*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1559263 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4228 στις: Απρίλιος 25, 2016, 01:09:58 πμ »
•   Από πλευράς του Σωματείου Επιστημόνων Εκπαιδευτικών Ι.Ε.Κ.  , μου κοινοποιήθηκε , όπως και σε άλλους Συναδέλφους η παρακάτω επιστολή προς την Πρόεδρο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ , προκειμένου για την πληρωμή μας του Εξαμήνου 2015 β’.

seekiek@gmail.com                                                             ΑΘΗΝΑ : 22/4/2016
                                                                                                                    Αρ. Πρωτ: 060

ΠΡΟΣ :  1. Πρόεδρο ΙΝΕΔΙΒΙΜ κα ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ              
     
ΚΟΙΝ : 1. ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ κο ΦΙΛΗ ΝΙΚΟΣ
         2. ΜΕΛΗ ΜΑΣ
         3. ΔΙΕΚ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Θέμα "Καταβολή Δεδουλευμένων"
Μετά την έγκριση του προϋπολογισμού του έτους 2016 για το  ΙΝΕΔΙΒΙΜ με αριθμό απόφασης 65957/Β2 του υπουργού οικονομικών και την δημοσίευση στο ΦΕΚ 1122/20-4-2016, παρακαλούμε όπως μας γνωστοποιήσετε μέσω της ιστοσελίδας του ΙΝΕΔΙΒΙΜ πότε πιστώνονται οι λογαριασμοί των 8000 συναδέλφων μας που έπρεπε να είχαν πληρωθεί τα δεδουλευμένα τους πριν ένα μήνα και σε κάθε περίπτωση με την λήξη του εξαμήνου 2015Β.
Ελπίζουμε στην έγκαιρη ενημέρωση και αποπληρωμή πριν το Πάσχα.
                                  Τ.Σ.Υ
           Ο Πρόεδρος                                                                  Ο Γραμματέας
ΒΟΥΓΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ


Από το κείμενο αυτό – και ευχαριστώ τους Συναδέλφους για την Ενημέρωση – Προκύπτουν τα εξής:

•   Ι. Μόλις πριν ελάχιστες ημέρες , επακριβώς με δημοσίευση σε Φ.Ε.Κ. έλαβε επίσημη Κρατική Μορφή ο Προϋπολογισμός Τρέχουσας Χρονιάς του ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Μέχρι και 20 /04 , δηλαδή , τα πάντα ήταν «επί χάρτου».  Δεν εκπλήσσομαι!.. Δεν έχω στοιχεία για προηγούμενες χρονιές , αλλά …συμβαίνουν και επί Β’ φοράς καμμένης «αριστεράς».

•   ΙΙ. ΔΕΝ μπορώ να γνωρίζω όμως , εάν η έγκριση Προϋπολογισμού σημαίνει και την ταυτόχρονη Εκταμίευση Κονδυλίων προς το ΙΝΕΔΙΒΙΜ , προκειμένου για την Εξόφλησή μας.

•   ΙΙ. β’ .  Γιατί;;.. Πρόσφατα , από πλευράς Συναδέλφου kpapaxr , είχαμε την εξής Ελπιδοφόρα Ανάρτηση:

Αγαπητοί συνάδελφοι πριν λίγο δέχτηκα τηλεφώνημα από ΙΝΕΔΙΒΙΜ όπου μου ζήταγαν κάποιες διευκρινήσεις για το ΤΣΜΕΔΕ (είμαι μηχανικός).
Η είδηση είναι πως η μισθοδοσία για το προηγούμενο εξάμηνο είναι υπολογισμένη στο σύνολό της (η ακριβής διατύπωση της ευγενικής υπαλλήλου) και πως κάνουν διασταυρώσεις τώρα. Στο ένα και μοναδικό ερώτημα που έκανα, το ΠΟΤΕ με το καλό, η απάντηση ήταν δε θα αργήσει, είμαστε σε καλό δρόμο.

Λέτε να φάμε μια πετσούλα αρνί?

Μιλώντας , σχετικά , με επίσης ευγενή υπάλληλο ΙΝΕΔΙΒΙΜ , μου επιβεβαιώθηκε η Διασταύρωση Στοιχείων , ώστε να Οριστικοποιηθεί η Ατομική Οφειλή σε καθέναν μας και η Συνολική προς Εκπαιδευτές , προκειμένου ΝΑ Ζητηθούν τα ανάλογα κονδύλια. «Πότε θα Ζητηθούν;» (Ρώτησα). «Άμεσα» (απάντηση). «Πότε θα Εκταμιευτούν;» (Ρώτησα). «Δυστυχώς , δεν ξέρουμε» (απάντηση).

Μην προκαταλάβω τίποτα , βεβαίως!.. Με Εργαζόμενη μίλησα , όχι με κανένα ‘ανώτατο ‘κλιμάκιο’».

•   ΙΙΙ.  Ας μην σας μπερδέψω , διότι ήδη εγώ είμαι μπερδεμένος , με τους πίνακες του Προϋπολογισμού , στο σχετικό Φ.Ε.Κ.  Οι σπουδές μου είν’ άλλες … δεν ξέρω να διαβάζω προϋπολογισμό – ισολογισμό ούτε καν μπακάλικου- πόσο μάλλον «Οργανισμού». Ελπίζω , ωστόσο , ότι οι πληρωμές μας ΔΕΝ  εντάσσονται στο πεδίο «8. Αμοιβές και Έξοδα Προσωπικού (…) έμμισθου και ημερομίσθιου (…) 9.657.266 …» (ακαθάριστα , μαζί με τις εργοδοτικές εισφορές).  Αυτό διότι το πεδίο 8 δεν αρκεί ούτε για «ζήτω» ως προς τις αμοιβές προσωπικού …

Τέλος:

Ξανά , από την ίδια επικοινωνία με ΙΝΕΔΙΒΙΜ , αναφορικά με το θέμα (σας έχω πρήξει πια… αφορά όμως πλήθος Συναδέλφων..) «λανθασμένης» προς Μπάχαλο προσυμπλήρωσης των περσινών «αμοιβών» μας , αναλογίας και κράτησης φόρου ,στο TAXISnet – E1.

Από «Δευτέρα 25.04 (αύριο) θα το ελέγξουν οι προϊστάμενοι και ‘σύντομα’ θα γίνουν διορθώσεις». 
Παρεμπιπτόντως , το σχετικό ζήτημα , κοντεύει να κλείσει Τρίτη βδομάδα και ακόμα  «περιμένουμε».
Όχι τίποτ’ άλλο , μα διότι , ασχέτως «αισιοδοξίας» ή απαισιοδοξίας για την εξόφλησή μας , η Ορθή Επιστροφή Φόρου είν’ μια Μικρή , προσωρινέστατη «λύσις».

Στα λοιπά:

Μακάρι να Ισχύει το θετικό «Ελπίζουμε στην έγκαιρη ενημέρωση και αποπληρωμή πριν το Πάσχα» , της Ένωσης Επιστημόνων Εκπαιδευτών και το «η απάντηση ήταν δε θα αργήσει, είμαστε σε καλό δρόμο.Λέτε να φάμε μια πετσούλα αρνί?» από πλευράς Συναδέλφου kpapaxr.

ΚΑΙ:

Υγου’:


Ας σταματήσουν τις διαρροές .. «πανικού και πυκνής Ομίχλης» , ΑΛΛΟΙ:  1. Συμπαθείς μεν Συνάδελφοι , δεξιάρες (δικαίωμά τους) Συνδικαλιστές «μας» , όπως και  2. αντιστοίχων φρονημάτων Διευθυντές , με «ενημερώσεις» στυλ «Πληρωμή;;… Του αη αποτέτοιου ανήμερα , του χρόνου Γενάρη και ΑΝ» ή «Επιστροφή φόρου;;… Ε;;… Χαχαχαχα… ΕΛΑ Αλέκοοοοοοο!!...».

Νταξ’ , άποψή τους είναι να ξεσκίζουν τη «γάτα» της Βου’ Φοράς καμμένης «αριστεράς».  ΔΕΝ μου πέφτει λόγος.
Μήπως , όμως και συνδικαλιστές  Και διευθυντές , έχουν εξ’ ορισμού Δουλίτσα , να Πιέζουν για τα Οφειλόμενα;;…  Την ... πυκνή Ομίχλη , τη ζούμε - ΔΕΝ χρειάζονται πανικόβλητες επισφραγίσεις. Από Αντιπολιτεύσεις Ξέρουμε Όλοι Μας..  Και Τώρα , μα Κυρίως … Και σ’ αυτό ..ΔΕΝ είμαστε δα χτεσινοί!...


Αυτά,

Θ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2016, 03:42:30 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4230 στις: Απρίλιος 26, 2016, 12:57:29 μμ »
Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε...

https://www.alfavita.gr/arthron/yppaideias-plironontai-oi-katharistries-ton-sholeion-kai-oi-kathigites-diek

Νά' σαι καλά Συνάδελφε kpapaxr.


Επακριβώς , η πληροφόρηση του "ΑλφαΒήτα.gr" είναι η εξής:

"Υπ.Παιδείας: Πληρώνονται οι καθαρίστριες των σχολείων και οι καθηγητές ΔΙΕΚ
________________________________________
Δημοσιεύτηκε: Τρίτη, 26 Απρίλιος, 2016 - 10:57 | Στην Κατηγορία:
Υπουργείο Παιδείας
________________________________________

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι εκταμιεύει το ποσό των 14.500.000 ευρώ προς το ΙΝΕΔΙΒΙΜ για την πληρωμή μισθοδοσίας των καθαριστριών των σχολείων και των καθηγητών των ΔΙΕΚ.
Έως αύριο το μεσημέρι οι σχολικές επιτροπές θα  έχουν στους λογαριασμούς τους το ποσό που απαιτείται για την εξόφληση των δεδουλευμένων των καθαριστριών ενώ το ίδιο θα συμβεί και για τους καθηγητές των ΔΙΕΚ."

•   Κατ’ ουσία το ίδιο λέει και ενημέρωση από πλευράς του Σωματείου Επιστημόνων Εκπαιδευτών ΙΕΚ.  Αναφέρει Επακριβές Ποσόν , «Εγκριθέν» μάλιστα « 14.315.990 €, και αφορά πλήρη εξόφληση του εξαμήνου 2015 Β, των ωρομισθίων εκπαιδευτών και καθαριστριών». Υφίσταται όμως Γραφειοκρατικό (!!!!) ζήτημα , διότι το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν έχει στείλει κάποιες βεβαιώσεις «μητρώων Δ39».

Η Επιστολή του Σ.Ε.Ε.ΙΕΚ:

  "  email: seekiek@gmail.com                                                             ΑΘΗΝΑ : 26/4/2016
                                                                                                                    Αρ. Πρωτ: 061
ΠΡΟΣ :  1. Πρόεδρο ΙΝΕΔΙΒΙΜ κα ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ                            
ΚΟΙΝ : 1. ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ κο ΦΙΛΗ ΝΙΚΟΣ
         2. ΜΕΛΗ ΜΑΣ
         3. ΔΙΕΚ ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝ.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Θέμα "Καταβολή Δεδουλευμένων"


Κυρία Πρόεδρε.

Η Υ.Δ.Ε σας πληροφόρησε μέσω της Γ. Διεύθυνσης Οικονομικών του ΥΠΑΙΘ ότι αιτείται κάποια έγγραφα μητρώων Δ39 προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία ενταλματοποίησης, σημειώνουμε ότι κατόπιν πληροφοριών μας το εγκριθέν ποσό είναι 14.315.990 €, και αφορά πλήρη εξόφληση του εξαμήνου 2015 Β, των ωρομισθίων εκπαιδευτών και καθαριστριών.
Αναμένουμε την επίσπευση των διαδικασιών, δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο, τα δεδουλευμένα μας έπρεπε να είχαν καταβληθεί από τον Μάρτιο του 2016.     
Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

                                  Τ.Σ.Υ
           Ο Πρόεδρος                                                                  Ο Γραμματέας

ΒΟΥΓΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ"


Αυτά ...και (χωρίς ακόμα να το "δένω κόμπο" , κατά πώς έλεγε η υπέροχη Αγρινιώτισσα Γιαγιά μου) βλέπουμε!... 


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4231 στις: Απρίλιος 26, 2016, 01:43:51 μμ »
•   Νεότερη πληροφόρηση:
Εργαζόμενοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ , ενημερώνουν ότι το παραπάνω γραφειοκρατικό θέμα (έγγραφα μητρώων Δ39) έχει λυθεί.
Εντολή Εκταμίευσης , ωστόσο, του Κονδυλίου  14.315.990 € …ακόμα!..
Όταν αυτό εγκριθεί , θα χρειαστεί «μικρό διάστημα» έως ότου πιστωθούν οι Λογαριασμοί μας , συν επιπλέον χρόνος να μπορούμε να τα λάβουμε , διότι οι Τράπεζες («Εθνική» στην προκείμενη)  θέτουν valeur κάποιων ημερών.

•   Ακόμα νεότερη πληροφόρηση:
Από πλευράς Ε.ΔΙΕΚ , πλέον (δεξιοί συνδικαλιστές αυτοί) διαμηνύεται ότι συναντώνται.. μιλάνε ΚΑΙ τώρα , αυτές τις στιγμές εννοώ, με ηγεσία ΙΝΕΔΙΒΜ.  Η αντίληψή τους είναι ότι θα πιστωθούν οι λογαριασμοί μας Μ. Πέμπτη , με ενδεχόμενο valeur 3-4 ημερών  και άρα χαρά στα ΑΤΜ Μας , Τρίτη Πασχαλιάς και βλέπουμε…

•   Αυτά μαθαίνω , αυτά μεταφέρω , ως Πληροφορίες και Μόνον. ΔΕΝ το «δένω κόμπο» (πηγή ξανά, η Υπέροχη Αγρινιώτισσα Γιαγιά μου).
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4232 στις: Απρίλιος 26, 2016, 01:57:26 μμ »

•   Νέα συμπλήρωση…

Τι να πρωτοθυμηθώ .. Τι να ξεχάσω απ’ όσα   (παραλλαγή πηγής: Νταλάρας – στιχ. Καλδάρας ) «έμαθα» … πληροφορήθηκα τεσπά  ..

Από πλευράς Ε.ΔΙΕΚ πάλι , υπάρχει μια ασάφεια στη δική τους ενημέρωση , ως προς το εάν «λίαν προσεχώς» (βλ. πιο πάνω) θα μας καταβληθούν πλήρως εξοφλημένες οι αμοιβές μας ή θα μπουν στους Λογαριασμούς μας Σημαντικές Προκαταβολές

Αυτά… και περιμένουμε για νεότερα.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος alekitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4233 στις: Απρίλιος 26, 2016, 02:14:03 μμ »
Οι πληρωμές αφορούν όλους τους εκπαιδευτές ή μόνο όσους είναι με ΙΚΑ;

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4234 στις: Απρίλιος 26, 2016, 02:21:52 μμ »
Οι πληρωμές αφορούν όλους τους εκπαιδευτές ή μόνο όσους είναι με ΙΚΑ;

Η πληροφόρηση λέει για ΟΛΟΥΣ!

Εξ' άλλου και οι της Ε.ΔΙΕΚ , οι οποίοι μεταφέρουν ότι εξακολουθούν και Τώρα , αυτή την ώρα , να διαπραγματεύονται στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ , τουλάχιστο στη σύνθεση του Δ.Σ. τους αποτελούνται από "μπλοκάκηδες" , οπότε δεν νομίζω ότι θα άφηναν τη δική τους "κατηγορία" έωλη.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος kpapaxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4235 στις: Απρίλιος 26, 2016, 08:23:12 μμ »
Πάντως αν ισχυεί ότι το υπουργείο δίνει 14.500.000,00 για πληρωμές καθηγητών ΙΕΚ και καθαρίστριες, και τα χρωστούμενα σε καθηγητές ΙΕΚ είναι 14.315.990,00, εξόφληση θα πάρουμε αν οι καθαρίστριες λάβουν 184.010,00 που μου φαίνεται πολύ μικρό.

Καλού κακού...μην παραγγείλετε αρνί ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος ria75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4236 στις: Απρίλιος 27, 2016, 04:18:14 μμ »
Μην το παραγγειλετε καθολου! Και σημερα να τα βάλουν,  πριν τις 2 Μαη μαλλον δεν θα τα παρουμε, αφου η τραπεζα τα δεσμευει για δυο μέρες! Αν και προβλεπω να μας βαζουν μονο τα δεδουλευμενα του 15! Μακαρι να βγω ψευτρα!

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4237 στις: Απρίλιος 27, 2016, 05:09:33 μμ »
Μην το παραγγειλετε καθολου! Και σημερα να τα βάλουν,  πριν τις 2 Μαη μαλλον δεν θα τα παρουμε, αφου η τραπεζα τα δεσμευει για δυο μέρες! Αν και προβλεπω να μας βαζουν μονο τα δεδουλευμενα του 15! Μακαρι να βγω ψευτρα!
Περιμένεις χρήματα απο τα ΙΕΚ? βάστα μικρό καλάθι.....ξέρω τι λέω..
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος MikriNipiagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4238 στις: Απρίλιος 27, 2016, 07:11:44 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!έχω ερώτηση!!! εγώ που δούλεψα σε ιεκ το προηγούμενο εξάμηνο δηλαδή η συμβασή μου είναι απο  Νοέμβριο 2015 έως Μάρτιο 2016 ανήκω στο 2015β? δηλαδή περιμένω και εγώ να πληρωθώ σε αυτή την φάση μαζι σας?

 ::) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4239 στις: Απρίλιος 27, 2016, 07:22:20 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!έχω ερώτηση!!! εγώ που δούλεψα σε ιεκ το προηγούμενο εξάμηνο δηλαδή η συμβασή μου είναι απο  Νοέμβριο 2015 έως Μάρτιο 2016 ανήκω στο 2015β? δηλαδή περιμένω και εγώ να πληρωθώ σε αυτή την φάση μαζι σας?

 ::) :) :)

Ναι , ακριβώς!... Στο 2015 Β' αναφέρεται η σύμβασή σου , σε αυτό εργάστηκες ..

..και γι' αυτό αναμένουμε ... μα επιτέλους πληρωμή ... είτε "προκαταβολή" , είτε εξόφληση (αμήν !..  χρονιάρες μέρες).

Θ.

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος MikriNipiagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4240 στις: Απρίλιος 27, 2016, 07:54:46 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!χάρηκα που απάντησε συμπατριώτης πρώτος!άντε με το καλό να δούμε κανά ευρω!!έστω και προκαταβολή!! καλό πάσχα!!

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4241 στις: Απρίλιος 27, 2016, 11:57:12 μμ »
•   Νωρίτερα, από  ενημέρωση από Εργαζόμενο στον «κορμό» της «εθνικής τράπεζας ελλάδας» , με δυνατότητα πρόσβασης σε λογαριασμούς … και ό,τι τεσπά μπορούν να βρουν στα τραπεζοσυστήματα οι Τραπεζικάριοι..

Ο Λογαριασμός ΙΝΕΔΙΒΙΜ για πληρωμές μας έχει ήδη ΠΙΣΤΩΘΕΙ!...

Ερώτηση δική μου: «Ωπ!... Είναι γενικότερος λογαριασμός , ο οποίος αφορά Και τις Καθαρίστριες – Τιμή και Δόξα στις ΚΥΡΙΕΣ- και Εμάς , Εκπαιδευτές;..». Απάντηση: «Υπάρχει Ξεχωριστός Λογαριασμός , αυτόν κοίταξα, ο οποίος αναφέρεται μόνο σε Εκπαιδευτές».

Στα λοιπά:  Έχει πιστωθεί , μάλλον, ήδη από Μ. Τρίτη.

Ζήτημα:  Έχει πιστωθεί για συνολική Εξόφληση ή για προκαταβολή;…

•   Απαντήσεις: Ι. Θα περιμένω έως αύριο Μ. Πέμπτη , ώστε ο «εθνικάριος» Αδερφός να ματακοιτάξει το ποσόν της συνολικής κατάθεσης.  ΙΙ. Συνδικαλιστής (ΟΚ, δεξιάρας  της ΕΔΙΕΚ, αλλά φίλος – Συνάδελφος και «ουδείς άσφαλτος» , πούλεγε και η Γεωργία Βασιλειάδου , με τον οποίο διασταύρωσα ) ισχυρίζεται ότι το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τους μίλησε για Εξόφληση.

Ζήτημα , εξίσου Σημαντικό:  Πότε θα δουν χαρά οι θυρίδες των ΑΤΜ μας…

•   Το Πιθανότερο   (όχι Σίγουρο!... Πιθανότερο , λέω..) Σήμερα , Μ. Πέμπτη… Ώρα;;;…. Πολύ μετά το μεσημεράκιον , οπότε γενικά πληρώνει το Δημόσιο…  Μην ξεχνάμε ότι η εξόφλησή μας για το 2015 Β΄ , άνοιξε στα ΑΤΜ 30 Δεκέμβρη ’15 … Μετά τις 7:30 «μ.μ.».

Ζήτημα , ομοίως: Θα τροφοδοτηθούν οι λογαριασμοί μας , μεν , Πλην όμως ΔΕΝ θα φαίνεται στα ΑΤΜς , διότι θα παίζει  «valeur» κάποιων ημερών;;… Ε;;;… 

•   Απαντήσεις:  Ι. Από Πλευράς Εξαίρετου «Εθνικάριου» , κατ’ αρχάς απάντηση , γενική γνώση: «Όταν πιστώνεται από Λογαριασμούς Μιας τράπεζας , προς λογαριασμούς τις ίδιας τράπεζας ποσόν , valeur ΔΕΝ έχει».  ΙΙ. Καλού κακού , με τη γνώση της περιπέτειας Τέλους Δεκέμβρη , στην κουβέντα μου με τον (προείπα) δεξιό της ΕΔΙΕΚ , πρότεινα  να είναι απίκοι , ώστε εάν από πλευράς τράπεζας παίζουν valeurs , με τα πάγια πολιτικά τους να τα αποτρέψουν..

Παιδιά:

Αυτή είναι η Πληροφόρησή μου.
Έκρινα σωστό να την επικοινωνήσω , με την επιφύλαξη ότι Μέχρις Τελικής Επιβεβαίωσης , Μέχρι να δούνε χαρούλα και να στάξουνε ηδονή αι θυρίδαι των ΑΤΜ μας , τα πάντα είναι υπό αίρεση!... 

•   Παίγνια καλών ή κακών «ειδήσεων» στην αγωνία Όλων μας ΔΕΝ Χωράνε.
•   ΕΑΝ μετέφερα τσάμπα βεβαιότητες , οι οποίες έχουν βραδύ χρόνο να σκάσουν αθλιότερα από σαπουνόφουσκα , ΔΕΝ θα είχα θέση εδώ και το καλύτερο από πλευράς Συντονισμού του Φόρουμ θα ήταν να με διαγράψει…

Εξ’ ου και παράκληση:

Εάν γνωρίζει κάθε Συνάδελφος κάτι , με σιγουριά ή επιφύλαξη – ειδικά σε τέτοια ζωτικά , ας το μεταφέρει με το μέτρο της βεβαιότητας ή επισφάλειας που έχει…

Σχολιάζουμε τα πάντα.

Γενικές , ωστόσο «αισιοδοξίες» ή «καταστροφολογίες» , ας μην τις αποπειρώμεθα!... 
Συνάδελφοι με Αγωνία Διαβάζουν… ΜΗΝ Γινόμαστε «χαρούμενοι» ή «της καταστροφής» … προβοκάτορες


ΠΟΛΥ Συναδελφικά,

Θ.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2016, 02:41:52 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159862
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.