*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1558365 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mtsilo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4326 στις: Μάιος 09, 2016, 10:46:56 πμ »
Καλημέρα! Είδε κανείς πληρωμή στον λογαριασμό του/της;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:13:31 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4327 στις: Μάιος 09, 2016, 10:49:10 πμ »
Όσοι είναι με ΤΠΥ έχουν πληρώθει για Νοεμβριο και Δεκέμβριο
εγώ που είμαι με ΤΠΥ δεν με έχουν ειδοποιήσει να στείλω φορολογική
και ασφαλιστική ενημερότητα.δηλαδή οι πληρωμές γίνονται επιλεκτικά;
Κύριε αν διάβασες επιλεκτικά εκ παραδρομής κάποιες απαντήσεις σου επισημαίνω οτι γινόταν καλαμπούρι για να ευθυμήσουμε , σε μερικές ερωτήσεις επιπεδου πότε θα πατήσουν εντερ να δούν χαρα τα σκ...ΑΤΜ μας με ξεπερνάει και ζητάω συγνώμμη.
Πάντως να έχεις ενα σίγουρο, κανείς δεν έχει πληρωθεί απο τα ΙΕΚ είτε με ΤΠΥ είτε με ΙΚΑ. Ο Θεσμός των ΙΕΚ στις πληρωμές ειναι απόλυτα δίκαιος δεν πληρώνει ποτε κανένα, όλα τα άλλα παίζονται..
Επιπροσθέτως θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση, προ ημερών είχα ψάξει στο διαδίκτυο και είχα βρεί ενα σύλλογο εκπαιδευτών ΙΕΚ (οχι οι κοπητηπιταδες) και δημοσιευσα εδω την ιστοσελίδα τους, αποτέλεσμα , κανέναν σχόλιο , ουτε θετικό ουτε αρνητικό, πλήρη απαξίωση.
Δεν θελετε σωματεία οπως εχουν οι μόνιμοι και οι αναπληρωτές, ραντεβού οι αθηναίοι, όλοι στο μαρούσι για απαίτηση των δεδουλευμένων μας στο προεδρικό μεγάρο της αυτού μεγαλειότης Φίλης the large.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2016, 11:30:04 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4328 στις: Μάιος 09, 2016, 11:50:57 πμ »
Το ότι η ανακοίνωση ήταν μια κοροϊδία φάνηκε  από αυτό με τις φορολογικές ενημερότητες …τι θα πει μαζεύουν φορολογικές ενημερότητες από αυτούς με ΤΠΥ;;; Όποιος  πληρώνεται  πάνω από 1500 ευρώ από το δημόσιο πρέπει να την προσκομίσει ΑΕΔ ή ΤΠΥ είναι το ίδιο ! και ποιος θα πάρει πάνω από 1500 για 1 μήνα και 10 μέρες ;;;; Εγώ δεν γνωρίζω ούτε 1 που να τον πήρε το ινεδιβιμ για ενημερότητα !!! Είναι γνωστά τα παραμύθια και το θράσος τους !

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4329 στις: Μάιος 09, 2016, 11:54:32 πμ »
Κύριε αν διάβασες επιλεκτικά εκ παραδρομής κάποιες απαντήσεις σου επισημαίνω οτι γινόταν καλαμπούρι για να ευθυμήσουμε , σε μερικές ερωτήσεις επιπεδου πότε θα πατήσουν εντερ να δούν χαρα τα σκ...ΑΤΜ μας με ξεπερνάει και ζητάω συγνώμμη.
Πάντως να έχεις ενα σίγουρο, κανείς δεν έχει πληρωθεί απο τα ΙΕΚ είτε με ΤΠΥ είτε με ΙΚΑ. Ο Θεσμός των ΙΕΚ στις πληρωμές ειναι απόλυτα δίκαιος δεν πληρώνει ποτε κανένα, όλα τα άλλα παίζονται..
Επιπροσθέτως θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση, προ ημερών είχα ψάξει στο διαδίκτυο και είχα βρεί ενα σύλλογο εκπαιδευτών ΙΕΚ (οχι οι κοπητηπιταδες) και δημοσιευσα εδω την ιστοσελίδα τους, αποτέλεσμα , κανέναν σχόλιο , ουτε θετικό ουτε αρνητικό, πλήρη απαξίωση.
Δεν θελετε σωματεία οπως εχουν οι μόνιμοι και οι αναπληρωτές, ραντεβού οι αθηναίοι, όλοι στο μαρούσι για απαίτηση των δεδουλευμένων μας στο προεδρικό μεγάρο της αυτού μεγαλειότης Φίλης the large.

 Σωματείο ναι πρέπει να υπάρχει, αλλά εγώ που είμαι άλλο άκρο της Ελλάδας πως θα ξέρω αν κάνει δουλειά το σωματείο ή είναι μόνο για κοπή πίτας και ότι υπερασπίζεται τις ίδιες απόψεις με εμένα πχ για την πιστοποίηση εκπαιδευτών ενηλίκων το “σωματείο πίτας” δεν ήθελε πιστοποίηση κτλ …
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:13:31 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4330 στις: Μάιος 09, 2016, 11:59:08 πμ »
Το ότι η ανακοίνωση ήταν μια κοροϊδία φάνηκε  από αυτό με τις φορολογικές ενημερότητες …τι θα πει μαζεύουν φορολογικές ενημερότητες από αυτούς με ΤΠΥ;;; Όποιος  πληρώνεται  πάνω από 1500 ευρώ από το δημόσιο πρέπει να την προσκομίσει ΑΕΔ ή ΤΠΥ είναι το ίδιο ! και ποιος θα πάρει πάνω από 1500 για 1 μήνα και 10 μέρες ;;;; Εγώ δεν γνωρίζω ούτε 1 που να τον πήρε το ινεδιβιμ για ενημερότητα !!! Είναι γνωστά τα παραμύθια και το θράσος τους !
Αποθρασύνονται εδώ και ενάμησι χρόνο γιατί:

1) οι μισθωτοί δεν πήγαν στο ΣΕΠΕ να κάνουν καταγγελία και να προχωρήσουν σε επίσχεση εργασίας , να κάθονται και να πεφτει το ευρώ ..

2) Οι εργολάβοι των ΙΕΚ δεν έκαναν ενα εξώδικο ομαδικά χωρίς να χρειάζεται δικηγόρος για την συγγραφή του, να εκδόσετε και ενα ΤΠΥ και να βγάλετε διαταγή πληρωμής μόλις σταματήσει η αποχή, ζητώντας και αποζημίωση.

Οι αυθαιρεσίες των διευθυντών, του ΥΠΕΠΘ ,και όλων των απανταχού συνεταίρων στο εγκλημα θα λάβουν ως δια μαγείας τέλος.
Κάντε το μία φορά ομαδικά και θα δείτε αν το ξανακάνουν....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2016, 12:01:32 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4331 στις: Μάιος 09, 2016, 01:02:45 μμ »
Σωματείο ναι πρέπει να υπάρχει, αλλά εγώ που είμαι άλλο άκρο της Ελλάδας πως θα ξέρω αν κάνει δουλειά το σωματείο ή είναι μόνο για κοπή πίτας και ότι υπερασπίζεται τις ίδιες απόψεις με εμένα πχ για την πιστοποίηση εκπαιδευτών ενηλίκων το “σωματείο πίτας” δεν ήθελε πιστοποίηση κτλ …
Τα ΙΕΚ δρομολογούνται απο το 1992 νόμος 2009 φεκ 18. Απο τότε εώς σήμερα τα ΙΕΚ δεν ειχαν ούτε  εχουν σωματείο, σύλλογο, ένωση, σε καμμία μορφή και βαθμό.
Σε όλα τα φόρα που παίρνονται αποφάσεις για τις τρείς βαθμίδες της εκπαίδευσης τα ΙΕΚ δεν έχουν εκπροσώπηση καθοποιασδήποτε μορφής , είναι οι μοναδικές σχολές σε ολόκληρο το εκπαιδευτικό σύστημα. Το απο πρέπει να υπάρχει μέχρι το πότε θα υπάρξει μας αν υπαρξει (δεν θα υπάρξει με τις αντιδράσεις που βλέπω χαλαρά)  παραπέμπει στο πολύ μακρινό μέλλον που λογικά θα έχουν "αδειασει" απο σπουδαστές με τα ψευδοπτυχία τους όπως ελεγε χαριτωμένα η ΚΝΕ
Το ΔΣ στα  σωματεία εκλέγεται  απο τα μέλη , αν ένα σωματείο εχει εναν ικανό αριθμό μελών και στο καταστατικό του ορίζει ότι έχει ως στόχο την αναβάθμιση του ρόλου των ΙΕΚ και την ενταξη του στο τυπικό ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα , με παράλυση της απάτης της ατυπης, εγω θα ξεχναγα και τις διαφωνίες μου και την απόσταση. μεχρι να γίνει η αρχή...κάποιοι θα εχουμε αποδημήσει εις τόπους χλοερούς.
Καλό μεσημέρι.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4332 στις: Μάιος 09, 2016, 01:06:20 μμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Επανέρχομαι με πεζά αυτή τη φορά λόγω της παρατήρησης που μου έγινε για τα κεφαλαία της προηγούμενης.
Κανένα νέο συνάδερφοι με τις πληρωμές μας; Μήπως τώρα που οι 'υπεύθυνοι' για τις πληρωμές μας ψήφισαν υπέρ των εκτρωμάτων ασφαλιστικού και φορολογικού, πάρουν πράσινο φως από το Eurogroup το απόγευμα και επιτέλους(!!!!) πατήσουν εκείνο το ... τιμημένο enter και δουν χαρά τα ATM'ς μας;;;;; Παράκληση, επειδή το e-banking που έχω στην ΕΤΕ δεν λειτουργεί, όποιος δει χρήματα στο λογαριασμό του, ας μας ενημερώσει... Τις τελευταίες μέρες πιο συχνά μπαίνουμε στο pde παρά στο google!!!!
καλημέρα και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ σε όλους!!!!
Καλά ακόμα να κάνεις αρχική τη σελίδα του pde :-)

Αποσυνδεδεμένος vkape

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4333 στις: Μάιος 09, 2016, 08:04:46 μμ »
2η Ενημέρωση σχετικά με την πληρωμή οικονομικών εκκρεμοτήτων Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ.

A A

Η Διοίκηση του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. ενημερώνει ότι όλες οι οφειλές προς εκπαιδευτές των Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ., με Ι.Κ.Α. και Α.Ε.Δ., για την περίοδο μέχρι την 31η/12/2015,  έχουν εξοφληθεί και τα αντίστοιχα ποσά θα είναι από αύριο (10.05.2016) διαθέσιμα στους τραπεζικούς λογαριασμούς της Εθνικής Τράπεζας και την Τετάρτη πρωί σε περίπτωση άλλων Τραπεζών.

Η εξόφληση των εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ. με Τ.Π.Υ. και των προμηθευτών για την ίδια περίοδο αναφοράς (Νοε-Δεκ 2015), καθώς και των προμηθευτών με τιμολόγια μέχρι 30.06.2015, βρίσκεται σε εξέλιξη.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Παρακαλούνται όσοι εκπαιδευτές με Τ.Π.Υ. έχουν ακόμα εκκρεμότητες, να αποστείλουν άμεσα: (1) φορολογική ενημερότητα σε ισχύ, (2) ασφαλιστική ενημερότητα, (3) αριθμό IBAN τραπεζικού λογαριασμού, καθώς και ονοματεπώνυμο δικαιούχου λογαριασμού, προκειμένου να ολοκληρωθούν οι πληρωμές τους.

Τα ανωτέρω τρία (3) έγγραφα μπορούν να αποσταλούν μέσω:
e-mail: oediek@inedivim.gr  ή μέσω
Fax: 213 131 4610

Όσον αφορά το εκπαιδευτικό έργο της περιόδου Ιανουαρίου-Μαρτίου 2016, γίνονται προσπάθειες σε συνεργασία με το ΥΠΠΕΘ, για τη συντομότερη δυνατή αποπληρωμή εκπαιδευτών και προμηθευτών.

Αποσυνδεδεμένος vkape

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4334 στις: Μάιος 09, 2016, 08:06:30 μμ »
Για δείτε βρε συνάδερφοι τι λέει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ!!! Βλέπει κανένας καμιά πίστωση από σήμερα μήπως;;;;;;


Αποσυνδεδεμένος ΑnnaTe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4336 στις: Μάιος 09, 2016, 08:09:32 μμ »
Ακολουθήστε το link... αύριο η πληρωμή

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4337 στις: Μάιος 09, 2016, 08:38:09 μμ »
Όσον αφορά το εκπαιδευτικό έργο της περιόδου Ιανουαρίου-Μαρτίου 2016, γίνονται προσπάθειες σε συνεργασία με το ΥΠΠΕΘ, για τη συντομότερη δυνατή αποπληρωμή εκπαιδευτών και προμηθευτών.

Αυτό το διάβασε κανείς? δεν λέει θα σας πληρώσουμε, γίνονται προσπάθειες....να σας πληρώσουμε κάποτε!.καντε υπομονή και μόλις πιάσουμε αριστερή πράσινη αναπτυξη θα σας....όλους.
Παντως χαίρομαι να βλέπω νεες εγγραφές συναδέλφων που κάνουν λογκ ιν μόνο για να αναπαραγάγουν  τις ανακοινώσεις του Φίλη.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος vkape

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4338 στις: Μάιος 09, 2016, 08:42:03 μμ »
Συγνώμη αγαπητέ markosath αλλά μόνο ο Φίλης και το συνάφι του δεν με ενδιαφέρουν στη ζωή μου... η αναπαραγωγή των ανακοινώσεων γίνεται για ενημέρωση των συναδέρφων...Άντε μπας και δούμε και λίγη χαρά....

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4339 στις: Μάιος 09, 2016, 09:21:27 μμ »
Το γεγονός οτι βγήκαν δυο επίσημες ανακοινώσεις για τη μισθοδοσία σχεδόν...ενός μήνα (από 25 Νοεμβρίου έως 23 Δεκεμβρίου 2015), πώς το σχολιάζετε;Εγώ το σχολιάζω ώς...άκρως ελπιδοφόρο!Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που δεν αποπληρώνεται το σύνολο της σύμβασης έργου. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.