*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4329148 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #182 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:23:42 μμ »
Ευτυχώς που το forum είναι δημόσιο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #183 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:30:30 μμ »
bitch...δεν μας είπες τι πρέπει να βάλει στο τέταρτο κουτάκι με τα κωλύματα μετάταξης κάποιος που δεν πήρε πότε εκπαιδευτική άδεια. ΝΑΙ/ΟΧΙ/ΠΑΥΛΑ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #184 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:37:00 μμ »
Το έγραψα ήδη  p-p   ;)

Στο πεδιο "Δεν έλαβα εκπαιδευτική άδεια" το πεδίο θα συμπληρωθει με ΝΑΙ ( δλδ ΝΑΙ συμφωνώ ότι δεν έλαβα εκπαιδευτική άδεια ) αλλά επειδή το συγκεκριμένο ειναι ασαφές, θα πρέπει να ζητήσετε απο τον καταχωριστή της αίτησής σας να προσθέσει επίσης στις παρατηρήσσεις το " δεν ελαβε εκπαιδευτική άδεια" ώστε να προκύπτει ξεκάθαρα απο εκεί ( εννοείται εφόσον δεν έχετε λάβει εκπαιδευτική άδεια).


αυτό τώρα το είδα :

Άρα λοιπόν αν κάποιος,όπως εγώ,έχει προϋπηρεσία σε δημοτικά δεν πιάνεται και κατα συνέπεια τα μόρια μετάθεσης δεν είναι τα ίδια με της μετάταξης....το θέμα είναι στα γραφεία που θα περαστούν οι αιτήσεις να μην κάνουν λάθη κ σε κάποιους περάσουν τέτοιες προϋπηρεσίες κ σε άλλους όχι....γιατί στην αίτηση θα αναγράφεται μόνο η φετινή χρονιά,για όσους έκαναν για μετάθεση....
Κάτι άλλο τώρα,η εντοπιότητα δε μετράει,σωστά;

όχι, λάθος !! η προϋπηρεσία για μόρια μετράει κανονικά και υπολογίζεται ακριβώς όπως στις μεταθέσεις. Αυτο που δεν μετράμε ειναι προϋπηρεσία ( ΠΡΙΝ τον διορισμό δηλαδή) που είχες ως ωρομίσθιος ή αναπληρωτής σε σχολεία α/θμιας για να υπολογίσουμε αν έχεις ή όχι την πενταετή εκπαιδευτική προϋπηρεσία στην β/θμια.
Η εντοπιότητα δεν μετράει. Υπολογίζονται μόνο τα σταθερά μόρια :
συνολική υπηρεσία
δυσμενείς συνθήκες
οικογένεια
παιδιά.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #185 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:45:45 μμ »
Μια ερώτηση, άσχετη με την ουσία της εγκυκλίου αλλά σχετική με τις περιοχές που θα επιλέξω.
Αν μεταταχθώ, μπορώ να κάνω άιτηση για απόσπαση από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ χωρίς να έχω υπηρετήσει την οργανική;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:25 »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #186 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:47:40 μμ »
Τι μπέρδεμα!Άρα εγώ ή χάνω την 5εντια για λίγες μέρες ή όχι πάλι για λίγες μέρες...πρέπει να είμαι στο όριο...πρέπει να τα υπολογίσω ακριβώς....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #187 στις: Μάρτιος 22, 2013, 06:56:41 μμ »
πόση συνολική σου βγάζει η αίτηση μετάθεσης; ( από αυτό θα αφαιρέσεις 4 μήνες και 28 ημέρες )
πότε ειναι το φεκ διορισμού σου ;
πόση προϋπηρεσία ( προ διορισμου δλδ) έχεις διανύσει μόνο στη β/θμια;  * θα την βρεις ακριβώς ( έτη,μήνες,μέρες)  στην τρίτη σελίδα της άιτησης μετάθεσης, στον πίνακα των υπηρετήσεων οπότε θα κάνεις τις σχετικές προσθέσεις.



ααααα σημαντικό - προϋπηρεσίες σε δημόσια ΙΕΚ/ ΑΕΙ/ΤΕΙ επίσης ΔΕΝ υπολογίζονται για την πενταετία εκπ/κής στη β/θμια αλλά λαμβάνουν κανονικά τα μόρια .
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #188 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:02:13 μμ »
bitch εγώ ρωτάω για το πεδίο "Έλαβα εκπαιδευτική άδεια και έχω συμπληρώσει πενταετία από λήξη της". Σε αυτό τι πρέπει να βάλει κάποιος που δεν έχει πάρει εκπαιδευτική άδεια. ΝΑΙ/ΟΧΙ ή να το αφήσει κενό.

Το τρίτο πεδίο  "Δεν έλαβα εκπαιδευτική άδεια" όπως είπες το συμπλήρωσα με ΝΑΙ.

Το έγραψα ήδη  p-p   ;)

Στο πεδιο "Δεν έλαβα εκπαιδευτική άδεια" το πεδίο θα συμπληρωθει με ΝΑΙ ( δλδ ΝΑΙ συμφωνώ ότι δεν έλαβα εκπαιδευτική άδεια ) αλλά επειδή το συγκεκριμένο ειναι ασαφές, θα πρέπει να ζητήσετε απο τον καταχωριστή της αίτησής σας να προσθέσει επίσης στις παρατηρήσσεις το " δεν ελαβε εκπαιδευτική άδεια" ώστε να προκύπτει ξεκάθαρα απο εκεί ( εννοείται εφόσον δεν έχετε λάβει εκπαιδευτική άδεια).

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 07:03:53 μμ από p-p »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #189 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:07:10 μμ »
ας το δούμε με ένα παράδειγμα :

φεκ διορισμού 219/1-9-2008

προϋπηρεσία στην δευτεροβάθμια μονο : 5 μήνες και 2 ημέρες.

έχουμε και λέμε : απο 1.9.2008 ως 2.4.2013  ειναι 4 χρονια, 7 μήνες και 2 ημέρες. Αν έχεις μόνο αυτό και τίποτα άλλο τότε δεν έχεις δικαιωμα υποβολής αιτησης.

Αν τώρα προσθέσεις και τους  5 μήνες και 2 μέρες
θα έχεις σύνολο 5 χρόνια, 0 μήνες και 4 μέρες και άρα έχεις συμπληρώσει την απαιτούμενη πενταετία για να έχεις δικαίωμα να υποβάλεις αίτηση.  :)

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #190 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:09:08 μμ »
αααα  p - p  συγνώμη, νομιζα εννοουσες το τρίτο πεδίο.

Στο πεδίο 4 λοιπον στο οποίο αναφέρεσαι γράφεις ΝΑΙ αν απο την λήξη της άδειας ως 2.4.2013 έχουν συμπληρωθεί πέντε έτη, διαφορετικά βάζεις ΟΧΙ ( και τότε δεν έχεις δικαίωμα υποβολής αίτησης).

αν το τρίτο πεδίο το συμπλήρωσες με ΝΑΙ ( δλδ ναι , δεν εχω λάβει εκπ/κή άδεια ) στο τέταρτο πεδίο δεν γράφεις τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 07:11:27 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #191 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:17:53 μμ »
Ευχαριστώ bitch....με τους υπολογισμους μου λοιπόν,ελπίζω να μην έκανα λάθος,έχω 5έτη 1μήνα 8ημέρες....ευτυχώς....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #192 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:19:15 μμ »
Ευχαριστώ bitch....με τους υπολογισμους μου λοιπόν,ελπίζω να μην έκανα λάθος,έχω 5έτη 1μήνα 8ημέρες....ευτυχώς....

 :) :) :)   ;) ;) ;) μπράβο , εύχομαι και με την μετάταξη σύντομα!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #193 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:54:26 μμ »
Μετα απο τηλεφωνια με Αθηνα και Δ/νση που ανηκω οι υπαλληλοι μου ειπαν να συμπληρωσω με ΟΧΙ στο δεν εχω 25-ετια κ τα υπολοιπα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #194 στις: Μάρτιος 22, 2013, 07:57:22 μμ »
εγώ πάλι, με το υπουργείο που μίλησα μου είπαν να γράφουμε ΝΑΙ.
Ειπαν μάλιστα ότι κακώς έβαλαν την άρνηση γιατί θα προκληθεί συγχυση και πως έπρεπε το πεδίο να ήταν καταφατικό : πχ έλαβα εκπ/κή άδεια.

Αλλά μου είπαν πως αφού ειναι έτσι γραμμένο θα γράφουμε ΝΑΙ ( δλδ ναι, συμφωνώ ότι δεν έλαβα εκπ/κή άδεια ) και θα το γράφουμε και στις παρατηρήσεις . Πάντως εγώ σήμερα, όσες αιτήσεις πέρασα, με αυτο τον τρόπο τις πέρασα.

Ε ρε πάλι μπάχαλο θα γίνει. Θα τους στείλω μέιλ για διευκρινιστική.

στο 'Δεν έχω υπηρεσία πάνω απο 25 έτη' προφανώς γράφεις ΝΑΙ ότι δλδ  δεν έχεις τόση υπηρεσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2013, 08:16:23 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 22, 2013, 08:05:48 μμ »
Ευχαριστώ bitch...

αααα  p - p  συγνώμη, νομιζα εννοουσες το τρίτο πεδίο.

Στο πεδίο 4 λοιπον στο οποίο αναφέρεσαι γράφεις ΝΑΙ αν απο την λήξη της άδειας ως 2.4.2013 έχουν συμπληρωθεί πέντε έτη, διαφορετικά βάζεις ΟΧΙ ( και τότε δεν έχεις δικαίωμα υποβολής αίτησης).

αν το τρίτο πεδίο το συμπλήρωσες με ΝΑΙ ( δλδ ναι , δεν εχω λάβει εκπ/κή άδεια ) στο τέταρτο πεδίο δεν γράφεις τίποτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.