*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές πρώτου διορισμού  (Αναγνώστηκε 113319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #686 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:06:21 πμ »
επικοινώνησε κανείς με τη δευτεροβάθμια που ανήκει;η δική μου δεν απαντά. το κλείσανε το μαγαζί για 15αυγουστο.

 Ούτε η δική μου απαντά! Από Δευτέρα μάλλον...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:27 »

Αποσυνδεδεμένος ivou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #687 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:10:00 πμ »
διοριζομαι Γ δωδεκανησου(καλυμνο), >:( γνωριζει κανεις κατι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #688 στις: Αύγουστος 13, 2010, 10:12:16 πμ »
Διορίστηκα ανέλπιστα στα Δωδεκάνησα!!ΠΕ 60 και δεν περιμενα διορισμό.Σίγουρα αρνηθηκε αρκετός κοσμος για να φτάσει η σειρά μου!

Ερωτησούλα:Πως μπορω να μάθω ποτε θα γινουν τα ΠΕΚ;
Και κάτι ακόμη:Όσο νωριτερα παρουσιαστεις παίζει ρόλο στην επιλογή σχολείου-νησιού;
και εγω ακριβώς τα ίδια... πήρα τηλ το πρωί στην πρωτοβάθμια και μου είπαν να μπω το μεσημεράκι στη σελίδα www.a12nisou.info  θα υπάρχουν εκεί όσο χρειαζόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος bird

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #689 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:36:51 πμ »
Α' Δωδεκανήσου εγώ...
ΠΕ 04.01

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:35:27 »

Αποσυνδεδεμένος fakidomiti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #690 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:41:57 πμ »
κρητη...........και συγκεκριμενα λασιθι..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κανεις αλλο με την βαρκα μου???????
sofaki και γω λασιθι πε60! αντε να οργανωθουμε να βρεθουμε και απο κοντα!

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #691 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:42:34 πμ »
Πηρα τηλ στη Διευθυνση Μεσσηνιας και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να πουν τα κενα, θα παρουσιαστουμε κ θα τεθουμε στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ που θα κανονισει την τοποθετηση, (αρα δε θα δηλωσουμε εμεις σχολεια;), δεν ξερουν ποτε θα γινει η ορκωμοσια,  αν δηλ με το που παρουσιαζομαστε ή ολοι μαζι στις 25, τα χαρτια που πρεπει να προσκομισουμε δεν μου τα ειπαν, μου ειπαν να φερω οτι εχω, ολο το φακελο μου μαζι κ θα τα δουμε εκει. Για τα ΠΕΚ δεν ξερουν κατι.

Αποσυνδεδεμένος iroz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #692 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:44:01 πμ »
Διορίστηκα ανέλπιστα στα Δωδεκάνησα!!ΠΕ 60 και δεν περιμενα διορισμό.Σίγουρα αρνηθηκε αρκετός κοσμος για να φτάσει η σειρά μου!

Ερωτησούλα:Πως μπορω να μάθω ποτε θα γινουν τα ΠΕΚ;
Και κάτι ακόμη:Όσο νωριτερα παρουσιαστεις παίζει ρόλο στην επιλογή σχολείου-νησιού;
και εγω ακριβώς τα ίδια... πήρα τηλ το πρωί στην πρωτοβάθμια και μου είπαν να μπω το μεσημεράκι στη σελίδα www.a12nisou.info  θα υπάρχουν εκεί όσο χρειαζόμαστε!

Κι εγώ τους πήρα και μου είπαν οτι για πεκ δεν ξερουν τιποτα και οτι 26 το πολύ 27 θα ξέρουμε τις τοποθετήσεις μας.Άντε καλή αρχή να έχουμε όλοι!

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #693 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:52:28 πμ »
εγω τηλεφωνησα στην πρωτοβαθμια  λακωνιας   και δεν ειχαν ιδεα για τους  διορισμους. μου ειπε  μια κυρια  οτι  ολοι λειπουν με αδεια  και να τηλεφωνησω  την τριτη  που θα ερθει ο αρμοδιος υπαλληλος.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος harpoon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #694 στις: Αύγουστος 13, 2010, 11:56:23 πμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟΥΣ;

Αποσυνδεδεμένος sandra77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #695 στις: Αύγουστος 13, 2010, 12:01:07 μμ »
ΠΕ03 Β Δράμας,αν διορίστηκε κανείς μαθηματικός σε αυτή τη περιοχή ας μου στείλει pm
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ!

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #696 στις: Αύγουστος 13, 2010, 12:14:04 μμ »
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ DM! Το νησί σας είναι πανέμορφο και ελπίζω πως θα περάσω πάρα πολύ όμορφα. Όσο για τις τοποθετήσεις... μάλλον στα απομακρυσμένα θα με τοποθετήσουν έτσι κι αλλιώς. Η μοίρα μου το'χει!
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #697 στις: Αύγουστος 13, 2010, 12:48:04 μμ »
Φέτος δε θα πάω θα πάρω άδεια αλλά του χρόνου και για 2 χρόνια πως θα τα βγάλω πέρα μόνη μου με ένα μωράκι π.χ. στο Αγαθονήσι? Δ' Δωδεκανήσου είναι ότι χειρότερο νομίζω...
Πολύ καλό αυτό,που δε θα πας φέτος,μια μικρή αναβολή...Ζήσε το τώρα...Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κι εγώ έχω υποχρεώσεις...Δεν ξέρω βέβαια πως θα σου ακουστεί αλλά φίλος μου που διορίστηκε πέρυσι (από τους τελευταίους βέβαια) στη Σίκινο,όταν τον ακούω να μιλάει για τα εκπαιδευτικά πράγματα νομίζω ότι είναι ένας από τους ευτυχέστερους ανθρώπους...Φέτος ενώ ήμουνα αναπληρώτρια μέσα στην πόλη μου, ήμουν συνεχώς μες στη μιζέρια...Το παν είναι λοιπόν πώς βλέπεις τα πράγματα...Καλό διορισμό..
Διορίστηκα πριν από 18 χρόνια στην Ικαρία όντας έγγυος 4 μηνών. Έφυγα μόνο το τελευταίο δίμηνο για να γεννήσω και επανήλθα με το μωρό δυό μήνες μετά τη γέννησή του (δεν υπήρχαν άδειες ανατροφής). Βρήκα μια θαυμάσια γυναίκα να μου το κρατά και έμεινα άλλον ένα χρόνο στο νησί (μπορούσα εύκολα να φύγω με μετάθεση) γιατί λάτρεψα τους μαθητές μου ,τον τόπο ,τους κατοίκους του. Η διαμονή μου εκεί ήταν μια αποκάλυψη,μια εμπειρία ζωής που με συντροφεύει ακόμα. Πολλά από αυτά που νομίζουμε ότι θα στερηθούμε είναι είτε υπερβολικά είτε ανύπαρκτα. Εκείνα που είναι απολύτως υπαρκτά είναι τα όσα αποκαλύπτονται μπροστά στα μάτια μας από τη στιγμή που δεν παύουν να αναζητούν και να εκπλήσσονται. Ίσως φαντάζουν κάπως εξωπραγματικά αυτά που λέω ,όμως η εμπειρία τόσων χρόνων στην εκπαίδευση μου λέει ότι επιβιώνουν και προσφέρουν μόνο όσοι αποζητούν το 'θεό των μικρών πραγμάτων' στη ζωή και τη δουλειά τους. Καλή αρχή ,δυναμικά κι ευαίσθητα!

μπραβο σου!συμφωνω απολυτα μαζι σου

Αποσυνδεδεμένος DM

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #698 στις: Αύγουστος 13, 2010, 03:54:27 μμ »
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ DM! Το νησί σας είναι πανέμορφο και ελπίζω πως θα περάσω πάρα πολύ όμορφα. Όσο για τις τοποθετήσεις... μάλλον στα απομακρυσμένα θα με τοποθετήσουν έτσι κι αλλιώς. Η μοίρα μου το'χει!
Να μη παραπονιέσαι, υπάρχουν πολύ δυσκολότερες περιοχές. Εσύ έπεσες σε μεγάλο νησί με καλή συγκοινωνία (πλοίο, αεροπλάνο) όλο το χρόνο και έχεις τη δυνατότητα να διαλέξεις σχολείο με πολλά μόρια. Τι να πουν αυτοί που πάνε Ψαρρά ή Αγ. Ευστράτιο; Μια μικρή διόρθωση σ' αυτά που έγραψα. Η Πέτρα δεν είναι μεγάλο χωριό. Παίρνει πολλά μόρια (νομίζω οκτώ) λόγω της μεγάλης απόστασης από τη Μυτιλήνη και της δυσκολίας πρόσβασης (ο δρόμος Καλλονή-Πέτρα είναι στενός και με πολλές στροφές). Ένα από τα πιο τουριστικά μέρη του νησιού, αλλά το χειμώνα ερημιά και λίγος κόσμος. Είναι όμως κοντά στη Μήθυμνα (Μόλυβος), έναν από τους ωραιότερους παραδοσιακούς οικισμούς της Ελλάδας.

Αποσυνδεδεμένος netrino1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές πρώτου διορισμού
« Απάντηση #699 στις: Αύγουστος 13, 2010, 04:03:24 μμ »
Μπορεί κάποιος να θεωρηθεί φέτος υπεράριθμος στη περιοχή που έχει διοριστεί; Ξέρω ότι πέρυσι ίσχυε κάτι τέτοιο αλλά φέτος; Ευχαριστώ πολύ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 597

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.