*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4327607 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13832 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:18:17 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ορισμένοι, χωρίς ακόμα να δούμε τις επόμενες ενέργειες του υπουργείου, βγάζουν το συμπεράσματα ότι η εγκύκλιος αυτή για τον έλεγχο των μορίων λήγει τη διαδικασία επανεξέτασης των υποχρεωτικών μετατάξεων.

Η διαδικασία μόλις ξεκίνησε και σίγουρα θα έχει συνέχεια.

Τα πράγματα είναι απλά. Και μόνο το γεγονός ότι ζητήθηκε έλεγχος μορίων, υποδηλώνει ότι αυτό δεν έγινε ποτέ και από κανέναν σε καμία ΔΙΔΕ/ΔΙΠΕ και δε συμμαζεύεται. Αυτό το λέω γιατί κάποιοι το προηγούμενο διάστημα έσκιζαν τα ρούχα τους ότι τα μόρια τους έχουν ελεγχθεί από τις ΔΙΠΕ που πήγαν!!! Αυτό δεν ήταν αληθές και το λέει ξεκάθαρα ο Κουράκης!

Σίγουρα το υπουργείο αναζητά μια λύση που από τη μία δε θα ακυρώνει εντελώς τη διαδικασία, αλλά από την άλλη θα αποκαταστήσει αδικίες και ενδεχομένως να τιμωρήσει και όσους νόθευσαν τη διαδικασία. Επίσης η λογική "αφού το υπουργείο με πήρε από τον ΕΒΡΟ και με πήγε δίπλα στο σπίτι μου και ας έχω 10 μόρια, δε φταίω εγώ...είμαι νόμιμος αλά Αρβι...αλλά προφανώς όχι ηθικός" δε στέκει για τη νέα Κυβέρνηση. Θεωρώ προφανές ότι αφού βρεθούν σε πρώτη φάση οι λίγοι που δήλωσαν ψευδή στοιχεία, θα ακολουθήσει έλεγχος για το ποιοι έπρεπε να μεταταχθούν βάση μορίων και ποιοι πρέπει να επιστρέψουν Έβρο με τα 10 μοριάκια τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:12:41 »

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13833 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:23:42 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ορισμένοι, χωρίς ακόμα να δούμε τις επόμενες ενέργειες του υπουργείου, βγάζουν το συμπεράσματα ότι η εγκύκλιος αυτή για τον έλεγχο των μορίων λήγει τη διαδικασία επανεξέτασης των υποχρεωτικών μετατάξεων.

Η διαδικασία μόλις ξεκίνησε και σίγουρα θα έχει συνέχεια.

Τα πράγματα είναι απλά. Και μόνο το γεγονός ότι ζητήθηκε έλεγχος μορίων, υποδηλώνει ότι αυτό δεν έγινε ποτέ και από κανέναν σε καμία ΔΙΔΕ/ΔΙΠΕ και δε συμμαζεύεται. Αυτό το λέω γιατί κάποιοι το προηγούμενο διάστημα έσκιζαν τα ρούχα τους ότι τα μόρια τους έχουν ελεγχθεί από τις ΔΙΠΕ που πήγαν!!! Αυτό δεν ήταν αληθές και το λέει ξεκάθαρα ο Κουράκης!

Σίγουρα το υπουργείο αναζητά μια λύση που από τη μία δε θα ακυρώνει εντελώς τη διαδικασία, αλλά από την άλλη θα αποκαταστήσει αδικίες και ενδεχομένως να τιμωρήσει και όσους νόθευσαν τη διαδικασία. Επίσης η λογική "αφού το υπουργείο με πήρε από τον ΕΒΡΟ και με πήγε δίπλα στο σπίτι μου και ας έχω 10 μόρια, δε φταίω εγώ...είμαι νόμιμος αλά Αρβι...αλλά προφανώς όχι ηθικός" δε στέκει για τη νέα Κυβέρνηση. Θεωρώ προφανές ότι αφού βρεθούν σε πρώτη φάση οι λίγοι που δήλωσαν ψευδή στοιχεία, θα ακολουθήσει έλεγχος για το ποιοι έπρεπε να μεταταχθούν βάση μορίων και ποιοι πρέπει να επιστρέψουν Έβρο με τα 10 μοριάκια τους.

 ... Προφανές ... Εφικτό ... Νόμιμο ... Όχι πάντα ταυτόσημες έννοιες ...

 ... Όπως και το ηθικό δεν είναι πάντα και το Νόμιμο ...

 ... Και όχι γιατί δεν το θέλω εγώ ... :)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13834 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:38:23 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω πως ορισμένοι, χωρίς ακόμα να δούμε τις επόμενες ενέργειες του υπουργείου, βγάζουν το συμπεράσματα ότι η εγκύκλιος αυτή για τον έλεγχο των μορίων λήγει τη διαδικασία επανεξέτασης των υποχρεωτικών μετατάξεων.

Η διαδικασία μόλις ξεκίνησε και σίγουρα θα έχει συνέχεια.

Τα πράγματα είναι απλά. Και μόνο το γεγονός ότι ζητήθηκε έλεγχος μορίων, υποδηλώνει ότι αυτό δεν έγινε ποτέ και από κανέναν σε καμία ΔΙΔΕ/ΔΙΠΕ και δε συμμαζεύεται. Αυτό το λέω γιατί κάποιοι το προηγούμενο διάστημα έσκιζαν τα ρούχα τους ότι τα μόρια τους έχουν ελεγχθεί από τις ΔΙΠΕ που πήγαν!!! Αυτό δεν ήταν αληθές και το λέει ξεκάθαρα ο Κουράκης!

Σίγουρα το υπουργείο αναζητά μια λύση που από τη μία δε θα ακυρώνει εντελώς τη διαδικασία, αλλά από την άλλη θα αποκαταστήσει αδικίες και ενδεχομένως να τιμωρήσει και όσους νόθευσαν τη διαδικασία. Επίσης η λογική "αφού το υπουργείο με πήρε από τον ΕΒΡΟ και με πήγε δίπλα στο σπίτι μου και ας έχω 10 μόρια, δε φταίω εγώ...είμαι νόμιμος αλά Αρβι...αλλά προφανώς όχι ηθικός" δε στέκει για τη νέα Κυβέρνηση. Θεωρώ προφανές ότι αφού βρεθούν σε πρώτη φάση οι λίγοι που δήλωσαν ψευδή στοιχεία, θα ακολουθήσει έλεγχος για το ποιοι έπρεπε να μεταταχθούν βάση μορίων και ποιοι πρέπει να επιστρέψουν Έβρο με τα 10 μοριάκια τους.

Άσε, που ο έλεγχος μόνο των μορίων μπορεί να μην βρεί κανέναν ''απατεώνα''.
Το θέμα είναι τι έγινε μετά, με τις διάφορες διαπιστωτικές, τις τροποποιήσεις και τις χειρόγραφες αιτήσεις.
Επιπλέον, υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι μετά από σωρεία ενστάσεων δεν έχουν δικαιωθεί ακόμη.
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13835 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:19:08 πμ »
Μιλώντας με εργαζόμενους σε διάφορες Διευθύνσεις, αργά το απόγευμα στάλθηκε στην κάθε μία ένα αρχείο (α στις ΔΔΕ και β στις ΔΠΕ, σύμφωνα με την εγκύκλιο) με τις ακόλουθες στήλες:

Περιοχή Τοποθέτησης
Ταυτοπροσωπία
Επίθετο
Όνομα
Όνομα Πατέρα
Όνομα Μητέρας
Αριθμός Μητρώου
Τηλέφωνο
Κινητό
Email
Συνολικά Μόρια
Μόρια Συνολικής Προϋπηρεσίας
Οικογενειακά Μόρια
Μόρια Συνθηκών Διαβίωσης
Μόρια Διδακτορικού
Μόρια Επιπλέον Πτυχίου
Μόρια Μεταπτυχιακού
Δήμος Κατοικίας
Δήμος Εντοπιότητας
Δεύτερη Επιλογή
Ημερομηνία Υποβολής Αίτησης
Πρώτη Επιλογή
Κωδικός Ειδικότητας
Ενοποιημένη Ειδικότητα
ΑΦΜ
Αριθμός Πρωτοκόλλου
Παρατηρήσεις (για συμπλήρωση από τις Διευθύνσεις μετά τον έλεγχο)

Όλοι μου είπαν ότι υπάρχει δυσκολία για την πραγματοποίηση ενδελεχούς και αξιόπιστου ελέγχου δεδομένων των ασφυκτικών χρονικών περιθωρίων και των ημερών (παίζει και σχετική γκρίνια επειδή ήδη λείπουν αρκετοί με άδεια). Αλλά και η εγκύκλιος δεν είναι ιδιαίτερα καλογραμμένη, η δε προτεινόμενη διαδικασία θα καταστήσει αναπόφευκτη την επικοινωνία όλων με όλους.

Περισσότερη δουλειά φαίνεται να έχουν οι ΔΠΕ και αριθμητικά αλλά και ποιοτικά. Δυσκολίες, όμως, υπάρχουν και στις ΔΔΕ, διότι στα αρχεία που έλαβαν περιλαμβάνονται όχι μόνο εκπαιδευτικοί των οποίων η μετάταξη ανακλήθηκε ή δεν έλαβαν καθόλου μετάταξη αλλά και:
α) αποχωρήσαντες εκπαιδευτικοί (συνταξιούχοι ή για άλλους λόγους)
β) εκπαιδευτικοί που αργότερα έλαβαν μετάταξη ως Διοικητικοί με τον 1824
γ) εκπαιδευτικοί που αργότερα έλαβαν μετάταξη ως Διοικητικοί με τον 4057
δ) εκπαιδευτικοί που μετατέθηκαν το καλοκαίρι του 2014 και ο φάκελός τους βρίσκεται σε άλλη Διεύθυνση και όχι σε αυτή που έστειλε το Υπουργείο το αρχείο.

Τέλος, ένα πολύ σημαντικό θέμα είναι ότι η διαδικασία δεν είχε καν αλγόριθμο. Υπενθυμίζω τον σχετικό ορισμό:
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%B3%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%82
"Ως αλγόριθμος ορίζεται μια πεπερασμένη σειρά ενεργειών, αυστηρά καθορισμένων και εκτελέσιμων σε πεπερασμένο χρόνο, που στοχεύουν στην επίλυση ενός προβλήματος. Πιο απλά αλγόριθμο ονομάζουμε μία σειρά από εντολές που έχουν αρχή και τέλος, είναι σαφείς και εκτελέσιμες που σκοπό έχουν την επίλυση κάποιου προβλήματος."

Να δω αν μπορέσει κάποιος να περιγράψει αλγόριθμο για αυτή τη διαδικασία (ώστε να μπορέσει να υλοποιηθεί).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:12:41 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13836 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:21:38 πμ »
Το Λιοντάρι το είπε. Κι άλλες ενστάσεις να δικαιώσουν.
Αμ πως. Να συνεχίσουμε μια διαδικασία που ψηφίστηκε για 1 έτος, για καμιά δεκαετία...
Και με αποχρώσες ενδείξεις ότι δεν έκαναν όλοι οι μεταταγμένοι αιτήσεις.
Λιοντάρι, δεν ψέγω εσένα, εσένα σε σέβομαι γιατί είτε ηθελημένα είτε άθελά σου μιλάς σχετικώς επώνυμα...

Πάρτε το χαμπάρι. Το νήμα ξετυλίγεται, η κρούστα της κρεμ μπρουλέ σπάει και θα δούμε αν βρωμάει από μέσα (όπως πιστεύω εγώ) ή αν είναι φρεσκαδούρα (ναι καλά).

Δεν είμαι σίγουρος για τίποτα, μόνο για τον εαυτό μου. Για κανέναν Μπράτη, Κουράκη, Μπαλτά.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13837 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:28:30 πμ »
Καμία σιγή φίλε μου. Προσωπικά ικανοποιήθηκα με αυτή την εξέλιξη. Μάλιστα έχω ανταλλάξει σχόλια επί της εξέλιξης με τον rollo_tomassi.
Καλά χαλάρωσε δε μίλησες και με τον Ομπάμα  ;D :P
Κατάλαβες φίλε μου, με είδε χαλαρό και συναδελφικό στα pm και αμέσως να το πει :)

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13838 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:35:21 πμ »
 Συνάδελφοι καλημέρα καλή Ανάσταση  για όλους
Κάτι περίεργες φωτιές πρέπει να άναψαν σήμερα, φήμες το λένε, στις ΔΔΕ πρέπει λέει να ψάξουν μόρια αυτών έφυγαν και τα μόρια όσων δεν ικανοποιήθηκαν.....και αυτών που έκαναν ένσταση ( είναι 3 διαφορετικών κατηγοριών)..... Στις ΔΠΕ  αυτούς που ήρθαν και αυτών που ταξίδεψαν και αυτών που ονειρεύονται ταξίδια ακόμη....Οψόμεθα
Mια ανησυχία πάντως οι Διευθυντάδες ειδικά των ΔΔΕ πρέπει να την έχουν, για τα άλλα 13****** τους Περιφερειάρχες  δεν ξέρω, άλλωστε τώρα ετοιμάζονται να διαπρέψουν ως στελέχη της εκπαίδευσης (συμβουλάτορες γαρ).... Μήπως ήρθε και η ώρα που θα τους ρωτήσουν όλους αυτούς πως δούλεψαν οι αριθμοί;(π.χ. 30; γιατί 30;βάλε ακόμα 10 τώρα που γυρίζει!!!!) Δύσκολες οι ερωτήσεις και έχουν πολλοί από αυτούς και τις νέες κρίσεις μπροστά τους..... δεν πρόλαβαν να γίνουν και ελεγκτές δημόσιας διοίκησης........
Ατυχία :'(
Έχω ακόμη μια απορία στις κατά τόπους ΔΠΕ και ΔΔΕ οι μεταταγμένοι διοικητικοί θα εμπλακούν στον έλεγχο των στοιχείων τους;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 02:01:49 πμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13839 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:22:20 πμ »
Το να βγάλουν μία λίστα με τα μόρια όσων έχουν μεταταχθεί (όσων δηλαδή πήραν μετάταξη κανονικά και όσων ικανοποιήθηκε η ένστασή τους στις διαδοχικές φάσεις ικανοποίησης ενστάσεων) δεν λύνει το πρόβλημα. Η ουσία βρίσκεται αλλού! Στο ότι ικανοποιήθηκε η ένσταση της κ. Χ από τη Δ'Δωδεκανήσου με 50 μόρια για τη Β'Αθήνας και δεν ικανοποιήθηκε της κ. Ψ με 52 μόρια για τη Β' Αθήνας.  Αν, λοιπόν, δεν γίνουν ανακατατάξεις, το πρόβλημα απλώς κουκουλώνεται.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13840 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:50:25 πμ »
Μιλώντας με εργαζόμενους σε διάφορες Διευθύνσεις, αργά το απόγευμα στάλθηκε στην κάθε μία ένα αρχείο (α στις ΔΔΕ και β στις ΔΠΕ, σύμφωνα με την εγκύκλιο) με τις ακόλουθες στήλες:

Περιοχή Τοποθέτησης
Ταυτοπροσωπία
Επίθετο
Όνομα
Όνομα Πατέρα
Όνομα Μητέρας
Αριθμός Μητρώου
Τηλέφωνο
Κινητό
Email
Συνολικά Μόρια
Μόρια Συνολικής Προϋπηρεσίας
Οικογενειακά Μόρια
Μόρια Συνθηκών Διαβίωσης
Μόρια Διδακτορικού
Μόρια Επιπλέον Πτυχίου
Μόρια Μεταπτυχιακού
Δήμος Κατοικίας
Δήμος Εντοπιότητας
Δεύτερη Επιλογή
Ημερομηνία Υποβολής Αίτησης
Πρώτη Επιλογή
Κωδικός Ειδικότητας
Ενοποιημένη Ειδικότητα
ΑΦΜ
Αριθμός Πρωτοκόλλου
Παρατηρήσεις (για συμπλήρωση από τις Διευθύνσεις μετά τον έλεγχο)

Όλοι μου είπαν ότι υπάρχει δυσκολία για την πραγματοποίηση ενδελεχούς και αξιόπιστου ελέγχου δεδομένων των ασφυκτικών χρονικών περιθωρίων και των ημερών (παίζει και σχετική γκρίνια επειδή ήδη λείπουν αρκετοί με άδεια). Αλλά και η εγκύκλιος δεν είναι ιδιαίτερα καλογραμμένη, η δε προτεινόμενη διαδικασία θα καταστήσει αναπόφευκτη την επικοινωνία όλων με όλους.

Περισσότερη δουλειά φαίνεται να έχουν οι ΔΠΕ και αριθμητικά αλλά και ποιοτικά. Δυσκολίες, όμως, υπάρχουν και στις ΔΔΕ, διότι στα αρχεία που έλαβαν περιλαμβάνονται όχι μόνο εκπαιδευτικοί των οποίων η μετάταξη ανακλήθηκε ή δεν έλαβαν καθόλου μετάταξη αλλά και:
α) αποχωρήσαντες εκπαιδευτικοί (συνταξιούχοι ή για άλλους λόγους)
β) εκπαιδευτικοί που αργότερα έλαβαν μετάταξη ως Διοικητικοί με τον 1824
γ) εκπαιδευτικοί που αργότερα έλαβαν μετάταξη ως Διοικητικοί με τον 4057
δ) εκπαιδευτικοί που μετατέθηκαν το καλοκαίρι του 2014 και ο φάκελός τους βρίσκεται σε άλλη Διεύθυνση και όχι σε αυτή που έστειλε το Υπουργείο το αρχείο.

Τέλος, ένα πολύ σημαντικό θέμα είναι ότι η διαδικασία δεν είχε καν αλγόριθμο. Υπενθυμίζω τον σχετικό ορισμό:
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%B3%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%82
"Ως αλγόριθμος ορίζεται μια πεπερασμένη σειρά ενεργειών, αυστηρά καθορισμένων και εκτελέσιμων σε πεπερασμένο χρόνο, που στοχεύουν στην επίλυση ενός προβλήματος. Πιο απλά αλγόριθμο ονομάζουμε μία σειρά από εντολές που έχουν αρχή και τέλος, είναι σαφείς και εκτελέσιμες που σκοπό έχουν την επίλυση κάποιου προβλήματος."

Να δω αν μπορέσει κάποιος να περιγράψει αλγόριθμο για αυτή τη διαδικασία (ώστε να μπορέσει να υλοποιηθεί).

Ζητά όλα τα στοιχεία που είχαμε υποβάλει και είναι εκτυπωμένα στην ΒΕΒΑΙΩΣΗ που καταθέσαμε στις ΔΙΔΕ ως απόδειξη ταυτοπροσωπίας.
Παράθεση
Όλοι μου είπαν ότι υπάρχει δυσκολία για την πραγματοποίηση ενδελεχούς και αξιόπιστου ελέγχου δεδομένων των ασφυκτικών χρονικών περιθωρίων και των ημερών (παίζει και σχετική γκρίνια επειδή ήδη λείπουν αρκετοί με άδεια). Αλλά και η εγκύκλιος δεν είναι ιδιαίτερα καλογραμμένη, η δε προτεινόμενη διαδικασία θα καταστήσει αναπόφευκτη την επικοινωνία όλων με όλους.

Όλοι ζητούσαν έλεγχο και οι χαρακτηρισμοί σε βάρος των μετατασσόμενων είναι βαρείς. Ας αφήσουμε να γίνει λοιπόν ο έλεγχος και ας μην αναζητούμε νέες δικαιολογίες. Αν υπάρχουν παραβάτες ας υποστούν τα νόμιμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 09:08:05 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13841 στις: Απρίλιος 07, 2015, 09:25:55 πμ »
NΟΜΙΜΕ ξερεις εμεις τα χουμε πει κ συμφωνουμε, αλλα το να τιμωρησει 5 παρανομους και αλλους 5 που κανανε λαθος εμενα -κ νομιζω κ αλλους- δεν μου λεει κατι.
Τι να το κανω εγω αν μου πει οτι στη Λαρισα (μιας που την αναφερουμε συχνα) ο αλλος ειναι νομιμος με 60 μορια, τι στιγμη που εγω πχ εχω 100 κ η Λαρισα δεν ηταν καν σαν επιλογη στις αρχικες κ πηρε κ 10 ατομα παραπανω απο τη 2η διαπιστωτικη.
Ειναι σωστα τα μορια του χαιρω πολυ. Ειμαστε αλλοι 50 με τα διπλασια μορια. Τι γινεται;

Κ επισης ενας Λεμονης στη θεσνικη που λεγαμε που ειδε τους υπολοιπους να πηγαινουν φυτευτoι, τι ακριβως οφελος θα εχει με την απλη δημοσιοποιηση των μοριων;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 09:52:21 πμ από PAMELA27 »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13842 στις: Απρίλιος 07, 2015, 09:28:45 πμ »

Έχω ακόμη μια απορία στις κατά τόπους ΔΠΕ και ΔΔΕ οι μεταταγμένοι διοικητικοί θα εμπλακούν στον έλεγχο των στοιχείων τους;
Χ
Μια φορα που συμφωνω με τη skiritisa... δεν το πιστευω!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 09:43:28 πμ από PAMELA27 »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13843 στις: Απρίλιος 07, 2015, 09:29:13 πμ »
Αυτό το περιοχή εντοποιότητας και κατοικίας τι είναι; ποια η διαφορά; δηλαδή αν ζεις στην Αθήνα και είσαι δημότης αλλού πως το αποδεικνύεις; στην αίτηση των υποχρεωτικών τι έγραφε; τις έχω χάσει κιόλας λόγω format....

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13844 στις: Απρίλιος 07, 2015, 09:41:29 πμ »
Την βρήκα... άκυρο! Είχαμε δηλώσει και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13845 στις: Απρίλιος 07, 2015, 09:49:43 πμ »
NΟΜΙΜΕ ξερεις εμεις τα χουμε πει κ συμφωνουμε, αλλα το να τιμωρησει 5 παρανομους και αλλους 5 που κανανε λαθος εμενα -κ νομιζω κ αλλους- δεν μου λεει κατι.
Τι να το κανω εγω αν μου πει οτι στη Λαρισα (μιας που την αναφερουμε συχνα) ο αλλος ειναι νομιμος με 60 μορια, τι στιγμη που εγω πχ εχω 100 κ η Λαρισα δεν ηταν καν σαν επιλογη στις αρχικες κ πηρε κ 10 ατομα παραπανω απο τη 2η διαπιστωτικη.
Ειναι σωστα τα μορια του χαιρω πολυ. Ειμαστε αλλοι 50 με τα διπλασια μορια. Τι γινεται;

Κ επισης ενας Λεμονης στη θεσνικη που λεγαμε που ειδε τους υπολοιπους να πηγαινουν φυτευτει, τι ακριβως οφελος θα εχει με την απλη δημοσιοποιηση των μοριων;

Πιστεύω οτι αυτές οι αδικίες που όπως λέγεται έγιναν, με τον ελεγχο θα λυθούν. ΔΕΝ ξέρουμε τις επιλογές του καθενός (Α, Β). Δεν μπορώ τις υποψίες να τις κάνω πραγματικότητα, προσωπική μου άποψη πάντα. Πάντως  ας αφήσουμε τον ελεγχο να γίνει.... γιατί πάλι υποψίες εγείρονται και δεν είναι σωστό...αρκετά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 09:52:51 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 367
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.