*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548695 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Panoszzzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5768 στις: Αύγουστος 09, 2018, 04:01:39 μμ »
Είμαι έτοιμος να τους στείλω ευχαριστήρια επιστολή..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:14:32 »

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5769 στις: Αύγουστος 09, 2018, 07:53:26 μμ »
Είμαι έτοιμος να τους στείλω ευχαριστήρια επιστολή..

Έχω αρχίσει να μην θέλω να ξεμπερδέψουμε. Συνήθισα την αγωνία, το σασπένς, ήταν μια ενασχόληση, λίγο πιπέρι (δεν θα έπρεπε καν να ξεστομίζω τέτοια πριν τις 27)

Αποσυνδεδεμένος Joseph

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5770 στις: Αύγουστος 10, 2018, 05:39:57 μμ »
Πιστοποιημένος με ΤΠΥ.....μόλις πληρώθηκα για το 2018Α (το 2017Β το είχα πάρει στις 27/07)

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5771 στις: Αύγουστος 10, 2018, 05:55:47 μμ »
Σήμερα η πληρωμή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:14:32 »

Αποσυνδεδεμένος Joseph

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5772 στις: Αύγουστος 10, 2018, 06:01:36 μμ »
16.34 η κατάθεση από κατάστημα Εθνικής  679.

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5773 στις: Αύγουστος 10, 2018, 06:24:15 μμ »
Θαύμα! Θαύμα! Πιστοποιημένος με ΤΠΥ και μόλις είδα το μαρούλι στο ΑΤΜ...Στον έβδομο ουρανό όλοι αδέρφια!!!

Στενοχωριέμαι μόνο που είχα αρχίσει να συνηθίζω την αναμονή και περίμενα τη σωτηρία στις 27/8. Πώς θα την παλέψω τώρα που μπήκαν ΟΟΟΟΛΑ τα λεφτά;

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5774 στις: Αύγουστος 10, 2018, 06:39:18 μμ »
Θαύμα! Θαύμα! Πιστοποιημένος με ΤΠΥ και μόλις είδα το μαρούλι στο ΑΤΜ...Στον έβδομο ουρανό όλοι αδέρφια!!!

Στενοχωριέμαι μόνο που είχα αρχίσει να συνηθίζω την αναμονή και περίμενα τη σωτηρία στις 27/8. Πώς θα την παλέψω τώρα που μπήκαν ΟΟΟΟΛΑ τα λεφτά;

AYTO ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5775 στις: Αύγουστος 10, 2018, 09:52:29 μμ »
Απίστευτο...πληρωθήκαμεεεεε !!!!   ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5776 στις: Αύγουστος 12, 2018, 09:09:10 μμ »

…και που λες Αδερφέ & Συνάδελφε… 

….  Ενωρίτερον (σήμερα Κυριακή 12 του 8ου  …) επήγα γειτονιά Α.Τ.Μ. , να κατεβάσω μια εικοσαρού € , όλη κι όλη , διότι τα τσιγάρα της βραδιάς και μια Κόλα (αναψυκτική) για το Ρούμι της βραδυάς…. Κι όχι Δυόσμο… έχω στο μπαλκόνι φουντωτό…   Αφτά τα άσχετα για το ρουμο- πνεβματώδες του προλόγου…

•   Κάτι ήθελε που λες να μου ειπεί ο Α.Τ.Μ. , γουργούριζε χαρούμενα… μου πετάει μια απόδειξη , που κοίταξα με διάθεση ΔΕΝ γ$$##@είς.. Προς καταθλιπτικά , θα ημπορούσα να πω , διότι οι Υποχρεώσεις Μηνών Απληρωσιάς , ήδη μου είχαν στερέψει τας (πρόσφατας…) πλερωμάς Χειμερινού Εξαμήνου και μου κατέπνιγαν τας (πιο πρόσφατες…) προκαταβολάς Εαρινού…

•   …ΚΙ άξαφνα , βλέπω , άλλο , παραφουσκωμένο Υπόλοιπο  (παραφουσκωμένο…. ΟΚ , όχι τίποτα τρελλά… λέμε καμιά μ@@@@@κία , να το χαρουμενι΄’αζουμε…).

•   Νέα είσοδος κάρτας , στην σχισμή του Α.Τ.Μ. , ξανά μανά ο πιν , «κίνηση λογαρισμού» , γρούτσουγρούτσουγρούτσου , βγαίνει ο χαρτάκης…. 100818 ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ έλεγε (ΟΧΙ…ΟΧΙ!.... το 100818 είν’ ημερομηνία… σιγά ΜΗΝ ήταν 100.818 € !!!!.. Εδώ θα ήμουν τώρα , να κάθομαι να γράφω;;;… Πάντως ήταν , μάλλον περισσσότερα , απ' όσα περίμενα..).

Συνδυαστικά , με όσα έγραψαν κι άλλοι Συνάδελφοι παραπάνω , την Παρασκευή ,  πάει να πει ότι από 10 του Αβγούστου , όντως ξεκίνησαν οι Αποπληρωμές – Εξοφλήσεις…

•   Και μα κάνουν κι εκπληξούλα τα ζαγάρια , βρε , του Ι.νε.δι.βι.μ.  … -«Άτσααα!!….. 27 τα περιμένατε…  Μην παρεξηγηθείτε δα , άμα τα δείτε από τις 10…  Άτσα!..».
Ηθικά Διδάγματα:

Ι. Καλοφάγωτα  και Αίσιον και Ευτυχές το Νέον Υπόλοιπο Καλοκαιριού..

ΙΙ. Σημαίνει ότι πράγματι ,  27 Αβγούστου … ή θα έλεγα 24 , που είν’ Παρασκεβή και πλερώνει ο Δημόσιος , θα τρίξουν ηδονικά και τα υπόλοιπα στέρφα Α.Τ.Μ.


ΙΙΙ. Πολύ πιο Καλοφάγωτα , στους Ταλαιπωρημένους «Άπιστους» Συναδέλφους , που θα τα δούνε μαζεμένα Χειμερινά και Εαρινά … και ΟΚ , ΔΕΝ Φράγκα να ταξιδέψουν στις Σεϋχέλες …. Κανά 3ήμερο , όμως στη Λευκάδα πχ. ή στην Άνδρο , μπορούν να το παρασπονδήσουν…

ΙΙΙΙ. Σημαντικότατο:
Μια Φορά , είπαμε ΚΙ Εμείς να ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ Ενωτικά , Ως Κλάδος , με την Άρνηση Παράδοσης Βαθμολογιών και.. αμ ΚΑΤΙ ΒΓΗΚΕ!...
Αφτά!..


Υγεία και Χαρά  , συν να Γίνουμε Πραγματικός Κλάδος και ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, εύχομαι!

Θ._

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5777 στις: Αύγουστος 13, 2018, 11:22:52 πμ »
Ξέρει κανείς τι γίνεται με το επίδομα ανεργίας για τους μη πιστοποιημένους;
Πότε θα μπουν τα ένσημα για το πάρουμε; Πρέπει να πληρωθούμε πρώτα;

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5778 στις: Αύγουστος 15, 2018, 03:34:46 μμ »
Η ωριάια αντιμισθία για το εαρινό εξάμηνο για πιστοποιημένο εκπαιδευτή με ΙΚΑ ξέρει κανείς πόσο είναι;

Αποσυνδεδεμένος johnskg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5779 στις: Αύγουστος 21, 2018, 09:52:50 πμ »
Εχει κόψει κανείς τιμολόγιο ως μη πιστοποιημένος και αν ναι με την προηγούμενη αντιμισθία??

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5780 στις: Αύγουστος 21, 2018, 01:59:34 μμ »
Kαλησπέρα!
Θα θελα να ρωτήσω κάποιον πιστοποιημένο συνάδελφο ασφαλισμένο με ΙΚΑ, αν έχουν μπει όλα τα ένσημα του 2018Α.
Σε μένα, φαίνονται στο ΙΚΑ τα ένσημα του Ιουνίου αλλά όχι του προηγούμενου τριμήνου... στο λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν απαντούν...ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5781 στις: Αύγουστος 21, 2018, 10:37:06 μμ »
Kαλησπέρα!
Θα θελα να ρωτήσω κάποιον πιστοποιημένο συνάδελφο ασφαλισμένο με ΙΚΑ, αν έχουν μπει όλα τα ένσημα του 2018Α.
Σε μένα, φαίνονται στο ΙΚΑ τα ένσημα του Ιουνίου αλλά όχι του προηγούμενου τριμήνου... στο λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν απαντούν...ευχαριστώ

Συν. MATOYLA , Καλώς την!...

Ως Ένα Στατιστικό παράδειγμα (ΔΕΝ ξέρω … μπορεί να ΜΗΝ είμαι «τυπικό στατιστικό δείγμα».. ενώ ΔΕΝ συνέβη να το πολυκουβεντιάσω μ’ άλλους .. ) σε μένανε , σε αντίθεση με προηγούμενες χρονιές , είδα ότι  μου καταχώρησαν μα ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΑ Ένσημα!...  Κυριολεκτώ , διότι Κάθε Μήνα , από Οκτώβρη…. Έχω 25 Ένσημα … μα ακόμη και Και το Δεκέμβρη – Γενάρη (με διακοπή Χριστουγένων..) , Φλεβάρη , με κενό μεταξύ Χειμερινού – Εαρινού , Απρίλη , με Πλήρη Διακοπή Πασχαλιάς…

Αφτό , τώρα … μου το αιτιολόγησε (;;…) μια ψαγμένη Συνάδελφος ότι πιθανόν κάτι νομικό (;;…) να άλλαξε Ι.νε.δι.βι.μ.  το οποίο είναι ο ίδιος Εργοδότης  είτε τη μία Μέρα είσαι στο Δ.Ι.Ε.Κ. Άνω Ραχούλας και την άλλη τρέχεις στην Πέρα Ραχούλα και στη Δώθε Ραχούλα (διαφορετικά Ι.Ε.Κ.).  Κοντολογίς ότι την ίδια μέρα , λέει, άμα είσαι σε Δυο Διαφορετικά Δ.ι.ε.κ. , το ένσημο πάει διπλό…   Ομολογουμένως αφτή τη σαιζόν (που λέει κι ένας Σπουδαστής μου…) έκανα χιλιόμετρα πολλά (πηγή: Τραγουδάκι Κερκίδας Παναιτωλικού) , με αλληλοδιάδοχα μαθήματα ίδιες μέρες σε Πάνω Ραχούλα… Πολύ Κάτω Ραχούλα…..  Το ίδιο όμως συνέβαινε ΚΑΙ τις , λίγες, προηγούμενες χρονιές που διδάσκω , οπότε πχ. έπρεπε να ήμουν τελειώνοντας από Πειραιεύς σε 50’ Ηλιούπολις!....  (με θαυμάζω εδώ!...).  ΔΕΝ θαύμαζα , όμως τις καταστάσεις ενσήμων , που 1η χρονιά , ούτε καν κατά διάνοια κοντά στο πεδίο Επιδόματος ΟΑΕΔ και τις επόμενες τσίμα- τσίμα..
Φέτος , έπεσα από τα σύννεφα…   

Αφτά , όσον αφορά μια ατομική περίπτωση και… «Τις Οίδε» (πηγή: «αγράμματη Κυρ-Αποστόλαινα , στο Χωριό Καραμανέϊκα του Παναιτωλικού Όρους , πριν …. Μην μετρήσω πόσες δεκαετίες , καλοκαίρια – παραθερισμός , πίσω…σνιφς..).

Τώρα , μια που Θέμα Ένσημα + μια πρέζα Ο.α.ε.δ.


Ξέρει κανείς τι γίνεται με το επίδομα ανεργίας για τους μη πιστοποιημένους;
Πότε θα μπουν τα ένσημα για το πάρουμε; Πρέπει να πληρωθούμε πρώτα;

Συν. Βασίλειε 23 , Γεια Χαρά!... Το πιθανότερο είναι ό,τι λες!....

Θα Πληρωθείτε … Ελπίζω ΕΞΟΦΛΗΘΕΙΤΕ , 27 του Μηνός , κατά πώς λένε του Ι.νε.δι.βι.μ. και στο καπάκι ή ελάχιστες μέρες μετά θα μπορούν να εμφανιστούν τα ένσημα …. Είτε όντως έχουν καταβληθεί στο Ι.Κ.Α. , είτε όχι!...
Στείλε αίτηση , ζητώντας , βεβαίωση Ενσήμων  και θα σου έλεγα Εάν εργάστηκες και το 16-17 να ζητήσεις Όλου του Διαστήματος … στις διευθύνσεις:
diek@inedivim.gr , noreply-mis@inedivim.gr , protokollo@inedivim.gr  , με Κυριότερη την 3η ηλ. Διεύθυνση

•   Οπότε , Όταν (και πραγματικά θα σου απαντήσουν … αλλά Όταν…) , εκτυπώνεις την κατάσταση και τρέχεις Ο.α.ε.δ.  Μακάρι , όντως να σας Εξοφλήσουν 27 , που «δεσμεύτηκαν» , να σου έρθει απάντηση 2-3 μέρες μετά … Οπότε ντιπ αρχές Σεπτέμβρη , να πας Οαεδ,  να λειτουργήσουν Γρήγορα Εκεί και 7 Σεπτέμβρη , να πάρεις Διπλό Επίδομα Ιούλη και Αυγούστου!...

ΥΓΟΥ’

•   MATOYLA , μιας που χρησιμοποίησα στην κουβέντα με Βασίλη 23 τον καθοριστικό όρο «Εξόφληση» …. Σκέφτομαι τώρα…. Μήπως Τυχόν ΔΕΝ έχεις λάβει Όλα τα Χρήματά σου;  – δεδομένου ότι κάποια Δ.ι.ε.κ. καθυστέρησαν τις αποστολές παρουσιολογίων – Ωρών κλπ.   Ε;

… Σε τέτοια περίπτωση , ακόμα και η «υπάρχουσα» κατάσταση ενσήμων που πήρες για το Εαρινό , θα είναι ελλιπής … ακόμη και για τους Μήνες που φαίνεται πως είσαι «τακτοποιημένη»…. 

•   ΔΕΝ το λέω με σιγουριά – είν’ όμως (Εάν ΔΕΝ εξοφλήθηκες) Λογικό Ενδεχόμενο , στον Τόπο του Παραλογιστάν…

Θ._

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 342

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.