*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385696 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13818 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:48:59 μμ »
Στις 14/4 τελειωνει ο ελεγχος, το υπουργειο απο σημερα μεχρι 23/4 προχωραει παραλληλα καποια αλλα παρα πολυ σημαντικα θεματα, και 24/4 υπαρχει συναντηση επιτροπης-κουρακη. Επισης το Μαη υπαρχει και η εκδικαση της ΟΚΠΕ στο ΣΤΕ. Εχει ακομα πολυ δρομο συναδελφοι.

Nym την επομενη εβδομαδα θα πω οταν τα διασταυρωσω εις διπλουν ;) ας υπαρξει ηρεμια, μεγαλη εβδομαδα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:27:09 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13819 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:52:43 μμ »
... Κοίταξε ... κατά μίαν έννοιαν ... ότι ποτέ δεν μπορείς να αποκλίσεις την προσωρινήν παράνοιαν ...

 ... θα συμφωνήσω μαζί σου και θα πω ... ότι για αυτό και ο πιο σοβαρός παρακολουθεί τις εξελίξεις ...

 ... όμως επιμένω ότι πρόκειται περί πολύ σοβαρού ανθρώπου ... που κατά τα άλλα ασκεί πολιτική ...

 ... το πάθος της εξουσίας ... είναι πολύ δυνατό ...

 ... οι απόψεις και η εκφορά του λόγου του ...  όμως ...

 ... δεν αφήνουν τέτοιες πιθανότητες ...


... Συνάδελφοι μην ξοδεύετε την θετική σας ενέργεια σε άλογα σενάρια ...

 ... αλλά στο ... μήπως κάποιοι αυτή την ώρα ... μέσα σε υποομάδες σωτηρίας ...

  ... σκέφτονται για  Ε Μ Α Σ (φυσικά)  ;) ...

 ... @Die δεν υπαινίσσομαι κάτι για σένα ...

 ... αλλά θα το δείτε η αφορμή δόθηκε για νέο γύρο ανακοινώσεων ...

 ... από 5 - 6 άτυπους Συλλόγους ... >:(

 ...  ;D ;D ;D

Όσοι μας αφόριζαν.....ξέμειναν από κατάρες σήμερα..........εγώ περιμένω.... άλλως τε το δήλωσε και ο κ. Αιρετός......όσοι δήλωσαν σωστά στοιχεία.........να μην φοβούνται!!! Ναι έτσι το είπε..... αυτός που ....πρώτος..... έσυρε τον χορό....!! Ποιο χορό;;  Μην κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε.... Διαβάστε σημερινές δηλώσεις στο ΦΒ και κάνετε συγκρίσεις με παλαιότερες.....
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13820 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:57:05 μμ »
Στις 14/4 τελειωνει ο ελεγχος, το υπουργειο απο σημερα μεχρι 23/4 προχωραει παραλληλα καποια αλλα παρα πολυ σημαντικα θεματα, και 24/4 υπαρχει συναντηση επιτροπης-κουρακη. Επισης το Μαη υπαρχει και η εκδικαση της ΟΚΠΕ στο ΣΤΕ. Εχει ακομα πολυ δρομο συναδελφοι.

Nym την επομενη εβδομαδα θα πω οταν τα διασταυρωσω εις διπλουν ;) ας υπαρξει ηρεμια, μεγαλη εβδομαδα ειναι.

... Αυτά γνωστά ...

 ... Πολύ σωστά ...

 ... Μόνο πότε θα Die  ... δεν ξέρω ...


...@Νόμιμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος str

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13821 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:09:07 μμ »
Στη ζωή μου νόμιζα πως τα έχω δει όλα...μάλλον έχουν να δουν πολλά τα μάτια μου...
φυσικά δεν αναφέρομαι στις 1000 σελίδες του θέματος που κανένας άνθρωπος δεν είναι δυνατό να παρακολουθήσει... κανένας; μάλλον όχι.. υπάρχουν και άνθρωποι που το κάνουν... μπράβο.. τι να πω...

Λοιπόν, το Υπουργείο ζητάει από τις δνσεις μέσα στη μεγάλη βδομάδα να διασταυρώσει την ορθότητα των μορίων, ως προς την εικόνα που είχαν δύο χρόνια πριν... για να εντοπίσει ψευδείς δηλώσεις... θεωρεί κάποιος πως αυτό είναι πρακτικά εφικτό; Εγώ από την περίοδο των εθελοντικών μετατάξεων μέχρι τον Αύγουστο είχα οικογενειακή μεταβολή... Μπορώ να έχω εμπιστοσύνη πως θα την εντοπίσουν; Και μετά τι; νέες ενστάσεις;

Όλο αυτό είναι λάθος... λάθος από την αρχή, λάθος και τώρα.. Και αυτό που με εξοργίζει είναι πως το λάθος το υφίστανται οι εκπαιδευτικοί που παλεύουν κάθε μέρα να διδάξουν... δεν το υφίστανται αυτοί που τρέχουν από το πρωί μέχρι το βράδυ να εκμεταλλευτούν το οτιδήποτε για την πάρτη τους. Είμαι σίγουρος πως όλα αυτά έχουν αναφερθεί εδώ.. αλλά θα τα πω κι εγώ γιατί εξοργίζομαι...

ΔΕΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΟΣΟΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΛΗΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟΥ 13, ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟΤΕ...

Και τι; Θα ζητήσουν από ανθρώπους και οικογένειες που το υπέστησαν, που δεν έβαλαν κανένα λυτό και δεμμένο, που έζησαν την αγωνία, να επιστρέψουν στην υπηρεσιακή κατάσταση προ δύο ετών; Τη στιγμή που δύο χρόνια πάλεψαν να εγκλιματιστούν και να δουλέψουν σε ένα ξένο, πρωτόγνωρο περιβάλλον στο οποίο εξωθήθηκαν να βρεθούν;

Και τι; Θα έρθουν στις θέσεις τους συνάδελφοι με περισσότερα μόρια από την περιφέρεια, τη στιγμή που πολλοί από εμάς προϋπήρχαν χρόνια στην Αθήνα υπεράριθμοι, εγκλωβισμένοι σε ένα περιβάλλον λίγων μορίων για χρόνια, έχοντας πάρει όμως μία τίμια μετάθεση πριν; Θα ζητήσουν από εμάς να καλύψουμε τα κενά τους στην περιφέρεια;

πόσα χρόνια δηλαδή πρέπει να κρατήσει αυτός ο μύλος; ποιος μπορεί να πει ότι η οποιαδήποτε λύση είναι τίμια;

Ξέρετε δεν έγιναν όλες οι μετατάξεις με διπλές ειδικότητες... Δύο χρόνια τώρα δεν αισθάνομαι πως τρώω κανενός τη θέση, κανενός την οργανική... Τουλάχιστον στην Πληροφορική, αυτή η εμετικότατη διαδικασία των μετατάξεων για πρώτη φορά έφερε ισορροπία και ηρεμία... Εξοργίζομαι που η ανήθικη διαδικασία έφερε αποτέλεσμα και εξοργίζομαι που η ηθική ή "ηθική" απειλεί να τα τινάξει όλα πάλι...

Είπα... όλο αυτό είναι λάθος... Η αξιοποίηση και κατανομή του προσωπικού είναι λάθος όμως εδώ και δεκάδες χρόνια.. Κάποιοι ζητάνε αίμα.. και δικαιώνεται όποιος κραυγάζει...

τι να πω; λυπάμαι... για όλα όσα βλέπω και για όλα όσα ζω...
Εύχομαι σε όλους να βρουν υπηρεσιακή και προσωπική γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:27:09 »

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13822 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:14:11 μμ »
Όσοι μας αφόριζαν.....ξέμειναν από κατάρες σήμερα..........εγώ περιμένω.... άλλως τε το δήλωσε και ο κ. Αιρετός......όσοι δήλωσαν σωστά στοιχεία.........να μην φοβούνται!!! Ναι έτσι το είπε..... αυτός που ....πρώτος..... έσυρε τον χορό....!! Ποιο χορό;;  Μην κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε.... Διαβάστε σημερινές δηλώσεις στο ΦΒ και κάνετε συγκρίσεις με παλαιότερες.....
Συνάδελφε επιμένει για οργανικές κατά προτεραιότητα στους ανήκοντες στην α/θμια, τι ανασκεύασε; Ίσως είναι και τακτική που ανέφερε και ο/η συνάδελφος die. Σίγουρη σύμφωνα με πληροφορίες πρέπει να θεωρείται η επιστροφή όσων επιθυμούν στην δ/θμια καθώς και η θετική κατάληξη όσων προέβησαν σε ανακλήσεις.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13823 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:27:15 μμ »
Συνάδελφε επιμένει για οργανικές κατά προτεραιότητα στους ανήκοντες στην α/θμια, τι ανασκεύασε; Ίσως είναι και τακτική που ανέφερε και ο/η συνάδελφος die. Σίγουρη σύμφωνα με πληροφορίες πρέπει να θεωρείται η επιστροφή όσων επιθυμούν στην δ/θμια καθώς και η θετική κατάληξη όσων προέβησαν σε ανακλήσεις.
Μην ξεχνάς οτι τον Ιανουάριο ζητούσε ανάκληση όλων των μετατάξεων.

Δημήτρης Μπράτης 13 Ιανουαρίου · Τροποποιήθηκε ·
Μην ξεχνάς οτι τον Ιανουάριο ζητούσε ανάκληση όλων των μετατάξεων.
Επειδή έχω δεχθεί πολλά ερωτήματα ,αυτές τις μέρες,σχετικά με τις 3657 θέσεις ειδικοτήτων που θα συσταθούν στην ΠΕ,υπενθυμίζω τη θέση μου:
1.Από τον Αύγουστο του 2013 έχω καταγγείλει τη συγκεκριμένη διαδικασία ως ρουσφετολογική,αδιαφανή και πρωτοφανή στα χρονικά της εκπαίδευσης και γι αυτό έχω ζητήσει την ακύρωσή της.
2.Με βάση την παραπάνω θέση μου,αλλά και με βάση το ορθό και το δίκαιο,για τις 3657 θέσεις που θα συσταθούν η μόνη σωστή διαδικασία είναι να δοθούν ως κενές κατά τη διαδικασία των φετινών μεταθέσεων, για τους εκπαιδευτικούς της ΠΕ πρώτα και να ακολουθήσουν οι μετατάξεις των εκπκών της β/θμιας στις κενές θέσεις που θα μείνουν.Οι μετατάξεις δηλ. να γίνουν από το ΚΥΣΠΕ,μετά τις μεταθέσεις των εκπκών της ΠΕ,όπως γίνονταν πριν την ψήφιση του Ν4172.
3.Η νέα πολιτική ηγεσία ,που θα προκύψει μετά τις εκλογές,οφείλει με μια πράξη της να ακυρώσει τις αποφάσεις των μετατάξεων,που αποτελούν μνημείο πελατειακού κράτους, και να ξεκινήσει τη διαδικασία από την αρχή,όπως προβλέπει η νομοθεσία.
Υ.Γ.Τη συγκεκριμένη θέση την έχω εκφράσει από τον Αύγουστο του 2013 στις ανακοινώσεις μου,καθώς και στις 6 συσκέψεις που έκανε η ΔΟΕ για το θέμα.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13824 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:27:39 μμ »
Μήπως ο σχεδιασμός είναι να γίνει ρε επόμενη φάση?

Πάντως μου κάνει εντύπωση η σιγή των μετάταχθεντων μετά τις σημερινές εξελίξεις.. Γιατί έτσι?

Διάβασες από κάποιον ότι δε θέλει δημοσιοποίηση και έλεγχο;

Μερικές φορές καλύτερα να σιωπάς παρά να λες ....

μέρες που είναι..

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13825 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:30:12 μμ »
Μην ξεχνάς οτι τον Ιανουάριο ζητούσε ανάκληση όλων των μετατάξεων.

Δημήτρης Μπράτης 13 Ιανουαρίου · Τροποποιήθηκε ·
Μην ξεχνάς οτι τον Ιανουάριο ζητούσε ανάκληση όλων των μετατάξεων.
Επειδή έχω δεχθεί πολλά ερωτήματα ,αυτές τις μέρες,σχετικά με τις 3657 θέσεις ειδικοτήτων που θα συσταθούν στην ΠΕ,υπενθυμίζω τη θέση μου:
1.Από τον Αύγουστο του 2013 έχω καταγγείλει τη συγκεκριμένη διαδικασία ως ρουσφετολογική,αδιαφανή και πρωτοφανή στα χρονικά της εκπαίδευσης και γι αυτό έχω ζητήσει την ακύρωσή της.
2.Με βάση την παραπάνω θέση μου,αλλά και με βάση το ορθό και το δίκαιο,για τις 3657 θέσεις που θα συσταθούν η μόνη σωστή διαδικασία είναι να δοθούν ως κενές κατά τη διαδικασία των φετινών μεταθέσεων, για τους εκπαιδευτικούς της ΠΕ πρώτα και να ακολουθήσουν οι μετατάξεις των εκπκών της β/θμιας στις κενές θέσεις που θα μείνουν.Οι μετατάξεις δηλ. να γίνουν από το ΚΥΣΠΕ,μετά τις μεταθέσεις των εκπκών της ΠΕ,όπως γίνονταν πριν την ψήφιση του Ν4172.
3.Η νέα πολιτική ηγεσία ,που θα προκύψει μετά τις εκλογές,οφείλει με μια πράξη της να ακυρώσει τις αποφάσεις των μετατάξεων,που αποτελούν μνημείο πελατειακού κράτους, και να ξεκινήσει τη διαδικασία από την αρχή,όπως προβλέπει η νομοθεσία.
Υ.Γ.Τη συγκεκριμένη θέση την έχω εκφράσει από τον Αύγουστο του 2013 στις ανακοινώσεις μου,καθώς και στις 6 συσκέψεις που έκανε η ΔΟΕ για το θέμα.
Όπως φαίνεται εν μέρει έχει τροποποιήσει το σκεπτικό του. Έχεις δίκαιο.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13826 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:33:18 μμ »
@ psyxraimia, @ die,

Ποια είναi τα σημαντικά θέματα που προχωράει το υπουργείο; θα μας πείτε;
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13827 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:48:54 μμ »
@ psyxraimia, @ die,

Ποια είναi τα σημαντικά θέματα που προχωράει το υπουργείο; θα μας πείτε;

@vadi

 ... πως προκύπτει αυτή η ερώτηση ως προς εμένα ?

 ... δεν είπα κάτι τέτοιο πουθενά ... το αντίθετο ...

 ... Διάβασε τις τελευταίες 5 αναρτήσεις μου και ... 

 ... αν θες μου λες  ... την άποψή σου ... θα το εκτιμούσα ...  :)


Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13828 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:52:14 μμ »
Στην παράθεση που έχεις κάνεις στο κείμενο του/της die πιο πανω που λέει ημερομηνίες, του/της απαντάς ότι αυτά είναι γνωστά, και υπέθεσα μήπως κάτι ξέρεις. Συγγνώμη αν κατάλαβα λάθος, δεν είχα διαβάσει τις αναρτήσεις σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2015, 11:56:16 μμ από vadi »
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13829 στις: Απρίλιος 06, 2015, 11:56:38 μμ »
Όπως φαίνεται εν μέρει έχει τροποποιήσει το σκεπτικό του. Έχεις δίκαιο.
Δημήτρης Μπράτης
26 Μαρτίου στις 11:35 π.μ.
·

Σύσκεψη ΔΟΕ-ΟΛΜΕ πραγματοποιείται αυτή την ώρα στα γραφεία της ΔΟΕ για το θέμα των μετατάξεων.Το υπουργείο ούτε την επιτροπή δεν έχει συστήσει ακόμη.Όπως έχω επισημάνει από τον Αύγουστο του 13 οι μετατάξεις αυτές πρέπει να επανεξετασθούν ,με βάση τα παρακάτω βήματα:
1.Σύσταση άμεσα των οργανικών θέσεων.
2.Τοποθέτηση των 2346 μη κοινών ειδικοτήτων στις οργανικές θέσεις με βάση τα μόριά τους.Όποιοι έχουν τοποθετηθεί με βάση αυτά δεν έχουν κανένα θέμα.
3.Για τις 1306 θέσεις των κοινών ειδικοτήτων θα πρέπει αυτές να δοθούν για τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της αθμιας πρώτα και να ακολουθήσουν οι μετατάξεις της βθμιας.
Αυτή είναι η μόνη δίκαιη λύση.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13830 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:09:46 πμ »
Στις 14/4 τελειωνει ο ελεγχος, το υπουργειο απο σημερα μεχρι 23/4 προχωραει παραλληλα καποια αλλα παρα πολυ σημαντικα θεματα, και 24/4 υπαρχει συναντηση επιτροπης-κουρακη. Επισης το Μαη υπαρχει και η εκδικαση της ΟΚΠΕ στο ΣΤΕ. Εχει ακομα πολυ δρομο συναδελφοι.

Nym την επομενη εβδομαδα θα πω οταν τα διασταυρωσω εις διπλουν ;) ας υπαρξει ηρεμια, μεγαλη εβδομαδα ειναι.

 ... Όχι έχεις απόλυτο δίκιο για την ερώτηση που μου απευθύνεις ....

 ... Εκ παραδρομής δεν πρόσεξα και δεν κατανόησα το "προχωραει παραλληλα καποια αλλα παρα πολυ σημαντικα θεματα"

 ... Αυτά γνωστά πάει σε όλα τα υπόλοιπα ...




Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13831 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:14:09 πμ »
Δεν υπάρχει πρόβλημα συνάδελφε, οk
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 751
Σύνολο: 761

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.