*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1558914 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος estaths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #140 στις: Μάρτιος 09, 2011, 01:58:40 μμ »
Τα σενάρια για χρεοκοπία οργιάζουν, λέτε να χάσουμε τα χρήματα? Εγώ πλέον δεν το θεωρώ απίθανο.
Εγώ προσωπικά σταμάτησα να εργάζομαι στα ΙΕΚ γιατί προκειτα για καθαρή κοροιδία! απο το 2008 απληρωτοι? Ελεος!! Κυρία Διαμαντοπούλου που είσαι? Κρύβεσαι? Γιατί δεν βγαίνεις να κάνεις καμια δήλωση? τα ρίχνουμε στο λογιστήριο του κράτους τώρα? Στην θέση σου Κ.Διαμαντοπούλου δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ...αν κα δεν πιστεύω να έχεις συνειδητοποιείσει την ευθύνη της θέσης σου. Εσείς παίρνετε μισθούς και μίζες και αφήνετε τους πολίτες της χώρας άνεργους και αν δουλεύουν απλήρωτους. Η παιδεία μας(και οχι μόνο) πάει απο το κακό στο χειρότερα και πάντα ανίκανους βλέπω στο τιμόνι. την ιστορία της χώρας μας την μετατράψατε σε τραγωδία!!!! και η ευθύνη όλη δική σας........που μου παίζετε και παλαμάκια στην βουλή.......γαι τα παλαμάκια είστε.....και στο θέατρο παλαμάκια παίζουν στους ηθοποιούς!!! Δεν θα πω άλλα γιατί μπορώ να μιλάω μέρες. το συμπέρασμα είναι ότι και να πληρωθούμε, τα πράγματα δυστήχως θα συνεχίσουν έτσι!!! φαυλος κύκλος.......εκεί.... πάντα στην κακομοιριά και μιζέρια.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:06:10 »

Αποσυνδεδεμένος tapairnwstokranious!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #141 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:46:52 μμ »
7. Ποιό είναι το νέο πλαίσιο που διέπει πλέον τα δημόσια Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.);

Με βάση το νόμο 3879/2010 και μετά την κατάργηση του Ο.Ε.Ε.Κ. τα δημόσια Ι.Ε.Κ. του καταργούμενου Ο.Ε.Ε.Κ. αποτελούν πλέον μονάδες της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης.

Από τον Ιούλιο του 2011, με βάση το παραπάνω νομοθετικό πλαίσιο, την ευθύνη της λειτουργίας και διαχείρισης των Ι.Ε.Κ. θα αναλάβουν μέσω προγραμματικών συμβάσεων με τη Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης οι Περιφερειακές Αυτοδιοικήσεις, καθώς στόχος είναι η αποκέντρωση και η ενίσχυση του ρόλου των περιφερειών και των δήμων.

Στο μεταβατικό διάστημα και μέχρι την υπογραφή των προγραμματικών συμβάσεων με τις Περιφερειακές Αυτοδιοικήσεις, τη λειτουργία και διαχείριση των δημόσιων Ι.Ε.Κ. θα αναλάβουν μέσα από προγραμματική σύμβαση με τη Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης ο Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων (Ε.Ο.Π.Π.) και το Ινστιτούτο Διαρκούς Εκπαίδευσης Ενηλίκων (Ι.Δ.ΕΚ.Ε.).

Όσον αφορά σε θέματα διοικητικής φύσεως (προσωπικό κ.λπ.) θα απευθύνεστε στην Διεύθυνση Διοικητικού- Οικονομικού της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης (τηλ. 213.1311644).

Προς το παρόν και μέχρι νεώτερης οδηγίας, όσον αφορά στα εκπαιδευτικά θέματα, συνεχίζετε να αναφέρεστε και να επικοινωνείτε με το ‘Τμήμα Σπουδαστικών Θεμάτων’ του πρώην Ο.Ε.Ε.Κ..
   

παιδια αυτα βρηκα. μηπως ν αρχισουμε να ενοχλουμε καθημερινα μπας και και κουνηθει τπτ?

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #142 στις: Μάρτιος 10, 2011, 04:51:32 μμ »
Σήμερα στο ιεκ ένας εκπαιδευτής ανέφερε πως πήρε κάποια από τα χρωστούμενα του 2008. Δεν ξέρω αν αληθεύει, γιατί δε μου φάνηκε πολύ σίγουρος, όταν τον ρώτησα αν πράγματι είναι από το ιεκ τα χρήματα. Για κοιτάξτε λίγο τους λογαριασμούς σας μπας και.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 02:20:14 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #143 στις: Μάρτιος 10, 2011, 10:19:35 μμ »
Σήμερα στο ιεκ ένας εκπαιδευτής ανέφερε πως πήρε κάποια από τα χρωστούκενα του 2008. Δεν ξέρω αν αληθεύει, γιατί δε μου φάνηκε πολύ σίγουρος, όταν τον ρώτησα αν πράγματι είναι από το ιεκ τα χρήματα. Για κοιτάξτε λίγο τους λογαριασμούς σας μπας και.....

τωρα προσφατα τα πηρε? γιατι κ εγω απο τα χρωστουμενα του 2008 εχω παρει κτ ψιλα  :P εδω κ ενα χρονο αλλα δεν με εχουν ξεπληρωσει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:06:10 »

Αποσυνδεδεμένος Kyri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #144 στις: Μάρτιος 12, 2011, 04:38:21 μμ »
Tην ΚΥΡΙΑΚΗ 13/03 στις 5:00μ.μ στο Ε.Μ.Πολυτεχνείο (Στουρνάρη & Πατησίων) αιθ. Γκίνη θα γίνει η κουβέντα για την πληρωμη των δεδουλευμενων των ωρομισθιων στα ΙΕΚ, για να αποφασισουμε τις επομενες κινησεις μας.

ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2012, 02:20:40 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #145 στις: Μάρτιος 15, 2011, 11:04:23 μμ »
Διάβαστε το παρακάτω άρθρο, λέει ότι  η καταβολή των δεδουλευμένων προς τους εκπαιδευτικούς εκτιμάται ότι θα έχει ολοκληρωθεί εντός τετραμήνου καθ θα ξεκινήσει τον Μάρτη....
http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=111327
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος aelleni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #146 στις: Μάρτιος 17, 2011, 06:46:47 μμ »
Πριν λίγο είδα αυτό και σκέφτηκα ότι μπορεί να ενδιαφέρει αρκετούς:

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1943995

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #147 στις: Μάρτιος 27, 2011, 10:51:15 μμ »
Ζητάει username και password στο λινκ ???

Αποσυνδεδεμένος aelleni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #148 στις: Μάρτιος 29, 2011, 12:14:02 μμ »
Έχεις δίκιο! Μάλλον το κλείδωσαν από τότε που το είδα εγώ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και εδώ:
http://karxarias.blogspot.com/2011/03/blog-post_1664.html

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 03, 2011, 11:51:10 πμ »
ευχαριστώ. :)


Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 07, 2011, 04:38:14 μμ »
φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #152 στις: Μάιος 13, 2011, 12:29:21 μμ »
Τα παλιά χρέη του ΟΕΕΚ, δηλαδή από το 2008 μέχρι και το Δεκέμβριο του 2010 πρόκειται να πληρωθούν από την Ενιαία αρχή πληρωμών αλλά κανείς δεν ξέρει ακριβώς πότε παρόλο που έχουν γίνει όλοι οι έλεγχοι και τα χρήματα έχουν πιστωθεί στο υπουργείο για αυτό το λόγο.
Τα πιο πρόσφατα, αυτά δηλαδή που πλέον θα πληρώνονται στην Εθνική τράπεζα έχουν ξεκινήσει να πληρώνονται από το ΙΔΕΚΕ. Αυτές τις μέρες πληρώνονται καθημερινά διάφορα ΙΕΚ για τους μήνες Ιανουάριο και (μισό) Φεβρουάριο 2011, δηλαδή για το προηγούμενο εξάμηνο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #153 στις: Μάιος 13, 2011, 12:45:01 μμ »
Τα παλιά χρέη του ΟΕΕΚ, δηλαδή από το 2008 μέχρι και το Δεκέμβριο του 2010 πρόκειται να πληρωθούν από την Ενιαία αρχή πληρωμών αλλά κανείς δεν ξέρει ακριβώς πότε παρόλο που έχουν γίνει όλοι οι έλεγχοι και τα χρήματα έχουν πιστωθεί στο υπουργείο για αυτό το λόγο.
Τα πιο πρόσφατα, αυτά δηλαδή που πλέον θα πληρώνονται στην Εθνική τράπεζα έχουν ξεκινήσει να πληρώνονται από το ΙΔΕΚΕ. Αυτές τις μέρες πληρώνονται καθημερινά διάφορα ΙΕΚ για τους μήνες Ιανουάριο και (μισό) Φεβρουάριο 2011, δηλαδή για το προηγούμενο εξάμηνο.

εγω που πηγα σημερα στο ιεκ για αλλη δουλεια κ ρωτησα για τα χρηματα του 2008 μου ειπαν οτι τους ενημερωσαν οτι τα χρηματα εχουν δωθει (στα ιδεκε? στα ιεκ? δεν ξερω σε ποιον ακριβως..)αλλα περιμενουν να αποδεσμευτουν (ουτε που ξερω που κολλαει το ζητημα) κ να μας πληρωσουν μεσα στο καλοκαιρι. τωρα κ αυτοι μου ειπαν ο,τι ηξεραν....απο εκει κ περα περιμενουμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 732
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.