*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1555460 φορές)

ChrisDo, denio και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4410 στις: Μάιος 19, 2016, 04:06:38 μμ »
Υπάρχει κατι νεότερο για τις πληρωμές των ΤΠΥ ;;;

19-05-2016
ΤΙΠΟΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:58 »

Αποσυνδεδεμένος divined

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4411 στις: Μάιος 20, 2016, 07:26:05 μμ »
Η κατάσταση με τις πληρωμές παραμένει γενικά απαράδεκτη. Πληρωθήκαμε οι μισοί για ένα μήνα και κάτι όπως είπατε και όλοι είναι ευχαριστημένοι. Συνηθίσαμε στις χαμηλές πτήσεις φοβάμαι πλέον.

Αποσυνδεδεμένος panakont

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4412 στις: Μάιος 23, 2016, 08:56:57 πμ »
Καλημέρα σε όλους, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ρώτησα για τις πληρωμές των εκπαιδευτών με ΤΠΥ για την περίοδο Νοεμβρίου -Δεκεμβρίου και μου είπαν σε 10 ημέρες...επίσης ρώτησα και για τη φορολογική ενημερότητα και μου είπαν οτι χρειάζεται για ποσά άνω των 1500€....


Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4413 στις: Μάιος 23, 2016, 04:05:54 μμ »
Καλημέρα σε όλους, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ρώτησα για τις πληρωμές των εκπαιδευτών με ΤΠΥ για την περίοδο Νοεμβρίου -Δεκεμβρίου και μου είπαν σε 10 ημέρες...επίσης ρώτησα και για τη φορολογική ενημερότητα και μου είπαν οτι χρειάζεται για ποσά άνω των 1500€....

Σε δέκα μέρες είχαν πει και τον Απρίλιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:58 »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4414 στις: Μάιος 24, 2016, 03:09:41 μμ »
Καλημέρα σε όλους, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ρώτησα για τις πληρωμές των εκπαιδευτών με ΤΠΥ για την περίοδο Νοεμβρίου -Δεκεμβρίου και μου είπαν σε 10 ημέρες...επίσης ρώτησα και για τη φορολογική ενημερότητα και μου είπαν οτι χρειάζεται για ποσά άνω των 1500€....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Αλλαγή αποδεικτικού φορολογικής ενημερότητας

A A

Ενημερώνουμε τους πολίτες που συναλλάσσονται με  το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. ότι για τη διευκόλυνσή τους το Ίδρυμα στο εξής θα δέχεται φορολογική ενημερότητα του τύπου «Είσπραξη χρημάτων από Φορείς του Δημοσίου Τομέα πλην Κεντρικής Κυβέρνησης».

Η αλλαγή αυτή προέκυψε δυνάμει του ΦΕΚ Β’ 874/1-4-2016 (Τροποποίηση της απόφασης Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων ΠΟΛ 1274/2013 (Β' 3398) περί Αποδεικτικού Ενημερότητας άρθρου 12 του Ν. 4174/2013 ΦΕΚ Α' 170 Κ.Φ.Δ., όπως ισχύει) προκειμένου να διευκολυνθούν οι συναλλαγές με τους φορείς εκτός Κεντρικής Διοίκησης, όπως αυτοί ορίζονται στο σχετικό ΦΕΚ Α’ 143/28-6-2014, Άρθρο 14.

Διευκρινίζεται ότι όσα φυσικά και νομικά πρόσωπα έχουν ήδη προσκομίσει ή αποστείλει φορολογική ενημερότητα του τύπου «Είσπραξη χρημάτων από Φορείς Κεντρικής Κυβέρνησης» και είναι ημερολογιακά σε ισχύ, δεν απαιτείται να αποστείλουν νέα.

http://www.inedivim.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82


Αποσυνδεδεμένος konstans-86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4415 στις: Μάιος 29, 2016, 06:21:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Τι γίνεται με τις πληρωμές; μεθαύριο μπαίνει Ιούνιος μας εδωσαν τα λεφτά 4 εβδομάδων του προηγούμενου εξαμήνου κ αυτό ήταν'? Τωρα την  παραμονή της πρωτοχρονιας πάλι? Δηλ. έλεος μονο με εμάς γινεται αυτό...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4416 στις: Μάιος 29, 2016, 06:26:53 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Τι γίνεται με τις πληρωμές; μεθαύριο μπαίνει Ιούνιος μας εδωσαν τα λεφτά 4 εβδομάδων του προηγούμενου εξαμήνου κ αυτό ήταν'? Τωρα την  παραμονή της πρωτοχρονιας πάλι? Δηλ. έλεος μονο με εμάς γινεται αυτό...

Κανεις λάθος μονο σε αυτούς που ειναι με ΙΚΑ έδωσαν λεφτά. Στους ε.ε. Δεν έδωσαν φράγκο.

Αποσυνδεδεμένος konstans-86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4417 στις: Μάιος 29, 2016, 06:36:48 μμ »
Δεν κάνω λάθος γνωρίζω ποίους πληρωσαν κ ποιους οχι αλλα δεν με παρηγορει αυτό καθόλου. Δηλ. το οτι πηρα 200 ευρω εγώ ενώ καποιοι αλλοι δεν πήραν τίποτα δεν κάνει εμενα τυχερή κ τους ΤΠΥ άτυχους. Τα χρηματα  μας τα θελουμε ολοι κ τα εχουμε ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος evalouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4418 στις: Μάιος 29, 2016, 07:24:45 μμ »
Το να διχαζόμαστε ή απλά να μοιραζόμαστε την αγωνία μας δεν φέρνει αποτέλεσμα. Η καθημερινή πίεση από τα συλλογικά όργανα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και η έντονη αντίδραση πχ αποχή από τις εξετάσεις μπορει και να έκαναν την διαφορά. Άραγε δικαίωμα "αποχής-απεργίας" υφιστάται για μας των ΔΙΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4419 στις: Μάιος 30, 2016, 08:24:14 πμ »
Το να διχαζόμαστε ή απλά να μοιραζόμαστε την αγωνία μας δεν φέρνει αποτέλεσμα. Η καθημερινή πίεση από τα συλλογικά όργανα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και η έντονη αντίδραση πχ αποχή από τις εξετάσεις μπορει και να έκαναν την διαφορά. Άραγε δικαίωμα "αποχής-απεργίας" υφιστάται για μας των ΔΙΕΚ?
Όχι γτ είσαι εργολάβος και όχι μισθωτός ...
είναι σαν να είσαι η Τέρνα να έχεις λάβει έργο να φτιάξεις μια πολυκατοικία και να λες απεργώ ...
Μόνο μέσω δικηγόρου και καταγγελία της σύμβασής σου ...

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4420 στις: Μάιος 30, 2016, 09:47:31 πμ »
Καλημέρα, Μέγα λάθος, πρώτη φορά εχω ακούσει παραλληλισμό εκπαιδευτή ΙΕΚ με μεγαλοεργολάβους του δημοσίου, Ε-Λ-Ε-Ο-Σ
Το εργολαβικό των ΙΕΚ γίνεται για καταστρατήγηση των δικαιωμάτων του ΙΚΑ, ειναι γνωστό τοις πάσι ότι οι εκπαιδευτές ΙΕΚ ειναι μισθωτοί
......................................................
\Όσοι παρέχουν εκπαιδευτικό έργο κατά κύριο επάγγελμα σε αναγνωρισμένα Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.), Κέντρα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Κ.Ε.Κ.), Εργαστήρια Ελευθέρων Σπουδών, Κέντρα Δια Βίου Μάθησης Επιπέδου 1 και 2 και Κολλέγια εφοδιασμένα με άδεια λειτουργίας που έχει εκδοθεί από τον αρμόδιο φορέα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί που διδάσκουν σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας του άρθρου 5 του ν. 2525/1997 (Α ́ 188), οι εργαζόμενοι στο Διδασκαλείο Νέας Ελληνικής ως Ξένης Γλώσσας (ΔΝΕΓ) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, οι εργαζόμενοι στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθώς και οι εργαζόμενοι στο Σχολείο Ελληνικής Γλώσσας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσα- λονίκης υπάγονται στην ασφάλιση του Ι.Κ.Α.-Ε.Τ.Α.Μ., σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 2 του α.ν. 1846/1951.
...
Το παραπάνω γιατί ισχύει για τον ιδιωτικό τομέα.
Δυο μέτρα και δύο σταθμά, αντιβαίνει το συνταγμα, ΚΑΡΓΑ.
Τυχαία 20 χρόνια τα ΙΕΚ με ψευδονόμους έχουν την χειρότερη εργασιακή αντιμετώπιση. Δεν νομίζω, οταν κάποιοι μας παραλληλιζουν με τους μεγαλοεργολάβους.
(μεταξυ μας κλειστε τις offshore)
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος alekitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4421 στις: Μάιος 30, 2016, 01:16:43 μμ »
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Τηλεφώνησα πριν λίγο στο λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου είπαν ότι η πληρωμή των ΤΠΥ για Νοε & Δεκ 2015 θα γίνει σε 10 μέρες.....

Αποσυνδεδεμένος ΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4422 στις: Μάιος 30, 2016, 01:45:37 μμ »
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Τηλεφώνησα πριν λίγο στο λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου είπαν ότι η πληρωμή των ΤΠΥ για Νοε & Δεκ 2015 θα γίνει σε 10 μέρες.....

Πάρε τηλέφωνο σε αυτό το νούμερο 2131314581 είναι ένας κύριος που απαντάει μου είπε την Παρασκευή οτι θα πληρώσουν εντός της εβδομάδας αυτής ...στο 2131314591 απαντάει μια που δεν ξέρει τι της γίνεται. Υπάρχει και ένα ακόμα τηλέφωνο του προϊσταμένου στο λογιστήριο το 2131314616.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4423 στις: Μάιος 30, 2016, 02:13:41 μμ »
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Τηλεφώνησα πριν λίγο στο λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου είπαν ότι η πληρωμή των ΤΠΥ για Νοε & Δεκ 2015 θα γίνει σε 10 μέρες.....

Καλημέρα σε όλους, μόλις πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ρώτησα για τις πληρωμές των εκπαιδευτών με ΤΠΥ για την περίοδο Νοεμβρίου -Δεκεμβρίου και μου είπαν σε 10 ημέρες...επίσης ρώτησα και για τη φορολογική ενημερότητα και μου είπαν οτι χρειάζεται για ποσά άνω των 1500€....

28/04/2016
Ανακοίνωση ΙΝΕΔΙΒΙΜ

Η πληρωμή εκπαιδευτών με Τ.Π.Υ., για τη περίοδο Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2015, θα ολοκληρωθεί εντός του πρώτου 10ημέρου του Μαΐου, καθώς είναι σε εξέλιξη η παραλαβή φορολογικών ενημεροτήτων σε ισχύ.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Μου αρέσει που κάποιοι παίρνουν και ρωτάν πότε θα πληρωθούν. Λες και η απάντηση που θα πάρουν είναι εγγύηση.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν πληρωθει έστω και 1 μήνας είναι ικανοί να βγάλουν μια τεράστια ανακοίνωση στην ιστοσελίδα τους.
Είναι για γέλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2016, 02:28:35 μμ από jimpapas1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.