*

Αποστολέας Θέμα: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α  (Αναγνώστηκε 114669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 05, 2017, 10:45:57 μμ »
ΣΥΝ/ΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ξερει κανεις να μου πει αν αποσπασμενος εκπ/κος αμεα μπορει να διατεθει στην ειδικη αγωγη στο ΠΥΣΔΕ αποσπασης του?ΜΟΝΟ ΜΕ αναπηρια 67% και προϋπηρεσια σε Τ.Ε.?
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 11, 2017, 01:23:54 μμ »
Καλημερα. Ξερει κανεις τι παιζει με τη συμπληρωση ωραρίου; Μπορει να ερθει καποιος για συμπληρωση ωραριου 16 ωρες (και κατα συvεπεια να προηγηται της τοποθετησης απο των αποσπασμενων); Βέβαια το πώς γίνεται κάποιος να χρειαζεται 16/21 ώρες συμπλήρωσης και να μη βγαίνει οργανικά υπεράριθμος είναι άλλο θέμα....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2017, 04:39:11 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος Jo K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 10:32:42 μμ »
Συνάδελφοι,χρειάζομαι άμεσα τα φώτα σας!
Υπάρχει κάτι που να λέει ότι οι της διάθεσης ΠΥΣΠΕ προηγούνται στην τοποθέτηση από αυτούς που κάνουν αίτηση για συμπλήρωση ωραρίου με οργανικές???Ταυτόχρονη η τοποθέτηση αλλά της διαθεσης διαλεξαν σχολεία με προτεραιότητα!!!Ατομα δλδ με λιγότερα μόρια πήραν σχολεία από αλλους με περισσότερα μόρια και οργανική που ζητουσαν συμπληρωση σε ωρες.
Εγινε σήμερα και ετοιμάζω την ένσταση!!!

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 19, 2017, 11:06:02 μμ »
Συνάδελφοι,χρειάζομαι άμεσα τα φώτα σας!
Υπάρχει κάτι που να λέει ότι οι της διάθεσης ΠΥΣΠΕ προηγούνται στην τοποθέτηση από αυτούς που κάνουν αίτηση για συμπλήρωση ωραρίου με οργανικές???Ταυτόχρονη η τοποθέτηση αλλά της διαθεσης διαλεξαν σχολεία με προτεραιότητα!!!Ατομα δλδ με λιγότερα μόρια πήραν σχολεία από αλλους με περισσότερα μόρια και οργανική που ζητουσαν συμπληρωση σε ωρες.
Εγινε σήμερα και ετοιμάζω την ένσταση!!!

Από ότι κατάλαβα μπορεί να παίζει η χρονική σειρά. Δηλαδή εφόσον αυτοί διατέθηκαν πρώτοι πήραν και τα σχολεία.
Το πρόβλημα είναι τι γίνεται αν διατεθούν (εξ ολοκλήρου) άτομα με αίτησή τους καθώς και άτομα χωρίς αίτησή τους.
Στο δίκό μου πύσδε τα άτομα με αίτησή τους τα τοποθέτησαν πρώτα κάτι που δεν ισχύει νομίζω από την νομολογία.

Καλά έκανες ένσταση. Μπορεί να σε απαντήσουν ότι αυτοί που διατέθηκαν πρέπει να έχουν ωράριο.. Ας μας γράψεις τι σου απάντησαν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 22, 2017, 04:23:02 μμ »
Συνάδελφοι ερώτηση κι από μένα:

Θα είμαι σε τρία σχολεία φέτος. 1 εσπερινό + 2 πρωινά

Θα πρέπει να πάρω εξωδιδακτικές εργασίες; Αν ξέρετε βάλτε link το Νόμο

Δε ρωτάω για εφημερίες, αυτό το βρήκα
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος woolf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 22, 2017, 04:52:23 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Συμπληρώνω το ωράριο μου σε άλλα 2 σχολεία πέραν αυτού της οργανικής μου. Στο ένα σχολείο πηγαίνω για 6 ώρες. Μου έχουν πει πως θα πηγαίνω 2 μέρες και θα έχω 1 ώρα ολοήμερο και τις 2 μέρες. Στο συγκεκριμένο σχολείο υπάρχει συναδελφος ίδιου κλάδου με πλήρες ωράριο στο πρωινό στην οποία δεν έχει ανατεθεί ούτε μία ώρα ολοήμερο. Μπορεί να γίνει αυτό; Δήλαδη να πάρω εγώ ολοημερο που πηγαινω σε τρία σχολεία, τις 2 μέρες σε 2σχολεία και να κάνω και ολοήμερο, και μάλιστα όχι στο σχολείο βάσης μου,  ενώ η άλλη συνάδελφος είναι σε ένα σχολείο μόνο και δεν κάνει ούτε μία ώρα ολοήμερο;

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 22, 2017, 05:38:09 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Συμπληρώνω το ωράριο μου σε άλλα 2 σχολεία πέραν αυτού της οργανικής μου. Στο ένα σχολείο πηγαίνω για 6 ώρες. Μου έχουν πει πως θα πηγαίνω 2 μέρες και θα έχω 1 ώρα ολοήμερο και τις 2 μέρες. Στο συγκεκριμένο σχολείο υπάρχει συναδελφος ίδιου κλάδου με πλήρες ωράριο στο πρωινό στην οποία δεν έχει ανατεθεί ούτε μία ώρα ολοήμερο. Μπορεί να γίνει αυτό; Δήλαδη να πάρω εγώ ολοημερο που πηγαινω σε τρία σχολεία, τις 2 μέρες σε 2σχολεία και να κάνω και ολοήμερο, και μάλιστα όχι στο σχολείο βάσης μου,  ενώ η άλλη συνάδελφος είναι σε ένα σχολείο μόνο και δεν κάνει ούτε μία ώρα ολοήμερο;
Αν συμπληρώνει το ωράριό της στο πρωινό όλα είναι νόμιμα. Εσύ τη μέρα που έχεις ολοήμερο θα πρέπει  νομίζω να ξεκινάς μάθημα μετά τις 10:00. Δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω κόλλημα το ότι είσαι σε 3 σχολεία, ούτε ότι είσαι σε 2 σχολεία την ίδια μέρα. Υπάρχουν κάποιοι που πηγαίνουν σε 5 σχολεία. Δυστυχώς η κατάσταση είναι τραγική με τα μικρά σχολεία όπου για να συμπληρώσεις ωράριο αναγκάζεσαι να κάνεις μάθημα σε πολλά από αυτά. Όσο για το ηθικό της υπόθεσης νομίζω ότι όποιος και να ήταν στη θέση της συναδέλφου  σου εφόσον μπορεί να καλύψει το ωράριο στο πρωινό γιατί να μπλέκει με ολοήμερο;

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #343 στις: Μάιος 30, 2018, 03:35:41 μμ »
Καλησπέρα σε ολους..
γνωριζει καποιος με καποιο έγγραφο εαν μετα την ληξη των μαθηματων παρουσιαζόμαστε στο σχολείο τοποθέτησης όλες τις ημερες μεχρι 30 ιουνιου ή συνεχίζουμε να πηγαίνουμε σε ολα??
Γνωρίζω οτι παμε σε ολα τα σχολεια και αυτο εκανα μεχρι τωρα?? αλλα ακουστηκε οτι δεν ισχυει πλεον!!
ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 05:59:59 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: προηγείται για συμπλήρωση ωραρίου ο υποδιευθυντής με μαθήματα β ανάθεσης; Και αν ναι, γιατί ο διευθυντής κρατά τον υποδιευθυντή με έλλειμμα ωρών και δεν του δίνει εξαρχής από τις δικές μου ώρες εφόσον δικό μου μάθημα μπορεί να το διδάξει ως β ανάθεση; Και κάτι ακόμα! Η Γ ανάθεση ενεργοποιείται μετά τις 30 Σεπτεμβρίου με απόφαση Πυσδε! Αν όμως δεν υπάρχουν διαθέσιμες ώρες για Γ ανάθεση είναι δυνατόν να παρθούν ώρες από εκπαιδευτικό που έχει το μάθημα σε Α ανάθεση;

Αποσυνδεδεμένος SOKAL

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 18, 2018, 05:42:38 μμ »
Θα ηθελα να σας ρωτησω εαν γνωριζει κανεις για μειονοτικα.....εχω τοποθετηθει σε μειονοτικο ολοημερο σε 2/θεσιο σχολειο και το ωραριο μου ειναι 25 ωρες λογω διθεσιου.Σημερα μου ειπαν πως δε συμπληρωνω το ωραριο μου και πως για πρεπει για 5 ωρες να παω να συμπληρωσω σε 8/θεσιο.Με ποιο ωραριο τωρα εγω θα δουλευω με του διθεσιου και θα κανω 5 ωρες σε 8/θεσιο;

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 29, 2018, 05:58:12 μμ »
Μια ερώτηση και από μένα...

Συνάδελφος διατέθηκε για συμπληρωση ωραρίου σε 2ο σχολείο και πάλι ομως του υπολείπονται ώρες  (αν δεν κανω λάθος χρειάζεται ακομη 4 για να συμπληρώσει ωράριο). Παρόλα αυτά, κανείς δεν του εχει κανει νύξη για αυτες τις 4 ώρες. Ο συνάδελφος ρωτά εαν θα πρέπει ο ίδιος να επικοινωνήσει με την διεύθυνση για το τι μέλλει γενέσθαι ή θα ηταν πιο συνετό να περιμένει νεότερα  (όποτε και αν ερθουν) και ως τότε να εργάζεται με μειωμενο ωραριο. Η ακριβής του φραση ηταν: "μήπως βγαλω μονος μου τα μάτια μου αν παρω τηλ. Να ρωτησω, μηπως καλύτερα να μην ανακατεψω τα πράγματα"; Ποια η γνωμη σας;

Συνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 29, 2018, 06:21:24 μμ »
Μια ερώτηση και από μένα...

Συνάδελφος διατέθηκε για συμπληρωση ωραρίου σε 2ο σχολείο και πάλι ομως του υπολείπονται ώρες  (αν δεν κανω λάθος χρειάζεται ακομη 4 για να συμπληρώσει ωράριο). Παρόλα αυτά, κανείς δεν του εχει κανει νύξη για αυτες τις 4 ώρες. Ο συνάδελφος ρωτά εαν θα πρέπει ο ίδιος να επικοινωνήσει με την διεύθυνση για το τι μέλλει γενέσθαι ή θα ηταν πιο συνετό να περιμένει νεότερα  (όποτε και αν ερθουν) και ως τότε να εργάζεται με μειωμενο ωραριο. Η ακριβής του φραση ηταν: "μήπως βγαλω μονος μου τα μάτια μου αν παρω τηλ. Να ρωτησω, μηπως καλύτερα να μην ανακατεψω τα πράγματα"; Ποια η γνωμη σας;

Μια διευκρίνιση: Είναι αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου;
Σε κάθε περιπτωση οι ώρες φαίνονται στο myschool. Μάλλον θα συνεδριάσει το πυσδε που θα τη διαθέση ή θα κάνει γραμματειακή.

Αποσυνδεδεμένος angela_p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 29, 2018, 09:33:28 μμ »
Όχι, μόνιμος είναι. Δηλαδή προτείνεις να μη γίνει κάποια κινηση εκ μέρους του και να περιμένει;

Συνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Συμπλήρωση ωραρίου με διάθεση σε επιπλέον σχολείο/α
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 29, 2018, 09:39:40 μμ »
Όχι, μόνιμος είναι. Δηλαδή προτείνεις να μη γίνει κάποια κινηση εκ μέρους του και να περιμένει;

Εκτός αν γνωρίζει κάποιο σχολείο που έχει κενό 4 ωρών και θέλει να πάει οπωσδήποτε εκεί και να δηλώσει στο ΠΥΣΔΕ οτι ενδιαφέρεται. (;) Αλλά και πάλι η απόφαση είναι του Πυσδε. Μετά τις 30 Σεπτεμβρίου ενεργοποιούνται και οι γ αναθέσεις. Μπορεί να να συμπληρώσει μέσα στα σχολεία που ήδη πηγαίνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.