο.Για παραδειγμα-όσο αναιδες και να ειναι αυτό-δεν είναι το ιδιο να... ικανοποιεις 5-6 ηλικιωμένες τη μέρα ως ζιγκολό με το να κάνεις τον..παθητικώς συνουσιαζόμενο απαξ της ημέρας!Αμφοτερα για λόγους βιοπορισμού,ετσι;Εμ,άλλο να πονάει η μέση και αλλο...
Δειτε(αλληγορικώ τω  τροπω) σχετικά το βιντεο: (από 0.22-0.52 και 0.52 κ.ε. και συγκρινετε καταστάσεις)

http://www.youtube.com/watch?v=1_0efH_lj8o


Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:52:29 μμ »
Εμείς απόγευμα τους δίνουμε, 2 φορές το χρόνο είναι, δε παθαίνουμε και τίποτα, έχουμε κ χρόνο να μιλήσουμε με τους γονείς, ακούμε ευχαριστώ, και μετά βγαίνουμε κ ταβέρνα 40 άτομα! :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.