*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385761 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jo K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10332 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:00:54 πμ »
@ Jo Kaps: και γιατί δεν έβαλες πρώτο αυτό των συμφερόντων σου;  ???
Όπως και να έχει, απευθύνσου όπου μπορείς και κυνήγησε το θέμα! Μπορεί να πετύχεις αυτό που θές!
                                                                                                                                                                                                           
Thanx greedo!!!Aπό πανικό να πω,ηλιθιότητα να πω,τεσπα....Οι ενστάσεις γίνονται που?Στο υπουργείο?Στο γραφείο του υπουργού?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:22 »

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10333 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:02:08 πμ »
Μας δουλεύεις ρε John; Δηλαδή αν κάποιος είναι από τη Ζάκυνθο θα τον βρίσουμε κιόλας γιατί θέλει να πάει στο σπίτι του;

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10334 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:05:45 πμ »
Μας δουλεύεις ρε John; Δηλαδή αν κάποιος είναι από τη Ζάκυνθο θα τον βρίσουμε κιόλας γιατί θέλει να πάει στο σπίτι του;
Δεν έβρισα κανέναν.Προσωπική εκτίμηση έκανα με βάση βαθιά γνώση του αντικειμένου και πραγματικά γεγονότα βάση των οποίων αναμφισβήτητα έφυγαν κατά εκατοντάδες από εκεί.Γιατί άραγε>>Όποιος θέλει ας βγει να το διαψεύσει με στοιχεία αυτό...Γιαυτό ακριβώς μου κάνει εντύπωση που κάποιος θάθελε να πάει εκεί,ακόμα και αν είναι σπίτι του...Και ο νοών νοείτω...

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10335 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:08:32 πμ »
Οι δεκαεφτά πλεονάζοντες στην ειδικότητά σου, που έχει η διεύθυνση στην οποία ανήκεις, κατά με το υπουργείο, συμφωνούν με την εικόνα που έχεις εσύ από πρώτο χέρι;
@nikitas Σόρρυ, αλλά μιλάω για τη διεύθυνση των συμφερόντων μου, όχι για τη διεύθυνση στην οποία ανήκω (εάν αυτό κάνει τη διαφορά), είμαι εδώ με απόσπαση. Νομίζω πάντως, επειδή δυστυχώς "έχω χάσει τη μπάλα" με την εικόνα των ευρισκομένων στη διάθεση (εάν γι'αυτούς μιλάμε) ΠΥΣΔΕ της περιοχής αυτής, ότι δεν είναι τόσοι πολλοί. Βέβαια φέτος με το +2, την αύξηση δλδ του ωραρίου, αρκετοί της ειδικότητάς μου βρέθηκαν να είναι λειτουργικά υπεράριθμοι. Δεν ξέρω εάν περιλαμβάνει το υπουργείο κι αυτούς. Είναι όλα τόσο μπλεγμένα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:59:22 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10336 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:08:45 πμ »
Μας δουλεύεις ρε John; Δηλαδή αν κάποιος είναι από τη Ζάκυνθο θα τον βρίσουμε κιόλας γιατί θέλει να πάει στο σπίτι του;
Οπως τα λες φιλε/η μου.Πραγματικα δηλαδη..το θεατρο του παραλογου εδω μεσα απο καποιους..
ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟΙ..σαν δεν ντρεπεστε να θελετε να πατε στο μερος που γεννηθηκατε..ή γουσταρετε βρε αδελφε..ντροπη σας! :o Δηλαδη οκ..τι αλλο θα δουμε εδω μεσα;
Απλα καποιοι,που απεγνωσμενα προσπαθουσαν τοσο καιρο να μας πεισουν να ΜΗΝ κανουμε ενστασεις,να μη διεκδικησουμε δικαστικα τις εθελοντικες,να μην ,να μην,να μην..μαλλον εχουν λερωμενη τη φωλιτσα τους.,.και εχουν κατουρηθει απο την τρομαρα τους.Αλλα εχει ο καιρος γυρισματα.ΗΔΗ ΔΙΚΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ με δικαστικες διεκδικησεις.Και βεβαια δεν καταφερομαι εναντιον αυτων που εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες και πηραν την μεταταξη..αλλα σε αυτους που ΜΕ ΒΥΣΜΑ Η ΠΛΑΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ.Αλλο το ενα..αλλο το αλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 12:13:37 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10337 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:13:35 πμ »
Οπως τα λες φιλε/η μου.Πραγματικα δηλαδη..το θεατρο του παραλογου εδω μεσα απο καποιους..
ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟΙ..σαν δεν ντρεπεστε να θελετε να πατε στο μερος που γεννηθηκατε..ή γουσταρετε βρε αδελφε..ντροπη σας! :o
Απλα καποιοι,που απεγνωσμενα προσπαθουσαν τοσο καιρο να μας πεισουν να ΜΗΝ κανουμε ενστασεις,να μη διεκδικησουμε δικαστικα τις εθελοντικες,να μην ,να μην,να μην..μαλλον εχουν ρελωμενη τη φωλιτσα τους.,.και εχουν κατουρηθει απο την τρομαρα τους.
Ναι,τα κάναμε πάνω μας από την επιτυχία που είχαν οι ενστάσεις σας...Μας στείλαν πίσω στις δδε μας,χαχαχα!!
Εν πάση περιπτώση,άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Άλλα λέω,άλλα πιάνουν μερικοί.Εγώ εξέφρασα 1 απορία που ουδεμία σχέση έχει με ενστάσεις,σχετικά με το εν λόγω νησί.Γι'αυτά που υπονόησα λοιπόν,τίποτα,ΓΑΡΓΑΡΑ!

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10338 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:14:29 πμ »
Έλεγξα τον πίνακα με όσους δικαιώθηκαν στις ενστάσεις στην πρώτη επιλογή που είχα δηλώσει και διαπίστωσα ότι 16 από αυτούς είχαν λιγότερα μόρια από εμένα. Αναφορά αποτέλεσαν τα μόρια που είχαν στους πίνακες κατάταξης των εθελοντικών μετατάξεων (εκτός μιας περίπτωσης που βρήκα τα μόρια της από τον πίνακα μεταθέσεων της περιοχής της, αλλά είναι καραμπινάτη περίπτωση παρατυπίας).

Ας με ενημερώσει κάποιος που έχει κάνει ένσταση ονομαστικά, πως κινούμαι από εδώ και πέρα...

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10339 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:14:47 πμ »
Ναι,τα κάναμε πάνω μας από την επιτυχία που είχαν οι ενστάσεις σας...Μας στείλαν πίσω στις δδε μας,χαχαχα!!
Εν πάση περιπτώση,άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Άλλα λέω,άλλα πιάνουν μερικοί.Εγώ εξέφρασα 1 απορία που ουδεμία σχέση έχει με ενστάσεις,σχετικά με το εν λόγω νησί.Γι'αυτά που υπονόησα λοιπόν,τίποτα,ΓΑΡΓΑΡΑ!
Αυτα που λες..αυτα σε καταδεικνυουν τι ατομο εισαι.Γαραγαρα σε εσενα φιλτατε.Ο νοων νοειτω βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10340 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:15:42 πμ »
John σε μέρη όπως η Ζάκυνθος διορίζονταν ΜΑΖΙΚΑ τόσα χρόνια οι συγκεκριμένες ειδικότητες στις οποίες δόθηκε τώρα η δυνατότητα να πάρουν μετάταξη και να γυρίσουν σπίτι τους. Γι αυτό νομίζω υπάρχουν και οι μαζικές αποχωρήσεις. Έτσι νομίζω εγώ, αν τώρα ξέρεις κάτι άλλο... ??? Αν ήταν έτσι πάντως οι μισοί Έλληνες θα φεύγαν μαζικά από τη χώρα (κάτι στο οποίο είμαστε και πολύ κοντά μπορώ να πω ::)!)

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10341 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:16:59 πμ »
@nikitas Σόρρυ, αλλά μιλάω για τη διεύθυνση των συμφερόντων μου, όχι για τη διεύθυνση στην οποία ανήκω (εάν αυτό κάνει τη διαφορά), είμαι εδώ με απόσπαση. Νομίζω πάντως, επειδή δυστυχώς "έχω χάσει τη μπάλα" με την εικόνα των ευρισκομένων στη διάθεση (εάν γι'αυτούς μιλάμε) ΠΥΣΔΕ της περιοχής αυτής, ότι δεν είναι τόσοι πολλοί. Βέβαια φέτος με το +2, την αύξηση δλδ του ωραρίου, αρκετοί της ειδικότητάς μου βρέθηκαν να είναι λειτουργικά υπεράριθμοι. Δεν ξέρω εάν περιλαμβάνει το υπουργείο κι αυτούς. Είναι όλα τόσο μπλεγμένα...

Επειδή τώρα μπερδεύτηκα κι εγώ, όταν στην α'θμια σου είπαν ότι μπορεί να σε στείλουν πίσω στη β'θμια, εννοούσαν το ΠΥΣΔΕ στο οποίο είσαι αποσπασμένη, ε; Όχι το ΠΥΣΔΕ προέλευσης. Αν έχω καταλάβει σωστά, σε περίπτωση που, ο μη γένοιτο, συμβεί αυτό που σου είπαν, υπάρχουν κενά στη β'θμια, στα οποία να μπορείς να τοποθετηθείς;
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10342 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:17:35 πμ »
Έλεγξα τον πίνακα με όσους δικαιώθηκαν στις ενστάσεις στην πρώτη επιλογή που είχα δηλώσει και διαπίστωσα ότι 16 από αυτούς είχαν λιγότερα μόρια από εμένα. Αναφορά αποτέλεσαν τα μόρια που είχαν στους πίνακες κατάταξης των εθελοντικών μετατάξεων (εκτός μιας περίπτωσης που βρήκα τα μόρια της από τον πίνακα μεταθέσεων της περιοχής της, αλλά είναι καραμπινάτη περίπτωση παρατυπίας).

Ας με ενημερώσει κάποιος που έχει κάνει ένσταση ονομαστικά, πως κινούμαι από εδώ και πέρα...

Ευχαριστώ
Συμφωνα με τον φιλο μας τον john..δεν πρεπει να κανεις τιποτα,για να μην χασει εκεινος και οι ομοιοι του την θεσουλα του..,απλα πραγματα.Να κανεις ,λεει..γαργαρα..οπως τοσο καιρο ελεγε σε ολυς αυτους που εκαναν ενσταση για τις υποχρεωτικες.
Εγω σου λεω λοιπον..με καθε μεσο και τροπο νομιμο..να διεκδικησεις τα δικαιωματα που σου στερησαν καποιοπι εξυπνακιδες.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10343 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:19:52 πμ »
Κι εγώ έτσι κατάλαβα, στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης. Όχι από ό,τι ξέρω δεν υπάρχουν κενά. Και λέω έτσι, γιατί πρόσφατα η ΔΙΔΕ  έβγαλε νέα ανακοίνωση-πρόσκληση στους της ειδικότητάς μου, και σε άλλους, με κενά που είχαν προ λίγων εβδομάδων καλύψει οι ίδιοι της ΔΙΔΕ με λειτουργικά υπεράριθμους, και τώρα τους ξανακαλούν να κάνουν νέες δηλώσεις με νέα κενά (είναι τα ίδια που είχαν ξαναανακοινωθεί). Μπάχαλο...

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10344 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:22:49 πμ »
Κι εγώ έτσι κατάλαβα, στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης. Όχι από ό,τι ξέρω δεν υπάρχουν κενά. Και λέω έτσι, γιατί πρόσφατα η ΔΙΔΕ  έβγαλε νέα ανακοίνωση-πρόσκληση στους της ειδικότητάς μου, και σε άλλους, με κενά που είχαν προ λίγων εβδομάδων καλύψει οι ίδιοι της ΔΙΔΕ με λειτουργικά υπεράριθμους, και τώρα τους ξανακαλούν να κάνουν νέες δηλώσεις με νέα κενά (είναι τα ίδια που είχαν ξαναανακοινωθεί). Μπάχαλο...

Πάντως, αν έχεις αποσπαστεί κατ' εξαίρεση -νομίζω αυτό είπες πιο πριν- το θεωρώ δύσκολο να σε αποσπάσουν υποχρεωτικά κάπου μακριά από το σύζυγό σου. Μη χολοσκάς. Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι. Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει. Εμάς μας έβαλαν μια βδομάδα πριν να κάνουμε αίτηση διάθεσης στην α'θμια, κι από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και σήμερα κυκλοφορεί η διαπιστωτική πράξη του υπουργείου και η ειδικότητά μου πρωταγωνιστεί, τόσο στους πλεονάζοντες, όσο και στα κενά στην α'θμια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 12:25:47 πμ από nikitas »
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10345 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 12:24:20 πμ »
Συμφωνα με τον φιλο μας τον john..δεν πρεπει να κανεις τιποτα,για να μην χασει εκεινος και οι ομοιοι του την θεσουλα του..,απλα πραγματα.Να κανεις ,λεει..γαργαρα..οπως τοσο καιρο ελεγε σε ολυς αυτους που εκαναν ενσταση για τις υποχρεωτικες.
Εγω σου λεω λοιπον..με καθε μεσο και τροπο νομιμο..να διεκδικησεις τα δικαιωματα που σου στερησαν καποιοπι εξυπνακιδες.
Αν αυτό κατάλαβες,θλίβομαι απεριόριστα.
Λοιπόν σύντομα κ' για να τελειώνουμε 2 τινά λέω.Κάντε όσες ενστάσεις θέλετε,αυτό που δεν επιτρέπεται είναι η ανθρωποφαγία,την οποία εσύ πρεσβεύεις.
Αν νομίζεις ότι πήρα μετάταξη με μέσον,έλεγξε τα μόρια μου,των άλλων που πήραν,τη θεση που πήρα μετάταξη κ' αν με βρείς παράνομο στείλε με φυλακη...ΚΑΘΑΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΔΕ ΦΟΒΑΤΑΙ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 767
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.