*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385708 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6944 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:40:10 μμ »
Παράθεση
μακάρι να βγουν....αλλά πριν τις υποχρεωτικές....γιατί διαφορετικά καίγεται πολύς κόσμος....και θεωρώ ότι είναι άδικο για όσους κάνανε και αιτηση για υποχρεωτικές...
Πλακα κανεις τωρα. :oΜην μας χαλας την ηρεμια φιλε μου..κριμα ειναι.
Λοιπον..απο την αρχη το φωναζω και το λεω.Αν κανουμε αιτηση στις υποχρεωτικες,ακυρωνουμε την πρωτη μας αιτηση;Για αυτο λυσσαξα να περιμενω μεχρι τελευταια στιγμη να δω αν θα εβγαινε κατι ΕΠΙΣΗΜΟ.ΕΠΙΣΗΜΟ,οχι ειπε ο μπαρμπας στη θειά μου.
Εξηγησα επισης τοσες φορες το σκεπτικο μου
Χτες μαλλιασε η γλωσσα μου να λεει οτι ειναι παρανομο ολο αυτο.Οτι αν ειχαν ακυρωθει οι εθελοντικες θα ειχε βγει αντιστοιχη εγκυκλιος που θα την ακυρωνε.
Ειναι δεδομενο οτι δεν εχουν ακυρωθει.
Ελεγα επισης οτι δεν το ξεκαθαριζαν,για να εχουν πολλες αιτησεις στις υποχρεωτικες,διοτι αν παρα πολλοι ηξεραν οτι δεν ακυρωθηκαν,δεν θα εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες.
Εκατσα και τα σκεφτηκα ολα αυτα.Και πηρα το ρισκο της αποφασης μου.
ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ;
Το μυαλο σου που ηταν φιλε μου ;;Και να εισαι σιγουρος οτι αν βγουν,θα βγουν ΜΕΤΑ τις υποχρεωτικες.Γιατι θελουν οπωσδηποτε πολυ κοσμο στις υποχρεωτικες.Ετσι..οσοι θα επαιρναν στις εθελοντικες, ΑΝ πιασουν θεση στις υποχρεωτικες,απλα θα σβηστει το ονοματακι τους και θα την παρει ο αμεσως επομενος.
Και αν πεις και κατι,θα ερθει το υπουργειο και θα σου πει:Τι ειπες κυριος;;Ενσταση επειδη νομισες πως δεν θα γινουν οι εθελοντικες,και εκανες αιτηση στις υποχρεωτικες;ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ;;ΒΓΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΕ;ΕΙΔΕς ΠΡΑΞΗ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΩΝ;ΟΧΙ βεβαια.
Σαφεστατα επι της ουσιας υπαρχεςι δικιο,διοτι δεν το διευκρινισαν ποτε και οφειλαν να το κανουν,
Επι της ουσιας ομως ειναι ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.

Οποτε φιλε μου.Εκανες μια επιλογη,ανελαβες και το ρισκο.

ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ.Ειναι δυνατον να μιλας εσυ για αδικια,ενω εκανες αιτηση και στις υποχρεωτικες,παρολο που ποτε δενα κυρωθηκαν οι εθελοντικες,δεν ανελαβες κανενα ρισκο,ενω αλλοι το ανελαβαν;Το πιο αδικο απο ολα ειναι να μην γινουν,και εγω  ΑΝΕΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΙΣΚΟ.Οχι να βγουν πρωτα οι εθελοντικες και αν δεν βγουν πρωτα,εισαι στη χειροτερη μοιρα.Γιατι εμεις που αναλαβαμε το ρισκο,μπορεινα παρουμε..ξερεις τι..
Ενω αλλοι,ειπαν θα το παιξουν σ εδιπλο ταμπλο.ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τους καητγορω και το ΕΝΝΟΩ αυτο,αλλα ας μην μιλαν για αδικια.Εκει ειναι η ενσταση μου.Διοτι ολοι ειμαστε αδικιμενοι,αλλα καποιοι αναλαβαμε τα ρισκα μας.
ΥΓ.Εννοειται πως θεωρω δεδομενο πως πρεπει να βγουν πρωτα οι εθελοντικες.Ομως μην μιλαμε για αδικια,οταν καποιοι απο μας δεν καναμε καν αιτηση στις υποχρεωτικες,παιρνοντας το ρισκο οτι θα γινουν  οι εθελοντικες.Αν ηξερα επισημα οτι δεν θα γινουν,σαφως θα εκανα και εγω.Ομως για να μην τραβαω τα μαλλια μου μετα,σε περιπτωση που εβγαιναν οι εθελοντικες,αποφασισα να μην κανω,Ρισκαρα.Για να δουμε..

Συνάδελφε μου φαίνεται απολυμένοι θα πάμε παρέα στο Λουτράκι...
Τι να πω...
Μα μια ανακοίνωση τόσο καιρό..?
Πάντως σε τηλ. που είχα με αιρετό, μου είπε χθες μην ελπίζεις σε αυτές, κάνε? στις υποχρεωτικές...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος lostinspace

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6945 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:40:52 μμ »
Ψυχραιμία βρε παιδιά!... Όσοι κάναμε αίτηση θα είμαστε ένας αριθμός στην λίστα την οποία θα δείξει ο Κυριάκος στον Τόμσεν όταν θα επιστρέψει τον Σεπτέμβριο... όσοι δεν είμαστε, παραμένουμε δευτεροβάθμια και συμπληρώνουμε κενό όπου λάχει... αναλύουμε και υπεραναλύουμε!!!... Ξεσκιζόμαστε εδώ και ημέρες να δώσουμε νόημα σε μία εντελώς βλακώδη κατάσταση... Οι εκπρόσωποι του ΔΝΤ και των λοιπών Ευρωπαίων δανειστών (κοινώς Τρόϊκα) προσπαθούν να δικαιολογήσουν τους παχυλούς μισθούς τους προτείνοντας μέτρα τα οποία κινούνται σε πειραματικό στάδιο (σχεδόν χαοτικό)... οι πολιτικοί μας προκειμένου, να αποσπάσουν ευμενή σχόλια και τις υπόλοιπες των δόσεων (ή και επιπλέον χρηματοδότηση αν χρειαστεί), με μία ανευ προηγουμένου προχειρότητα, χρησιμοποιούν εμάς προς ικανοποίηση των αριθμών... Μην τρελένεστε... μην αγχώνεστε... δεν αξίζει... είμαστε έρμαια μίας ανείπωτης βλακείας που απορρέει από πλευράς υπαλλήλων... αυτών που μας δανείζουν... και κατόπιν μίας σειράς υπαλλήλων που δυστυχώς τους ψηφίζουμε (ξέρετε ποιοί!!!)... Στην παρούσα αυτή ιστορία δεν υπάρχουν νικητές και ηττημένοι... κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί... φανταστείτε μετά τις Γερμανικές εκλογές να μας πουν "no martini-no party" και να ψαχνόμαστε... ακόμη και αυτοί που λένε "έχω 1000 μόρια και οργανική" θα εισπράξουν μία μούτζα...ψυχραιμία... κανείς (με τις παρούσες συνθήκες δεν χάνεται)... καλή τύχη σε όλους (όπως είπε και ο πολύ συμπαθής σε εμένα "Γατόπαρδος")... και σ' αυτούς που κάνανε και σ' αυτούς που δεν κάνανε... αλλά και σε αυτούς που προς το παρόν δεν μας αγγίξανε οι μετατάξεις... Για να αναλύσεις με την λογική μία κατάσταση πρέπει να έχει λογική δομή... η παρούσα κατάσταση έχει??? Δεν το νομίζω... αδιαφορία λοιπόν... και αν μη τι άλλο? Ψυχραιμία... Υπάρχουν δίπλα μας πολύ ομορφότερα πράγματα (σύζυγος-παιδιά-φίλοι) για τα οποία αξίζει κανείς να ζει... κοινώς... χέστε τους!!!


Mπράβο συνάδερφε!Μια απο τις πιο εύστοχες τοποθετήσεις που διάβασα!Συμφωνώ απόλυτα και έτσι πρέπει να το δούμε όλοι για να χαλαρώσουμε επιτέλους!Καλή τύχη σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6946 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:45:59 μμ »
Οταν δεν ημουν διορισμενη κι εφτανε η στιγμη για τις αιτησεις αναπληρωτων, πηγαινα στην ΔΔΕ και "ζηλευα" τους μονιμους. Ποιος θα μου το ελεγε οτι σημερα το πρωι, θα γινοταν το αντιθετο; Δηλωναν περιοχες, ειχαν αποριες...να'ναι καλα οι συναδελφοι,δε λεω αλλα απο την αλλη, εγω κι αλλοι "τυχεροι μονιμοι", σαν "παραζαλισμενα κοτοπουλα" να συζηταμε ξανα και ξανα το αν επρεπε ή δεν επρεπε να προχωρησουμε την διαδικασια της μεταταξης!
Συναδελφοι, μη με παρεξηγησετε. Απλα, αγωνιζεσαι τοσα χρονια κι οταν ξαφνικα βρισκεσαι στην θεση που θελεις και λες οτι ηρεμησες, σου ερχεται μια σφαλιαρα και... φτου κι απ'την αρχη!
Καλη επιτυχια σε ολους σας ειτε κανατε ειτε οχι!
Ti να σε παρεξηγησουμε καλη μου;;Δεν σε καταλαβαινουμε νομιζεις;Στον ιδιο κουβα δεν ειμαστε ολοι μας;
Απλα..ας ειμαστε ενωμενοι..ειναι πιστευτα σημαντικο αυτο. :-[

ΥΓ.Δεν τα πολυπιστευω αυτα περι εκπληξεων κλπ.Δηλαδη συγνωμην..ειναι σοβαρο κρατος αυτο;;;Εμ να μου πεις..............δεν ειναι! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6947 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:53:41 μμ »
Παράθεση
Πάντως σε τηλ. που είχα με αιρετό, μου είπε χθες μην ελπίζεις σε αυτές, κάνε? στις υποχρεωτικές...
Οι αιρετοι δενε χουν ιδεα οι περισσοτεροι,πιστεψε με.
Και βαλε την λογικη σου κατω.ΔΕΝΕ ΧΟΥΝ ΑΚΥΡΩΘΕΙ ΜΕ ΠΡΑΞΗ ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ.Οι εθελοντικες,να το πω απλοικα....ηταν νομος του κρατους..και χρειαζονται αντιστοιχο νομο για να ακυρωθουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6948 στις: Αύγουστος 23, 2013, 04:53:53 μμ »
ΥΓ.Δεν τα πολυπιστευω αυτα περι εκπληξεων κλπ.Δηλαδη συγνωμην..ειναι σοβαρο κρατος αυτο;;;Εμ να μου πεις..............δεν ειναι! ;D ;D ;D
Απο σοβαρότητα άλλο τίποτα! Περισσεύει να δώσουμε κι αλλού!!   ;D
  

Αποσυνδεδεμένος demodos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6949 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:00:20 μμ »
Εως τώρα έχουμε αριθμό πρωτοκόλου 15450 δηλαδή 5450 αιτήσεις.
Εχει κάποιος συνάδελφος μεγαλύτερο αριθμό πρωτοκόλου;

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6950 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:15:50 μμ »
Εως τώρα έχουμε αριθμό πρωτοκόλου 15450 δηλαδή 5450 αιτήσεις.
Εχει κάποιος συνάδελφος μεγαλύτερο αριθμό πρωτοκόλου;
Κάποιος ανέφερε τον αριθμό 55** κατά τις 2.35 αν θυμάμαι καλά...Το θέμα επίσης είναι αν μπορούμε να μάθουμε τον αριθμό αιτήσεων ανά ειδικότητα από κάποιον...

Αποσυνδεδεμένος lostinspace

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6951 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:19:34 μμ »
Πάντως ο αριθμός των αιτήσεων ξεπερνάει τον αριθμό των κενών που ήθελαν να καλύψουν αρα κατα πάσα πιθανότητα αυτόι που έκαναν αίτηση και έιχαν λίγα μόρια μην περιμένουν μετάταξη!Θα επιστρέψουν στο ίδιο υπηρεσιακό κωαθεστώς που ήταν πριν

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6952 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:19:50 μμ »
Απο οτι φαινεται δεν επιασαν 6000.Συνυπολογιστε οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕς ΕΓΚΥΡΕς,καθως πολλοι την εκαναν μεν,αλλα δεν πηγαν για ταυτοπροσωπεια.

Αποσυνδεδεμένος demodos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6953 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:21:14 μμ »
Πληροφορική πρέπει να έχει ίσως το μεγαλύτερο ποσοστό συμετοχής.
Εγω πηγαίνοντας σήμερα στην ΔΔΕ συνάντησα πολλούς γνωστούς.
Η ανασφάλεια ειδικά του Λυκείου και το γεγονός ότι δεν πέρασαν οι
δύο ώρες στο Γυμνασίο αποτέσαν αφορμή για πολλούς.
Τώρα λένε ότι θα βάλουν την Πληροφορική σε όλες τις τάξεις του
Λυκείου.... Θα μας τρελάνουν...

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6954 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:23:44 μμ »
Πάντως ο αριθμός των αιτήσεων ξεπερνάει τον αριθμό των κενών που ήθελαν να καλύψουν αρα κατα πάσα πιθανότητα αυτόι που έκαναν αίτηση και έιχαν λίγα μόρια μην περιμένουν μετάταξη!Θα επιστρέψουν στο ίδιο υπηρεσιακό κωαθεστώς που ήταν πριν
Μην το λές και με τόση σιγουριά και μας καταρρακώνεις...Πώς μπορείς να ξέρεις τη ζήτηση ανά ειδικότητα και περιοχή??Ένα ακραίο παράδειγμα:μπορεί σε 1 ειδικότητα να έχουν γίνει ελάχιστες αιτήσεις και σε 1 άλλη 3-4000,οπότε όλα είναι και θέμα τύχης...

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6955 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:46:58 μμ »
Πάντως ο αριθμός των αιτήσεων ξεπερνάει τον αριθμό των κενών που ήθελαν να καλύψουν αρα κατα πάσα πιθανότητα αυτόι που έκαναν αίτηση και έιχαν λίγα μόρια μην περιμένουν μετάταξη!Θα επιστρέψουν στο ίδιο υπηρεσιακό κωαθεστώς που ήταν πριν
Μην το λές και με τόση σιγουριά και μας καταρρακώνεις...Πώς μπορείς να ξέρεις τη ζήτηση ανά ειδικότητα και περιοχή??Ένα ακραίο παράδειγμα:μπορεί σε 1 ειδικότητα να έχουν γίνει ελάχιστες αιτήσεις και σε 1 άλλη 3-4000,οπότε όλα είναι και θέμα τύχης...

Το μεγαλύτερο ποσοστό θα το χουν οι Γυμναστές by far αφού θα κάνουν ΌΛΟΙ όσοι είναι στην διάθεση και μάλιστα ακόμη και μετά τις μετατάξεις θα περισσεύουν...εδώ θα μαστε θα με θυμηθείτε... 8)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6956 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:54:38 μμ »
Ελπίζουμε σήμερα το υπυοργείο να ανακοινώσει τα αριθμητικά στοιχεία για να ξέρουμε τι να περιμένουμε. Εκτιμώ οτι ο κύριος όγκος είναι από πληροφορικούς και γυμναστές. Γυμναστές πιστεύω οτι θα έχει λίγο πάνω από 2.000 και αντίστοιχα άλλους τόσους πληροφορικούς.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #6957 στις: Αύγουστος 23, 2013, 05:57:19 μμ »
Ελπίζουμε σήμερα το υπυοργείο να ανακοινώσει τα αριθμητικά στοιχεία για να ξέρουμε τι να περιμένουμε. Εκτιμώ οτι ο κύριος όγκος είναι από πληροφορικούς και γυμναστές. Γυμναστές πιστεύω οτι θα έχει λίγο πάνω από 2.000 και αντίστοιχα άλλους τόσους πληροφορικούς.
Τρίτοι πρέπει να έρχονται των Γαλλικών.
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162167
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 771
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.