*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330178 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15834 στις: Μάιος 20, 2015, 07:50:04 μμ »
μάλλον έχεις δίκιο... ναι μου ήρθε απάντηση... άρα ήταν με την πάγια διαδικασία... τζάμπα ο "καβγάς"... :P
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:33:45 »

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15835 στις: Μάιος 20, 2015, 07:55:02 μμ »
ntroulis,
μαλλον και εγω αυτο πιστευω. το λυσαμε αυτο, παμε για αλλα  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15836 στις: Μάιος 20, 2015, 07:57:06 μμ »

gkgian,
πλακα πλακα απορω πως τοσο καιρο δεν φτιαχτηκε νημα "Υποχρεωτικες μεταταξεις".... δεν πειραζει αν μιλανε καποιοι στο νημα εδω , αρκει να ενδιαφερονται για ενημερωση και να συμβαλλουν στην συζητηση και οχι να τρολαρουν. ολοι ευπροσδεκτοι εννοειται.
στην τελικη " Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια" ονομαζεται το νημα, πιο γενικο δεν γινεται  ;D

να σημειωσω το εξης ομως, δεν ειναι οι μονοι ενδιαφερομενοι οι Α/μιοι στο θεμα των υποχρεωτικων.
χρειαζεται να το εξηγησω αυτο; νομιζω ειναι προφανες ποσοι αλλοι εμπλεκονται αν διαβασες το: http://www.pde.gr/index.php?topic=4286.msg863343#msg863343
Μα το νήμα έχει καθαρά αυτό το θέμα scholar και υπάρχει αντίστοιχο νήμα γι' αυτούς. Εδώ σιγά σιγά όλοι οι Αθμιοι μας "βγαίνουν" Βθμιοι που έκαναν αίτηση στις εθελοντικές και δεν έκαναν αίτηση στις υποχρεωτικές! Έχουμε αρκετά προβλήματα όλοι εμείς οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και δε χρειάζεται να λύνουμε και των άλλων. Έχουμε ανάγκη την ενημέρωση και τις γνώμες στο δικό μας θέμα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 08:37:18 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15837 στις: Μάιος 20, 2015, 07:58:35 μμ »
.Οσο για το ποιος έχει σαθρά επιχειρήματα,ας το αφήσουμε καλύτερα!Δείξε μου ρε μεγάλε νομικέ εσύ μία απόφαση δικαστηρίου εδώ και 2 χρόνια που είναι ενάντια στις μετατάξεις...Μία,όχι δύο...

Παράθεση από: black21 στις Δεκέμβριος 24, 2014, 09:53:13 πμ

Δικαιώθηκα και εγώ. Μετά από 3 ενστάσεις, αφού 18 άτομα με λιγότερα μόρια από εμένα είχαν πάρει μετάταξη στην πρώτη προτίμηση μου.
Δεν δικαιώθηκα μέσω της ένστασης. Είμαι από αυτούς που έχουν δικαιωθεί δικαστικά εδώ και τρεις μήνες μετά από πολύ κόπο, με χρηματικό και ψυχολογικό κόστος. Από την γνωστοποίηση της απόφασης περίμενα την εφαρμογή της. Δεν έβλεπα τίποτα παρά τις ερωτήσεις μου. Συνέχισα τον αγώνα με καταγγελίες στα αρμόδια όργανα (και πάλι προσφυγή στο δικαστήριο αλλά και στον επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης). Τα περιθώρια είχαν στενέψει και την Παρασκευή με επίσημο email έμαθα την εφαρμογή της δικαστικής απόφασης.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Τα μόρια έπρεπε και πρέπει να δημοσιοποιηθούν. Τα μόρια όλων όσων έχουν πάρει μετάταξη έως τώρα.


Παράθεση από: black21 στις Δεκέμβριος 24, 2014, 01:25:26 μμ

Η δικαστική απόφαση, μεταξύ άλλων, αναφέρει ότι δεν ισχύει το ότι έχουν προτεραιότητα έναντι των άλλων αιτούντων για μετάταξη, όσοι ανήκουν οργανικά στα όρια της περιφέρειας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:33:45 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15838 στις: Μάιος 20, 2015, 08:18:26 μμ »
Το καλοκαίρι του 2013 οι περισσότεροι το είδαν ως μία χρυσή ευκαιρία να "μετατεθούν" και όχι να μεταταχθούν στον τόπο των συμφερόντων τους. Αν το έβλεπαν διαφορετικά, θα βλέπαμε μετατάξεις του τύπου "από ΠΥΣΔΕ Δ' Δωδεκανήσου" προς το "ΠΥΣΠΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ" και όχι προς το "ΠΥΣΠΕ Α' Αθήνας" ή "Α' Θεσσαλονίκης".

Στη δική μου περιοχή και στην ειδικότητα μου το 100% των κενών καλύφθηκε αρχικά (στη συνέχεια κάποιοι έκαναν ανάκληση της μετάταξης και ήρθαν συνάδελφοι από άλλες περιοχές) από συναδέλφους που ανήκαμε στο οικείο ΠΥΣΔΕ, το ίδιο έγινε και στον κλάδο ΠΕ 07. Οπότε δεν μπορούμε να γενικεύουμε, αν δεν έχουμε συνολικά στατιστικά. Ο καθένας βγάζει συμπέρασμα από τα παραδείγματα που τον ενδιαφέρουν, αλλά δε σημαίνει ότι ισχύουν γενικά. Έτσι πχ όταν βλέπουμε κάποιον να πάει σε κάποιο ΠΥΣΠΕ Θεσσαλονίκης  πρέπει να ξέρουμε πολλές παραμέτρους. Υπήρξαν αιτήσεις της ίδιας ειδικότητας από το οικείο ΠΥΣΔΕ που δεν ικανοποιήθηκαν; στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη που τα κενά ήταν πολλά είναι πιθανό οι αιτήσεις από τα οικεία ΠΥΣΔΕ να ήταν λιγότερες.   Ένα από τα λάθη του υπουργείου (ασχέτως υπουργών) είναι ότι ποτέ δεν δημοσιοποίησε πίνακες, μόρια κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 08:26:14 μμ από perastikos_kav »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15839 στις: Μάιος 20, 2015, 08:25:40 μμ »
κακώς υποθέτεις. ποτέ δεν υπήρξε σιγουριά αλλά πάντα ανασφάλεια που δυστυχώς επιβεβαιώνεται... κι ούτε θα αλλάξει... είτε ανακληθούν οι μετατάξεις είτε κάνει μεταθέσεις... είτε... είτε... αυτό δεν καταλαβαίνετε...

Έτσι ακριβώς και πολλοί από αυτούς που είχαν οργανική, η οργανική τους ήταν στον αέρα. Θα πω ένα παράδειγμα εκείνες τις ημέρες κυκλοφόρησαν από το υπουργείο και κάποια άλλα "χαρτιά" που άλλαζαν διαρκώς τα δεδομένα. Πχ τη μία μέρα έρχεται χαρτί με ωρολόγιο πρόγραμμα που κάνει την πληροφορική δίωρο μάθημα στο Γυμνάσιο. Εκείνες τις ημέρες όλοι οι συνάδελφοι που υπηρετούσαν σε Γυμνάσια νιώθανε σίγουροι, ενώ αυτοί του λυκείου ανασφάλεια, γιατί η πρόταση έβγαζε το ΑΕΠΠ από τα πανελαλδικώς εξεταζόμενα μαθήματα. Τις επόμενες ημέρες όμως αυτό αντιστράφηκε, αφού ήρθε νέο ωρολόγιο πρόγραμμα με την πληροφορική μονόωρη στο Γυμνάσιο και το ΑΕΠΠ ξανά μέσα στα μαθήματα των πανελλαδικών. Εκείνη η άνοιξη και το καλοκαίρι καθημερινά είχαμε σκωτσέζικο ντουζ, πολλές ειδικότητες συναδέλφων, οπότε κανείς δεν ήταν ή δεν είναι σίγουρος αν έκανε καλά ή όχι. Αίτηση τελικά κάναμε όσοι νιώθαμε ότι δεν είχαμε άλλη επιλογή, όσοι "ήμασταν απελπισμένοι" βασικά είτε γιατί δεν είχαμε εξασφαλισμένο ωράριο (με οργανική ή χωρίς), είτε γιατί κάποιοι μπορεί να ήταν μια δεκαετία στα νησιά. Επίσης, τουλάχιστον στον κλάδο μου υπήρχε και μια μερίδα συναδέλφων που τα προηγούμενα 3-4 χρόνια απασχολούνταν έτσι κι αλλιώς αποκλειστικά στην πρωτοβάθμια και σκέφτηκαν ότι, αφού έτσι κι αλλιώς εκεί εργάζονταν να το κάνουν και επίσημο.

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15840 στις: Μάιος 20, 2015, 09:03:00 μμ »
μια χαρά είμαι από ψυχραιμία... εσύ ψύχραιμα να προσέχεις να μην προσβάλεις χωρίς να γνωρίζεις... όταν θα έχεις στοιχεία λοιπόν για κάποιο βύσμα... να το καταγγείλεις, τι κάθεσαι; όλοι! μιλάτε για βύσματα, πολλοί. γνωρίζετε; κάντε καταγγελίες, μη γενικεύετε... δεν είναι σωστό!!

Εγώ αγαπητέ μου και άλλοι  Α/θμιοι της ειδικότητάς μου....ξέρουμε και πόσα ραντεβού κλείστηκαν στο πολιτικό γραφείο υφυπουργού  και ποια ομάδα από την ένωση πτυχιούχων (τοπική σε επίπεδο νομού) παρέδωσε τα ονόματα των  τυχερών...... σε αυτή την ομάδα συμμετείχαν και 2 Α/θμιοι γιατί, όλοι μαζί μοιράζουν τα απογεύματα τη πίτα των προπονητικών τους ενασχολήσεων τη.... μαρμίτα κοινώς. Τη λίστα παρέλαβε η αδελφή (γραμματέας) του υφυπουργού.... Α και οι 2 Α/θμιοι συμμετείχαν σε επιτροπές στο υπουργείο.... τα έχουν λοιπόν καταγγείλει τώρα και οι συγκεκριμένοι είναι σα βρεγμένες γάτες...
Και πάρα πολλά ακούγονται και για το μεγάλο λιμάνι.....ΟΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟ ΦΩΣ....

Αποσυνδεδεμένος baxalo2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15841 στις: Μάιος 20, 2015, 09:08:14 μμ »

Παράθεση από: black21 στις Δεκέμβριος 24, 2014, 01:25:26 μμ

Η δικαστική απόφαση, μεταξύ άλλων, αναφέρει ότι δεν ισχύει το ότι έχουν προτεραιότητα έναντι των άλλων αιτούντων για μετάταξη, όσοι ανήκουν οργανικά στα όρια της περιφέρειας...
Αν όντως το αναφέρει αυτό η δικαστική απόφαση τότε οι προβληματικές μετατάξεις δεν είναι μόνο 450 (που είπε το υπουργείο) είναι ΠΟΛΥ περισσότερες.
Στην ουσία μόνο στις περιοχές "φιλέτα" οι μισές μετατάξεις ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.

Προφανώς όλοι προτιμάμε να δωθεί δικαίωμα μονο στους "υποχρεωτικούς/εθελοντικούς" συναδέλφους και όχι σε όλους αλλά μάλλον ούτε αυτό βλέπω να γίνεται...

Προσωπικο σχόλιο / άποψη:
Δεν καταλαβαίνω γιατι οι μεταταγμενοι των νεων ειδικοτήτων δεν διαχωριζουν τη θέση τους από τις προυπαρχουσες ειδικότητες. Νομικά υπάρχει μια πολύ σοβαρη διαφορά μεταξύ σας.
Ξερετε τι κοπο κάνω για να εξηγήσω σε φίλους και γνωστούς οτι υπαρχουν 2 κατηγορίες μεταταγμένων;
 

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15842 στις: Μάιος 20, 2015, 09:15:55 μμ »

Προσωπικο σχόλιο / άποψη:
Δεν καταλαβαίνω γιατι οι μεταταγμενοι των νεων ειδικοτήτων δεν διαχωριζουν τη θέση τους από τις προυπαρχουσες ειδικότητες. Νομικά υπάρχει μια πολύ σοβαρη διαφορά μεταξύ σας.
Ξερετε τι κοπο κάνω για να εξηγήσω σε φίλους και γνωστούς οτι υπαρχουν 2 κατηγορίες μεταταγμένων;

Γιατί και αυτοί έχουν λερωμένη τη φωλιά τους!!!! Και μάλιστα πολύ πιο λερωμένη: Πήραν μετάταξη μετά  τη β φάση σε περιοχές φαντάσματα που δεν υπήρχαν ούτε στην 1η διαπιστωτική ούτε στη 2η!!!! Και επειδή το έζησα στο πετσί μου, τα ονόματα και τα ΠΥΣΠΕ μετάταξης δίνονταν προσωπικά!!!! άσε δε, εκείνους που πήραν μετάταξη χωρίς να έχουν κάνει ούτε καν αίτηση!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 09:19:22 μμ από eidolonen »

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15843 στις: Μάιος 20, 2015, 09:19:45 μμ »
Προσωπικο σχόλιο / άποψη:
Δεν καταλαβαίνω γιατι οι μεταταγμενοι των νεων ειδικοτήτων δεν διαχωριζουν τη θέση τους από τις προυπαρχουσες ειδικότητες. Νομικά υπάρχει μια πολύ σοβαρη διαφορά μεταξύ σας.
Ξερετε τι κοπο κάνω για να εξηγήσω σε φίλους και γνωστούς οτι υπαρχουν 2 κατηγορίες μεταταγμένων;

Γι΄αυτό και μεις παραμείναμε ενωμένοι για να μην κουράζεσαι  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 09:34:52 μμ από Λιοντάρι Δυνατό και Οργισμένο »

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15844 στις: Μάιος 20, 2015, 09:21:05 μμ »
«Μέγιστος παράκλητος» ήταν τελικά ο Δρ. Άγγελος Λάσκαρης, ο δημιουργός των διαπιστωτικών πράξεων επί υπουργείας του Καθηγητή Αρβανιτόπουλου. Δε μιλάμε για «δημιουργική λογιστική», όπως αφελώς τον κατηγόρησαν διάφοροι, αλλά για σκέτη αυθεντική δημιουργία.

Μόνο ένα τροπάριο, όπως π.χ. το παρακάτω από τα στιχηρά του εσπερινού των Χριστουγέννων του πρέπει:
«Τι σοι προσενέγκωμεν Δρ. Άγγελε, ότι ώφθης επί γης ως άνθρωπος δι΄ ημάς;»
(μτφ. για τους 208 δηλώσαντες λιγότερα μόρια από αυτά που είχαν: «Τι να σου δώσουμε Δρ. Άγγελε, που εμφανίστηκες στη γη σαν άνθρωπος για πάρτη μας;).

Τα στοιχεία που συγκέντρωσε το ιστορικό μέλος rollo_tomassi για τις αποκλίσεις κενών(ΠΥΣΠΕ)-πλεονασμάτων(ΠΥΣΔΕ) των υποχρεωτικών μετατάξεων σε συνάρτηση με τις δύο διαπιστωτικές του Δόκτωρος, αποτελούν πλέον μετά τη σταδιακή γνωστοποίηση των οργανικών θέσεων που ζητούν τα ΠΥΣΠΕ για κάθε ειδικότητα … απλή παρωνυχίδα.

Ξεκινώ από τον πρώτο κατά σειρά κλάδο:
ΠΕ05 (Γαλλικής):

ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3594&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 30 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 69…
ΠΥΣΠΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3596&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 10 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 25…

Ή για να το πω κωδικοποιημένα: «Δεν υπάρχουν Άγγελοι σου λέω», όπως λέει και το γνωστό άσμα, ή μήπως τελικά υπάρχουν και ζουν ανάμεσά μας;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 09:25:33 μμ από forschung »

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15845 στις: Μάιος 20, 2015, 09:22:56 μμ »
Γιατί και αυτοί έχουν λερωμένη τη φωλιά τους!!!! Και μάλιστα πολύ πιο λερωμένη: Πήραν μετάταξη μετά  τη β φάση σε περιοχές φαντάσματα που δεν υπήρχαν ούτε στην 1η διαπιστωτική ούτε στη 2η!!!! Και επειδή το έζησα στο πετσί μου, τα ονόματα και τα ΠΥΣΠΕ μετάταξης δίνονταν προσωπικά!!!! άσε δε, εκείνους που πήραν μετάταξη χωρίς να έχουν κάνει ούτε καν αίτηση!!!!

eidolonen, είμαι πληροφορικός μεταταγμένη και δεν έχω τη φωλιά μου λερωμένη. Μπορεί το σπίτι μου να είναι λίγο λερωμένο, αλλά τη φωλιά μου την κρατάω πεντακάθαρη.  :)

Να συμπληρώσω ότι δεν διαχωρίζω τη θέση μου από κανέναν συνάδελφο που οι ενέργειές του είναι σύννομες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 09:25:29 μμ από Aκριβή »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15846 στις: Μάιος 20, 2015, 09:28:36 μμ »
Συνάδελφοι οι  δικαστικές αποφάσεις πιθανόν να αφορούν μόνο όσους προσέφυγαν στην δικαιοσύνη και όχι όλους.
Πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί με την δικαιοσύνη.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15847 στις: Μάιος 20, 2015, 09:30:23 μμ »
eidolonen, είμαι πληροφορικός μεταταγμένη και δεν έχω τη φωλιά μου λερωμένη. Μπορεί το σπίτι μου να είναι λίγο λερωμένο, αλλά τη φωλιά μου την κρατάω πεντακάθαρη.  :)

Να συμπληρώσω ότι δεν διαχωρίζω τη θέση μου από κανέναν συνάδελφο που οι ενέργειές του είναι σύννομες.
[/quot

Κατέγραψα άλλο ένα γεγονός που αφορά άλλη μια κατηγορία μεταταγμένων. Δεν ονόμασα κανέναν συγκεκριμένα. Το γεγονός κατεγράφη προκειμένου να αναδειχθεί άλλη μια σειρά παρατυπιών  επί της διαδικασίας.

Τα του οίκου του καθενός λοιπόν, στον οίκο του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.