*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4358587 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13902 στις: Απρίλιος 09, 2015, 12:38:26 μμ »
Εντάξει forshung αυτό γίνεται τώρα και εγώ μαζί σου. Να βγουν αυτά τα 5 κριτήρια στο διαδίκτυο και φυσικά να ελεγχθούν από το Υπουργείο. Τι άλλο να γίνει; όποιος τροποποίησε κάποια από αυτά (δεν μιλάμε για 0.02 πάνω κάτω μόρια, μιλάμε για χοντρές διαφορές ή δήλωση περιοχής υπηρέτησης διαφορετική) ας πάει να δώσει απόψεις στο Υπουργείο και να το δικαιολογήσει κάπως. Εγώ παρανόμησα στις αιτήσεις το παραδέχομαι! δήλωσα ψευδώς το e-mail μου  :P Οι υπόλοιποι δεν γίνεται να τραβάμε το ζόρι για τα καραγκιοζιλίκια κάποιων του 2013....
ας ξανατρέξει ο Κουράκης και τον αλγόριθμο να δούμε τι θα δούμε... Αλλά από αυτά που μαθαίνω το 98% είναι οκ (ποσοστό που μπορεί να το δεις και σε μεταθέσεις) σε Μόρια Υπηρεσίας, Συνθηκών Διαβίωσης, Οικογενειακών λόγων, Μεταπτυχιακών και Διδακτορικών που μέτραγαν. Προφανώς αυτοί που δεν κάναν ταυτοποίηση και μπήκαν μετά δεν θα πιαστούν...
Μαζί σας πάντως να ξαναγίνει από την αρχή με τα ίδια μόρια του 2013 διορθωμένα μόνο σε όσους τα βάλαν λάθος... εγώ πάντως παίρνω άνετα και στη περιοχή μου  8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:30:41 »

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13903 στις: Απρίλιος 09, 2015, 12:56:42 μμ »
επισης να μας ενημερωσει καποιος γιατι μεταταχθησαν πχ με 20 μορια σε μια περιοχη και μετα ικανοποιούνταν  χωρις σταματημο ενστασεις χωρις να φευγουν οι τελευταίοι με τα λιγοτερα μορια με αποτέλεσμα να συρρεουν ολο και περισσοτεροι..επισης γιατι αυτά τα ονόματα εβγαιναν από το γραφειο του υπουργου χωρις να επιτρεπεται να συνεδριαζει το κυσπε? επισης γιατι πρωτοβάθμιοι που διεκδικουσαν χρονια μεταθεση μενουν εκτος παρολο που εχουν πολλα περισσοτερα μορια? εγω σε αυτά θελω απαντηση..βλεπω έναν αποπροσανατολισμο της συζητησης μηπως υπηρξε καποιος που εκανε τη λαμογια και δηλωσε παραπανω μορια..δεν ειναι αυτό το θεμα μας..νοιώθω οτι καποιοι περιμενουν να πουν "οριστε μονο το 0,1 δηλωσε ψευδως αρα όλα καλως καμωμένα με τις μετατάξεις..γιατι τοσο ντορος?" μα η υπαρξη ατομων που πηραν μεταθεσομεταταξη με 20 μορια (!) σε περιοχες φιλετα καθως και τα απανωτα κυματα ενστασεων (από ατομα με περισσοτερα μορια από βθμιους) αποδεικνυουν ότι είναι ελάχιστοι αυτοι που δηλωσαν ψευδη στοιχεια και το πολυκροτο θεμα των μετατάξεων έγκειται καθαρα στο ότι με πρωτοφανεις διαδικασιες (απουσια κυσπε) μπηκαν εμβόλιμα ετομα με λιγοτερα μορια (ειτε πρωτοβαθμιων ειτε δευτεροβαθμιων)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13904 στις: Απρίλιος 09, 2015, 12:58:48 μμ »
παντως πιο δικαιο θα ταν να παιρναν μεταταξη στην αθμια της περιοχης τους και ας ζητουσαν τον επομενο χρονο μεταθεση μαζι με πρωτοβαθμιους..και ας παιρναν τα λογο μετα τα μορια του καθενος μας..λιγοτερη αναστατωση θα δημιουργούνταν..

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13905 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:05:25 μμ »
Παράθεση
εν ειναι αυτό το θεμα μας..νοιώθω οτι καποιοι περιμενουν να πουν "οριστε μονο το 0,1 δηλωσε ψευδως αρα όλα καλως καμωμένα με τις μετατάξεις..γιατι τοσο ντορος?" μα η υπαρξη ατομων που πηραν μεταθεσομεταταξη με 20 μορια (!) σε περιοχες φιλετα καθως και τα απανωτα κυματα ενστασεων
Συμφωνώ το πανηγύρι έγινε όχι από τα ψευδή μόρια που δηλώθηκα αλλά από αυτούς με λίγα μόρια που πήραν την θέση καποιων με πολλά... εκεί δεν πρόκειται να δούμε φως... ξέρω κόσμο με πολύ λιγότερα μόρια πλέον στην Α/θμια από εμένα που ήταν πολύ πάνω από εμένα στις μετατάξεις και απορώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:30:41 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13906 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:17:07 μμ »
Μαζί σας πάντως να ξαναγίνει από την αρχή με τα ίδια μόρια του 2013 διορθωμένα μόνο σε όσους τα βάλαν λάθος... εγώ πάντως παίρνω άνετα και στη περιοχή μου  8)
Και με τα κενά και πλεονάσματα των διαπιστωτικών να τηρούνται.

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13907 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:20:12 μμ »
και με μια ασφαλειστικη δεικλιδα για να μην υποστουν τις κατάφωρες αδικιες οι προυπαρχουσες ειδικοτητες να τηρειται

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13908 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:23:30 μμ »
μια χαρα φωΣ θα δουμε. Η διαδικασία ξεκινησε σε πρωτη φαση με τον ελεγχο μοριων και μετα θα ελεγχθει και ο ψευτο αλγοριθμοΣ. Ορισμενοι επεμεναν οτι θα κανει κολοτουμπα ο ΚουρακηΣ. Απλα πραγματα...ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εγινε κυβερνηση για να φερει χρημα και αυξησειΣ. Εγινε ακριβωΣ για να αποκαταστήσει τετοιεΣ ξεφτιλεΣ αναμεσα στιΣ οποιεΣ ειναι και οι υποχρεωτικεΣ μεταταξειΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2015, 01:26:54 μμ από sensible »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13909 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:33:27 μμ »
.......................Και κατήντησαν να μεταβάλουν αυθαιρέτως την καθιερωμένην σημασίαν των λέξεων, δια των οποίων δηλούνται τα πράγματα..........." (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Α', & 82).

Ο νοών νοείτω.......
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13910 στις: Απρίλιος 09, 2015, 01:56:01 μμ »
Εννοειται οτι ο χαρακτηρισμοΣ ΞΕΦΤΙΛΑ αφορα τη διαδικασια και σε καμια περιπτωση δεν αναφερομαι στουΣ συναδελφουΣ οι οποιοι, οντωΣ με το πιστολι στον κροταφο, συμμετειχαν στην διαδικασια. Εξαιρω οσουΣ δηλωσαν ψευδωΣ μορια και οργανικεΣ και οσουΣ φιλησαν κατουρημενεΣ ποδιεΣ για να παρουν μεταταξη με τα 20 μοριακια τουΣ....τουΣ οποιουΣ ευχαριστωΣ θα τουΣ αποκαλουσα το λιγοτερο ΞεφτιλεΣ.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13911 στις: Απρίλιος 09, 2015, 02:08:51 μμ »
Ο Θεός έδωσε στον άνθρωπο, δυο μάτια, δυο αυτιά και μια γλώσσα, για να βλέπει καλύτερα, να ακούει καλύτερα και να μιλάει λιγότερο.

Το πρώτο μισό της ομιλίας σας ξεχάσαμε, ενώ το δεύτερο δεν καταλάβαμε αφού ξεχάσαμε το πρώτο (Αρχαίοι Σπαρτιάτες, στους πολύλογους πρεσβευτές από τη Σάμο)
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13912 στις: Απρίλιος 09, 2015, 02:15:38 μμ »
δε συμφωνω με sensible ότι είναι ξεφτίλες αυτοι των 20 μοριων γιατι ο καθενας προσπαθει το καλυτερο για τον εαυτο του..λογικο μου φαινεται απαξ και επιδεχονταν η διαδικασια το να πιανεις κοσμο να ζητας να σε μεταταξουν παρα πολλοι να το κανουν..δε τα χω με αυτους..τα εχω με το κρατος που επετρεψε αδιαφανείς διαδικασιες και κατάφωρες αδικιες

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13913 στις: Απρίλιος 09, 2015, 02:33:47 μμ »
μια χαρα φωΣ θα δουμε. Η διαδικασία ξεκινησε σε πρωτη φαση με τον ελεγχο μοριων και μετα θα ελεγχθει και ο ψευτο αλγοριθμοΣ. Ορισμενοι επεμεναν οτι θα κανει κολοτουμπα ο ΚουρακηΣ. Απλα πραγματα...ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εγινε κυβερνηση για να φερει χρημα και αυξησειΣ. Εγινε ακριβωΣ για να αποκαταστήσει τετοιεΣ ξεφτιλεΣ αναμεσα στιΣ οποιεΣ ειναι και οι υποχρεωτικεΣ μεταταξειΣ.

Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Άλλα έλεγε προεκλογικά και αλλού το πάει το θέμα, σε μεσοβέζικες λύσεις, ο νοων νοειτω...
Μέχρι τώρα δυο είναι δεδομένα και σίγουρα κατά τη γνώμη μου:

1. Επιστροφή στις ΔΔΕ όσων το επιθυμούν,
2. Η απόφαση του ΣτΕ ( αν δεν υπάρξει αναβολή ) θα αφορά το σύνολο των μεταταγμένων εκπαιδευτικών του Ν.4172/13, και όχι μέρος αυτού.

Τα υπόλοιπα, θα δείξει...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2015, 02:48:23 μμ από vadi »
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13914 στις: Απρίλιος 09, 2015, 04:33:47 μμ »
Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Άλλα έλεγε προεκλογικά και αλλού το πάει το θέμα, σε μεσοβέζικες λύσεις, ο νοων νοειτω...
Μέχρι τώρα δυο είναι δεδομένα και σίγουρα κατά τη γνώμη μου:

1. Επιστροφή στις ΔΔΕ όσων το επιθυμούν,
2. Η απόφαση του ΣτΕ ( αν δεν υπάρξει αναβολή ) θα αφορά το σύνολο των μεταταγμένων εκπαιδευτικών του Ν.4172/13, και όχι μέρος αυτού.

Τα υπόλοιπα, θα δείξει...

Αυτό από που προκύπτει;

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13915 στις: Απρίλιος 09, 2015, 04:39:14 μμ »
Αυτό από που προκύπτει;
Είπα κατά τη γνώμη μου, το συμπεραίνω γιατί δεν φαίνεται να υπάρχει διαφωνία επιτροπής-υπουργείου επ'αυτού.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 641
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.