*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1558710 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3332 στις: Σεπτέμβριος 27, 2014, 05:15:20 μμ »
Έχουν ξεκινήσει οι πληρωμές, ήδη έχουν πληρωθεί απο τις 24/9 η Ηλεία, η Βοιωτία, η Μεσσηνία, η Άρτα, η Αχαϊα, Γρεβενά καο Σάμος.... Μάλλον δεν είχαν εκκρεμότητες αυτές οι διευθύνσεις!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:09:15 »

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3333 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 12:31:54 μμ »
Έχουν ξεκινήσει οι πληρωμές, ήδη έχουν πληρωθεί απο τις 24/9 η Ηλεία, η Βοιωτία, η Μεσσηνία, η Άρτα, η Αχαϊα, Γρεβενά καο Σάμος.... Μάλλον δεν είχαν εκκρεμότητες αυτές οι διευθύνσεις!!
μια  ερωτηση...σας  εχουν πληρωσει  ολες  τις  ωρες;  εως  4  ιουλιου;  η βθμια  δραμας  λεει  οτι το  ινεδιβιμ  δεν δεχεται  τις  ωρες ολες  γιατι  δεν δεχεται  βαση συμβασης  οτι  εως  4 ιουλιου  καναμε  επιτηρησεις.....εγω παντως  αν δεν δεχτπουν  οτι  δουλευα  εως  4  ιουλιου..αν μου  αφαιρεσουν ωρες  θα  κινηθω δικαστικως..θα  επικαλεστω οτι  οι  εξετασεις  ειναι ακυρες..αφου  δεν υπαρχουμε  ..γι αυτοτς  ..τοτε  δεν γινεται  να  εξεταζεται  μαθημα  με εναν επιτηρητη......αν ειναι  δυνατον

Αποσυνδεδεμένος teach2014

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3334 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 01:02:33 μμ »
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, τουλάχιστον για το Νομό Αττικής (Α' Αθήνας) η πληρωμή των αποσπασμένων εκπαιδευτικών από ΙΕΚ σε ΕΠΑΛ θα γίνει μέσα στις επόμενες 10 εργάσιμες ημέρες. Όσο ζούμε ελπίζουμε...

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3335 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 01:32:59 μμ »
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, τουλάχιστον για το Νομό Αττικής (Α' Αθήνας) η πληρωμή των αποσπασμένων εκπαιδευτικών από ΙΕΚ σε ΕΠΑΛ θα γίνει μέσα στις επόμενες 10 εργάσιμες ημέρες. Όσο ζούμε ελπίζουμε...
τον ιουνιο  σε  ειχε  κανονικα  ο  διευθυντης  σου;  ποσες  ωρες  εκανες  συνολικα;  επιτηρησεις;..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:09:15 »

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3336 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 02:28:53 μμ »
Η σύμβασή μας τελείωνε 30 Ιουνίου, λήγουν αυτοδίκαια, άσχετα αν το σχολικό έτος παρατάθηκε.. Δεν έπρεπε να πάτε τον Ιούλιο.. Εγώ προσωπικά δε πήγα! Για τη Γ' Αθήνας κανένα νεότερο?

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3337 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 02:48:39 μμ »
Η σύμβασή μας τελείωνε 30 Ιουνίου, λήγουν αυτοδίκαια, άσχετα αν το σχολικό έτος παρατάθηκε.. Δεν έπρεπε να πάτε τον Ιούλιο.. Εγώ προσωπικά δε πήγα! Για τη Γ' Αθήνας κανένα νεότερο?
..μα  ηρθε  υπουργικη αποφαση.....

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3338 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 02:54:58 μμ »
Αφορούσε παράταση του σχολικού έτους για τους μόνιμους καθηγητές, εμείς ανήκαμε στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ αυτό μας "παραχώρησε" στις Β/θμιες, το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν έστειλε κάποια απόφαση που να λέει ότι παρατείνονται και οι συμβάσεις μας!!

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3339 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:00:45 μμ »
Αφορούσε παράταση του σχολικού έτους για τους μόνιμους καθηγητές, εμείς ανήκαμε στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ αυτό μας "παραχώρησε" στις Β/θμιες, το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν έστειλε κάποια απόφαση που να λέει ότι παρατείνονται και οι συμβάσεις μας!!
οχι..ελεγε   και  για  τους  αποσπασμενους  ωρομισθιους  απο τα ιεκ στα επαλ

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3340 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:11:01 μμ »
Τη διάβασες την απόφαση? Ή στο είπε ο διευθυντής σου? Εγω όταν μου έλεγαν το οτιδήποτε, είτε για παρατάσεις, είτε για επιτηρήσεις έπαιρνα τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπροστά τους. Ήμουν και στα ΙΕΚ και γνώριζα το καθεστώς των πληρωμών και η σύμβαση είναι ξεκάθαρη και για τις επιτηρήσεις και για τη λήξη, εφόσον λέει λήξη 30 Ιουνίου.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3341 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:12:50 μμ »
Τη διάβασες την απόφαση? Ή στο είπε ο διευθυντής σου? Εγω όταν μου έλεγαν το οτιδήποτε, είτε για παρατάσεις, είτε για επιτηρήσεις έπαιρνα τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπροστά τους. Ήμουν και στα ΙΕΚ και γνώριζα το καθεστώς των πληρωμών και η σύμβαση είναι ξεκάθαρη και για τις επιτηρήσεις και για τη λήξη, εφόσον λέει λήξη 30 Ιουνίου.
  ναι  την εχω διαβασει....ουφ  βαρεθηκα  με αυτη την ιστορια...αντε  να τελειωνει  επιτελους

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3342 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:33:45 μμ »
Και τώρα που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν έχουν κάτι νεότερο ακόμα για τις υπόλοιπες πληρωμές

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3343 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:53:35 μμ »
Τη διάβασες την απόφαση? Ή στο είπε ο διευθυντής σου? Εγω όταν μου έλεγαν το οτιδήποτε, είτε για παρατάσεις, είτε για επιτηρήσεις έπαιρνα τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ μπροστά τους. Ήμουν και στα ΙΕΚ και γνώριζα το καθεστώς των πληρωμών και η σύμβαση είναι ξεκάθαρη και για τις επιτηρήσεις και για τη λήξη, εφόσον λέει λήξη 30 Ιουνίου.

 Λίγες μέρες μετά την απόφαση για παράταση διδακτικού έτους για τους αναπληρωτές , ήρθε απόφαση παράτασης και για τους ωρομίσθιους από ΙΕΚ.
 Άλλωστε δεν θα μπορούσαν να γίνουν οι εξετάσεις αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος stalitsa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3344 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 09:16:31 μμ »
Οι ώρες όμως για όλη την εξεταστική όσο και αν διαρκέσει είναι 12!! Δε πληρώνει για παραπάνω ώρες το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και το γράφει ξεκάθαρα στη σύμβαση, εγω τους είχα πάρει τηλέφωνο μπροστά στην διευθύντρια και μου είπαν: "πάνω απο 12 ώρες δε θα κάνεις" αυτό επι λέξη.

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3345 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 08:04:13 πμ »
 Δεν το έγραφε πουθενά αυτό. Δεν ξεχώριζε δηλαδή αν θα κάνεις μαθήματα ή επιτηρήσεις μέχρι 4/7.
 Η απόφαση αναφερόταν σε παράταση της σύμβασης. Αν η σύμβαση σου έλεγε για 20ώρες την εβδομάδα , τόσες ώρες θα έπρεπε να κάνεις  και τόσες να πληρωθείς.
 Δεν αμφιβάλλω για αυτά που σου είπαν από το τηλέφωνο , ίσως ήταν πριν βγει η απόφαση για τους ωρομίσθιους. Απλά αυτό που σου είπαν δεν στέκει. Θα είναι παράνομο να μην μας πληρώσουν για όλες τις ώρες που έχουμε υπογράψει και έχουν εγκριθεί από τον Διευθυντή του σχολείου και την Δευτεροβάθμια. Αλλά δεν θα εκπλαγώ κιόλας αν το κάνουν , από παρανομίες έχουμε μπόλικες τα τελευταία χρόνια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.